What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Guerilla 2011 (AMS, Church, PPP)

Status
Not open for further replies.

Boondock

New member
Örülök, hogy egyre többen benéznek ide (csak ne itt vesszetek össze:dueling:)
Kiültetni már kilehet szerintem is, én leírtam miért akarom később.

"Az anyákat is kifogod rakni, ha igen akkor mikor? Milyen földbe fogod ültetni őket, a földnek az összetételére lennék kiváncsi."

Hogy pontosan mikor azt passzolom, de valószínűleg kirakom őket miután elég klónt adtak majd. Persze megtartok anyának 1-1 db klónt is minden fajtából, amik vígan ellesznek kis joghurtos poharakban vagy valami kisebb cserépben akár jövő tavaszig is. Ha meg valamelyik fajta kudarcot vallana (gyenge minőség, penészre hajlamos, stb.), azt egyszerűen kidobom. :no:
Amúgy nem tervezek nagy talajjavítást sem odakinn. 20-30 literes gödrök lesznek, amibe kerül majd némi érett trágya, kevés B-s virágföld és kókusz, esetleg házi komposzt. Persze ez még nem biztos, a mennyiség függ majd a kinti föld minőségétől is, ami egyenlőre még előttem is relytély. :D

A fényciklust folyamatosan veszem majd vissza, napi egy órával. A kiszoktatás ennél gyorsabb tempóban zajlik: napi 5 órával emelem a kint eltöltött idejüket.

Gerilla: Igaz. Naplót indítasz majd? Vagy Te is "máshol"?

menyus: Ez komoly előnevelés lesz. 100 g biztos meglesz rajta
(lehet múltkor tényleg sokat mondtam azzal a 2-300 g-vel, de ha csak 100 lesz /tő nekem már az is jó.)

Na és akkor a frissítés:

Sok újdonság nincs. Cseperednek szépen, a Church-öt és az AMS-t ma megFIMmeltem, a PPP-vel még várok pár napot.
Tápot továbbra sem kaptak.

Ja, az AMS levele érdekesen foltosodik, már kb. a második levélpár óta látszik, azóta mintha erősödöttt volna kissé. Világoszöld, már-már sárgás foltok.
Érinti az új levélpárokat is, főleg a levélvégeken észrevehető, de máshol is jelen van.
Sosem voltam jó hiányjelenségek ill. pH gondok felismerésében, talán Ti tudtok valami hasznosat mondani (első két kép). A fejlődés ütemét egyenlőre nem vetette vissza.
Valami olyasmit szeretnék olvani, hogy: "túlparázod." :comfort:

Kibújástól számítva 18 naposak:

AMS:
AMS 1.jpg
AMS 2.jpg
Church:
The flower room
PPP:
PPP.jpg

Következő frissítés jövő hétvégén, ha minden jól megy... ha nem, akkor is.
 

timoslav

Member
Egy engyhe gonajozás és elmulik a levelek foltosodása nem mintha ez valami gond lenne, de tényleg csak nagyon keveset...
 
M

menyus

Túlparázod. :D

Éppen mehet nekik nagyon enyhe táp minden második locsolásnál. Aztán majd lehet emelni, ha igénylik.
 

Boondock

New member
Sziasztok!

Megvolt a ganajozás. :)
4.-én és 6.-án kaptak egy gyenge tápos lombtrágyázást, 9.-én azaz tegnap rendes tápos öntözést is. Az ajánlott adagolástól picit gyengébben.

Kedden PPP-t is FIM-eltem végre. Az AMS-en továbbra is flekkesek kicsit a levelek, de szerintem ez még nem akkora gáz.
A Church levelei meg "hólyagosodnak", de gondolom ez is normális. Arra is gondoltam, hogy nem elég jó a légcsere, ezért a pc venti mostantól 12v-ot kap, eddig ugyanis csak egy 6v-os telefontöltőről ment.
A furcsa küllemű leveleket leszámítva mindent rendben, szerintem.
Jönnek az oldalhajtások is, olyan 2 hét múlva talán már alkalmasak lesznek egy jó kis klónozásra. Kb. egy héttel a dolog előtt megvonom tőlük a tápot. :sasmokin:

Így néznek ki most, 25 naposan:

AMS
AMS.jpg
Church
Church 1.jpg
Church 2.jpg
PPP
PPP.jpg

:bump:
 
M

menyus

Szépek. A Church levele fura, de szerintem semmi komoly.
Jó lesz ez.
 

Boondock

New member
Köszi, már kezdtem azt hinni, hogy mindenki lelépett innen. :Bolt:

32. nap:

A Church izés leveleit leszámítva minden fasza (a Fim-elést is elcsesztem rajta kicsit, de így is lesz 3 vagy 4 vezérhajtás, na meg pár csonk levél :biggrin:).
AMS foltosodása alább hagyott. PPP-vel is megvagyok elégedve.

Jövő hét vége felé veszem a klónokat.
Tulajdonképpen toppolni fogom az oldalhajtásokat. Metszés után az első levélpár utáni 2 hajtás marad meg és tovább növekedhet, később pedig új klónokat adhatnak.

Csütörtökön kaptak utoljára tápot. Legközelebb pedig klónozás után foganak csak. Addig diéta.

Így nézünk ki:

AMS
AMS.jpg
Church
Church.jpg
PPP
PPP.jpg


Lehet, hogy hülye ötlet, de mennyi értelme lenne így klónozás előtt pár nappal bordói lével lekezelni a növényeket? Nehezebben rohadnának be vagy csak ártanék ezzel?
 

Boondock

New member
Na ja, most már nekem is úgy tűnik. Tényleg kár volt parázni. :tongue:
(le is szedtem a képeket, alig van pár mb tárhely)

39. nap:

Tegnap megtörtént a klónozás :wahey:
Kezdésnek 3-3 darabot vettem mindegyikről.
Alsó hajtásokat választottam. A leveleket alaposan körbenyírtam, a szárat víz alatt vágtam 45°-ban, utána klonekszbe mártottam és végül a közegbe dugtam.
Kicsit lepermeteztem őket és most zacsiban sorakoznak a másik fénycső alatt.
A közeg kókuszföld és palántázó virágföld keveréke (kb. 60-40%).

Most várunk és imádkozunk, hogy mind gyökeret eresszen. :)

Egy-két hét múlva lehet szedek még egy párat, addigra talán kiderül, hogy ezek megmaradnak-e.
Az anyák ma már kaptak tápot is. Megérdemelték.

Pikcsörsz:

AMS
AMS.jpg
AMS klon.jpg
Church
Church.jpg
Church klon.jpg
PPP
PPP.jpg
PPP klon.jpg
 

Boondock

New member
Egy hónap kihagyás után ismét update:

A klónozás nem a legjobban sikerült. Az először fajtánként levett 3-3 klónból mindössze egy maradt meg a PPP-nél és egy a Church-nél. AMS-ekből 2 maradt.
Amik elpusztultak azok már viszonylag hamar, 1 héten belül megadták magukat. A száruk elrohadt, valószínűleg a kapargatás miatt.

Anyák és klónjaik:

AMS
AMS.jpg
AMS klón 1.jpg
AMS klón 2.jpg
Church
Church.jpg
Church klón.jpg
PPP
PPP.jpg
PPP klón.jpg

A következő túrát május 15.-én szedtem. Itt szembesültem a következő jelenséggel:
Másnapra szinte az összes klón "összeesik":

klón1.JPG
klón2.JPG
klón3.JPG

Teljesen elveszítik a tartásukat, mintha gumiból lennének. Kb. egy hét mire helyrejönnek, már amelyik helyre jön. Sajnos nagyobb százalékuk vész oda. Ami érdekes, hogy a közegben levő szár sértetlen, csak "fent" punnyadnek így össze.

Mindent ugyanúgy csináltam, mint először (leszámítva a kapargatást). Közeg ugyanaz, hőmérséklet ugyanaz, technika ugyanaz, fény ugyanaz, clonex ugyanaz. Valamit mégis nagyon rosszul csinálok.

Arra is gondoltam, hogy talán megromlott a clonex, ezért a legutóbbi metszésnél (most 21.-én) néhányat nem kezeltem a csodaszerrel, hanem simán beledugtam a közegbe.
Ezek közül is megfonnyadt pár, de kevesebb mint a kezelteknél.
Tisztára kiszámíthatatlan :crazy:

Valaki találkozott már hasonló jelenséggel? Tényleg csinálhat ilyet a hormon?
(megjegyzem: mindig kis pohárba öntöttem ki amennyi kellett és természetesen sosem öntöttem vissza a használtat, szóval nem kéne, hogy romlott legyen)

Az anyák, amúgy köszönik jól vannak. Ki fogom rakni őket is, mert túl nagyok + kevesebb klón lesz, mint amire számítottam.
Meglátjuk mennyi marad meg az eddig leszedettekből. Össz-vissz 15 van most gyökérnövesztésre kényszerítve, ezzel a tempóval örülök ha 5 megmarad.
1-1 db mindenképp marad majd itthon, a többi meg megy majd ki az anyucik után.
Persze ezután is lesz folyamatos dugványozás, végtére kintről is belehet hozni.

Lesz még frissítés is, de megnem mondom mikor. :biggrin:
 

Illu

Member
Hmm..érdekes. Nem tudom mi lehet a probléma. Egyet tudok ajánlani viszont.
B-s virágföld, balti tőzeg(bármilyen savanyú tőzeg jó amúgy), incit2(500 ft), humus fw(1000ft/1l) és ennyi.
Fele-fele arányban összekevered a földet, incitbe mártod 2 centi hosszan a szárat, a földbe dugod, belocsolod 0,2%os humus oldatos vízzel és kirakod az ablakba, se búra, se semmi. 2 hét múlva már gyökerük van, 3 hét múlva kiültethetők. Nálam 100%osan működött, 90%osan pedig annak akitől átvettem a módszert(bár ő humus fw-t nem használt, lehet annak tudható be a kis veszteség), de nyilvánvalóan csak szerénykedett. :D Remélem még olvasod ezt, és tudtam segíteni! Az anyák pedig szépek nagyon! :)
 

dese

New member
Csövi!

Boondock gratula a naplóhoz, szépek a növik!

Illu a humus fw mit takar? egyáltalán nem használsz plussz megvilágítást a klónknál?
 

erwinkli

New member
Hali
Miért földben klónozol?
Miért nem gyapot kockában vagy vízben?
Ha vízben csinálod:
(Pl: fogsz 1 kis akváriumot, aminek van teteje és teszel levegőztetőt bele, így a gyökerek hamar kijönnek)
+ naponta 2szer megpermetezed a leveleit vízzel--> minden módszernél érdemes permetezni
Fogsz 1 hungarocell darabot pl: 4x4 cm-eset, aminek a közepébe teszel 1 lukat.
Ebbe a lukba teszed, majd a növényedet...
Valami olyan helyen csináld aminek van teteje, így a páratartalom is optimális.
Ne legyen nagyon meleg helyen és nem is kell neki erős fény...
(Általában 2hét szükséges 1 klónnak a gyökér eresztéshez...)

Az én klónjaim így néztek ki:
(Gyapotkockában voltak és mondhatni 1 kis üvegházban éltek)
2-3 nap után leveheted a tetőt is, mert már átállt a növény a vízfelvételre a szárán!
P1070605_Custom.html




Peace
 

Illu

Member
Szia dese!

A Humus Fw, Humus Fw-t takar. :D Tessék rágúglizni. Kiegészítő világítás egyáltalán nincs, teljesen fölösleges.

Amúgy a föld azért jobb a víznél, gyapotkockánál:
-olcsóbb
-egy átlagos otthonban van hozzá minden
-kevesebb vele a munka
-szinte mind gyökeresedik
-ugyan úgy 2 hét a gyökérképződés
 
K

Krutibrko

Egy hónap kihagyás után ismét update:

A klónozás nem a legjobban sikerült. Az először fajtánként levett 3-3 klónból mindössze egy maradt meg a PPP-nél és egy a Church-nél. AMS-ekből 2 maradt.
Amik elpusztultak azok már viszonylag hamar, 1 héten belül megadták magukat. A száruk elrohadt, valószínűleg a kapargatás miatt.

Anyák és klónjaik:

AMS
View attachment 118209
View attachment 118210
View attachment 118211
Church
View attachment 118212
View attachment 118213
PPP
View attachment 118214
View attachment 118215

A következő túrát május 15.-én szedtem. Itt szembesültem a következő jelenséggel:
Másnapra szinte az összes klón "összeesik":

View attachment 118216
View attachment 118217
View attachment 118218

Teljesen elveszítik a tartásukat, mintha gumiból lennének. Kb. egy hét mire helyrejönnek, már amelyik helyre jön. Sajnos nagyobb százalékuk vész oda. Ami érdekes, hogy a közegben levő szár sértetlen, csak "fent" punnyadnek így össze.

Mindent ugyanúgy csináltam, mint először (leszámítva a kapargatást). Közeg ugyanaz, hőmérséklet ugyanaz, technika ugyanaz, fény ugyanaz, clonex ugyanaz. Valamit mégis nagyon rosszul csinálok.

Arra is gondoltam, hogy talán megromlott a clonex, ezért a legutóbbi metszésnél (most 21.-én) néhányat nem kezeltem a csodaszerrel, hanem simán beledugtam a közegbe.
Ezek közül is megfonnyadt pár, de kevesebb mint a kezelteknél.
Tisztára kiszámíthatatlan :crazy:

Valaki találkozott már hasonló jelenséggel? Tényleg csinálhat ilyet a hormon?
(megjegyzem: mindig kis pohárba öntöttem ki amennyi kellett és természetesen sosem öntöttem vissza a használtat, szóval nem kéne, hogy romlott legyen)

Az anyák, amúgy köszönik jól vannak. Ki fogom rakni őket is, mert túl nagyok + kevesebb klón lesz, mint amire számítottam.
Meglátjuk mennyi marad meg az eddig leszedettekből. Össz-vissz 15 van most gyökérnövesztésre kényszerítve, ezzel a tempóval örülök ha 5 megmarad.
1-1 db mindenképp marad majd itthon, a többi meg megy majd ki az anyucik után.
Persze ezután is lesz folyamatos dugványozás, végtére kintről is belehet hozni.

Lesz még frissítés is, de megnem mondom mikor. :biggrin:

very nice flovers bre :)
 
Status
Not open for further replies.
Top