What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Skunk#1 (Light mix, All mix) bio tápok

Status
Not open for further replies.
M

menyus

fajta: Skunk#1 (2 db feminizált)

palánta szakasz:

fény: 2x 15W neon 18/6-ban világítva (szerk.: kiegészítve két 14W CFL)
közeg: Biobizz Light-mix 4dl cserepekben
párásítás: benedvesített kókuszrost, tálca alját 15W fűtőszál fűti, a pára jelenleg 50%, de megy ez még feljebb is, 50W akváriumi fűtőszál befőttes üvegből párologtat még.
locsolásra forralással csíramentesített esővíz spricnizve, a közeg előre be lett nedvesítve.
volt egy kis nyúlás, de most már a neonok súrolják a kis leveleket. megállt.
hőmérséklet 20-21 nappal, este 16-17 C°

vegetáció:

fény: a 3. levélpártól 150W CMH
közeg: All mix, és Light mix 1:1 arányú keveréke 4,5L cserepekben
táp: csak kiegészítőket tervezek alkalmazni, és csak ritkán. ezek: humuszkoncentrátum, melaszos barnacukor, vagy méz, saját komposztból készített tea. A kiegészítő tápanyagok ioncserélt lágyvízzel lesznek a közegbe juttatva, hogy ne másszon el az EC. Tisztavizes locsolás esővízzel.

virágzás

fény: 150W CMH és 4. héttől végig cserélem 150W GE XO HPS-re (ventivel hűtve)
közeg: All-mix tisztán 12L cserepekben
tápok: kiegészítésként humuszkoncentrátum (Ca, Mg, K, stb.), melaszos barnacukros öntözés, párszor ha úgy látom jónak Bio-Bloom, a végén Ripen kúra

tréning: LST

egyéb: a box 50x64x120 cm, mylar, pH mérő, szellőzés alul passzív beömlő, felül 12V pc venti elszív, virágzáskor szénszűrő, rövidesen lesz EC mérő is.

Most három naposak a magoncok. Képek majd ha már kicsit beindultak.
 
M

menyus

15. nap

15. nap

Üdv!

Pár naposan megkapták a CMH-t. Szépen meg is indultak.
Tegnap előtt át lettek ültetve 4,5 L-es cserepekbe (all mix light mix 1:1 + kókuszrost. Az egész biogrowos lágyvízzel nedvesítve).

képek:

attachment.php

Az egyik itteni arc az angol nyelvű naplómban (https://www.icmag.com/ic/showthread.php?p=4237616&posted=1#post4237616 ) azt mondta, hogy az allmix nagyon erős közeg. Ezt én is tudtam, de mit gondoltok, ha ilyen arányú a keverék (40% allmix, 40% lightmix, 20% coco), akkor az gáz lesz?
Eddig kizárólag csak ionmentes vízzel locsoltam, és egészen az átültetésig csak azzal fogok. Az esővizet meghagyom későbbre, mert ugye annak is van EC-je.
 

Illu

Member
Nem lesz belőle baj, ne félj, van aki csak simán all-mixbe nevel az elejétől kezdve szinte. Ezek már bírni fogják.
 
M

menyus

Sziasztok!

Ja szerintem is bírniuk kellene. Ezért mertem keverni. Persze a kókuszt a biztonság kedvéért kevertem hozzá, hogy azért mégse legyen olyan erős a mix. Meg hát tápozni sem akarok, csak faszán ionmentessel locsolni egész vegben, hadd tudják felvenni a közegből azt amit szeretnének. Remélem nem lesz igaza Buddle barátunknak :D
Kétnaponta nagyon híg Humus FW-s vízzel sprickolok.
Majd az O.Haze-nek is nyitok egy naplót, ha már nagyobb lesz. Most még csak két levele van. :)

 
M

menyus

Üdv Gerilla!:wave:

Ma 18 naposak. Szépen nőddögélnek. :dance013: :D
Alul a "buzifű" Original Haze látható.

attachment.php
attachment.php



Nem lesz túl gyakori postolás, mert nem tudok annyi képet feltölteni a limit miatt. Le is kicsinyítettem az eddig feltöltött képeimet. Még jó hogy lehet utólag is szerkeszteni a hsz.-okat.
 

O3green

New member
Szevasz Menyus ( tetszik ) ... Lesz keresztezés is ? Illunak írtam, hogy a Kwazulu, amit Te is ajánlottál nagyon jó lenne alapnak - főleg ha leányzó lesz. Nálam már az autók is porozzák a normál növényeket- idebent egyszerűen kivédhetetlen. de 1-2 mag még elmegy, leszedegetem őket, mert autó és normál fajták esetén nem sok értelmét látom a beporzásnak a nagy szétesés miatt.
Szépek a növikék- lassan én is indítom a naplót- több fajtával .Üdv:
OG.
 
M

menyus

Hali O3green!! (Várom a naplód!)

Ja majd lesz az is, csak még szereznem kell pár reg. babot, amiből fiúkat nevelek!

A Kwazuluban én is bízok...
Direkt porzást fogok alkalmazni, mivel az ecsetes dolog nem a legjobb, pont a gyanta miatt. De ezt te is írtad Illu naplójában..hát ja. Könnyen kitépheti az ecset a bibéket, és akkor lőttek a megtermékenyülésnek. Én úgy tudom hogy a 3.-héttől érdemes porozgatni, akkor viszont már van gyanta is a virágokon. Szóval nálam szállhat a pollen, csak magra fogok menni, meg nálam a mennyiség is fontos, mert vetőmagnak kell. Pár évre betárazok az tuti. :D A virágzat pedig megy a sütibe, vagy csokinak. Az se rossz. :D

Nemsokára lesznek új képek. Volt lekötözés. Most várok hogy bedurranjanak az alsó ágacskák, utána lesz egy toppolás is. Egyszerre egy tréning megy. Nem akarok nagy sokkot okozni a lányoknak.
 

Illu

Member
Amúgy nem lesz kicsit gáz h nem tudod h mi micsoda? Vagy h akarod megoldani h tud h mi mit porzott?
 
M

menyus

Amúgy nem lesz kicsit gáz h nem tudod h mi micsoda? Vagy h akarod megoldani h tud h mi mit porzott?

Nyilván a fiúk közül ki fogom választani a legjobbat (legtöbb virág, legjobb felépítés stb. alapján) és ő fogja porozni a lányokat. :)
 

Illu

Member
Én abban a hiszemben voltam eddig h több fajta fiú lesz. :D Nah mind1. :) Így is jó lesz azért. KÉPET! :D
 
M

menyus

Én abban a hiszemben voltam eddig h több fajta fiú lesz. :D Nah mind1. :) Így is jó lesz azért. KÉPET! :D

Így lesz a jó. :D
A boxom 53x65 cm alapterületű. Ide 4,5 L-es flakonokból pont 8 db fér be. Tehát egy fiúcska fog beporozni 7 lányt (klónok ugyebár). :pimp3:

Képek majd jönnek a mostaniakról...
 
M

menyus

22. nap

22. nap

A növénykék jól vannak. Az LST-zés beindult, és ma megcsíptem a tetejüket. Még három hét vegát szeretnék adni nekik. Utána mehet a flo.

attachment.php
attachment.php
 

Spangli

Member
Aha meg is van az a haze

Aha meg is van az a haze

Érdekes lesz az a haze. Nehogy beletedd majd az allmixbe mert összecsavarja!
ha bement a többi 12-be akkor azt is tedd be tökmindegy mekkora és bőven elég egy 2-3 literes cserép amíg meg nem jelennek az első gubacsok így is hatalmas lesz tekerheted majd összevissza remélem csaj lesz.
 
Last edited:
M

menyus

Érdekes lesz az a haze. Nehogy beletedd majd az allmixbe mert összecsavarja!

Üdv Spangli!

Lehet hogy a kisebbik Skunkon az allmix miatt van az egyik levél széle megnyekkenve? Csak sok lett az 1:1 arányú allmix:lightmix, hiába adtam hozzá kb. 20% kókuszt.

Az Ohaze-t ha lány lesz, úgy gondoltam, hogy klónozgatom, amíg a boxban lemegy egy fertilizációs projekt. :D Utána beteszek vagy két három klónt, és úgy viszem végig.
Így is kevés lesz a hely a borzoknak, de napló mindenképp lesz róla ha nem pöcsös.

Kösz hogy benéztél!
 
M

menyus

Na mostantól csak ide postolok. Úgy látszik a nemzetközi részlegen nem szeretik, ha valaki töri az angolt, magammal meg nem fogok társalogni, és a magyar úgyis jobban megy. :D

A növénykék jól vannak. Finoman kötözgetem őket. Fejlődnek az alsó hajtások is, de ma kijjebb húztam a legtöbbet, hogy kapjanak több fényt. A top utáni két főszár is megindult a napokban.
Nem tudom mikor lesznek elő-virágok, de ha két és fél héten belül, akkor amint megjelennek, kezdjük a virágzást. Ha nem jelennek meg, akkor 2 és fél hét múlva így is, úgy is indul a flo.
(A haze-nek szép gyökérzete volt már, úgyhogy átültettem. Először szofis dohány dobozba tettem, de szétázott :D úgyhogy most már petpalackban van.)
 

Attachments

  • P1010064.JPG
    P1010064.JPG
    39.2 KB · Views: 46

Illu

Member
Szofis dohány doboz? Petpalack? Szegény füvesnek nincs pénze cserépre se. :D Bár legalább csökkent az államadósság. :D:D Szépek.
 
M

menyus

:moon: :D

Van cserepem, de az nem jó. Jobb az olyan edény, amelyik mélyebb mint magasabb, meg minek is flancolnék csilivili cserepekkel? :ying:

Ám köszi a növénykék nevében!:bump:
 
M

menyus

Ma reggel nem hagyott nyugodni, hogy a nagyobbik növény felső levelén hiány mutatkozik. Mg-ra tippelek. (Képet majd teszek fel)

Mindenesetre 6-os pH-ra lőtt fw-s vízzel (1 ml/ 1,4 L) runoffig öntöztem. A tulfolyó víz pH-ja 6,8 volt. Szóval a földem valószínűleg 7 fölötti lesz. Még itt sem kellene Mg hánynak lennie, de a biztonság kedvéért legközelebb 5,5 körüli vízzel fogok öntözni (az se most lesz, mert eddig baromi jól tartja a nedvességet a közeg. Kb. 4-5 naponta öntözök).
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top