What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wappa Twins (3-at fizet 4-et kap)

Status
Not open for further replies.

Káresz

Member
Szep. De az a halo milyen celt szolgal ott? :)

Hát scrogra gondoltam de van 1 hét eltérés a növények közt, meg az ikrek nagyon alulmaradtak az egyidős testvérükkel szemben is.
szóval csak szétválasztottam alatta a növényeket, igazából max kötözgetést spóroltam.
 

Medicropper117

Active member
Sargul az erezet és elhal a levél. Eleg egyszeru kiguglizni
(Feltéve ha csak ennyi kell a beazonositashoz....)
Edit: annyira nem is egyszeru de be vagyok allva...sajnos nem latok rendesen;)
 

Káresz

Member
Elfonnyadnak alsó levelek,
zölden lehullanak, hozzáérek leesik pár.
a hegye a levélnek felfelé kanyarodik és elszáradt, barna.
Százalékban kevés hullik nem aggasztó, csak mégis :D
 

iwantmorebuds

Active member
Nalam is egyertelmuen P hiany. Probald minel Elobb megondani mert eleg gyorsan tud terjedni es durvan visszatudja fogni a dolgokat
 

Káresz

Member
Köszönöm a segítő szavakat, én is a foszfort hiányolom, ezért
a receptem
0.8 ferti 4
0.2 epsom
0.2 monokáliumfoszfát
kálciumnitrátot alig adok neki, eddig ment teljes dózisban(0,4g/l).

De ezzel a foszformennyiséggel nem szabadna hiányának lenni
valami 90-70-230 mg/l npk-ra jön ki ha nem számoltam el. ráadásul foszforsavval állítok ph-t

Ti 0.5ms/cm vízhez mennyi foszforsavat raktok?
(feltéve, hogy a tápotokban alabból nincs foszforsav, mert ha jól emlékszem GHE-ben van)
én kb 3ml/10l viz a 75%osbol.

PH probléma? 5.3-5.9 között szokott ingázni de gyanús hogy nem pontos a ph mérőm.

napi 2-3 levéltől válik meg mindegyik tő, de szépen fejlődik.
nem vészes csak bosszant mert minden kör alatt eldobálnak, párat
és nem tudom miért, anno salétromsavat használtam és úgy emlékszem akkor még nem volt problémám ugyan ezekkel a g/l arányokkal.
 

Medicropper117

Active member
Nalam is szokott lenni foszfor "hiany" flo elejen, ezert emeltem a bloom-on az utolso par körben. Nah ugyanugy volt leveldobás....sztem ez valami wappa trait bátya. Mint a veg eleji sárgaság is
Már csak azért írom le mert a foszforhianyra gondoltam en is, viszont mostanra be is ugrott h nálam is volt ugyanez de megallitani nem tudtam sosem. Kb sosem bántam amit ledobott de mindig dobálták a levelet....az elejen harcoltam ellene az utolso ket korben meg mar csak kapták az emelt bloom-ot azt telibeszartam ;)
Foszforsavval allitom a ph-t. Asszem 50 körüli. A szilikon miatt kb 1ml/20l kell h fasza legyen. Szóval még abból is jön amellé ami alapból a tápban van (GHE)
 

Káresz

Member
Nálam többféle növénynél is előforduló jelenseg, 12re váltás után csinálja igazából
főleg kb 2 hétig amig a nyúlás meg nem áll.

nem sajnálom az elhullott leveleket mert háló alatt mindent leszedek, ami nem virágzik kis szárakat is. de bosszant h néha hibátlan zöld leveleket is eldobál a növény, elég hozzáérni és leesik.
Anno amikor ferticarel kezdtem emlékszem, hogy a sziklevél is rajtavolt még virágzás végén is szinte zölden. most meg ..
 

Káresz

Member
Tanulság:
Atonik adagoolás: a kevesebb több!
max 0,1ml/l ráfújva max 2szer közte 10 napot várni kell.
tápoldatba 0.1ml/10l adagoltam. (ennyit ir a doksija hydroban, palántakorra)
a jobb alsó sarokban lévő növényt 4szer fujtam le 2 héten belül, látványosan alacsony maradt ikertestvéréhez(bal alsó) képest!

Viszont a többi nagyon beindult, már a duplája a magassága(8.nap), és már csak 25-30 cm tudom emelni a lámpát max.
Nyilván nem az atoniktól nyúlik, ha nem kell tördelnem a magasság miatt, lesz mit smokolni rendesen :D
 

Medicropper117

Active member
Annak ellenére hogy pont a levélhullással küzdessz, ha az megállt akkor sztem majd kopaszthatsz kicsit. Ezt lefelejtettem
 

Dapk

Active member
Veteran
Köszönöm a segítő szavakat, én is a foszfort hiányolom, ezért
a receptem
0.8 ferti 4
0.2 epsom
0.2 monokáliumfoszfát
kálciumnitrátot alig adok neki, eddig ment teljes dózisban(0,4g/l).

De ezzel a foszformennyiséggel nem szabadna hiányának lenni
valami 90-70-230 mg/l npk-ra jön ki ha nem számoltam el. ráadásul foszforsavval állítok ph-t

Ti 0.5ms/cm vízhez mennyi foszforsavat raktok?
(feltéve, hogy a tápotokban alabból nincs foszforsav, mert ha jól emlékszem GHE-ben van)
én kb 3ml/10l viz a 75%osbol.

PH probléma? 5.3-5.9 között szokott ingázni de gyanús hogy nem pontos a ph mérőm.

napi 2-3 levéltől válik meg mindegyik tő, de szépen fejlődik.
nem vészes csak bosszant mert minden kör alatt eldobálnak, párat
és nem tudom miért, anno salétromsavat használtam és úgy emlékszem akkor még nem volt problémám ugyan ezekkel a g/l arányokkal.

0.8 Feti mellé 0.3g Kálcium illik tenni.. -MPK tök fölös még, én igazságszerint nem is nagyon rakok /az összes mostanába idefeltöltött képem kizárólag ferti és CaN-el ment/ Sok sikert!
 
Status
Not open for further replies.
Top