What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
funny dar le am pe toate pe care le-ai enumerat tu :laughing:
Cat timp nu le cresti indoor, sa fii sanatos... Esti si fan auto, nu numai fan amsterdam : )) Ma rog, fiecare cu pasiunile lui... Da ceva strainuri non-auto, ca tot omul, nu ai ?
LE: Daca zici ca le ai toate alea, de ce m-ai intrebat de strainuri auto ce termina in 100-120 de zile ? Ai vrut sa ma testezi ? : ))
 
Last edited:
ca tot omu auzi :)) o dam in glumite asa pe inserate..am si non auto cum sa nu dar nu are rost sa le enumar pe aici ca tocmai rulam un pai si cere atentie mare.

Anu asta incerc ceva nou( super auto-urile) anu trecut am avut kalashnikova,lemon skunk,pineapple ..am asteptat din mai pana pe la jumatea lu' octombrie ( cam mult) mai ales ca panica e... mi-am luat din nou kalashnikova,lsk pentru ca m-am indragosit de cele 2(numai ca anu asta o sa le las mai deoparte adica nu o sa am grija de ele asa cum o sa am de super auto-urile astea( vreau sa incerc ceva nou ) deja sunt mort si frigideru nu vrea sa vina la mine nici gand. Super automatic sativa ,nirvana sky,number one super cali h sunt toate in aceeasi oala de asta am si intrebat ca poate sti tu alte strainuri.
 

FiltruFRATE

Member
După o recoltă indoor, ce recomandaţi:
1. recoltă normală cu grijă acordată faţă de frunze şi reluarea ciclului de vegetaţie pentru 2-3 săptămâni, apoi din nou înflorire
2. idem mai sus, dar cu trecere direct în stadiul de înflorire, fără a mai poposi în vegetaţie
3. tăierea tulpinii şi păstrarea rădăcinii în ghiveci, cu condiţia ca aceasta să fie păstrată cu un minim de lumină şi 20% îngrăşământ din cantitatea maximă recomandată - în speranţa că planta se va regenera.

Anyone? :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai reveg daca merita. (dar studiaza ce inseamna reveg inainte, ca nici una din versiuni nu suna bine) daca nu, taiate si altele..
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Planta de canabis nu se mai regenereaza daca ii este taiat si ultimul internod. Din cate am inteles de prin ce am citit, in internoduri sunt perechi de centri de control al cresterii care comanda si genereaza dezvoltarea altor astfel de noduri. Primele doua centre se afla in cotiledoane, fiind produse de planta mama. Cand se taie ultimul internod activ se pierde orice astfel de centru si planta nu se mai poate regenera chiar daca e vie.

In fiecare samanta exista cel putin doi centri de control (in marea majoritate a cazurilor) pentru redundanta (dovada ca desi la germinare unor rasaduri nu li se dezvolta amandoua cotiledoanele, ele totusi supravietuiesc si se dezvolta normal).
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Arata bine, sanatoase. Le muti in pamant auto-urile sau le bagi in alt ghiveci mai mare ? Oricare alegi, ar trebui sa o faci cat de repede(la 17-20 de zile) pana nu apar preflowers. Da bud si marioara ce strain sunt ? Succes cu ele, man.
 
S

Spartanul

revin cu intrebarea
short ryder autoflower de aproape 4 sapt,mutat pe hps de 250 acuma vreo 3 zile dar tot nu i-au aparut semne de flower.vi s-a mai intamplat?lumina 24/24

ps:am folosit autoflower pentru ca sunt presat de timp
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Ai rabdare, la unele nu apar preflowers decat din saptamana a 5-a. Daca trece mai mult si tot nu apar, s-ar putea sa nu fie auto, se mai intampla sa dai peste seminte "defecte"... De pe unde le-ai luat ? PS: Esti presat de timp, adica cererea e mare ?
 

fenomeno_djo

Active member
revin cu intrebarea
short ryder autoflower de aproape 4 sapt,mutat pe hps de 250 acuma vreo 3 zile dar tot nu i-au aparut semne de flower.vi s-a mai intamplat?lumina 24/24

ps:am folosit autoflower pentru ca sunt presat de timp



lumina 24/24 - ai vrut sa scrii 12/24 nu ?
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Inseamna 24/0, fiecare scrie cum vrea. Si chestia cu timpul in care apar preflowers depinde si de conditiile in care creste. In plus, nu cred ca ai ales prea bine Short Ryder-ul asta, multe review-uri negative si probleme... De banii aia puteai lua ceva auto de la breederii SGS, Short Stuff sau Sweet Seeds, de pe sbay, my 2 cents...
 
S

Spartanul

e vorba de lumina in continuu 24/0 cum vreti voi ;)
asa vroiam si eu sa mai astept o saptamana sa vad daca apare flower si apoi sa o trec pe 12/24
 
Last edited by a moderator:

pagabboy

Active member
true-autos infloresc in orice conditii face parte din genetica lor , vezi ca erau niste review-uri la strainuri la sectiunea auto .
 

Skit

Member
Salut.
Dupa ce se termina furtunile astea, vreau sa scot 5 bucati de lemon skunk afara. treaba e ca nu am posibilitatea de-a le creste indoor la becuri.. Cum imi recomandati sa procedez daca nu am posibilitatea becurilor ?
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Noroc ca mai exista oameni sober pe-aici... Skit, daca nu le-ai germinat inca si nu le poti vegeta deloc indoor, iti sugerez sa le germinezi direct in ghiveci intr-un loc caldut, nu neaparat luminat. Dupa ce rasar tine-le la pervaz iar de-abia dupa aia le scoti afara, nu le scoate direct la 30+ grade in soarele arzator. Dupa 7-14 zile, le poti pune in ghivecele finale sau in gropi. Succes.
 

MJgrow

Active member
epic ==>
trollface.gif
 
Top