What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Skunk#1 (Light mix, All mix) bio tápok

Status
Not open for further replies.

Illu

Member
Tudtommal se a lightmixben, se az allmixben nincs Mg. Humus FWben meg kb 10 mg/ml liter van ami édeskevés. Veg szakaszban legalább 60-80 mg/l Mg-t kellene hogy kapjanak. Szerintem következő locsiba adjál nekik ennyit. Nekem is kb ekkorák most a növényeim de marhatrágyás/előretápozott saját földben már 5x kaptak ennyi Mg-t és még így is hiány van párnál 6.8as phval. Nagyon szeretik az Mg-t bizonyos fajták.

Esetleg nem hideg vagy túl nedves a közeged?
 
M

menyus

Biztos hogy nem túl nedves a közeg. Egyből átengedi a folyadékot, és a locsolás után is inkább csak nyirkos. A túlcsorduló vizet mindig kiöntöm alóla, locsolni pedig csak akkor szoktam, ha már könnyűek az edények.

A talajhőmérőm 16,5 C°-ot mutat napközben, este terráriumi fűtőszál melegít a cserepek körül.

Van itthon magnézium-szulfátom. Legközelebb adok nekik egy feles adagot (fél kávéskanál/4 L vízbe)

Egyébként szépek, (attól eltekintve, hogy a kisebbik itt-ott tekeredett levelű hajtásokat hoz, valószínűleg a sok allmix miatt. Remélhetőleg ez is orvosolva lesz ha lejjebb viszem a pH-t, és az EC-t az öblítésekkel). A nagyobbikon csak egy felső levélen van Mg hiány. A friss hajtások egészségesek, a többi levél pedig szép sötétzöld.
 

Attachments

  • P1010066.JPG
    P1010066.JPG
    13.4 KB · Views: 37

Spangli

Member
Túltáp

Túltáp

Szerintem túlküldted őket! A 16,5 C az elég hideg a tápanyagfelvétel lelassul keményen.Szépen feldúsult a közegben a cucc.
Emeld fel a hőmérsékletet 20C ra minimum éjjel is amikor alszanak.
Csak esővíz EM-bioval és helyrekapják magukat.
Az hogy ritkán öntözöl annak a jele hogy nem isznak tehát nem párologtatnak ,akadozik a tápanyagfelvétel mert az allmix eleve tele van cuccal.
A light mix és all mix is tartalmaz Mg-t, az all elég sokat a light lényegesen kevesebbet.
A képen is látszik hogy túltáp keményen, kell nekik legalább egy hét hogy helyrejöjjenek.

:bump:
 
M

menyus

Hmmm. Köszi!

Eddig nyitva volt a box, hogy több legyen a friss levegő, de mostantól csukva van fénynél is. Így 4 óra fény után már 18 C a talajhő, és estére plusz fűtésnek beteszek egy fűtőpárnát is. Biztos ami biztos.
EM-em sajnos nincs. Saját komposztból készített hígabb tea megteszi szerinted? A lényeg a baci és gombabevitel lenne. Esetleg más alternatíva?
Van még mézem. Néha azt is adhatok finoman, támogatandó a bacikat.
 

Illu

Member
Humus FW tesó. :) Igaz abban is van egy kis K, de nem lehet baj belőle, szépen bepörgeti majd a földed. Amúgy Spanglinak teljesen igaza van. Amúgy Spangli honnan van az információd hogy van benne Mg? Én régen kérdeztem testert, ő azt mondta h nincs.
 
M

menyus

Kell legyen benne Mg, mert van benne komposzt, és gilisztahumusz is.

All-mix összetétele:
soil (20%), compost (35%), worm castings (10%) and Perlite (30%) as well as a special 'pre-mix' (5%) of biologically active organic ingredients that have been fermented for a month to create a potent mixture.

Mivel a közegben eleve vannak mikroorganizmusok, ezért buborékoltatott esővízzel fogok öntözni, amibe teszek, 2 L víz/1 ml BioGrow-ot, a melasz miatt, és 1ml virágmézet. Runoffig fogok locsolni (5,5 pH), amivel a kifolyó pH-t is lejjebb szeretném vinni.
Nyilván jó lenne gy kis EM. Ismerem a jótékony hatásait, csak már rég megbuggyant, és a komposztdombra öntöttem még "tavaj nyáron". :D
Humus FW-t már kapott a közeg, azt majd a legközelebbi öntözéskor.

A talajhő ma reggel, másfél órával fény után, már 25 C°. RH 45%, amit véleményem szerint a felmelegedett talajból párolgó vízgőz okoz (eddig kevesebb volt). Talán lesz több is, ha elkezdenek intenzívebben párologtatni.

Köszi srácok az észrevételeket! ;)

Szép napot!
 

Attachments

  • P1010072.JPG
    P1010072.JPG
    35 KB · Views: 44

Spangli

Member
A light mix és az mg

A light mix és az mg

Humus FW tesó. :) Igaz abban is van egy kis K, de nem lehet baj belőle, szépen bepörgeti majd a földed. Amúgy Spanglinak teljesen igaza van. Amúgy Spangli honnan van az információd hogy van benne Mg? Én régen kérdeztem testert, ő azt mondta h nincs.

Lényeg a lényeg az összes földkeverék alapja olyan kertészeti tőzeg márkától függetlenül aminek a Ph és tápanyagtartalma be van állítva.
A beállítást úgy képzeld el hogy egy alap műtrágyakeverékkel -
PG mix ( 14-16-18 + másodlagos és mikroelemek) - , agyaggal és mészkőporral vagy dolomittal kap a tőzeg tápanyagot és puffer anyagot ami adott tartományban tartja a pH értékét.
Az allmix -ben meg benne van a premix és a gilisztahumusz is, mindössze ennyi a különbség.
A tőzeg az összes létező földkeverékben ugyanez.
Ja tester mondta és az infót honnan vette?:bump:
A natúr tőzeg nitrogént ad le a bomlása során de ez itt elhanyagolható.

Peace
:wave:
 

Illu

Member
Biobizz all-mix:

Fő összetevők:
tőzegmoha, spaghnum moha, giliszta humusz, perlit, pre-mix
EC: 2,4
PH: 6,6
Hozzáadott tápanyagtartalom: 2,5 l

Kémiai összetevők:
N: 133 mg/l
P2O5: 29 mg/l
K2O: 289 mg/l
Fe: 0,001 %
Mn: 0,001 %
Zn: 0,0001 %
B: 0,0001 %
Cu: 0,001 %
Mo: 0,0001 %
Co: 0,0002 %
Se: 0,001 %

http://varazskert.com/index.php?/biobizz/biobizz-all-mix.html

Most vajon csak azért nem tüntették fel mert ugye nem nagyon lehet megmérni h mennyi van a dolomitban/mészkőben vagy pedig mert nincs is benne egyik sem? Csak mert az összetevők közt nincs egyik sem feltüntetve.
 

Spangli

Member
Akkor viszonhallás

Akkor viszonhallás

A Pre mix alapból 3% Mg tartalmaz Check it out:dance013:
A dolomit kalcium és magnéziumkarbonátból áll!

According the manufacturer:

“PRE-MIX combines the qualities of many different organic fertilizers in such quantities that optimum growth and maximum flowering are guaranteed.”

PRE-MIX GUARANTEED ANALYSIS

Total Nitrogen (N)……………………….3%

1.5% Water Soluble Nitrogen

1.5% Water Insoluble Nitrogen

Available Phosphate (P2O5)……………..3%

Soluble Potash (K2O)…………………….5%

Magnesium (Mg)…………………………3%

Derived From: Soybean Meal, Molasses, Green kelp, Seaweed, and Composted Chicken Manure
:wave:

Mielőtt leoltasz használd a guglit ne a varázskert legyen a példa.
Ha nem lenne belőve a lightmix tőzegének a pH ja dolomittal, mésszel, agyaggal elég cumi lenne a tápoldatozás rajta.
Nem az okoskodás az internet mondja.

Cheers
:bump:
 

Illu

Member
Nyugi már tesó, te kérdezted hogy honnan szedte. Én meg megmutattam. :) Egyébként oké, hiszek neked, csak én eddig úgy tudtam h nincs benne, bár nem is nagyon foglalkoztam vele mert annyi pénzért 2x olyan jót kikeverek. :) És tudom h mi van benne.
 

Spangli

Member
No para:wave:
Így van a saját mixek a legjobbak. A lightmix jó alapnak.
A lényeg hogy ne beletankold a történetet hanem hagyd hogy kidolgozza a talajból.
Cheers
 
M

menyus

30. nap (átültetés)

30. nap (átültetés)

Ma reggel átültettem a növényeket. Itt volt az ideje. Alul már tekeregtek a gyökerek.
Átültetés előtt meg lettek locsolva fejenként 2 L, citromlével kalibrált, 5,5 pH-jú esővízzel (fél kávéskanál méz, 1 ml BioGrow + kb. 1/3-ad kávéskanál keserűsó :D). Az öntözővizet előzőleg buborékoltattam, és 22 C°-osra melegítettem. A túlfolyó víz pH-ja 6,85 körüli volt mindkét növénynél.

Az új közeg megközelítőleg így alakult 11 L-es cserepekben:

50% Light-mix, 30% kókusz, és 20% All-mix

Inkább majd tápozni fogok, minthogy össze-vissza tekerje a hajtásokat az All-mix.

Le is kötöztem a leányzókat, hogy inkább széltében terjedjenek. Holnap locsolás mézes esővízzel, és legközelebb lesz saját komposztteás locsolás is.
 

Attachments

  • P1010073.JPG
    P1010073.JPG
    41 KB · Views: 39
  • P1010075.JPG
    P1010075.JPG
    46.6 KB · Views: 39
M

menyus

Bizony, bizony. Kis helyre egy nagyon hasznos technika. Bár a SCROG még jobb lett volna, csak két növénnyel ekkora boxba nem kivitelezhető megfelelően.
A Haze ha lány lesz, akkor a klónja SCROG-olva lesz az már biztos.

Gondolkozom az EM helyett, valami más talajkondicionáló bevetésén, ami felszaporítja a bacikat és a gombákat.

Csak egy random kép a kis dzsungelomból.
 

Attachments

  • P1010079.JPG
    P1010079.JPG
    43.4 KB · Views: 41
M

menyus

Virágzás kezdete (35. nap)

Virágzás kezdete (35. nap)

A kisebbik növényke eszméletlenül hozza az oldalhajtásokat. Szép bokros lett (őt tuti leklónozom kintre :) ). A nagyobbik itt ott, mutat sárgulást, de haloványabb az egész növény.

Ma kaptak fejenként, kb. 1 L tápos vizet (1 ml biogrow, FW, keserűsó).

Mindkettőn megjelentek az elő-virágok. Pistilek még nincsenek, de tovább már nem akartam várni. Így is necces lesz a hely, úgyhogy mától kezdődően 12/12 van.
A fény este 11-től kezdődik, egyenlőre még CMH-val. Kb. két hét múlva viszont váltok HPS-re. Kiegészítésnek megy a 15W fűtőkábel a cserepek köré tekerve, sötétben pedig az 50W fűtőpárna a cserepek alatt.

Képek hamarosan.
 
M

menyus

3. nap 12/12-ben

3. nap 12/12-ben

Üdv Mindenkinek!

A kisebb, korábban satnyább növényke megelőzte a másikat. :bump: Én úgy látom, hogy ő sokkal szatívásabb lesz. Örülök neki. :dance013:

Mivel eléggé nyomja az oldalhajtásokat, így négy klónt metszettem róla tegnap este (alsó hajtásokat). A másikról csak 1-et tudtam leszedni, és azt is csak úgy, hogy egy alsó főágat toppoltam. A klónokat FW-s vízbe áztatott kókuszba dugtam.

Az alsó leveleket mindkét növény kezdi kiélni. Táphiány jeleit csak az indikásabb növénynél látom a felsőbb leveleken, de szerintem az is inkább egy enyhe hiány. Még mindig Mg-re tippelek, úgyhogy ma kicsit több keserűsót, és FW-t kap mint a másik növény. Az új levelek mindkét növényen szép egészségesek, szóval semmi tekeredés, vagy hasonlók.
Spricnizés vitaflórás (2ml/0,5L), FW-s esővízzel minden reggel. Esténként tiszta esővizes lemosó permetezés.

A talajhő fényben felmegy 25-26 C-ra. Elég érdekes, tekintve, hogy a lombozat tetején 27 C-t mérek. Egyfolytában megy a cserepek körül a 15W-os kábel, de szerintem rendesen dolgoznak a talajbacik is, és termelnek egy kis plusz hőt. :) Remélem!

A szárak nyúlnak, és ez még csak a kezdet, de hely talán lesz a husángoknak :D

Pár kép. Alakulgatunk :jump:

(Az utolsó kép csak a különbség miatt. Igaz hogy csak két növény, de igen nagy a "szórás". Szóval ezek alapján nem túl stabil ez a verzió. :laughing: Minden esetre eddig igen tetszik a szatívás fenó. Remélem jól is fog hozni, és nem lesz rá egyéb panasz sem!)
 

Attachments

  • P1010086.JPG
    P1010086.JPG
    56 KB · Views: 46
  • P1010088.JPG
    P1010088.JPG
    50 KB · Views: 41
  • P1010089.JPG
    P1010089.JPG
    49 KB · Views: 42
  • P1010091.JPG
    P1010091.JPG
    50.2 KB · Views: 39
  • P1010092.JPG
    P1010092.JPG
    43.3 KB · Views: 42
  • P1010085.JPG
    P1010085.JPG
    24.1 KB · Views: 41
  • compare
    compare
    65.2 KB · Views: 53
M

menyus

14. nap 12/12

14. nap 12/12

Sziasztok! :wave:

14. napja vannak 12/12-ben. A fény mától kezdve 150W HPS.

Olyan nagyot ugrottak a Skunkok, hogy az O. Haze-t kénytelen voltam kitenni egy nem túl világos ablakba, mert már nem fért be.
A Skunkokat kötözni is kellett, mert az egyik jobban nyúlt mint a másik.

Mindkét növény dobálja az alsó leveleket (mindegyiket másként élik ki), és szerintem kicsit megint túl lettek küldve, mert az alsó oldalhajtások leveleinek a csúcsa megégett mindkét növényen, ezért tegnap csak tiszta esővizet ittak. pH-t jó ideje nem kalibráltam, lehet ez is gond volt, de most a közeg EM helyett kapott egy másféle talajkondicionálót nemrég. Remélem jót tett neki!
Levéltrágyázás még megy minden reggel, mindaddig amíg nem lesz igazi virágzás.

Érdekes genetikai torzulásokat vettem észre a szatívás fenón (fura levelek, oldalágak hónaljából kinövő levelek, egy elővirágból kettőnél több pistil nő ki, elmaradt levél, némely oldalág hosszabb hajtásokat fejleszt mint a többi, illetve egy oldalágon az egymás mellett lévő hajtások eltérő fejlettségűek, stb.) Az indi fenón, egy 3-as elágazás van az egyik alsóbb hajtáson.
Na de remélem ezek a dolgok nem fogják hátráltatni a virágzást! Nemsokára illene kis gubacsokat fejleszteniük.
Minden esetre ezek eléggé negatív tulajdonságok. Keresztezésre szerintem nem alkalmas egyik egyed sem.

A klónjaik jól vannak. Mindegyiknél szépen megindult a gyökeresedés.

(Up. ezentúl hetente lesz csak. Sok a dolog. Itt a tavasz! :) )

És a képek:
 

Attachments

  • P1010119.JPG
    P1010119.JPG
    75.8 KB · Views: 41
  • P1010118.JPG
    P1010118.JPG
    68.1 KB · Views: 42
  • P1010115.jpg
    P1010115.jpg
    79.9 KB · Views: 41
  • P1010117.jpg
    P1010117.jpg
    80.1 KB · Views: 38
  • P1010114.JPG
    P1010114.JPG
    28.1 KB · Views: 40
  • P1010135.JPG
    P1010135.JPG
    58.8 KB · Views: 41
  • P1010136.JPG
    P1010136.JPG
    61.9 KB · Views: 40
M

menyus

A rák egye meg a szenzit!!!!

A rák egye meg a szenzit!!!!

Mindkét növény herma!!!!!!!!!!

A jó édes...-nak a tudjátok milyét, és hogy mit csináljon vele a hollandus magbank!!! :deadhorse

A szatíváson, már pollentokot is találtam. :(

A tököm ki van már hogy mindig van valami gebasz!!!! Annyi a sinsemillámnak!!

Most ezekre világítsak!!!??

Na meg a kinti körnek is annyi, hacsak nem veszek új magokat, meg nem nevelem elő őket. Picssssábaaa!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Nagyon ideges lettem!! :hotbounce

hermaphrodite.sized.jpg
 

Attachments

  • sativa feno.jpg
    sativa feno.jpg
    39.9 KB · Views: 41
  • indika feno.jpg
    indika feno.jpg
    40.1 KB · Views: 41
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top