What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A szabadban,bármi megtörténhet!

God_Speed

Member
Sok mindenhez hülye vagyok, de kintre ennyi cicomázás szerintem rossz megközelítés, autos növényeim nem voltak még csak fotósok. Kintre legyen az bármilyen talaj csinálnék nekik 1mX1mX1m-es lyukat ha agyagos az csak jó mert azon a mélységen túl legalább eső után lesz neki vize. Batmixet elengedném annyi pénzből teherautónyi jó trágyát vennék főként nyúl/birka de marhatrágya is megteszi. Azt vissza a lyukba perlit/kókusz mehet mellé meg ha viszel ki földet az is ebbe bele a tetejére vagy 15-20cm szalma vagy mindenféle nyesedék és öntözésnél kicsi wuxal amíg belenő a mindenféle finomságba a földben.
Én azért szeretem a kinti mókát mert lehet mindenféle olyat használni amivel bent csak az időt bassza el az ember mert lassú. Szerintem a jó minőségű trágyát nem sok minden üti.
A só ha már kertészek vagyunk talán egy kicsit gonosz megoldás, a detia sem annyira humánus de a só az csúnya.
Én komposztteával locsolnék régebben lehetett még kapni OBI-ban brutál cucc.
Bocs hogyha offnak érzed de szerintem jobb kihasználni a természet adottságait adott helyen mint mindenfélével variálni.
Remélem valamit azért segítek a meglátásommal.
Babylonba meg minimum 120% haszonkulccsal számolnak úgyhogy csak nagyon muszájból mennék be!
Batmix meg állatkert és pár ezres a ketrec gondozónak egy kis cuccért aztán keverésszel magadnak.

Mindenesetre csiga és őz mentes roskadozó bugás penészmentes szüretet!
 

GK_420

Active member
Mi rosszat írtam én már megint? :laughing:
Ha nem tudod megérteni amit írok nem durcizni kell hanem kérdezni. De hát kinek hogy...na de sok sikert nem írok ide nem akarom hogy hisztiroham legyen a vége mert nem érted mit próbálok mondani. :D
 

ZoldOvezet

Active member
Nagyon köszönöm az eddigi segítségeket mindenkinek! Nem szokásom durcizni nem kurv@ vagyok :D Ne vitázzunk,nem akarok rosszba lenni,segíthetek még én is neked ne legyél negatív.Csak furcsa volt amit mondtál,de írtam,hogy megfogadom,mert itt már többen is lemondtak a batmixről.Azért fél kezdőként elég fura hogy az 5 ezres táp majdnem picsát ér.Hálás vagyok Medinek is,GodSpeednek,iwantmorebudsnak és persze neked is GK.
 

MGK19XX

Member
A fenti vitához csak annyit fűznék,hogy A-ból B-be nagyon sokféleképpen el lehet jutni.Ki így ki úgy. Én drukkolok neked,sok sikert a körhöz.
 

grower's

Member
:biggrin:Szerintem is ink áss gödröt a csajoknak és javítsd fel a talaj(marhatrágya,perlit, virágföld) hidd el jobban jársz mint a cseréppel, tavaly én is szoptam velük. A melegbe hamar kiszáradnak, most h kiültettem őket csak heti 1x öntözök és jól megvannak:biggrin:
De h elhidd itt van pár kép ugyanaz a fajta NL, 8-9l cserépben voltak, júl. 5-én indítottam őket, itt már virágoznak, meg N hiányosak, később rendbe jöttek, de kurva sokat kellett öntöznöm. :biggrin: Szóval erre számíts kb cserépben, persze nem feltétlen ilyen lesz:biggrin:

nl.jpg
 
Last edited:

ZoldOvezet

Active member
:biggrin:Szerintem is ink áss gödröt a csajoknak és javítsd fel a talaj(marhatrágya,perlit, virágföld) hidd el jobban jársz mint a cseréppel, tavaly én is szoptam velük. A melegbe hamar kiszáradnak, most h kiültettem őket csak heti 1x öntözök és jól megvannak:biggrin:
De h elhidd itt van pár kép ugyanaz a fajta NL, 8-9l cserépben voltak, júl. 5-én indítottam őket, itt már virágoznak, meg N hiányosak, később rendbe jöttek, de kurva sokat kellett öntöznöm. :biggrin: Szóval erre számíts kb cserépben, persze nem feltétlen ilyen lesz:biggrin:

View attachment 369927


köszönöm szépen,fejlődésükről tudnál mondani valamit? mennyi ideig csíráztak? milyen földet ajánlsz? mennyi arányba? mire figyeljek náluk oda?
 

grower's

Member
köszönöm szépen,fejlődésükről tudnál mondani valamit? mennyi ideig csíráztak? milyen földet ajánlsz? mennyi arányba? mire figyeljek náluk oda?

Asszem 2 nap alat kicsíráztak mint általában a magok szoktak. Rakd 3-4 órára egy pohár vízbe majd mehet a nedves zsepibe így tuti menni fog:biggrin: Földnek én föld/perlit 3/1 keveréket használtam de lehet más is, kókusz is mehet bele, lényeg h laza vízáteresztő legyen de ezt már leírták páran. Sokat nem vegeltek, szeptember elején már nekiálltak virágozni, szal nagy növényekre ne számíts, kb 1,5m. De én most is azt mondom h áss nekik gödröt, aztán mehet bele a földkeverék+trágya meg a helyi föld keveréke. Nem kell teljes talajcsere:biggrin:
 

vazsi

Member
Nálam is volt NL auto vödörbe, autoknál még azért is gázosabb a vödör, mert ha nem tud normálisan terjeszkedni a gyökérzet, akkor előbb átlép a flo szakaszba. Nálam se nőttek nagyra, 10l-ben voltak, tövenként talán 10g-t dobtak, nem emlékszem már pontosan, de nem volt nagy eresztés :)
 

ZoldOvezet

Active member
skacok megmondom az őszintét,annyira be akarok tépni,hogy azt nem lehet leírni,ugy akarom magam erezni,mint akit fejbevertek egy nagy szenes lapattal xD na komolyra fordítva,ezekért a tanácsokért hálás vagyok,nem teszem cserépbe csak amíg előnevelem őket max 1-1,5 hét aztán kizavarom mind. :)
 
egyutterzek srac:D ja amugy autokkal annyira figyelj h be ne nolje a helyet a gyoker mer elkezd viragozni XD enis jartam igy egy 10centis novim belekezdett a viragzasba,az meg tudod hany grammot ad XD
SOK sikert a korhoz!
 

ZoldOvezet

Active member
errol i jo lett tudni,hogy kiviragzik a kis kula :D remelem az eget fogja verdesni hehe az ajandek magokra vagyok mar kivancsi mit kuldenek rem valami lemont v oragent ;D
 

GK_420

Active member
Elsőre örülj hogy lesz saját mota! :D
Most akkor lesz végülis egy tápanyagban szegény jó közeged kókusszal meg tápozással vagy bohóckodás lesz belőle trágyával meg hiánytünetre várakozással? :)
 

ZoldOvezet

Active member
Elsőre örülj hogy lesz saját mota! :D
Most akkor lesz végülis egy tápanyagban szegény jó közeged kókusszal meg tápozással vagy bohóckodás lesz belőle trágyával meg hiánytünetre várakozással? :)

Na akkor konkrétan, cserépben florimo b,kokusz es perlit, utanna ugyan ez a kozeg szabad talajban tápozással humus fw vagy wuxal. :) szivni akarok nem bohoc lenni :) koszi gk neked is mindent! :)
 

GK_420

Active member
Na akkor konkrétan, cserépben florimo b,kokusz es perlit, utanna ugyan ez a kozeg szabad talajban tápozással humus fw vagy wuxal. :) szivni akarok nem bohoc lenni :) koszi gk neked is mindent! :)
Na így már jobban hangzik mint az első terv. Wuxal tökéletes lesz vegre de flora kéne egy PK táp is! Meg arányokat kéne még találni ha esetleg kevered a helyi talajjal (cserénél ugye más).
Erre akartalak az elején rávezetni hogy a tápozást kell erőltetni és tudod mit mikor kap mint várni a jószerencsét. ;) A stílus pedig a kurvák kiszűrése miatt volt ahogy észrevetted mert sokan várják hogy megcsinálják a kertjüket és még hisztiznek is, szóval ez miatt így utólag elnézést mert nem vagy ilyen.
 

ZoldOvezet

Active member
Na így már jobban hangzik mint az első terv. Wuxal tökéletes lesz vegre de flora kéne egy PK táp is! Meg arányokat kéne még találni ha esetleg kevered a helyi talajjal (cserénél ugye más).
Erre akartalak az elején rávezetni hogy a tápozást kell erőltetni és tudod mit mikor kap mint várni a jószerencsét. ;) A stílus pedig a kurvák kiszűrése miatt volt ahogy észrevetted mert sokan várják hogy megcsinálják a kertjüket és még hisztiznek is, szóval ez miatt így utólag elnézést mert nem vagy ilyen.

És mondà az úr,ne vesd meg míg nem lépsz a cipőjébe..inkább tekerj egy cigit :D hehe Arra jutottam,hogy ások 5-6 lyukat feltöltöm florimoval kokusszal megy perlittel es abba ultetem bele,az a biztos,PK ból jó fajta a bionova 13/14?
 

GK_420

Active member
Fasza lesz az így már. De akkor mekkora gödör és milyen keverési arány lesz a közeghez? Saját telek lesz jól értettem?
 

ZoldOvezet

Active member
Fasza lesz az így már. De akkor mekkora gödör és milyen keverési arány lesz a közeghez? Saját telek lesz jól értettem?

szerintem 2 ásónyom széles és 2 ásónyom mélyn vagy 3 mélyen,40 florimo 40 kokusz es 20 perlit az arany,nem sajnos csak az előnevelés fog otthon történni..:( pedig milyen jó volna..:( a helyet már kialakítottam egy 1-1,5 éves bokros helyen direkt kinéztem egy olyat ahol napi 10-12 órát süti a nap..a nyugati is éri elég sokáig kb reggel 8-este 7-8-9ig szóval tényleg majdnem egész nap,illetve kitisztogattam,hogy ne nagyon árnyékoljon,de a vadaktól eléggè félek,mert van őz.. lehet összekötök pár sőrös aludobozt,hogy csináljon egy kis hangot..vagy beválik vagy nem,de az biztos..az elöbbi kérdésemre én válaszolnék magam,Plagron PK 13/14 lesz :)
 

GK_420

Active member
PK az PK...a lényeg hogy az legyen. :D Jónak tűnik már így ez a terv úgyhogy már csak kezdeni kell. Annyi hogy én a magoncokhoz tiszta kókuszt használok csak és akkor azok tuti elő tudnak bújni belőle. Küldöd őket Wuxallal kibújástól aztán nem kell aggódni nőni fognak rendíthetetlenül. :D
 
Top