What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Nebula + Papaya

Status
Not open for further replies.

Snypie

Active member
Így állunk most, hoztam egy csoportképet, ill. a kötözésről is, amit ígértem.
Hétfőn jön meg a 400W, ráér akkor kapcsolni?

40x40 alapterületűek már és kb. 30 cm magasak.

 

Snypie

Active member
7. nap 12/12

Tegnap kapták meg először a tápos locsolást: 1ml/l fisch-mix + 1 ml/l bloom
1,5 literrel öntözök 4 naponta.

 

Snypie

Active member
Igen, kezd alakulni, 1-2 pistil már látszik. Hétfőre hozok képeket, addigra több lesz majd rajta :)
 

Snypie

Active member
14. nap 12/12

Lassan elkezdődött a virágzás.
Kajájuk: 1 ml/l fish + 2 ml/l bloom

Sajnos az alsóbb leveleket elkezdték ledobálni. Nem tudom ez mennyire természetes, vannak olyan levelek, amelyek elsárgulnak, elfonnyadnak vagy szimplán csak eldobja őket. Az átállás óta növényenként kb. 1 maréknyi jött le eddig.

Hőmérséklet fénynél: 26-27 fok
éjjel: 20-22 fok
RH fénynél: 50-55%
éjjel: 55-60%

 

Snypie

Active member
Igen, köszi, ezen a héten már 3-al fog menni! A másik gépen van a tervezet, ha eljutok odáig, akkor kiteszem azt is!
 

Snypie

Active member
Itt a tervezett tápozási séma. Hetekre le van bontva, h éppen mi történik a növénnyel, mennyi a tápanyagigénye, EC.
A ml/l-t én találtam ki, mivel az organikus tápokat nem igazán lehet mérni. Abból indultam ki, h 1 ml/l-el kell kezdeni és a virágzás csúcsán lehet adni a maximum adagot (5 ml/l). A közte lévő heteket a növekvő EC függvényében próbáltam belőni. Tudom, h a csapvizem főleg Ca-t tartalmaz, Mg-t alig, így jejep ötletére belőttem a keserűsót is. Eddig nem panaszkodtak és nincs is a régi tipikus Mg ill. S hiányom.
A végére azért növekszik a fish és csökken a bloom, mert olvastam több helyen, h BioBizznél így lehet több K-t juttatni neki arra a szakaszra.
A tervezet nincs kőbe vésve, ha sok elveszek, ha kevés, adok még. De szívesen várom a hozzászólásokat, ha rosszul gondoltam vmit!


Transition Week 1: Light schedule induces stress and alters hormones
NPK Ca/Mg: 100-50-160 80/40
EC: 1100 to 1200 uS/cm
1 ml/l fish + 1 ml/l bloom

Transition Week 2: Flowers begin to form rapidly at top of plant
NPK Ca/Mg: 100-60-170 80/60
EC: 1200 to 1300 uS/cm
1 ml/l fish + 2 ml/l bloom + 0,5 gr/l Epsom

Flower Set Week 1: Plant is firmly flowering
NPK Ca/Mg: 100-60-180 80/60
EC: 1300 to 1400 uS/cm
1 ml/l fish + 3 ml/l bloom + 0,5 gr/l Epsom

Flower Set Week 2: Resins begin to develop at an increased rate
NPK Ca/Mg: 80-60-200 80/60
EC: 1400 to 1500 uS/cm
1 ml/l fish + 3 ml/l bloom + 0,5 gr/l Epsom

Flowering Week 1: More flowers appear
NPK Ca/Mg: 80-80-220 60/60
EC: 1500 to 1600 uS/cm
1 ml/l fish + 4 ml/l bloom + 0,5 gr/l Epsom

Flowering Week 2: More flowers appear
NPK Ca/Mg: 60-85-220 60/60
EC: 1600 to 1700 uS/cm
1 ml/l fish + 4 ml/l bloom + 0,5 gr/l Epsom

Flowering Week 3-4: Period of extreme flower production
NPK Ca/Mg: 60-90-220 50/60
EC: 1700 to 1900 uS/cm
1 ml/l fish + 5 ml/l bloom + 0,5 gr/l Epsom

Swelling Week 1-2: Flowers become much larger in size
NPK Ca/Mg: 40-60-200 40/60
EC: 1600 to 1000 uS/cm
2 ml/l fish + 2 ml/l bloom + 0,5 gr/l Epsom

Ripening Week 1-2: Vegetative growth slows and trichomes mature
NPK Ca/Mg: 0-20-80 0/20 until 0-0-0 0/0
Tested: 600 to 0 uS/cm
2 ml/l fish + 2 ml/l bloom

A locsoláson változtattam egy picit, mert hűvösebb lett, így a 1.5 liter már 5-6 napra volt elég. Levittem 3 nap/1,2 literre.
 

Snypie

Active member
21. nap 12/12

Kajájuk: 1 ml/l fish + 3 ml/l bloom

A bal oldaliak a Nebulák, a jobb oldaliak a Papayák. Ők néznek ki a legjobban.

 

Medicropper117

Active member
Tetszetős. Egy aprócska dolgot kivéve. Nem értem miért kell elvenni tőlük a kaját az utolsó 2 hétben.
Persze tudom h mi a célja de meh...ha rákeresel a flush vs no flush témára, akkor rájössz h igencsak megoszlanak a vélemények.

Azt korabban soul mar többször leírta hogy kókuszban csínján kell bánni a száradással mert jön a Mg hiány, nedves még a közeg locsolaskor?

Ettől függetlenül pofás nagyon a kert. Papirforma ahogy kell, látszik h időt fektettél a dologba.
Bő termést
 

Snypie

Active member
Köszi az elismerést, igyekszem, de nagyon :D

A tervezet csak tervezet, ezért is osztottam meg, h jöjjenek az észrevételek! Amúgy úgy csinálom, h mindig a következő hétre koncentrálok és próbálok információkat beszerezni/keresni. Naplókat nézegetek, összevetem őket egymással stb stb.
Flusholni nem fogok, azt már leszűrtem magamnak. Abban nem vagyok biztos, h tartsam-e akkor a bloom mennyiségét (5 ml) vagy csökkentsem 3-4-re az utolsó 2 hétben.

Innen vettem a csökkentést: "Once you start to see browning of pistils change to 2 ml grow and 1 ml bloom keep with that till the end." De természetesen ez csak 1 vélemény volt, a többség nem így csinálja, vmiért megtetszett az indoklás :S


Nem kókuszban vagyok, hanem BioBizz All-mix. Abban viszont igazad van, h van benne egy pici kókusz is. Kb. 10%. 10 liter All-mixhez adtam 1 liter kókuszt.
A közeget hagyom kiszáradni többnyire 1,5-2 újjperc mélységig, illetve figyelem a levelek állapotát.
 

Snypie

Active member
Szeretnék kérni egy kis segítséget, vmi megint nem oké. A levélhullás még mindig tart, hoztam egy csomó képet, kérlek véleményezzétek.

Bővebb infó, ami segíthet nektek:
- 31. nap 12/12-ben.
- Kb. 3-4 naponta locsolok pici runoffig (sajnos nem 10%) 1.2-1.5 l/tő.
- Minden locsolás tápos locsolás a tervezet szerint. Jelenleg 1 ml/l fish + 4 ml/l bloom. Bloomból most kapták meg az első 4 ml-s adagjukat, 2 hétig ugye 3 ml/l-el mentek.
- Akkor locsolok újra, ha a közeg felső 2-3 cm-re száraz és a cserép már könnyű. Ill. a levelek már nem állnak az égnek, hanem kb. vízszintesen. A sötét csoportkép most reggel készült, estére tervezem a locsolást.
- RH fénynél 40-50%, attól függ mikor volt locsolás. Éjjel 50-60%, szintén locsolától függ.
- 2 napja igencsak megjött az illatuk, a sátorban nagyon jó illatok vannak, ill ha kiveszem, akkor is jó messziről lehet érezni. A trichómák jelentősek megszaporodtak a napokban.
- Runoff PH sajna 7.0 körül van mindegyiknél, de én úgy tudom PH problémánál a topokkal lesz gond, ami jelenleg nincsen.

Véleményem szerint nincs túltápozva, mert nincsenek a levélvégek megbarnulva. Sófelhalmozódás organikus tápoknál nem jöhet szóba.

Amire én gondolok, h kevés nekik az 1 ml/l grow táp, vagy vmilyen más hiánya van. A levelek sárgulása alulról felfelé történik. A felső harmadon a levélnyelek elkezdtek lilulni. Tuti vmilyen hiány az NPK közül. Olvasataim szerint N-re hasonlít, de nem vagyok benne biztos.

Ha így folytatódik, 2-3 hét múlva nem marad levelem...

Nebula #1:


Nebula #2


Papaya #1:


Papaya #2:
 
Last edited:

Snypie

Active member
Jöjjenek a leesett levelekről a képek. Ezek mind a növény alsó felén helyezkedtek el, maguktól esnek le, vagy ha hozzáérek. Semmi erőszak, van, h megemelem a cserepet és akkor esik le.

Az elmúlt 2 nap termése egyben. A kupacok 1-1 növényről származnak:


És a közelebbi képek:
 
Status
Not open for further replies.
Top