What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Csajok a boxban

Status
Not open for further replies.

God_Speed

Member
Most akkor hogy lett a tápozás végül beállítva? Mert valami még mindig nem tűnik tökéletesnek (bár már alakul).
Illetve az a nagy keverő venti telibe fújja a közeget és mulcsot meg nem használsz, nem szárította még ki a közeget túlzottan?!
Ma lesz a csere mert 1 hete megy nekik, még mindig vannak hiánytunetek, levélsargulasok, de én már a túlzott melegre gyanakszom mind a sátorban mind a tápos vízben. Persze könnyen lehet hogy rosszra gondolok.
0.9gr/l ferti
0.3gr/l CaNO
0.2gr/l MgSO
0.1gr/l Micro
EC:1.4
PH: ~6.0 körül tartva
Felesbe van RO víz csapvizzel

Így hogy 0-24 megy az öntöző nem szárította ki de agyaggolyot szorjak rá szerinted? Illetve gondoltam azt a nagyobbacska ventit felhuzni majdnem lámpa magassagba?

Előre is köszi mindent!
 

GK_420

Active member
Agyaggolyókat szórj a közegre ha van mindenképp! Venti jó helyen van ha nem szárítja ki a leveleket meg a közeget se.
A tápozási részére nem tudok mit mondani csak érdeklődtem. Én sose csináltam így de hogy nem a melegtől van az biztos. :)
 

God_Speed

Member
26-28 fok van a táptartalyban és feltud menni sajna 36-38 fokra a sátorban
Mindkettőn dolgozok hogy jobb legyen.
Nem okozhat tápanyag ellátási problémát a túlzott meleg?
 

Medicropper117

Active member
Tudja a bré. Nem hiszm h annyira befolyasolná h hianytünetet produkaljon de lehet hulyeseget mondok....nem neztem eddig h a homerseklet a tapanyagfelvetelt mennyire befolyasolja. Keress ra guglin
Amugymeg a folyamatos csepegtetés mellett minek mulcs?! Nem leszarni ha a kozeg teteje kiszarad amikor odalent folytonos az ellatas?!
 

Medicropper117

Active member
Hááát....biztos neked van igazad de én már még1 ph basztató faktort tuti nem raknék be a rendszerbe így a kör vége felé
 

GK_420

Active member
Mi basztatja a pHt az égetett agyaggolyókon? :D Ha jól emlékszem ki kell főzni meg átmosni őket aztán teljesen semleges az egész...
 

Medicropper117

Active member
Aha....semleges. A legjobb esetben is csak azon a ph-n van amilyenre megcsinaltad. Ha egy kicsit is eltér attól amit adsz a novenynek mar elhuzza. Ez tuti
Nincs olyan h unikornis. Minden közeg beleszol a ph-ba. Mindent kiprobaltam mar. A grodantol az agyaggolyón át a futtatópaplanig. Ezek közül csak az utobbi szol bele a ph alig. Az elejen minden odabasz amig at nem veszi azt amit ráöntessz.
A legutolso amit egy hianytünet alatt akarsz h a ph-t kelljen korrigalgatni
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nyugodj bele nem csak neked van digi ph mérőd. nem tolja sehova főleg az elején nem.. még ha azt mondtad volna, hogy amikor van már sok gyökér, még el is hittem volna, hogy feljebb viszi..
 

hungrowboy

Member
Valaki elnondana nekem a csirazatol - szuretig adott viragoknal mennyi ido kell nekik atlagba? Es melyiknek mekkora hozama nagyjabol! Satorba 400w + cool tube 95% fenyvisszavero foliaval kibelelve
feminized
Auto- fem
Photos vagy mi :D
Nagyon szepen koszonom annak aki tud ra normalis valaszt adni
 

Medicropper117

Active member
nyugodj bele nem csak neked van digi ph mérőd. nem tolja sehova főleg az elején nem.. még ha azt mondtad volna, hogy amikor van már sok gyökér, még el is hittem volna, hogy feljebb viszi..

Okes...majd egy masik csatornán megbeszeljuk ezt...moricka...:laughing:
 

God_Speed

Member
Szevasztok,
Semmi gond úgyis némileg oda tartozik amit akartam kérdezni.
Két dolog merült fel bennem az egyik hogy van még egy két motyóm itthon meg egy kis költséggel amit így is úgy is kéne most rájuk költenem. Összeraknék egy top feed DWC rendszert van négy 12l vödröm, picit kisebb cserépbe átteszem őket és így kiemelem a tápptartályom a sátorból zártabbá tenném a vizes részt így kevésbé melegedne + a párát is kezelhetőbbé tenném.

Azért írtam 4 csajszit mert egyet nagyon elnyomnak és felmerült bennem hogy kiviszem őt a kintiekhez, szerintetek mi lenne egy csajszival aki 30 napnyi 12/12 után kikerülni a szabadég alá?
A másik kérdés hogy kókusz maradhat-e DWC-ben? Vagy érdemes volna váltanom agyaggolyóra?

Illetve még egy dolog nagy stressz volna nekik egy új rendszerben?
Azért gondoltam erre mert több helyem lenne a sátorban jobban tudnék levegőt keringetni illetve megoldanám a vízhőfok gondomat talán.

Előre is köszi az infókat!
 

God_Speed

Member
Valaki elnondana nekem a csirazatol - szuretig adott viragoknal mennyi ido kell nekik atlagba? Es melyiknek mekkora hozama nagyjabol! Satorba 400w + cool tube 95% fenyvisszavero foliaval kibelelve
feminized
Auto- fem
Photos vagy mi :D
Nagyon szepen koszonom annak aki tud ra normalis valaszt adni

Husikám attól hogy mindenhova beírod a kérdéseid nem fogsz több választ kapni. Légy oly kedves és ragadj meg akár egy India ajándékát (tudom régebbi tudás de az alapok azért ott vannak) Akár egy cannabis grow bible-t de valahonnan egy picit olvass utána mert senki nem fogja megtanulni helyetted!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha az új rendszer optimálisabb mint az előző, az nem stressz, hanem megváltás...
nagyon jó ötlet, ha mind a négynek csinálsz egy külön levegőztetett gyökérzónát és zártabb tartályokkal csinálod., bár inkább 4 water/aquafarmot utánozz le az a legjobb.
ha kikerül most, kb három hét mire átáll és elkezd megint növekedni


u.i.. magtól szüretig.. autoflower 12-14 hét, normál növény ami a fény csökkenésével virágzik. az meg vegetációs idő + a virágzás ideje
 

God_Speed

Member
ha az új rendszer optimálisabb mint az előző, az nem stressz, hanem megváltás...
nagyon jó ötlet, ha mind a négynek csinálsz egy külön levegőztetett gyökérzónát és zártabb tartályokkal csinálod., bár inkább 4 water/aquafarmot utánozz le az a legjobb.
ha kikerül most, kb három hét mire átáll és elkezd megint növekedni


u.i.. magtól szüretig.. autoflower 12-14 hét, normál növény ami a fény csökkenésével virágzik. az meg vegetációs idő + a virágzás ideje

ez az aquafarm dolog annyiban tér el hogy folyamat vízben állnak a gyökerek még jobban ráolvasok csak első pillantásra?

Amit kivinnék még visszaállna veg-be hiszen már elkezdtek rövidülni a nappalok lassan elkezdenek majd átállni a többiek is nem? Bocs ha ezt rosszul tudom még nem volt ilyen évközi transzportom!?

Előre is köszi mindent!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem, aquafarmban, nem állnak a vízben, csak ha már nagyon nagyon telenötte a felső részt a gyökérzet.
dwc az amiben vízben állnak.
elkezdtek rövidülni.. aha kb 2 hete tán.. de majd szeptember 21 lesz 12/12, nem?
 

hungrowboy

Member
ha az új rendszer optimálisabb mint az előző, az nem stressz, hanem megváltás...
nagyon jó ötlet, ha mind a négynek csinálsz egy külön levegőztetett gyökérzónát és zártabb tartályokkal csinálod., bár inkább 4 water/aquafarmot utánozz le az a legjobb.
ha kikerül most, kb három hét mire átáll és elkezd megint növekedni


u.i.. magtól szüretig.. autoflower 12-14 hét, normál növény ami a fény csökkenésével virágzik. az meg vegetációs idő + a virágzás ideje

Koszonom szepen! :) :D
 
Status
Not open for further replies.
Top