What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

PC box 2x Nirvana NL

Status
Not open for further replies.

what_can_there

Well-known member
En is arra szavazok, hogy a gyurott, foltos levelek valami fertozestol vannak es szerintem ilyen is marad vegig. Kicsit tobb tap mondjuk mehetne nekik, mert az also level is jo sarga. Virag ettol meg lesz rajta, ne add fel.
 

Medicropper117

Active member
Flo-ban érdemes a közeget nedvesen tartani h mindig legyen elerheto tapanyag. Vegben nem árt szikkasztani h serkentsd a gyökerek növekedését azzal h víz után kutatnak.
Ezt akarta mondani whiped a bunkó stílusával:)
 

DooLhof

Member


Most csináltam ezeket, valóban csak a vízhiánytól fonnyadt le valószínűleg, mert most jónak tűnnek.
Bár alul pödröződnek a levelek, az betudható a tápanyaghiánynak? Vagy az a "valami fertőzés"?
Mostantól gyakrabban locsolom majd akkor, nem tudtam, hogy flo közben nem kell fukarkodni annyira a vízzel. Továbbá fél liter vízhez eddig ment 2ml alga bloom, most majd teszek bele 3ml-t.
 

Medicropper117

Active member
Ajjajajajjj....
Nem kell mindent orvosolni amit felsoroltunk. A jobb oldali rusnya, valszeg a virus ami nekem is először ugrott be. Az okes h azt tobbet locsolod ha fonnyad a vizhianytol. Annak talán a táp is mehetne de én azzal is várnék. Ha eddig 2ot kapott akkor azt duplazd meg de csak 150%ra emeld a vizadagot. Tehat 4 locsolas masfelszer annyi víz. Ha kokad emeld egy picit a vizadagot
Ha tovabb foltosodik de mar par napja (4-6) nem kókad akkor emeld a tápot. De azert hozz kepet mert lehet nem a hiany hanem a virus. Sajnos floban nem a legjobb ennyi idot elvesztegetni de ez maskepp nem megy földben tudtommal...ha mákod van jelenleg stagnál egy kicsit
Keress a gugliban mozaikvirusra kepeket. Ekte ugyanaz mint a jbb oldali...
Azert a bal oldalit is nezd at. Lehet az is inna kicsit tobbet. De az egesz szep amugy sztem nincs baja.
Edit: a venti miatt parologtat tobbet a novenyed ha ez eddig nem lett volna vilagos
 

DooLhof

Member
Flo 40. nap
A balos lány jól néz ki szépen nő, dagadnak a bugák. Lassan szerintem kötözök egy kicsit rajta, mert nem akarom, hogy hosszútávon érintkezzen az izzóval. A levelein nincsen semmilyen jele a mozaik-vírusnak.

A jobbos kicsit le van maradva, kapja most a több vizet, bár legutóbb szombaton locsoltam és még elég nedvesnek érzem a földet, szóval ma még nem locsolom, nehogy átessek a ló túloldalára.

[url='https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=66396&pictureid=1584094']
picture.php
[/url]
 

DooLhof

Member
Ma kötözés előtt megláttam, hogy a balos szép leányzónak barnulnak a pistiljei. Lőttem is róla pár képet.
Szerintetek kb mennyi van még neki vissza? Lassan gondolkozzak egy flushon, vagy még korai? Gondolom a balos biztos hamarabb lesz aratható állapotban, aztán a jobbost átteszem a helyére, hogy kicsit összekapja majd magát.
 

Medicropper117

Active member
Még vagy 3-4 hét...ne élezd még azt az ollót sztem;)
Félrekevert táptól is barnulhat bár amit te használsz attól nem hiszem
 

Son of Soil

Member
Én azt mondom minimum 6 hét, de ha megnézem, hogyan is nézett ki március 24-én(az a kép is furcsán nézett ki, tekintve, hogy 29. napja volt virágzásban) az első képen, lehet az 8 is lesz. Nagyon kevés a fény, lassan virágzik nálad. Lehet beérik 6 hét múlva csoffadtan, valamit kéne változatni a dolgokon, szerintem.
 

what_can_there

Well-known member
Szerintem ok, csak kell meg nekik 5-6 het. Attol hogy 2 hetesen atkapcsololod viragozni meg nem fog egybol atallni, magrol inditva altalaban nehezebben kezdi meg a viragzast, ezt el kell fogadni.
 

DooLhof

Member
Flo 47.nap

A jobb oldali nem lett sokkal szebb, csak fordítottam rajta egyet, hogy jobban tudjon nőni. Érdekes, hogy van rajta egy ág, amin nem látom nyomát a mozaik vírusnak, míg a többin igen. Mintha kezdenének gyantásodni is, reméljük átbillen lassan a saláta oldalról.
Amúgy honnan lehet olcsóért venni itthon egy nagyítót, amivel lehet vizsgálgatni majd a virágokat?

 
C

chromegamix

hihetetlen milyen lassan virágzik, olyan mintha hetek óta nem fejlődött volna semmit.
 

Medicropper117

Active member
Flo 47.nap

A jobb oldali nem lett sokkal szebb, csak fordítottam rajta egyet, hogy jobban tudjon nőni. Érdekes, hogy van rajta egy ág, amin nem látom nyomát a mozaik vírusnak, míg a többin igen. Mintha kezdenének gyantásodni is, reméljük átbillen lassan a saláta oldalról.
Amúgy honnan lehet olcsóért venni itthon egy nagyítót, amivel lehet vizsgálgatni majd a virágokat?
Telefonhoz tudsz venni ebayen macro lencsét nevetséges áron vagy akármelyik online licitalos oldalon. Nyugodtan rendelheted akkor is ha kínából jön. Van időd. Sajnos tényleg lassan virágzik. Szinte nem fejlődik semmit. Nem tudod kicserelni az "izzokat" valami nagyobbra? Vagy akkor hőgondod lenne?
 

DooLhof

Member
Flo 54. nap

Megvettem végül a nagyobb izzókat, péntek óta azok mennek, van egy két szebb és nagyobb buga már. Kicsit kötözgettem is pénteken, hogy tudjanak még nőni és ne érjenek a fényhez.
Locsit kb 3 naponta kapnak, próbálom megelőzni, hogy kókadjanak.
 

what_can_there

Well-known member
Jonnek ezek, de eleg nagy a tumultus, par vacakabb levelet lekapnek, ugy jobban szellozik majd az alja, meg kozelebb tennem oket a fenyhez (2-3 centi), mar biztosan nem fognak nyulni.
 
Status
Not open for further replies.
Top