What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wappa 250Watt első benti

Medicropper117

Active member
Jólvan ez is igaz. Szerves a kókusz/tőzeg is de hulladéknak nézném a rizs héját mert tudatlan vagyok.
Minden nap tanul valamit a zember. Ma megtudtuk h a rizspelyva meg a macskaalom is jó. :D
Akkor nyomassad Smok. Macskaalmot minden potba;)
 
...és a szőre is fényesebb lesz tőle! :D

am 2 x 22 w cfl-hez képest szerintem egész szépek! nagyon hálás genetika ez a wappa.
 

dev.

Well-known member
Milyen márka az a B föld? Mert florimobol azért lehet összeállítani fasza mixet.
 

Smok420

Member
Florimo márka. Most ez a kör már igy megy. Majd következőre beruhàzok tisztességesen de most se keretem se időm. Tudom h nem a legjobb igy de legalább lesz valaki a fórumon aki igy is nyomatja. :D nekem minden féle bisz busszal.. De kaja rájövök úgyis :D:D:D
 

Smok420

Member
20. Nap mai napon 3 bekerül a boxba es viragzàsnak is indítom őket. Egyiket toppoltam szerintem őt es egyik társàt még 1-2 hétig vegeltetni fogom,majd ők is mennek a többi mellé. Sajnos egyik reggel a egyik levél bele nőtt a làmpaba és egy kicsit megégett. Milyen tápot ajánlatok ami a legtöbb mezőgazdasági boltba kapható?
 

Attachments

  • DSC_0035.jpg
    DSC_0035.jpg
    41.9 KB · Views: 19
  • DSC_0036.jpg
    DSC_0036.jpg
    51.8 KB · Views: 21
  • DSC_0039.jpg
    DSC_0039.jpg
    46.2 KB · Views: 21

dev.

Well-known member
Veg-re wuxal. Viragzasra vitaflora leander, kaktusz, bonsai, viragzasindito. Ezek kozul amelyik szimpatikus, de inkabb az elso ketto. Olcso, jo. Egyebkent barmi jo lehet viragzasra, aminek npk aranya 1:1:2 vagy 1:2:2 korul van.
 

Medicropper117

Active member
A megfelelő táp megvásárlása mellett egy kicsit nagyobb gondot kellene fordítanod a tisztaságra. Nálam (és 1-2 embernél) ehez képest patika tisztaságú a hely ahol nyomulok. Megkíméled magad egy jó adag fejfájástól a későbbiekben ha jobban figyelsz erre. A növény földben van de arra máshol nem igazán van szükség a termesztőhelységben a cserepeken kívül. Tökmind1 h ez nem a végleges helyük
Mennyit vársz azoktól amiket először beraksz majd? Gondolom az arra kell h minél előbb szívhasd, teljesen megértem. Viszont 250 alatt azokról egy tizest max 15öt szedsz majd ha igy berakod viragozni. Mégha meg3szorozza is magát (amit földben 250 alatt kétlek) és csukló vastagságú bugát növeszt az első elágazástól a tetejéig akkor is max egy huszas száraz. Vegeltesd még azokat sztem nyugodtan. 1 hét, minimum 4 nap sztem. Lehet több. Mikor 20-25 centi és terebéjes akkor indulhat.
Ha a többit nagyobbra neveled akkor azok fognak betakarni majd azoknak amik épp megindulnának. Inkabb kapjon mind még veget es inditsd egyszerre ha tudod. Ha nagyon nekilátnál akkor rakj be 1-et viragozni. Akkor az egy kis baseball ütő lesz. Rakd az arcaba a pilacsot kesobb pedig mivel nem lesz igazan oldalaga így felpolcolva be tudod rakni a nagyok közé. Csak ne legyen herma mert akkor megbassza az összes nagyot;)
Ph-ra figyelj, ne nagyon kelljen flusholgatni mert nem szereti.
 

Smok420

Member
Hát ebben igazad lehet de sajnos már 3at beraktam a helyükre. Legnagyobb baj hogy türelmetlen vagyok de első benti tanulo körnek most már ez van... Elbasztam.. 1 hetet vegeltetem még a maradék 2t. Lámpa alatt 25-28 fok közt ingadozik. Sötétbe 15-20 között néha picit lejjebb is megy de a kazán termel valamennyi + ot nekik. Célkitűzés 100-150 gramm. Szerintetek elérhető?
 

Attachments

  • DSC_0040.jpg
    DSC_0040.jpg
    53.8 KB · Views: 16
  • DSC_0041.jpg
    DSC_0041.jpg
    60.2 KB · Views: 18

thcgecco

Active member
Medi jól leírta , szerintem annyi lesz így amennyit ő mondott , 20 ra tippelek max ebben a formában , sztem tedd vissza vegeltetni nem lesz semmi baja még át sem állt.
 

Medicropper117

Active member
Ezek még 1 hétig akkor is vegelnének ha 12 alatt tartod őket. Ideális esetben a viragzassal vársz az ivarérettségig. Ha az elővirágok látszanak onnantól csak a döntést kell meghozni. Így ez még szopatna egy darabig aztán kapcsolastol szamitott 80. napon meg le akarod majd szedni merthogy "80 napja már 12őt kap, jó kellene legyen"
Legalabbis ez a tendencia. Lehetsz türelmetlen, azt a növény telibeszarja. Az csinalja amit akar és akkor amikor itt az ideje;)
250 alatt ha jol csinalod a 150-200 meg kell legyen. Feltéve h minden stimmel, elég nagyok a növények és rendesen tele a box
Sok sikert
 

Smok420

Member
:) azért van ekkora edénybe mer nem akartam még egyszer atültetni mer elbasztam mikor korán akartam a boxba rakni őket. De így is kapjak a fényt rendesen
 

Attachments

  • DSC_0047.jpg
    DSC_0047.jpg
    32.2 KB · Views: 20
  • DSC_0049.jpg
    DSC_0049.jpg
    36.5 KB · Views: 17

Smok420

Member
Az nekem pont jó március 10 én elkell utaznom 1 hónapra és nem szeretném magára hagyni ezer szeretném mihamarabb lenyisszantani majd. :)
 

Smok420

Member
Ma 3 visszaraktam a boxba sötétbe: 10-13 lámpa alatt 24-27 fok szokott lenni. Másik 2t hétfő rakom be még nincs meg nekik a föld és a pot. 1adag wuxalt még holnap kapnak. Viragzási táp mikortól mehet neki?
 

Attachments

  • DSC_0053.jpg
    DSC_0053.jpg
    61.1 KB · Views: 20
  • DSC_0052.jpg
    DSC_0052.jpg
    29.8 KB · Views: 20
  • DSC_0054.jpg
    DSC_0054.jpg
    57.2 KB · Views: 18
80 nap van még március 1-ig.

max 5 nap múlva csapd át a fényt 12/12-re és akkor március 1-re kész lesznek.

5 nap alatt kiszárad szüret után, de ha 10 napig szárítod se baj, ha utána egy hónapig lezárva el lesz rakva, akkor fontos, hogy nagyon szárazon tedd el.
 
Top