What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

AK 48, Nirvana Seeds. Pc Grow

Sziasztok...!
Gondoltam inditok egy naplot.
Zoldfulu vagyok a termesztesben. (Habar Sokat olvasok:D)

Egy pc boxot alakitottam at...40x40x20cm a meretei.
AK-48 lett, elfoldelve...kb 3 litres edenykebe.
Egy kb 10 cm venti szippogtassa kifele a lefegot...eleg hatasosan mivel egy plexal lemezzel elvalasztottam a teret.
Idaig, homerseklet: min:18C Max:24C, lehet majd kesobb tobb lessz amikor a noveny benovi a helyet...de majd bekerul egy kavargato venti is.
Jelenleg a feny 18/6 ban uzemel...2x23w Philipsss 6500 K.
Fingom nincs mennnyit fogom veg. be hagyni a novenyt...
Majd menetkozben eldol.
Viragzasra 2x30w 2500 k. alll rendelkezesre...+ meg betokanyoltam made in china ledcsikot kb 1 metret. Nem er semmit, de legalabb szep a szine :)))
A fold, Biobizz Allllmixx..

Nemtudom valamit felejtettem-e ki, de majd rakerdeztek :D
:moon:
 
Sziasztok...!
Gondoltam inditok egy naplot.
Zoldfulu vagyok a termesztesben. (Habar Sokat olvasok:D)

Egy pc boxot alakitottam at...40x40x20cm a meretei.
AK-48 lett, elfoldelve...kb 3 litres edenykebe.
Egy kb 10 cm venti szippogtassa kifele a lefegot...eleg hatasosan mivel egy plexal lemezzel elvalasztottam a teret.
Idaig, homerseklet: min:18C Max:24C, lehet majd kesobb tobb lessz amikor a noveny benovi a helyet...de majd bekerul egy kavargato venti is.
Jelenleg a feny 18/6 ban uzemel...2x23w Philipsss 6500 K.
Fingom nincs mennnyit fogom veg. be hagyni a novenyt...
Majd menetkozben eldol.
Viragzasra 2x30w 2500 k. alll rendelkezesre...+ meg betokanyoltam made in china ledcsikot kb 1 metret. Nem er semmit, de legalabb szep a szine :)))
A fold, Biobizz Allllmixx..

Nemtudom valamit felejtettem-e ki, de majd rakerdeztek :D
:moon:

Jha, holnap teszek kepet. A boxrol...

A magot Olganak neveztem, es november 7-ken kerult a folbe.
Csiraztatas utan!
 

Attachments

  • 20161106_211849.jpg
    20161106_211849.jpg
    28.3 KB · Views: 41
  • 20161106_211853.jpg
    20161106_211853.jpg
    41.6 KB · Views: 44
A kep nem lett a legjobb, majd csinalok vilagossagban is.
Valakinek van velemenye az ARJAN`S HAZE 3rol?
Van 4 magom belole, es valamikor szeretnem elfoldelni oket.
Valaki irna rola aki nevelt mar?
Milyen manna lessz belole?
Erdemes varni Ra?
Koszonom!
 

iwantmorebuds

Active member
En hazet nem ajanlanek pc growba sativa fajta ezzel egyutt jar h kimondottan magasnovesu fajta... illetve kinek mi a jo... en indika parti vagyok :)
Illetve nezz korbe a segitseg kezdoknek reszelegen van par segitseg tobbek kozt a kepfeltoltesre es kezelesre is megtalalod ott kifejtve a valaszt.
Udv az oldalon es bo termest!
 
M

Mackosajt

Nincs tul sok helyed fel fele. Oke, hogy ez egy PC box, de nem lenne praktikusabb egy alacsonyabb cserep valasztasa? Edit: Ill. most latom, meg van emelve a cserep? :)
 
Nincs tul sok helyed fel fele. Oke, hogy ez egy PC box, de nem lenne praktikusabb egy alacsonyabb cserep valasztasa? Edit: Ill. most latom, meg van emelve a cserep? :)


Igen megvan emelve. a cserep kb 10 cm, de nincs megtoltve teljesen! De igysem nagy a hely. Ez tanulo kor lessz. masodikra csinalok picitt nagyobb boxot.
 

Medicropper117

Active member
Megértem én hogy tanulni akar az ember de egy pc box nem épp kezdő találmány amugy. Már ha szép eredményt szeretnél. Sztem pont h mélyvíz. Figyelni kell a helyre, kötözésre, locsolasra leginkább stb.
Szóval hajrá de ez nem épp egy sima tanulókör;)
 
En hazet nem ajanlanek pc growba sativa fajta ezzel egyutt jar h kimondottan magasnovesu fajta... illetve kinek mi a jo... en indika parti vagyok :)
Illetve nezz korbe a segitseg kezdoknek reszelegen van par segitseg tobbek kozt a kepfeltoltesre es kezelesre is megtalalod ott kifejtve a valaszt.
Udv az oldalon es bo termest!


Igen azt olvastam rola hogy magas novesu. Azon gondolkodtam, hogy csinalok egy kb 35x35 cm negyzet alapu boxot 60-70 cm magass legyen. bedobom a 4 magot, 2-2,5 litres edenybe... uj cuccokra nem akarok ruhazni. van egy 125w 6500kelvines cfl-em, es egy 250 es viragzasra. epitenek neki plexibol egy burkot....es verticalba nevelnem oket. Lessz ami lessz belole. Szerintetek hulye otlet?
Csinaltam egy enyhe rajzot rola :)))) Igy kb lenne 40-50 centi hely a novenyek szamara. es kis edenybe ultetnem.
 

Attachments

  • arjans terv.jpg
    arjans terv.jpg
    25.3 KB · Views: 46

dev.

Well-known member
Igen azt olvastam rola hogy magas novesu. Azon gondolkodtam, hogy csinalok egy kb 35x35 cm negyzet alapu boxot 60-70 cm magass legyen. bedobom a 4 magot, 2-2,5 litres edenybe... uj cuccokra nem akarok ruhazni. van egy 125w 6500kelvines cfl-em, es egy 250 es viragzasra. epitenek neki plexibol egy burkot....es verticalba nevelnem oket. Lessz ami lessz belole. Szerintetek hulye otlet?
Csinaltam egy enyhe rajzot rola :)))) Igy kb lenne 40-50 centi hely a novenyek szamara. es kis edenybe ultetnem.

Nem hülye ötlet, de kicsit kevésnek tartom ezt az alapterületet, főleg a 250-es cfl-hez. Nekem is van egy 130-as, nem kis darab az biztos. Aztán fasz tudja, ha úgy látod elfér mellette jól, és nem égeti meg, hajrá. Vertikálnál jobb fényhasznosulás nincs. Itt icmagon is találni pár ilyen naplót. :)
 
Megértem én hogy tanulni akar az ember de egy pc box nem épp kezdő találmány amugy. Már ha szép eredményt szeretnél. Sztem pont h mélyvíz. Figyelni kell a helyre, kötözésre, locsolasra leginkább stb.
Szóval hajrá de ez nem épp egy sima tanulókör;)


Upsz, akkor ezt beneztem...de remelem majd a segitsegetekkel nem lessz gond, felnevelni. Kotozest mar az elso het utan megkezdem, es egy hálot is beiktatok a noveny fole... kb 2 het utan lassan csokkentem az orak szamat. Sokat nem akarom vegetacioba tartani. a hely gondok miatt.
 

Attachments

  • 20161110_214143.jpg
    20161110_214143.jpg
    106.7 KB · Views: 38
Nem hülye ötlet, de kicsit kevésnek tartom ezt az alapterületet, főleg a 250-es cfl-hez. Nekem is van egy 130-as, nem kis darab az biztos. Aztán fasz tudja, ha úgy látod elfér mellette jól, és nem égeti meg, hajrá. Vertikálnál jobb fényhasznosulás nincs. Itt icmagon is találni pár ilyen naplót. :)


Megfogom csinalni, jovobe. elobb ez a pc korom menjen le. Ez a plexi nagyon jo dolog, foleg ha a ventilator direkt szivja ki a meleget.
Itt a ebbe a kicsi boxomba is direktbe huzza ki a levegot, az egok koze betettem a homerot es max 25 fok.
 
1 het!

Kb egy hete dugta ki a fejet, egesz heten nemkapott tobbet mint 1 liter csapviz.
Mostmar ugylatom a foldfelszini novekedes is beindul.
A heten felszerelem a Scrog halot, foleje..., hogy minel hamarabb tudjon edzeni ;)
THX a figyelmet.!!!
 

Attachments

  • 1het.jpg
    1het.jpg
    121 KB · Views: 43
Szerintetek a 14 nap utan, kezdjem csokkenteni az orak szamat? Vagy eler akkor valtanom amikor benotte a helyet szelltebe hosszaba? Valaki aki mar tapasztalt pc-teren. Duplazodik altalaba a noveny ahogy olvastam.
 

dev.

Well-known member
Szerintetek a 14 nap utan, kezdjem csokkenteni az orak szamat? Vagy eler akkor valtanom amikor benotte a helyet szelltebe hosszaba? Valaki aki mar tapasztalt pc-teren. Duplazodik altalaba a noveny ahogy olvastam.

Hozz majd egy képet, úgy egyszerűbb eldönteni. Nem kell, hogy csökkentsd, egyből mehet 12/12.
 
2 Het!

Sziasztok, itt a masodik het. Elkezdtem tornasztatni Olgat...Rendesen szagja lett a boxba :D Eleg hamar:D
Idaig csak simma csapvizet kap. Talan 3-4 hettol adok neki egy kis grow tapot.

Az elkepzelesem szerint meg, egy hetet kotozgetem, majd atkapcsolok 12/12 be. Szerintetek?
 

Attachments

  • 2hetv.jpg
    2hetv.jpg
    93.1 KB · Views: 36

iwantmorebuds

Active member
Sztem kicsit korai volt ez a halo dolog. Most epp h a lenne a cel h bokrosits ehhez vannak kulonbozo technikak mint pl ponytailing,
picture.php

ezzel csak kitakarsz egy csomo fenyt, aztan ha van mit fuzni a haloba akkor van ertelme. Ez csak sajat velemeny persze.
 
Top