What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Spoetnik#1 (Paradise Seeds)

Ragnarovics

Member
Tegnap teljes adagot kaptak a tápból, látszik is a változás. A sziklevelek fogyasztása lelassult, vagy megszűnt, nem sárgább mint tegnap. Az átültetést hamarabb kell végrehajtanom, nőnek mint a gomba, gondolom a gyökerek is.
Szépen megindultak a "hónaljhajtások"
Öntözővizem ph ja pont 7 volt levittem 6ra talajmintákat szárítom, azok ph ját holnap mérem.
 

Ragnarovics

Member
22.naposak a kicsikék :)

A topolást már kiheverték úgy tűnik



Átültetés megtörtént virágföld-marhatrágya- homok- fehér tőzeg keverékébe. 10 literes vödrökbe költöztek.
A nagy cserépben először túlöntöztem őket, utána kiszáradtak kicsit alsó levelek sárgultak is, de gondolom az átültetés is közrejátszik stressz ügyben.



Ilyen foltok is vannak itt-ott. Remélem életben maradnak.
Viszont az 5. Ami jóval kisebb volt a többinél, és nem is fűztem hozzá sok reményt szépen növekedni kezdett.
 

Son of Soil

Member
A foltok magnézium hiány miatt vannak, túl száraz a közeg vagy alacsony a ph, vagy nincs elég magnézium. Gyakrabban kéne locsolnod, vagy magasabban tartani a ph-t, de ahogy nézem itt az alulöntözés lesz a ludas. Ha félsz a túlöntözéstől, vegyél kertészeti perlitet és keverj a közeghez 10%-ot , úgy nem tudod túllocsolni.
 

Ragnarovics

Member
Köszönöm. Óvatosan bántam a vîzzel, most kaptak valamennyit, sűrűbben a kevês, vagy ritkábban a több víz lehet a jó nekik?
 

Son of Soil

Member
Nagyon nem kell trükközni, ha földkeverékkel dolgozol. Belocsolod rendesen és hagyod dolgozni a növényt, ha száraznak érzed már a talajt, megint locsolsz rendesen. Ha jó levegős a keverék, egy kis klón se tud berohadni 20 literben, ezért írtam , hogy perlitet keverj hozzá legközelebb.
 

Ragnarovics

Member
Nagyon nem kell trükközni, ha földkeverékkel dolgozol. Belocsolod rendesen és hagyod dolgozni a növényt, ha száraznak érzed már a talajt, megint locsolsz rendesen. Ha jó levegős a keverék, egy kis klón se tud berohadni 20 literben, ezért írtam , hogy perlitet keverj hozzá legközelebb.

Köszi! A perlitet mindenképp kipróbálom legközelebb.
 

Ragnarovics

Member
Úgytűnik kiheverik a szárazságot, nem annyira élettelenek a levelek már, új foltokat se látok.
Volt növény amin full leszáradt 1-2 levél, de sebaj látom, hogy dolgozik az új hajtásokon, ezért le is kötöztem őket ne legyen egyszerű az életük :comfort:

 

Medicropper117

Active member
Nem akarlak megserteni de ez a kotozes (derékbe meghajtás inkább) mi célt szolgál?
Akkor hajtogatjuk a novényt ha már van mit. Ez a földből ki se látszik
 

Ragnarovics

Member
Nem akarlak megserteni de ez a kotozes (derékbe meghajtás inkább) mi célt szolgál?
Akkor hajtogatjuk a novényt ha már van mit. Ez a földből ki se látszik

Tényleg nem nagyok még csak 15 centisek kb, gondolom kevés a fény (itthon talált dolgokból megy a project)
A derékba hajtás igazából jelenleg azért van, mert az oldal ágakat kitámasztottam ( kis drót távtartóval) hogy kapjanak fényt, mert elég tömzsi szegénykém, és így hajtva néz totál a lámpába.
 

Ragnarovics

Member
Nem 1 világot megváltó mutogatni való növekedés, de 1 nap alatti eredménye a kötözésnek

A 40. Napjukra tervezem a 12 re váltást, azt olvastam a fajtáról, hogy nagyot nő 12re váltás után. 40 napnál tovább nemmerem első körben tovább vegeltetni.
 

Ragnarovics

Member
41. Nap. Nem egy világbajnokságra plantok, de örülök nagyon, hogy még életben vannak. Következő körben sok mindent máshogy fogok csinálni, de a fő cél a tapasztalatszerzés volt így első körben :)
 

Ragnarovics

Member
Sajnos gazda(g)sági okok miatt még mindíg nincs még nekik a 400as hps. :( Az a tervem, hogy reményeim szerint max 1 hét és meglesz a hps akkor ezeket alávágom 12ben, s amíg ezek"virágoznak" addig a következő versenyzők vegelhetnek a 250w alatt.
Azokat fókuszban fogom csinálni, lenne is majd jópár kérdésem kókusz témában :)
 

Ragnarovics

Member
Na végre 5.napja a 400as hps alatt vannak.
Ez a kép az utolsó napjukon a 250w alatt készült.


Ez pedig mai :
https://www.icmag.com/ic/picture.php?
albumid=69979&pictureid=1666687&thumb=1


Minden másnap locsolok a kb 9-10 literes vödrökben, eléggé kiszárad a föld addigra. 15 litert locsolok az 5 növénynek összesen és 7 liter drén folyik ki.
A hps alá 12 be raktam be őket, korai még a méret alapján, de már most parázok a magasságon :)

Tápban az n ből visszavettem amennyit bírtam, mert amiböl a mikrokat kapja abban is van, kicsit mintha halványodna is egy két alsó levélke p-k több megy nekik, fejből nem tudom mi mennyi levan îrva holnap megírom.

Na a végére még egy kép
 
Last edited:

Ragnarovics

Member
Az a helyzet, hogy ki kellett bővítenem a termesztő bunkert 100cm X 100cm esre úgy megbokrosodtak hirtelen, hogy sajnáltam ahogy nyomorognak. Magasság is gondot fog okozni most kb 50 centisek. Képet hozok, ha normalizálódnak az állapotok bent. Holnap megyek bushdokiba az utánpótlásér azok majd vegelhetnek míg ezek virágoznak.
Azért egy kis képecskét hoztam.
 

Ragnarovics

Member
63. Nap



Szépen lassan virágzunk szerintem kb karácsonyi szüret lesz belőle. Semmi különös nem történik szívós kis növények :)
 
Top