What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Hírnév szerzése az oldalon

iwantmorebuds

Active member
Egyszer már irtam nektek erről pár szót régebben egy postban.
A hírnév az oldalon a profil kepetek alatti kis zold pottyel kezdodik mikor frissen erkeztek az oldalra.
Ez a sav segíthet például a kezdőknek belőni az illető tudas szintjét akinek épp a tanácsát probálja fogadni. Illetve az oldalon jelen levo breederek sokszor szornak magokat a magasabb hirnevvel rendelkezo felhasznalok kozott. Tehat jo genetikat kaphatsz ingyen anelkul hogy valamit tennel. Ez egy egyszeru marketing fogas nekik amivel terjeszthetik a genetikajukat es ezaltal ok is hirnevre tehetnek szert ami ugye elobb utobb profitot hoz.
Mi itt a magyar forumon nagyon keveset vagy szinte egyaltalan nem hasznaljuk ezt a lehetoseget.
Jelenlegi pontok megtekintese
A pontjaid megtekintesehez kattints a my icmag gombra a jobb felso sarokban.
Pontok szerzése
Ahhoz hogy pontokat szerezz más felhasznalok elismerésére van szükség ez lehet egy szép kép, egy jo hozzaszolás vagy egy jól vezetett, tartalmas naplo végeredménye.
Pontok adása
Ha megtetszett egy post annyira hogy ugy erzed tobbet erdmel mint hogy helpfulnak talald akkor post mellett bal oldalt az illeto profilkepe alatt talalhato harmas gomb kozul a kozepso -ami engem leginkabb egy merlegre emlekeztet- megnyomasaval give reputation legordul egy mezo ahova szemelyes uzenetet irhatsz a pontok melle amit egyedul az a felhasznalo fog latni, aki kapja. Ezt a mezőt hagyhatjátok üresen is vagy smile is mehet bele :)

Onnét láthatod hogy melyik posztodra kaptál pontot hogy a My IC gombra kattintva, ahol a helpful-ok vannak egy zold ikon lesz majd az az adott esemeny mellett a szurke helyett, ami a helpfulnak jelolt posztok szimboluma
 
Last edited:

Charass

Active member
Whip mester a saját tömör, lényegretörő stílusában közölte végülis amit írni akartam ide, de azért mégis írok! :D

Na szóval...

A "törzstagok" nyilván azért járnak fel sűrűn/gyakran mert szeretnek itt lógni. Vagy a közösség, vagy maga a fórum miatt, vagy csak azért, hogy kaphasson pár elismerő szót az ember mivel a féészbúkra csak nem teszi ki épeszű ember azt ami a boxában van.
Akármi miatt is jár fel ide aki feljár, szerintem mindenkiben ha csak egy kicsit is de ott van, hogy szeret büszkélkedni a kertjével!

Én bőszen osztogatom a Mérleggel a Rep pontokat, ha látok valamelyikőktől egy jó képet, vagy egy segítőkész hozzászólást. Visszakapni viszont nem igen kaptam még. :D Na ez lehet amiatt is mert nem érdemlem meg :D, de én inkább arra gondolok, hogy sokan nem tudják, hogy is működik ez, vagy, hogy létezik egyáltalán.

Túlsok jelentősége nincs is ennek azon kívűl amit Gubacs fent leírt, hogy jó genetikához lehet jutni. Illetve, hogy az újak be tudják lőni, hogy ki mennyire van benne a témában...

Talán még annyi, hogy ha jól tudom egyedi rangot is lehet X számú Reputation pont felett beállítani magadnak, ami a neved alatt megjelenik. (Ahogy mondjuk Whiped-nek a "Modortalan" szócska)
De ha már lehet "gyűjteni" ezt a pontot akkor mért ne tennénk? :)

Nem akarok nagyon pörögni ezen, azt se higyjétek, hogy most "koldulni" szeretném ezzel a zöld értékeléseket, nyilván akkor adtok, ha ki is érdemli az ember. Inkább a figyelmet szerettem volna felhívni arra, hogy van ez a lehetőség!

Peace!
 

what_can_there

Well-known member
Nekem legtobbszor ezt irja ki: "You must spread some Reputation around before giving it to Charass again." Most akkor ezek szerint olyan hozzaszolasokat is kellene lajkolnom, ami nem tetszik, hogy aztan megint tudjak nyomni arra, ami tetszik. En ezert nem hasznalom tul gyakran. Yes-t mindig lehet nyomni, ott nem pampog a rendszer, hogy tulmelegszik a gomb.
 

Charass

Active member
Igen, ezt én sem értem pontosan... De én úgygondolom, hogy ez úgy lehet pontosan, hogy nem olyat is lájkolnod kell ami nem tetszik, hanem adnod kell valaki másnak is ilyen pontot mielőtt újra adsz jelen példában nekem. És ebbe beleszámít a sima helpful Yes gomb is szerintem.

Miért lehet ez így(ha igazam van egyáltalán)?
Valszeg azért, hogy ne lehessen megcsinálni azt, hogy regelek 2 accountot magamnak és csak nyomom folyamat a mérleget, így aztán "feltápolva" nagyon gyorsan, "illegálisan" a reputációt. Ez saját gondolat, lehet faszság, és teljesen félre értelmeztem a mondatot is...

Whip ha van kedved/időd erre rákérdezhetnél, hogy is műkszik valójában mert én már régóta keresem a választ erre de a szabályzat erre vonatkozó részében se találtam rá!
 

Charass

Active member
Olvastam én már ezt a részt többször is, de vagy én vagyok fasz és nem tudom értelmezni a látott szöveget, vagy egyszerűen nincs válasz benne a kérdésemre.

Se Neked, se Hobbinak, se Pillangnak nem tudtam a napokban rep pontot adni, csak sima helpful-t. De hát egyszer majd biztos rájövök, hogy miért nem. Ugyanazt a szöveget nyomja az arcomba amit What_can_there-nek.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Reputation may be positive
reputation_pos.gif
, negative
reputation_neg.gif
or neutral
reputation_balance.gif
. Negative reputation may only be given if the administrator has enabled this. Neutral reputation is only given when the person giving reputation does not meet the criteria set by the administrator to affect someone else's reputation.

itt van a probléma, amit tőletek szoktam kapni mindig neutral. azaz szürke. akkor adsz pontot, ha positive, és levonsz, ha negative
[/FONT]
 

Charass

Active member
Hát de mi, mint átlagfelhasználó szerintem csak és kizárólag pozitívat tudunk adni! Vagy lehet a rang miatt van ez is. Kell egy bizonyos rang, hogy neutrált, vagy negatívat is lehessen nyomni(?!) Én ha rányomok a mérlegre(már amikor engedi) akkor szmplán csak beadja a kis ablako amibe üzenetet lehet írni, és ott a Give Repputation gomb és ennyi! Neked nem azért szürke mert le van tiltva Neked, hogy látszódjon?

Szerk.: Nekem azok előtt szürke a kis négyzet amik sima helpfullat lettek nyomva, nem a mérleggel!
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem, átlagfelhasználóktól is kapok zöldet, meg szürkét is.. de passz elképzelésem nincsen hogy van ez

nekem ezt aggggya ki a mérleg

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]What do you think of Charass's post?
I approve
I disapprove
Your comments on this post:
[/FONT]
 

Charass

Active member
Jaja, közbe rájöttem, hogy a szürke a sima helpful, a zöld meg a pozitív rep pont, a piros meg gondolom a negatív lenne ha tudnék olyat nyomni!

Az is érdekes, hogy néha úgyveszem észre az is beleszámít a kapott pont értékbe, hogy a kapott zöld rep pont előtt mennyi szürke van. Vagy nemtom, de van amikor Tőled olyat kapok, hogy ér vagy 20 pontot, máskor meg csak 1-et.

Tök érdekes, hogy Neked odarakja a negatív értékelést is... Nekem csak a sima I approve gombot teszi oda a mérlegnél, meg a kommentelési lehetőséghez a kis ablakot.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
franctudja. lehet kell bizonyos mennyiségű rep pont, hogy legyen "reputation powered és tudj negatívot adni vagy épp pontot osztani
 

Charass

Active member
Valszeg most kivételesen a mérlegre nyomott, nem a helpful-ra. :D

Amúgy most, hogy meglett az első sárgám bizton állíthatom, hogy ehez is 100 rep pont kellett. Mert valahol olvastam annó, hogy a sárgákhoz már 200 kell, lehet régen így volt, most már 100 kell hozzá az 5. zöld után!
 

Charass

Active member
Az kemény, pedig én már nyomtam Neked többször is a mérleggel és annak ugye zöldnek kéne lennie.
 

Snypie

Active member
Nekem nem is engedi a mérleget, mindig azt írja, h másnak is osztanom kell helpfult... Pedig kapott más is már. Nem értem.
 
Top