What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Nebula + Papaya

Status
Not open for further replies.

Snypie

Active member
100x100x180, ez tényleg lemaradt, sorry. Ill. az is, hogy még 250W 4200K-s CMH alatt vannak, ami flora majd 400W HPS lesz.
 

Snypie

Active member
Hoztam képeket, megint késve... Csak aludni járok haza, nem sok időm van. Pár nap és rendeződnek a dolgok.

Múlt hétvégén át lettek ültetve a lányok 10L BioBizz Allmixbe. Tettem az ültetőgödörbe Symbivitet. 150 grammos tasakot elnegyedeltem, így mindegyik 37.5 grammot kapott.

Nebula #1


Nebula #2



Papaya #1
Vele sajnos nem tudom mi van, átültetés után elkezdett sárgulni, középtájon. Amikor észrevettem jobban széthúztam az ágakat, hátha az a baja... Nem az a tipikus túlöntözéses tünet.


Papaya #2


Together


Annyit fűznék még hozzá, hogy későn lettek átültetve, a gyökerek nem jöttek ki a cserép alján, de amikor kivettem, szépen tele volt szőve a gyökérlabda. Sajnos megjelentek a hiánytünetek párnál, kifogyott a szufla a Growmixből. Lehet, h ez a baja a Papaya #2-nek is? Rootbound nem igazán volt.

3 naponta kapnak 7dl tiszta állott és PH állított csapvizet. Néha 2 ml/l bio rhizotoniccal. PH gond szerintem nincs, a 3l-es potban 6.8 és 7.0 között volt a runoff. Ebben a szövetedényben még nem locsoltam runoffig.

Ma rendeltem mega 400W-os szettet, de kb. 10-14 nap múlva fogom megkapni.
Mikor kéne váltanom flora? Én hétvégére gondoltam. Addig nem jön meg a szett, lehet az első hetet 250W CMH alatt nyomnom, vagy várjam meg, amíg megérkezik?
 

iwantmorebuds

Active member
Hoztam képeket, megint késve... Csak aludni járok haza, nem sok időm van. Pár nap és rendeződnek a dolgok.

Múlt hétvégén át lettek ültetve a lányok 10L BioBizz Allmixbe. Tettem az ültetőgödörbe Symbivitet. 150 grammos tasakot elnegyedeltem, így mindegyik 37.5 grammot kapott.

Nebula #1
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1645713&thumb=1]View Image[/url]

Nebula #2

[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1645714&thumb=1]View Image[/url]

Papaya #1
Vele sajnos nem tudom mi van, átültetés után elkezdett sárgulni, középtájon. Amikor észrevettem jobban széthúztam az ágakat, hátha az a baja... Nem az a tipikus túlöntözéses tünet.
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1645715&thumb=1]View Image[/url]

Papaya #2
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1645716&thumb=1]View Image[/url]

Together
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68654&pictureid=1645717&thumb=1]View Image[/url]

Annyit fűznék még hozzá, hogy későn lettek átültetve, a gyökerek nem jöttek ki a cserép alján, de amikor kivettem, szépen tele volt szőve a gyökérlabda. Sajnos megjelentek a hiánytünetek párnál, kifogyott a szufla a Growmixből. Lehet, h ez a baja a Papaya #2-nek is? Rootbound nem igazán volt.

3 naponta kapnak 7dl tiszta állott és PH állított csapvizet. Néha 2 ml/l bio rhizotoniccal. PH gond szerintem nincs, a 3l-es potban 6.8 és 7.0 között volt a runoff. Ebben a szövetedényben még nem locsoltam runoffig.

Ma rendeltem mega 400W-os szettet, de kb. 10-14 nap múlva fogom megkapni.
Mikor kéne váltanom flora? Én hétvégére gondoltam. Addig nem jön meg a szett, lehet az első hetet 250W CMH alatt nyomnom, vagy várjam meg, amíg megérkezik?
Vegig is elmenne a cmh-val no para sztem siman kapcsolhatsz hetvegen
 

CSMOKER

New member
Nekem is volt Papaya, nagyon kicsire nőtt a többiekhez képest de nagyon sűrű pici gyantás leveles budokat hozott kis nódusztávolságokkal, imádnivalóan nézett ki, szépek lesznek nálad is!
 

Snypie

Active member
Mert ez jelenleg csak 250W és a 400W-os CMH nem olyan olcsó.
No meg Te is váltottál ám Shiva :p

Amúgy meg ahogy olvastam mindenki HPS párti, ill. csak tiszta sativáknál láttam CMH-s köröket.
 

Medicropper117

Active member
Nyugodtan viragoztathatsz a CMH-val is. Lezavartam 1-2 kört CMH-val az elején. Simán jól teljesített
Bár ezek még nyugodtan vegelhetnek még1 hetet (annyit talán nem, sajnos nem ismerem a fajtát) aztan ha megjon a hps bedurrantod ahogy tervezted.
Az összkép alapján én elkezdeném visszavenni a napos orak szamat ugy h mire megjön a hps pont 12be legyenek. Addigra pont viragoznia kell mindnek. Feltetelezem ivarerettek mar
 

what_can_there

Well-known member
Ma rendeltem mega 400W-os szettet, de kb. 10-14 nap múlva fogom megkapni.
Mikor kéne váltanom flora? Én hétvégére gondoltam. Addig nem jön meg a szett, lehet az első hetet 250W CMH alatt nyomnom, vagy várjam meg, amíg megérkezik?

Hetvegen mehet nekik a flo, ha addig nem jon meg a 400, akkor az elso het menjen 250 alatt, de amint tudsz valts nagyobb teljesitmenyu lampara, mert a 250 w keves lesz viragoztatni.
 

Medicropper117

Active member
Fogalmazzunk inkább úgy hogy a nagyobb jobb. Azert 250w-al is lehet szépet akasztani....persze minel tobb a lumen annal jobb
 

Medicropper117

Active member
Persze h az....ha tehetném rádurrantanám a 2x250et a 80x80ra de azért 250w sem a kicsi kategoria egy hobbikertész esetében. Nah mind1 is. Tenyleg mehet a lux orrverzesig az tuti
Nem offolok. Nyomassad snypie
 

Snypie

Active member
Bár ezek még nyugodtan vegelhetnek még1 hetet (annyit talán nem, sajnos nem ismerem a fajtát) aztan ha megjon a hps bedurrantod ahogy tervezted.

A Nebulára azt írták fórumokon, h kb. a duplájára ugrik floban. A Papaya pedig kifejezetten alacsony fajta. Ezért is így válogattam össze őket, tulajdonképpen arra mentem, h kb. egy magasak legyenek + legyen egy indikásabb és egy szatívásabb fajta.

Paradise seeds - Nebula: 50% indika - 50% szatíva 81-140 cm
Nirvana seeds - Papaya: indika domináns <80 cm

Maximum a Nabulát jobban kötözgetem, supercroppolom. Majd elválik.

A héten hozok még képeket, h pontosan megkérdezhessem, mehetnek-e virágzóba.

Jelenleg inkább az LST-nek köszönhetően terebélyesebbek, mint magasak. Kb. 30 cm magasak, bár már rég mértem.

A kötözést leírom, h csináltam, hátha tudok vkinek ötletet adni. Én is sokat gondolkoztam a kivitelezésen a szövetedény miatt. Először füleket akartam varrni a szövetre, de aztán jött az ihlet :D Fogtam egy 1.5-es rézvezetéket és a pot 2 fülét összeszorítottam vele, amit a másik oldalon is megtettem. Így a drót a pot tetejétől kb. 5 cm-re körbeöleli a cserepet. Majd ugyancsak ebből a vezetékből vágtam megfelelő hosszúságú darabokat, S alakot formáltam belőlük. Az egyik végét beakasztottam az előzőleg leírt "sínbe", ami körbefut a pot oldalán, a másikat pedig a növi szárára akasztottam.

Ha jövök képekkel, eztis lefotózom, mert most nem látszik annyira. De nagyon jól megtartja az ágakat.
 

Snypie

Active member
off:

Kicsit meglepődtem most. Írt az eladó csaj, akitől rendeltem a sátort és érdeklődött, h felállítottam-e, mik a tapasztalataim, szeretem-e. Ha van kérdésem, írjak nyugodtan, Ő ezért van.

A support csillagos 5-ös.
 

DropleX

Member
xD a draga..
Amugy multkor kerdezni szerettem volna toled hogy a fish mix vallalhatatlanul budos vagy azert lehet menni vele inbe?
 

Snypie

Active member
Büdösebb, mint a grow, de kilocsolva nem érezni. Akkor büdi, ha levéltrágyaként használod, de még úgysem vészes, mert ugye bent van a boxba, ahol jó esetben van szénszűrő. A gáz akkor van, ha rámegy a kezedre, a ruhádra, az napokig érződik, hiába a szappanos mosakodás... :D
 

iwantmorebuds

Active member
off:

Kicsit meglepődtem most. Írt az eladó csaj, akitől rendeltem a sátort és érdeklődött, h felállítottam-e, mik a tapasztalataim, szeretem-e. Ha van kérdésem, írjak nyugodtan, Ő ezért van.

A support csillagos 5-ös.

Tina a neve? :) nagyon segitokeszek amugy :)
 

Snypie

Active member
Nem, Leya :D

Jaja nagyon segítőkészek, csak tudod magyar honba nem szoktam én ehhez :D De jól esik :)

Servo is kiküldte a csomagomat, megjött egy kellék, amire 5 napot kellett volna várni. Így max. hétfőn megjön és betehetem a 400W-ot :)

Ez egy jó nap, csupa jó dolgok történnek. Mi van??? :D
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top