What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Dream/Amherst Sour Diesel/400w HPS/Elsőköröm

Solon

Well-known member
Ne a litereket nézd. Legyen a kifolyó 2 EC alatt, ezt drainből mérd, ami legalább 30%, de lehet nyugodtan sokkal több is. Köv. locsolásnál megint sima víz, legyen meg a 30% és mérj rá. Ha alacsony lenne az EC érték lehet tápozni, rögötön a locsolás után.
 

Gearbi

Member
Ne a litereket nézd. Legyen a kifolyó 2 EC alatt, ezt drainből mérd, ami legalább 30%, de lehet nyugodtan sokkal több is. Köv. locsolásnál megint sima víz, legyen meg a 30% és mérj rá. Ha alacsony lenne az EC érték lehet tápozni, rögötön a locsolás után.

Ma már flusholjam is át őket? És ha nagyon alacsony az ec majd a kövi locsolásnál akkor a rögtön locsolás utáni tápozást az hogyan csináljam? Kevés tápos vízzel locsoljam meg őket?
 

Solon

Well-known member
Igen, leginkább már tegnap.
Igen, mehet bőven, 1.6 körüli értéknek kéne kifolyni a cserépből bőséges runoffal.
A kevés az inkább legyen sok, kifolyó minimum 30%, kifolyó értéket nézd meg, akár többször is locsolás közben, keverd át. Locsolsz, keversz mérsz, locsolsz keversz mérsz… stb.
 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek!

Ma meg történt a runoff. Mind a 4 hölgyemény 2x2l és 1x1l vízzel lettek átmosva, magyarul 3x kaptak bő folyadékot. Mind a 3 runoff-ot mértem.

Blue Dream 1: Runoff előtt: Ec: 2,11 Runoff után: Ec: 1,57

Blue Dream 2: Runoff előtt: Ec: 2,17 Runoff után: Ec: 1,53

Amherst Sour Diesel 1: Runoff előtt: Ec: 2,27 Runoff után: Ec: 1,65

Amherst Sour Diesel 2: Runoff előtt: Ec: 2,36 Runoff után: Ec: 1,64

Mind a 4-nek a Ph-ját feltudtam így húzni 6,2/6,3-ról - 6,4-re, aminek nagyon örülök. Kezdik elérni a 6,5 Ph szintet ami a cél mostanság.

Szerintem most már elég jók lettek a értékek mind Ph és Ec szinten!

Következő locsolással várok most amíg teljesen átszárad a közeg számításom szerint min 4 - 5nap. De úgy is mutatják ha nagyon kell nekik locsolás.

A következő locsinál már tápozzam normálisan Ec: 1.0 - 1.1 őket vagy valami diétás kaját kell hogy kapjanak még?
 

Solon

Well-known member
Ez így elég jól néz ki leírva. Következő locsolásnál mehet nyugodtan 1.6 EC, csak legyen meg a 30% drain. Ne várj 4-5 napot, nem tudom nálad hogy száradnak, de szerintem 2 nap múlva locsolhatsz. Emeld meg a cserepet, ha kicsit könnyebb mehet is a locsolás.
 

kisgyerekke

Active member
30% drain ezek után miért szükséges? Esetlegesen még lerakódott sók kimosása, hogy az egész közeg tutira a tápoldat értékeit kapja? Ha csak épp annyira locsolok, hogy egy pár csepp folyik át a közegen, akkor le tudnak rakodni a cserép aljánál az ásványok? Jól gondolkodom akkor, ugye? Tehát célszerű mindig 30% drainig locsolni tápoldatos vízzel? A draint nem lehet hasznosítani, az kuka? Mi van ha locsolok annyit amennyit felvesz, és mondjuk hetente esővízzel átmosom? Mondjuk 50% drainig. Működik ez is, vagy a legjobb az első verzió? Vagy tökmindegy, hogy csinálom, csak ne menjen az ec az aktuális életszakaszának megfelelő ec fölé?
 

Gearbi

Member
19. - 23. Nap

Üdv mindenkinek!

Flush után meg kapták az első locsolást. 1 : 0,8 : 0,3 arányú tápot kaptak, ez g/l-ben úgy néz ki hogy 0,4 : 0,32 : 0,12 (Agri4 : CaN : MgSO4). Kapták még 1ml/10l Mikromixet és 1ml/10l Kálium-szilikátot.

Az Ec: 1,43 volt így Ec: 0,45 vízbe, Ph: 6,8, Fejenként 2,5l vizet kaptak

Drén a 2 Amherst Sour Diesel-nél bőven meg volt a 30%, a 2 Blue Dream-nél 20% lett. Így hát legközelebb a 2 BD több locsot kap.

Értékekben így néz ki a drén:

- Amherst 1: Ec: 1,41 Ph: 6,6

- Amherst 2: Ec: 1,26 Ph: 6,6

- Blue Dream 1: Ec: 1,33 Ph: 6,6

- Blue Dream 2: Ec: 1,48 Ph: 6,5

A Ph-nak nagyon ürülök hogy végre 6,5-nél járok remélem most már fel tudja venni a kalciumot meg minden más tápot. Ezentúl most már a cél hogy tudjam ezt tartani. Most már 6,5 Ph-val locsoljak? Vagy 1 kicsivel nagyon értékkel?

Az tápot szerintem a következő locsolásnál növelni fogom hogy az Ec: 1,6 legyen.

A sátorba a helyzet a következő: Lámpa alatt: 28,5 fok sátorban 24 fok Rh: 58%

Mind a 4 csaj topolva és Lst-ve lettek.

A végére 2 kép a csajokról. Csinosak ugye?? :watchplant:

 

dev.

Well-known member
Faja. 6,8-al locsolnek, drent tovabbra is figyeld. Parat ha lehet tartsd folyamatosan 60 felett. Jol neznek ki bizony.
 

Gearbi

Member
24. - 25. Nap

Üdv Mindenkinek!

Ma elég könnyűnek éreztem a potokat így hát ma kaptak egy locsolást. A 2 Amherst 2,5l vizet kaptak, a 2 Blue Dreamek 3l. Ők azért kaptak többet mert az előző locsolásnál 20% volt a drénjük.

Egy kicsit emeltem a tápon 0,6g/l Agri4, 0,48g/l CaN, 0,24g/l MgSO4, Az arányon egy kicsit változtattam emelte a MgSo4-en 1 : 0,8 : 0,4. Most már ezzel a táp aránnyal és mennyiséggel megyek vegben. Így az Ec 0,5mS vízben 1,9mS. Ph: 6,7

A drén mind a négy csajnál meghaladta a 30%-ot:

Amherst 1: Ec: 1,5 Ph: 6,6 , Amherst 2: Ec: 1,41 Ph: 6,6

Blue Dream 1: Ec: 1,63 Ph: 6,6 , Blue Dream 2: Ec: 1,7 Ph: 6,4

Legközelebb a Blue Dream 2 külön neki kavart locs vizet kap magasabb Ph-val és kicsit alacsonyabb Ec-vel
 

Gearbi

Member
En azert tartnam azt az 1.6ot egy ideig...

Akkor csökkentsek a tápon? Legyen 0,5g/l agri4? Szerintem kb úgy kesz 1,6. Mert az előző locsinál 0,4g/l volt az agri4 és akkor úgy kaptam 1,43 Ec-t. Meg inkább tartsam a 1 : 0,8 : 0,3 arányt?
 

Gearbi

Member
26. - 27. - 28. Nap

Üdv mindenkinek!

Ma meg lettek locsolva a csajok! Vissza vettem 1 kicsit a tápból ahogy Dev. javasolta. 1 : 0,8 : 0,4 (Agri4 : CaN : MgSO4) arányban kaptam 0,5g/l : 0,4g/l : 0,2g/l. Így az Ec: 1,74 Ph: 6.8
A Blue Dream 2.-nek külön kevertem tápot mert az előző locsolásnál a drénben elég nagy volt az Ec és kicsit kevés a Ph, ezért ő 0,4g/l : 0,32g/l : 0,12g/l kapott. Így az Ec: 1,5 Ph: 7.0

A drén meg haladta a 30% mind a 4 csajnál.

Amherst 1: Ec: 1,73 Ph: 6.5 , Amherst 2: Ec: 1,7 Ph: 6,4

Blue Dream 1: Ec: 1,7 Ph: 6.4 , Blue Dream 2: Ec: 1,69 Ph: 6,4

A Ph így jó vagy a következő locsolásnál kicsit erősebb Ph-val locsoljak?

Az Ec-t próbálom ezen a szinten tartani, gondolom azért mértem most nagyobb Ec-t mert az előző locsolásnál kicsit erősebb volt a víz és ezért felhalmozódtak bennük a sók. Vélemények?

Táp égést nem tapasztaltam a levelek végén remél nem is lesz. Kajáljanak is a kicsikék.

Mit javasoltok mikor kapcsolja floba? Most vagyok a 4.hét végén.

 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek!

Azt vettem észre hogy az egyik Blue Dream-nek a levelei egy kicsit sárgábbak halovány zöldebb mint a többiek. De mindegyiknél láttok 1-2 olyan levelet amelyek világosabb a többinél. Meg van 1-2 olyan levélszár ami egy kicsit lilás.

Ezek mitől és miért lehetnek? Nitrogén hiány? Vagy valami más hiány lehet?
 

Attachments

  • 20190211_205032 másolata.jpg
    20190211_205032 másolata.jpg
    88.9 KB · Views: 23
  • 20190211_205043 másolata.jpg
    20190211_205043 másolata.jpg
    98 KB · Views: 25

Gearbi

Member
29. - 36. Nap

Üdv mindenkinek.

Ma van az utolsó napjuk veg.-ben, holnaptól átlépünk flo.-ba.

3 nappal ezelőtt volt egy kis igazítás a csajok frizuráján, hogy jobb legyen a szellőzés az alsóbb szinteken is.

Utolsó posztom óta volt egy flush mert elég magas volt a só tartalom a drénbe.

Ma kaptak tápos locsolást. A recept 1 : 1 : 0,5 arányban 0,4g/l : 0,4g/l : 0,2g/l (agri4:CaN:MgSO4). Ec: 1,6 Ph: 6,7. 30% runoff-ig

A drén Ec: 1,6 és ph: 6,5 - 6,6 -ig alakult a csajoknál

 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek!

Mikor alszanak a csajok az Rh: 90% körül mozog a sátorban. A virágzás ilyen korai szakaszában nem okoz ez gondot? Most már éjszaka is menjen a légelszívás?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
még nem, de, azért egy időzítővel beiktathatsz valamennyi levegőztetést éjszakára is.
 
Top