What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

DIY - pH indikátor folyadék

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
felmerült bennem a kérdés, van-e valami lehetséges módja kikeverni egy működő oldatot cseppes kiszereléshez.

phenolpthalein
methyl red
methylorange
bromomethyl blue
thymol blue

és ezek a szerek mennyire elérhetőek ?
 

Solon

Well-known member
A metil vörös erre a hangzatos névre hallgat: 4-Dimetilamino-azobenzol-karbonsav, guglizva kiadja a labortechnikai boltot, ahol rendelni lehet és a többit is. Ezek nem technikai cuccok, hanem vegytiszták, szóval az áruk is ennek megfelelően kezelendő. Példa technikai IPA 700 ft./L, vegytiszta 3500 ft./L.

Recept:
Thymol blue 0.026g
Methyl red 0.060g
Bromothymol blue 0.30g
Phenolphthalein 0.50g
Ehtanol 500ml
Neutralize the solution (to green) with 0.05 M NaOH and dilute to 1000 mL with water.


adagolás 0,2ml reagens/10ml tápoldat. Szinezése standard.

Másik recept:
0.05 g of methyl orange
0.15 g of methyl red
0.30 g of bromothymol blue and
0.35 g of phenolphthalein in
1 L of ethanol/water (2 parts ethanol:1 part water).

Azért ezeket én már labor eszközökkel és körülmények között mérném és keverném.
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Nem egészen. Van, amit kiadnak mindenféle papír nélkül és van, amit ÁNTSZ bejelentéshez kötnek. Egy terméknél, ha szerepel egy kis kulcs, arra kattintva megkapod milyen engedély szükséges a vásárláshoz, ha nincs kulcs nem kell engedély. Ha engedély köteles anyagot szeretnél venni, akkor sajnos a szokásos bürokratikus utat végig kell járni. Ha van ismerős, akinek a cége rendelkezik érvényes engedéllyel érdemes megkérni, hogy vásárolhass a cégükre.


Még azt tudom tanácsolni, hogy érdemes lenne az AZUR-t megkörnyékezni, hátha kiadják engedély nélkül.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
fasza,,,, akkor ugyanazt nézegetem, reanál. már csak akkor azt kell kibogarászni melyik kulcsos kapásból a metil naranccsal be is szoptam :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
te aszondják az egyik receptből valami hiányzik

" the water for one its for pussys in case the set self on fire
and one chem missing "
 

Solon

Well-known member
Uhh. Ezer bocsánat. Javítottam. Tegnap kimaradt kijelölésnél egy sor véletlen, mikor kimásoltam. Jó, hogy kiszúrta valaki.


Amúgy a puncikról mindig eszembe jut az üvegszemű kancsal lakatos és a 8 ujjú asztalos. Tisztes ipari munkások, egyik se adta kevesebbért, mint a reggeli kőműves aktimel. ;P
 
Last edited:
Top