What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2016 outdoor season

Akadt egy kis problémám a lámpa összerakásával. Szóval van egy adott konfigurációm: 2db 4 pines foglalat 2db 55w pl-l cso 2db csotarto bilincs 1db 2x55w elektronikus neon elotet meg tomor rezkabel hozza es egy 220as csatlakozo kabel. Nos a csatlakozó kábel 3 ágú 2 vezeték + földelés , a tömör rézkábellel kéne megoldanom azt is?? Mégis hogyan, rá van írva a neon előtétre,hogy nem szükséges földelést bekötni hozzá elég,ha csak 2-be kötök tömör rézkábelt aztán összesodrom vagy mi??? Nem értem ilyet még ne mkötöttem be soha,ha valaki tudna segíteni,megköszönném!
 
Akadt egy kis problémám a lámpa összerakásával. Szóval van egy adott konfigurációm: 2db 4 pines foglalat 2db 55w pl-l cso 2db csotarto bilincs 1db 2x55w elektronikus neon elotet meg tomor rezkabel hozza es egy 220as csatlakozo kabel. Nos a csatlakozó kábel 3 ágú 2 vezeték + földelés , a tömör rézkábellel kéne megoldanom azt is?? Mégis hogyan, rá van írva a neon előtétre,hogy nem szükséges földelést bekötni hozzá elég,ha csak 2-be kötök tömör rézkábelt aztán összesodrom vagy mi??? Nem értem ilyet még ne mkötöttem be soha,ha valaki tudna segíteni,megköszönném!

Csokinak hívják amivel össze tudod kötni hogy mi a másik neve azt nem tudom de ha így kéred tudni fogják.
 

what_can_there

Well-known member
Neonnal kihagyhatod a foldelest, a vezetekeket pedig ossze is sodorhatod, de korrektebb sorkapoccsal (csoki) rogziteni.
 
Nos,most fogok nekiállni összebuherálni a lámpát,illetve mennek a magok csírázni szépen,olyan kérdésem lenne,hogy 10x9cm-es tőzegcserepekben hány napos korukig húzhatóak? :D
 

Dr Brown

Member
Nos,most fogok nekiállni összebuherálni a lámpát,illetve mennek a magok csírázni szépen,olyan kérdésem lenne,hogy 10x9cm-es tőzegcserepekben hány napos korukig húzhatóak? :D

Oldható WAGO kötelemet vegyél, lényegesen jobb mint a sorkapocs "Csoki" Legalábbis ekkora terhelés esetén.
 
Nos akkor végre egy kis up! Elkészült a box,már rég,meg a lámpát is sikerült összeraknom. Összes mag csírázott egy kivételével,aki a white russian volt sajnálatos módon. Ahogy elnéztem lesz egy pár mutálódott egyedem,örülhetek ,ha marad 15 egészséges növényem,mire kirakom őket,na de helyettem inkább jöjjenek a képek..
Amelyek nagyobb cserépbe vannak azok a fotósok,akik a tőzegbe,értelemszerűen autók. Sajnos a fotósok kicsit megnyúltak,mert volt nekik egy nap még lámpa nélkül,de nem számít korrigálom majd őket

https://www.icmag.com/ic/attachment.php?attachmentid=359025&stc=1&d=1461313788.

Ezek a képek tegnap készültek.

https://www.icmag.com/ic/attachment.php?attachmentid=359026&stc=1&d=1461313788
 

Attachments

  • asdsad.jpg
    asdsad.jpg
    74.9 KB · Views: 33
  • asd.jpg
    asd.jpg
    60.2 KB · Views: 37

420day

New member
:DD

:DD

Nos akkor végre egy kis up! Elkészült a box,már rég,meg a lámpát is sikerült összeraknom. Összes mag csírázott egy kivételével,aki a white russian volt sajnálatos módon. Ahogy elnéztem lesz egy pár mutálódott egyedem,örülhetek ,ha marad 15 egészséges növényem,mire kirakom őket,na de helyettem inkább jöjjenek a képek..
Amelyek nagyobb cserépbe vannak azok a fotósok,akik a tőzegbe,értelemszerűen autók. Sajnos a fotósok kicsit megnyúltak,mert volt nekik egy nap még lámpa nélkül,de nem számít korrigálom majd őket

https://www.icmag.com/ic/attachment.php?attachmentid=359025&stc=1&d=1461313788.

Ezek a képek tegnap készültek.

https://www.icmag.com/ic/attachment.php?attachmentid=359026&stc=1&d=1461313788

Szia!
Nekem is frisiandew magjaim vannak már elővannak készítve a szükséges dolgok azonban az előnevelést még átgondolnám hogy érdemes lenne e beltérben vagy egyből menjen ki a szabadra.

Szépen haladsz, sok sikert a továbbiakban is! :)
:plant grow:
 
Hát ilyet még nem láttam... Az összes autó fejlődése megállt,csak 4 db fotós növény fejlődik rendesen,mindenki ugyanolyan földben van,mindenki ugyanazt és ugyanannyit kapott,akkor mégis mi történik velük???? Kirakom őket minél előbb. Valószínűleg a 4db super skunk lesz a nyerő. Talán a tőzegcserepek kiszáradhattak és ez befolyásolta ennyire őket ebben? Na mindegy úgyis már rengeteg időt elveszítettem,örülhetek,ha szüret végére ,ha egyáltalán lesz süzret,lesz rajtuk 4-5 g..
 

GreenL

Member
szia!exkalapalatt azt írta a csávó,hogy nagyon hamar kiszárad és gatya ha azzal ülteted el:S
Hát ilyet még nem láttam... Az összes autó fejlődése megállt,csak 4 db fotós növény fejlődik rendesen,mindenki ugyanolyan földben van,mindenki ugyanazt és ugyanannyit kapott,akkor mégis mi történik velük???? Kirakom őket minél előbb. Valószínűleg a 4db super skunk lesz a nyerő. Talán a tőzegcserepek kiszáradhattak és ez befolyásolta ennyire őket ebben? Na mindegy úgyis már rengeteg időt elveszítettem,örülhetek,ha szüret végére ,ha egyáltalán lesz süzret,lesz rajtuk 4-5 g..
 

iwantmorebuds

Active member
Hát ilyet még nem láttam... Az összes autó fejlődése megállt,csak 4 db fotós növény fejlődik rendesen,mindenki ugyanolyan földben van,mindenki ugyanazt és ugyanannyit kapott,akkor mégis mi történik velük???? Kirakom őket minél előbb. Valószínűleg a 4db super skunk lesz a nyerő. Talán a tőzegcserepek kiszáradhattak és ez befolyásolta ennyire őket ebben? Na mindegy úgyis már rengeteg időt elveszítettem,örülhetek,ha szüret végére ,ha egyáltalán lesz süzret,lesz rajtuk 4-5 g..

Nekem van egy autom tozegcserepben ma ket hetes, semmi baja nincs vele, annyit eszrevettem h eleg hamar kiszarad benn, ugyhogy napi 2x spriccelem a kozeg tetejet illetve kapott egy kis mulcsot. Igaz nekem benn van, ha napos az ido akkor kiszoktam tenni par orara h erosodjon.
Sztem egyaltalan nem vagy elkesve sehonnan, es ne is ird le sztem egybol, volt egy autom a korben amely maggal szuletett meg es mikor leszedtem megsertettem picit, hogy ettol e azt nemtudom de nagyon lassan fejlodott par hete meg kiakartam venni mert gondoltam csak a helyet foglalja viszont mara nagyon megindult es ugy nez ki ugyan egy kis csuszassal de meg az is lehet h az egyik legjobban fog hozni :)
 
Last edited:
Köszönöm szépen a bíztató szavakat! Én csak attól félek,hogy ma 10 naposak és eléggé sok időt elvesztettek ezzel a vegből,ami a hozam rovására fog menni. Illetve ma ki kell ültetnem kb 4 tagot,mert nem lesz hely a fotósoknak. Ők szépen teszik a dolgukat,lassan át kell ültetnem őket,szerintem az SS-eket fogom benttartani a legtovább. Nincs valami jó idő,de muszáj lesz meglépnem. Egy biztos nem vásárolok többet a Bushplanetnél,illetve a tőzegcserepet egy életre elfelejtem,meg lehet az autókat is.. ,inkább maradok a kókusznál.
Hamarosan hozok képeket,addigis vigyázzatok magatokra és legyen szép napotok! :)
 
Szóval egy kis up! A többiek nagyon keveset fejlődtek,viszont a fotósok eléggé nagyot ugrottak. Ez a 12. napjuk volt fény alatt,szerintem egy két nap és kinövik a cserepet teljesen,ma a leggyengébbeket kiültetem kell a hely a nagyoknak. A két barna cserepes nagyobb autó az Amnesia hála istennek. Hát majd meglátjuk mi lesz,ha kiültettem az összeset jövök egy kis helyzetjelentéssel ! Addig is szépnapot kertészek!
 

Attachments

  • qweeeee.jpg
    qweeeee.jpg
    119.1 KB · Views: 25
  • eeee.jpg
    eeee.jpg
    78.8 KB · Views: 31
Egy kis up,bár nem tudom kinek,szerintem lassan már cska magamnak naplózok.. Megszomorodtam mire biciklivel kivittem 340 liter földet + perlitet,de mindegy nem is ez al ényeg szóval 4 hatalmas gödröt vertem és abból 3-3-3 és a többi satnyadék egy gödörbe ment.. Szóval helyettem beszéljenek a képek amúgy egész szépek már a lányok :) A legnagyobbaknak ez a 19. napjuk ezen a képen. Lassan az autóknak el kell kezdeniük a virágzást.
 

Attachments

  • f.jpg
    f.jpg
    138.1 KB · Views: 40
  • fa.jpg
    fa.jpg
    129.6 KB · Views: 32

GK_420

Active member
De miért vannak ilyen közel egymáshoz?
Mit kéne írni hogy húhh de fasza hogy élnek? :D
 
Egyébként fogalmam sincs,hogy miért raktam ilyen közel őket egymáshoz,lehetséges,hogy ezt elkúrtam. Na mindegy első kör,mindig tanul valami újat az ember,egyébként nagy valószínűséggel 2db super skunk van itt illetve egy autó szóval utána talán lesz már helyük,mondjuk le ne fogjákegymástól a fényt.
 
Top