What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pc Box

TechnoKolos

New member
Hali engem erdekelne a pc ventis szenszuros megoldasod hogy csinalnal valami kis how to vagy ismerteto leirast annak nagyon orulnek :)
 

thcgecco

Active member
Szóval mivel a pc ventik elég gyengék ezért valami speckó dologra volt itt szükség. Ez nem biztos hogy a végleges állapot ami itt látható még lehet a 12V adapter helyett rákötök egy nagyobbat hogy valamivel erősebb fúvásra legyenek képesek a vetnik de eddig meg vagyok elégedve kb 4 hete üzemel lassan ez a kis történet és semmi szagot nem áraszt eddig , de várjuk ki a végét , virágoztatásnál azért sokkal komolyabb feladattal kell majd szembe nézni a kis szénszűrőimnek.
Alapból a szerkezet amit sikerült összehoznom nem szép viszont nagyon csúnya szóval azért előre is bocsi , biztos van aki szebben is megtudja csinálni :D
Az egyik ventire a poharas megoldást választottam,ami abból áll , hogy 2 db különbözö méretű fémhálós ceruzatartót egymásba illesztek úgy hogy közéjük szórom be a szenet. Én egy c vitaminos műanyag dobozt lyuggattam halálra mert nem találtam kisebb hálós tolltartó poharat sehol , de ez is megteszi. A konstrukciót itt lehet részletesebben megtekinteni: http://www.rollitup.org/t/the-best-diy-ez-walmart-carbon-filter-for-micro-grows-zen-style.101248/

A másik kifúvó ventit azt egy elég egyedi módón oldottam meg: fogtam 2 db hangfal borítást ( egy fa keretre huzva egy háló a keret kb 2cm vastag ) az egyik belselyébe beleöntöttem az aktív szenet , és a másikat a külselyénél fogva ráhelyeztem és így összeragasztóztam , aztán ezt a kis hálós szerkezetet "szépen" vastagon felragasztottam a venti elé , úgy hogy ne szökjön ki máshol levegő. Szerencsémre érezhetően át tudja fújni mindkét szénszűrőt a PC venti , szóval az aktív szén vastagsága pont megfelelő. De valószínűleg mivel még nincs olyan oltári szag a boxban , ez a szerkezet majd akkor fogja megmutatni magát, amikor virágoztatok , és ha lesz szag megpróbálkozok vastagabb réteg szénnel és egy erősebb adapterrel. Remélem segítetteem
 

Attachments

  • IMG_2166.jpg
    IMG_2166.jpg
    36.2 KB · Views: 10
  • IMG_2167.jpg
    IMG_2167.jpg
    44 KB · Views: 14

TechnoKolos

New member
hát mivel én egy darab ilyen fémhálós ceruza tartót sem találtam itthon ezért lenne egy olyan kérdésem hogy egy sörös doboz plusz egy energiaitalos doboz is megfelelne szerinted?
 

Medicropper117

Active member
Bazki. Mindenki műszaki analfabéta aki fűvel kezd foglalkozni?!:laughing:
(Edit: a fogalmazasmódról már nem is beszélve)
Olyan ceruzatartót amugy minden papir iroszer boltban talalsz.
Az a lényeg h a szenen áthaladjon a levegő. Ha ezt egy használt, kiszakadt kotonba teszed és megtolod egy ventivel, akkor az is megteszi.
Bocs az offért
Gecco: annak a pudingnak a próbája még nem jött el. Vegben a fajták 90%át szűrő nélkül lehet vinni gond nélkül;)
 

thcgecco

Active member
Amúgy Medi te eddig semmilyen építő kritikát nem tudtál mondani , feltűnési viszketegséged van hogy mindenhova hozzá akarsz szólni? Aggatod itt az emberekre a jelzőket , te tuti mindenkinél mindent jobban tudsz. Építő jelleggel hoztam létre ezt a topicot mindenki számára , nem azért hogy a te "nagy volumenű", semmit hordozó hozzászólásaidat olvassam.
 

dev.

Well-known member
Sztem nem rád értette, nyugi.

Kolos: Ja, rohadtul mind1 hogy oldod meg, csak átvigye a szenet. Szükségmegoldásként le kő szarni hogy néz ki, egy kis fantáziával simán megoldod, akár még ez a sörösdobozos megoldás is működhet. Egy jó tanács: mielőtt nekiállsz, győződj meg róla, hogy van elég duct tape. :D
 

Medicropper117

Active member
Amúgy Medi te eddig semmilyen építő kritikát nem tudtál mondani , feltűnési viszketegséged van hogy mindenhova hozzá akarsz szólni? Aggatod itt az emberekre a jelzőket , te tuti mindenkinél mindent jobban tudsz. Építő jelleggel hoztam létre ezt a topicot mindenki számára , nem azért hogy a te "nagy volumenű", semmit hordozó hozzászólásaidat olvassam.

Hát kösz az építő kritikát. Majd elgondolkodom ha lesz ra idom;)
Amugymeg ha eljutottal volna odaig hogy Te megcsinaltad, így nyílván nem rólad van szó, akkor most bohócot sem csináltál volna magadból.

Arról nem beszélve hogy amit neked szántam, azt neked írtam. Megcímezve....

Az amit mondok és ahogy az olyan amilyen, de tartalma mindig van. Kivéve mikor trollkodok:p Abban a posztban is leirtam hogy mi a lényege a dolognak, tehat pozitivan tettem hozza az egészhez...csak ki kell tudni hámozni.
 

thcgecco

Active member
Jó így utólag tényleg túlreagáltam , kicsit előítéletes vagyok a fórumokkal mert már egy kettőhöz volt közöm más hobbik terén és láttam hideget-meleget , de szerintem ezt senkinek nem kell ecsetelnem. Elég vicces mennyire fel tudok baszódni , majd a jövőben megpróbálok javítani ezen . Szóval akkor izé , bocs vagy mi :) :D
 

Medicropper117

Active member
Hát ha hosszú időre tervezed hogy köztünk maradsz akkor jobb ha hozzászoksz az ércelődéshez pedig;)
Mielott felbaszná valaki az agyad inkabb azon gonolkodj el h megéri e. Először mondjuk....aztan olvasd el még1x a posztot h értelmezd is, aztán lehet reagálni.
Így nem esel majd ugyanebbe a hibába. Persze tudom én h ezt nem könnyű kivitelezni de ettől válik egy tag a fórum hasznos tagjává. Nem attól h virágnyelven nyalogatja mindenki seggét. Itt mélyvíz van. Sok madarat láttunk már. Nem fogunk kesztyűs kézzel bánni senkivel. Aki felveszi a ritmust marad, akinek nem tetszik mehet amerre akar.

Nah, de mielott félreérted ezt is. Kösz a topikot. Ha igazan faszat akarsz akkor tenyleg csinalsz egy atfogo leirast kepekkel. Az sztem egy mod pillanatok alatt berakja a topik elejére aztan a rizsa, viták, tapasztalatmegosztas mehet utana de a lényeg akkor is meglesz ha valaki csak googlebol lep be. Ha erted mire gondolok
 

thcgecco

Active member
Bárkinek bármi kérdése van a Pc boxxal vagy micro grow box okkal kapcs , amiben tudok szívesen segítek , vagy esetleges ötletek -tapasztalatok is jöhetnek . Komolyabban össze szedem az ismereteimet és gondolataimat aztán csinálok egy nagy átfogó leírást magyar és angol nyelven is .

Tegnap kicseréltem a meleg fehér izzókat 15w helyett 23 w ra és átültettem az lsd-t nagyobb cserépbe és composana földbe ( sajnos plagronom elfogyott ) , virágoztatásnál meg szerintem 4x23 -mal fogok dolgozni , bár kicsit félek a hő miatt mert néha felmegy 32 re , nemtudom mitől , de most úgy néz ki sikerült beállnia 28 ra . Amikor a rendszer pihen 17 fok körül van szóval a hőmérsékletre ki kell találnom valamit .
 

Ragnarovics

Member
Bárkinek bármi kérdése van a Pc boxxal vagy micro grow box okkal kapcs , amiben tudok szívesen segítek , vagy esetleges ötletek -tapasztalatok is jöhetnek . Komolyabban össze szedem az ismereteimet és gondolataimat aztán csinálok egy nagy átfogó leírást magyar és angol nyelven is .

Tegnap kicseréltem a meleg fehér izzókat 15w helyett 23 w ra és átültettem az lsd-t nagyobb cserépbe és composana földbe ( sajnos plagronom elfogyott ) , virágoztatásnál meg szerintem 4x23 -mal fogok dolgozni , bár kicsit félek a hő miatt mert néha felmegy 32 re , nemtudom mitől , de most úgy néz ki sikerült beállnia 28 ra . Amikor a rendszer pihen 17 fok körül van szóval a hőmérsékletre ki kell találnom valamit .

Én kipróbálnám az üveglapos technikát, aztán centivel kitolni a lámpa melegét, bár pc boxba nemsokára hely van variálni :(
Így, hogy bejött a hűvösebb idő nálam is vészesen lement a sötét órák hőmérséklete, én azt csináltam ( röhögni fogsz :) ) beraktam egy gagyi párezer ft is páramentesítőt, a párát ugyan nem bántja, de jó időt csinál a csajoknak :)
 

iwantmorebuds

Active member
Udv thcgecco.
A regebbi tagoktol az ercelődést nem kell felvenni eleg sok a troll vedd ugy h probaljak szurni :) Az alap kerdesekre altalaban harapnak hisz azt a kepet alakitod ki magadrol hogy leszarod. Ezt sem kell magadra venni, altalanositas.
Ha lesz egy átfogó ertelmes leiras rogzitem az elso posztba es a tema megy majd a stickybe, addig is atmozgatom a belteri reszhez.
Bo termest :)
 

thcgecco

Active member
Rendben , köszönöm . Igyekszem beilleszkedni , eddig szarul ment de az azt jelenti hogy ennél csak jobb lehet :D köszi a tanácsokat!
 

thcgecco

Active member
Ma lőttem pár képet a jelenlegi helyzetről , íme :D
 

Attachments

  • IMG_2174.jpg
    IMG_2174.jpg
    77.6 KB · Views: 16
  • IMG_2177.jpg
    IMG_2177.jpg
    75.9 KB · Views: 11
  • IMG_2178.jpg
    IMG_2178.jpg
    84.4 KB · Views: 19

dev.

Well-known member
Ejszakara esetleg boxon belulre rakhatod a venti trafojat, az is dobhat valamit a homersekleten. Kicsit huzd is le oket, 12rol mondjuk 5voltra, hogy csokkentsd a legcseret.
 

thcgecco

Active member
Az Lsd óráról órára észrevehető változásokon megy keresztül, a szaga már egyre intenzívebb kezdem félteni a szénszűrőmet. :D
 

Attachments

  • IMG_2193.jpg
    IMG_2193.jpg
    78.3 KB · Views: 13
  • IMG_2195.jpg
    IMG_2195.jpg
    72.4 KB · Views: 13
Top