What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Spoetnik#1 (Paradise Seeds)

Ragnarovics

Member
Sziasztok. Bushdokinál vettem a magokat, pár óra után 4 magból előbújt a csíra, 1 mag nehezebben, de életre kelt.
Kb 10 óra csírázás után a cserépbe kerültek.
Épített 60x100 cm boxban vannak még egy darabig 250w cfl alatt.
3 literes cserepekben (átültetést terveztem)
A közeg virágföld fehér tőzeg homok és apró mosott kavics keveréke.
Jól átszalad a víz rajta. Közeg és öntözővíz ph-t még nemtudtam mérni, a héten érkezik a ph mérőm.
Képeket nemsokára hozok sajnos csak telefonosat.
Ma 11 naposak örülök, hogy még élnek.
Első köröm :)
 

Ragnarovics

Member
Nem kell ezeknek jobban kinezni 11naposan.
A kozeget mi alapjan valasztottad? A mulcsolas jo otlet. Mikor tervezed a tapozast es mivel?

Exkalapalatt a kötelező olvasmányom esténként, az ott olvasottak alapján nem mertem belevágni teljesen tápanyagmentes közegbe. Igazából amikor még a magok se voltak meg tesztüzemben ment a box úgy figyeltem a hőmérsékletet meg azt, hogy mennyire és hogyan szárad ki a közeg, meg azt figyeltem hogy ha totál elárasztom vízzel ne mocsár legyen, hanem "omlós" maradjon. Persze nem abba ültettem őket amit összepacsáltam a teszr során :) a tápot is exkalapalatt alapján gondoltam ki pillanat megkeresem a jegyzetemet és leírom.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
Exkalapalatt a kötelező olvasmányom esténként, az ott olvasottak alapján nem mertem belevágni teljesen tápanyagmentes közegbe.


akkor ne ott olvasgass.. ha lett volna lehetőséged rá, csak magadat szivattad meg.
a mulcsolás valóban jó ötlet, de nem kaviccsal nem tud levegőzni a földed
 

Ragnarovics

Member
Szia megkérdezhetem hogy a kiszívást mivel oldottad meg?

Szia.Jelenleg sima fürdőszobai venti 200m3/ óra a kiszívó, egy 100m3/ órás meg nyomja befele a levegőt a lámpa melege miatt hasonlóan mint a cooltube.Jelenleg elég persze később bővítem ha kell. 60x100x200 cm a box 4-5 kifejlett levélpár után tervezek egy toppolást vagy fimet, majd egy gyenge lst vel próbálkozok.szeretnék a box tetején elkülöníteni egy darabot egy anyának meg esetleg klónoknak. Szóval a magasság még nem fix biztos bővítenem kell a kiszívást is, főleg ha megnőnek a lányok :)
 

Ragnarovics

Member
A kavicsokat leszedtem róla, köszi a tippet eléggé "lezárta" a tetejét. Nembaj ha szárad a teteje jelenleg naponta tudok foglalkozni velük később meg nagyobb cserepet kapnak, gondolom az több vizet megtart.
Táp: A következőre gondoltam mg/liter
N:137 P:69 K:168 Ca:47 Mg:50 S:55
Felesbe desztillált és csapvíz keverékében.
Ezt tudom összehozni az itthon találtakból.
Ezzel 2xesére higítva megkínálnám, ha valamit látok rajta.
Holnap a microelemeket is kiszámolom, azokból mennyi kellene?
Meg plusszba egy kérdés, hogy ne máshova szemeteljek:Azt mi alapján döntitek el, hogy mennyi időt vegeltetitek a növényt? Olvasok 60 30 meg 20 napos vegeket is
 

retek

Member
A kavicsokat leszedtem róla, köszi a tippet eléggé "lezárta" a tetejét. Nembaj ha szárad a teteje jelenleg naponta tudok foglalkozni velük később meg nagyobb cserepet kapnak, gondolom az több vizet megtart.
Táp: A következőre gondoltam mg/liter
N:137 P:69 K:168 Ca:47 Mg:50 S:55
Felesbe desztillált és csapvíz keverékében.
Ezt tudom összehozni az itthon találtakból.
Ezzel 2xesére higítva megkínálnám, ha valamit látok rajta.
Holnap a microelemeket is kiszámolom, azokból mennyi kellene?
Meg plusszba egy kérdés, hogy ne máshova szemeteljek:Azt mi alapján döntitek el, hogy mennyi időt vegeltetitek a növényt? Olvasok 60 30 meg 20 napos vegeket is

Én úgy tudom hogy azalapján van a veg idő hogy mekkora a helyed meg hogy az adott fajta 12/12re váltás után mennyit nő a virágzás alatt , de biztos van aki jobban megtudja mondani.
 

iwantmorebuds

Active member
A kavicsokat leszedtem róla, köszi a tippet eléggé "lezárta" a tetejét. Nembaj ha szárad a teteje jelenleg naponta tudok foglalkozni velük később meg nagyobb cserepet kapnak, gondolom az több vizet megtart.
Táp: A következőre gondoltam mg/liter
N:137 P:69 K:168 Ca:47 Mg:50 S:55
Felesbe desztillált és csapvíz keverékében.
Ezt tudom összehozni az itthon találtakból.
Ezzel 2xesére higítva megkínálnám, ha valamit látok rajta.
Holnap a microelemeket is kiszámolom, azokból mennyi kellene?
Meg plusszba egy kérdés, hogy ne máshova szemeteljek:Azt mi alapján döntitek el, hogy mennyi időt vegeltetitek a növényt? Olvasok 60 30 meg 20 napos vegeket is
A vegeltetes hossza tobb mindentol fugg a novenyt addig vegeljuk meg ugylatjuk h ha atkapcsoljuk benovi a boxot mire megall a novekedes, ez csak szimpla tapasztalat kerdese. Toppolas vagy egyeb trainingek vagy adott esetben stressz illetve nem megfelelo korulmenyek nyujthatjak veg idot. Lesz itt hozza segitseged ;)
 

Ragnarovics

Member
Köszi az infót, ilyesmi volt az elképzelésem. Úgy tudom a lányaim nagyot nyúlnak 12re váltás után. Amúgy 4 hét veget terveztem,cde majd meglátom hogy állnak 4 hetesen. 170 magas a box szóval valamennyi helyük van.
 

DropleX

Member
Topold oket,ez egy minimalis training,alacsonyabb marad valamelyest s a penesz is nehezebben alakul ki mivel nem egy main colara koncentral..
 

Latest posts

Latest posts

Top