What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

vaporizálás

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ki a fasz vesz gonorrás túlárazottat ? amikor bárhonnan kihozzák eun belül, semmi köze egy volcanonak az e cigihez nem is tudod használni vele a folyadékot, egyébként gyógynövény aromaterápiához való nem e cigihez.
ezért ami e cigihez is jo azt nem kapod gondolom, a többit meg nemvette töluk a kutya se xD mert azt nem lehet kínából rendelni
 

Charass

Active member
Hát megvenni én sem ott szándékoztam, csak esetleg megnézegetni, meg fogdozni ha van rá mód. De elt?ntek a francba, pedig 1-2 hónapja még voltak. Én tisztában vagyok vele, hogy az eciginek semmi köze hozzá, de mivel azokat meg most kezdték el basztatni nagyon ugye, és most már árusítani se lehet ?ket vagy mi a fasz, annyira nem érdekelt, hogy utánanézzek de valami ilyen lett a múlt hónapban meghozva ha jól tudom. A magyar kormány inkompetenciájának köszönhet?en gondoltam, hogy akkor valszeg egykalap alá vették a vapókat is az ecigikkel és azért t?nt el hirtelen. Természetesen más forrásból terveztem amúgy is venni, ez igazából csak kérdés volt tudja e valaki miért nincsenek már, de annyira nem lényeg.

A kérdésem viszont továbbra is fenáll a Smono 4-el kapcsolatban, ha valaki tud hozzátenni valamit?!
 

DTales

Member
122470536_358186725488530_8276917394928381674_n.jpg
Nekem egy Firefly 2+ van. Haver hozta az USA-ból. Egész megbízható és -szerintem- könnyen kezelhet?, csak ki kell tapasztalni.




Egyetlen hátulüt?je, hogy elég nehéz hozzá bármilyen kiegészít?t beszerezni mert az anyacég nem szállít az EU-ba a többi eladónál meg szinte mindig csak a "kifogyott" jelzés fogad.
Majd meg?szültem, mire sikerült végre egy tisztítószettet összeszedni hozzá.
 

Griffin01

New member
Sziasztok!

A volcanonál van jobb vaporizátor ár/érték arányban?
A hybrid megéri az árkülönbözetet a classichez képest?
Csokival hogy' boldogul?
 

ZöldlombLegolas

Active member
Sziasztok!

A volcanonál van jobb vaporizátor ár/érték arányban?
A hybrid megéri az árkülönbözetet a classichez képest?
Csokival hogy' boldogul?

Hát ha ár érték arányt nézel akkor nem biztos, hogy ez a jó választás. Az biztos, hogy minőségben ez a legjobb, és a legdrágább, a kérdés, hogy megéri e a felárat neked. Én is be akarok szerezni egy Vulcanot, nekem csak az jöhet szóba, a legcsúcsabb feeling érdekel csak. :D
 

ZöldlombLegolas

Active member
+ ~ 2 éve megyek egy Pax3-al. Kedvelem, nincs tapasztalatom mással. Ez a második készülékem, az első meghalt kb három hónapja. Változó a használata, heti 2-3 nap, napi 1-2 használat.

Tök jó a mobil app, széles tartományba tudod állítani fokot, különböző hevítési módok vannak.(stealth, normal, boost) Vannak benne játékok (pl: paxspin)

​​​​​​​Jópofa cucc, kicsi, kompakt. Jól kitakarítani nem egyszerű.
 

Uzsidoboz

Well-known member
2022 ben melyik kompakt kézi vapót érdemes megvenni? Pax 3 ra esik eddig a választásom.
Kíváncsi lennék a véleményetekre ( lehetőleg olyan irjon akinek van is valamilyen készüléke) Napi használatra Volcanot nem veszek :D
 
Last edited:

Danforthx

Well-known member
Nagy kérdés volt ez nálunk is nemrégiben....mi vettünk kipróbálásképp egy ilyen gagyit ha nem akarsz rá sokat költeni...
https://tailorsvaporizer.hu/termek/tailors-vaporizer/ Kettő haverom is aktivan azóta is csak ezt szívja, de nekem nem jött be mert minden slukk halálba égette a számat...

Viszont egy ismerősömnél volt szerencsém kipróbálni az övét az már egy pár fokkal komolyabb, az igazság az ha jót akarsz venni az 70 től kezdődik...
Ez tényleg jó cucc.. és most ahogy látom akciós is..
 

Uzsidoboz

Well-known member
Köszi .
Pax3 néztem ki csak várok hátha valaki akinek van ir róla pár sort :D
Most meglesem ezt amit linkelték
 

3113

New member
Sziasztok!
Tegnap megtörtént életem első vapo-zása,
Arizer solo 2-vel!
Szokásos mennyiség (kb. 0.2) grinderrel leőrölve, ez megtöltötte mind a 2 üvegcsövet, amit adtak a vapohoz.
Előhevítés után csatlakoztattam a csövet a készülékhez, 200 C - ról indultam, majd 220ig vittem föl a hőt.
Első pár slukk igen ízes gőz volt, utána halványult az íz, és egyre jobban dominált a füsthöz hasonló, de korantsem olyan erőteljes ízű gőz.
Körülbelül 8-10 jóféle slukk simán kijött egy session alatt!
A high, korán érkezett, 5 slukk után érezhető, a fejet kapta el és szép fokozatosan bontakozott ki, a testre 30-40 perc után kezdett el hatni!
Nem éreztem gyengébbnek a betépést jointhoz képest, de igaz, amit írnak sokkal tisztább érzés az egész. Tisztábban érzékelhető, ahogy bontakozik ki a hatás, nem csap szét egyből annyira, mint a joint.
Nekem ezek voltak a tapasztalataim.
Crystal Candy volt a strain amúgy!
Hőmérséklettel majd még próbálkozok, hogyan hozható ki a legjobb íz a materiából!
Viszonyítási alapom nincs, de így első használat után pozitívan tudok nyilatkozni erről az egész vaporizátoros dologról, és az Arizer Solo 2-ről
 

RasJah

Member
Vettem egy Storz and Bickel Mighty+ készüléket. Bárki aki vapózni szeretne, mostantól csak ezt ajánlom. Mindent visz. Egyszerű és nagyszerű. Több készüléket is próbáltam, asztalit is, de ez mindegyiktől jobb.

Aliexpressen már kapható 70 ropiért. Szerintem ne baszakodjatok mással. Hiába olcsóbbak, úgyis lesz valami fax vele. A régi 20 ezer forintos vapom úgy ment a kukába mint a huzat. Az asztalit még megtartom lufit fújni.
 

3113

New member
Vettem egy Storz and Bickel Mighty+ készüléket. Bárki aki vapózni szeretne, mostantól csak ezt ajánlom. Mindent visz. Egyszerű és nagyszerű. Több készüléket is próbáltam, asztalit is, de ez mindegyiktől jobb.

Aliexpressen már kapható 70 ropiért. Szerintem ne baszakodjatok mással. Hiába olcsóbbak, úgyis lesz valami fax vele. A régi 20 ezer forintos vapom úgy ment a kukába mint a huzat. Az asztalit még megtartom lufit fújni.
Örülök, hogy tetszik... Nagy hezitálásba voltam én is, hogy milyen vapo-t vegyek. A mighty és az arizer solo2 között vaciláltam, de főként az ár miatt a solo2-őt választottam, de elégedett vagyok vele! Írhatnál egy kis smoke reportot a mightyval!!! ;)

Még annyi, hogy én vigyáznék az aliexpresses és hasonló oldalakon való vapo, ecigi és társai vásárlásától... Szerintem pl az a mighty+, ami fönn van az ali-n az hamisítvány, nem véletlenül kerül az annyiba... Olvastam, hogy előszeretettel hamisítják őket!
 

RasJah

Member
Egyáltalán nem hamisabb, mint az "eredeti". Egyszerűen csak kilopják a gyárból és nem a licencelt nevén árulják. M+ meg hasonló neveken található meg. És a storm and bickel oldalon sem fog sikerülni beregisztrálni a pluszz év garanciáért :)
De ettől még a kütyü ugyanaz.
Van fent a régebbi verzió is, ami nem USB C töltős. Az meg "csak" 50 ropi. Na az, árban ezerszer jobb, mint bármi más.

Smoke reportot nem tudom hogy kell csinálni. Nem vagyok egy ilyen érzelgős típus. Főleg nem tárgyak iránt :) Szóval azt tudom mondani, hogy : a mightynak legjobb a airflow-ja, egyszerű a kezelése, és a legjobb az extrakciója minden közül, amit eddig próbáltam.
 

3113

New member
Egyáltalán nem hamisabb, mint az "eredeti". Egyszerűen csak kilopják a gyárból és nem a licencelt nevén árulják. M+ meg hasonló neveken található meg. És a storm and bickel oldalon sem fog sikerülni beregisztrálni a pluszz év garanciáért :)
De ettől még a kütyü ugyanaz.
Van fent a régebbi verzió is, ami nem USB C töltős. Az meg "csak" 50 ropi. Na az, árban ezerszer jobb, mint bármi más.

Smoke reportot nem tudom hogy kell csinálni. Nem vagyok egy ilyen érzelgős típus. Főleg nem tárgyak iránt :) Szóval azt tudom mondani, hogy : a mightynak legjobb a airflow-ja, egyszerű a kezelése, és a legjobb az extrakciója minden közül, amit eddig próbáltam.
Jólvan papa, nyomjad ;) arra gondoltam, hogy pl mennyire adja át az ízeket stb.
Nekem pl. nem fontos, hogy sok gőz legyen, hanem lehessen érezni az ízét a cumónak! :D
 

RasJah

Member
Nagyon jól adja át az ízeket :) Bármit is jelentsen ez. Az ízlelés és szaglás quantummechanikai működési alapokon nyugszik. Lehetetlen kijelenteni azt, hogy valaminek jobb vagy rsszabb az íze. Maximum neked, szubjektíven. De mivel benne van a szaglás, ízlelés képletében az a fránya Heisemberg féle határozatlansági elv, ezért objektív választ ezen a területen ne várj. Ha meg valaki azt mondja neked, hogy objektíven ez vagy az a jobb, az hazudik, vagy legalábbis nem mond igazat.
Nem tudok különbséget tenni az Arizer XQ2 és a Mighty között. Mindkettő nagyságrendekkel jobb ízeket ad mint a bong vagy a joint, mert nincs bennük égéstermék.

Ez így érthető ? :)
 

3113

New member
Nagyon jól adja át az ízeket :) Bármit is jelentsen ez. Az ízlelés és szaglás quantummechanikai működési alapokon nyugszik. Lehetetlen kijelenteni azt, hogy valaminek jobb vagy rsszabb az íze. Maximum neked, szubjektíven. De mivel benne van a szaglás, ízlelés képletében az a fránya Heisemberg féle határozatlansági elv, ezért objektív választ ezen a területen ne várj. Ha meg valaki azt mondja neked, hogy objektíven ez vagy az a jobb, az hazudik, vagy legalábbis nem mond igazat.
Nem tudok különbséget tenni az Arizer XQ2 és a Mighty között. Mindkettő nagyságrendekkel jobb ízeket ad mint a bong vagy a joint, mert nincs bennük égéstermék.

Ez így érthető ? :)
100%-osan :D
 

Solon

Well-known member
Az ízlelés és szaglás quantummechanikai működési alapokon nyugszik. Lehetetlen kijelenteni azt, hogy valaminek jobb vagy rsszabb az íze. Maximum neked, szubjektíven. De mivel benne van a szaglás, ízlelés képletében az a fránya Heisemberg féle határozatlansági elv, ezért objektív választ ezen a területen ne várj.

Ezt kifejthetnéd bővebben. Én kíváncsi vagyok. Nekem a szubjektív válaszod is megfelel. Azt ugye tudod, hogy a terpén nem egy részecske? A végére meg leírhatnád milyen narkót tolsz mostanában, sokakat érdekelne szerintem.
 

RasJah

Member
A terpén nem egy részecske, hanem egy csoport molekulát hívunk terpéneknek. A quantummechanika nem a terpénben van, hanem abban, ahogyan te érzed a terpén illatát. A szaglás mechanizmusa nyugszik quantummechanikai alapokon. Erősen befolyásolja azt, hogy az orrodba jutva, milyen érzeteket kelt benned. És ezek az érzetek bizony végtelenül szubjektívek. Az objektív hatásokon túl (pl hörgőtágító hatás) kijelenteni olyant, hogy "jól jönnek át az ízek", eléggé blőd dolog.



U.I. Nem tolok narkót. Csak sokat olvasok és tájékozódom. Mondhatni a tájékozódás a hobbim.
 

Solon

Well-known member
Te ezt a tudományos publikációt megnézted?

Az általad tömören vázolt kijelentéseket még nyomokban sem tartalmazta. Sőt, ha azt vesszük alapul, milyen gondolatmenettel párhuzamban hoztad be, úgy se lesz releváns. Az egy teória, amit 7 percben megpróbáltak érdekesen bemutatni, forrásanyagoktól teljesen mentes, egy utalás volt benne, az se ezzel a teóriával kapcsolatban. Azt akarták bemutatni, hogy 2 teljesen különböző molekulát egy adott egyén hasonlónak érez, majd adnak rá egy ezoterikus magyarázatot, azt se fejtik ki. Persze össze se tudja hasonlítani a 2 anyagot, mert csak az egyiket szagolhatta meg, hiszen a másik kipárolgása is mérgezést okozna. A videóban teljesen fals következtetést vonnak le, hiszen nem állítható hogy a 2 vegyületnek azonos illata van, csak hasonló az illatuk, mindkettő keserű mandulára hasonlít, mégis a videóban az hangzik el, hogy ugyan az az illat, ez teljesen fals következtetés és nem is indokolták meg, miért állítják ezt. Ez a teória abban a pillanatban omlana össze, hogy hívnak egy parfümőrt, aki első szaglásra megmondja hogy a 2 vegyület, 2 teljesen más anyag. Nem hivatkoztak benne a Heisenberg féle határozatlansági relációra. Nem bontottak ki olyan állításokat, hogy egyazon molekulát 2 ember két teljesen más illatnak érez. Ez csak egy érdekes yt videó, ami minden tudománnyosságot nélkülöz, olyan mint a discovery összes műsora.

A szaglás valóban szubjektív, komplex illatanyagokat egy-egy ember teljesen máshogy azonosít, egy indiai sose fogja azt mondani, hogy a fahéjas süteményről a karácsony jut eszébe, erős illatokat egyénenként eltérően erősnek érzünk. Az viszont nem szubjektív , hogy a szarnak szar szaga van, a fenyő illóolajának fenyő illata, aki ezeket nem így érzékeli, annak a szaglási mechanizmusában degeneráció alakult ki. Szóval részben egyetértek veled, de az ezoterikus faszságot nem értem miért kell belemagyarázni, főleg hogy semmi érdemi bizonyíték nincs rá.
 
Top