What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Guerilla 2011 (AMS, Church, PPP)

Status
Not open for further replies.

Boondock

New member
Üdvözlök mindenkit!

Mint a címből kiderült: ez egy gerilla napló lesz.
A naplóindítással vártam amég mindegyik magról ki nem derült, hogy életben marad, nehogy pofára essek. :tongue:

A fajták a következők:

A.M.S.
The Church
PPP

A fajtaválasztás nem véletlen: AMS-ről és Church-ről azt olvasni, hogy jól ellenállnak a penésznek (Anti Mold System) ami nem jön rosszul, visszagondolva a tavalyi évi időjárásra. Persze ettől még nyugodtan lehet aszályos évünk is.
A PPP-re is azért esett a választás mert ajánlott out-ba, na meg mert "strong mostly sativa".

A három fem magot 12.-én raktam nedves zsepibe. Szerencsére mind kicsírázott. Egyiknek sem kellett 2 napnál több!

14.-én földbe dugtam őket, igaz a PPP-vel vártam 15.-ig.
16.-án ki is bújtak (PPP tartotta az egy nap különbséget).

A közeg:

50% sima B-s virágföld (pH: 5,5-6,5)
10% olcsó B-s virágföld (pH: 7)
40% kókusz

A gyökerek igen hamar kikandikáltak a nagyjából fél literes cserepek alján. Szerintem jól érzik magukat ebben a közegben. A kókuszt egyszerűen imádom! Bár önnmagában nem szoktam használni.

Öntözés:

Esővízzel (pH: 6) + kevés csapvíz (pH: 7,5)

Hőmérséklet:

Fény alatt: 19-25 °C
Sötétben: 16-20 °C

Ahogy melegszik az idő, ez is változni fog.

Fény:

18W-os fénycső (DayLight) alatt sorakoznak + oldalról kapnak egy 8W-os CFL-t (CoolWhite).
A fényciklus természetesen 18/6.

Az elején picit megnyúltak, de ez a folyamat szerencsére megállt, ahogy kezdték hozni az újabb levélpárokat.

A box:

65 cm magas
70 cm széles
45 cm mély
A légcsréről egy kiszívó pc venti gondoskodik. Keverő venti egyenlőre nincs.

A boxba elfér még egy 18W-os fénycső a mostani mellé, ami álá majd a csöppségek klónjai kerülhetnek. Merthogy őket csak anyuciknak indítottam, hogy mire eljön az ideje, ellássanak gerillába-való klónokkal. De még az is lehet, hogy inkább minden növényről egy klónt tartok majd meg anyának, és a magról indultakat kiteszem az első koppasztás után. Még nem tudom..

Tápot egyenlőre nem tervezek, de ha kell, van itthon N túlsúlyos folyékony műtrágya.

Pár tegnapi kép (ma kibújástól számítva 11, illetve 12 naposak):

AMS:
AMS.jpg
Church:
Church.jpg
PPP:
PPP.jpg

Nekem egészségesnek tűnnek, bár mintha a Chuch-öt picit túlöntöztem volna. Nemsokára lehet őket FIM-elni.
Klónozni szerintem úgy egy hónap múlva lehet majd. Fajtánként 5-6 db elég lesz, annyiból bizos megmarad pár szüretig. Mondjuk még a hely sem 100%, hogy hol lesz, szóval nem szeretnék nagyon előre szaladni sem. Indításnak ennyi elég lesz. Ha valakinek van valami észrevétel, szívesen olvasom.
:biggrin:
 

Illu

Member
"Több fényt!"
Illetve komplex tápot majd lassan, vagy ha vannak az N túlsúlyosba mikroelemek is akkor az is jó. Amúgy logikusabb ha ezek lesznek az anyák, amúgy nagyon kifutnál az időből, így is kivagy, 1-2 hét és lehet kiültetni. :dance013: Amúgy szépek!
 

Kovesz

New member
Szia!

Kiváncsian várom a folytatást.. nekem is lesz PPP-m gerillába, csak outdoor lesz előnevelve :) Illunak igaza van, még1kis fényt simán elviselnének szerintem. Soksikert :)
 

Boondock

New member
Sziasztok, köszönöm az észrevételeket!

Igen, vannak benne mikroelemek is (csak az angol leírásban említik a flakonon, a magyarban nem :chin:).
De van itthon fasza saját készítésű komposzt is, abból talán majd készítek teát.
Tápozni szerintem még picit korai lenne. Klónozás előtt viszont mindenképp diétára fogom majd őket, mivel úgy tudom ha kevés a N, akkor könnyebben gyökeret eresztenek.

Ami az időt illeti: úgy kalkuláltam, hogy legkésőbb júniusra készen álljanak a klónok a kiültetésre.
Nem szeretnék mamutfenyőket nevelni. Olyan egy-másfél méteres kis bokrok fejenként 2-300 g-vel nekem tökéletesen megfelelnek. Ezeket könnyebb is lesz rejteni, ráadásul a sok klónt szét lehet szórni, nem egy helyen lesz egy nagy növény.

"Több fényt!"

Hát igen.. talán nem ártana. Ha nagyon nyúlnak majd akkor berakok nekik még pár hidegfehér CFL-t. Fénycsőből is olyat akartam, de csak DayLight volt mindenhol.

Különben fejlődnek szépen, a héten már lehet is tréningelni, ha minden jól megy.

A kinti előnevelés nekem egy kissé rizikós, de persze szorítok! Te naplód is követem, Illu :good:
 

timoslav

Member
@Illu Miért te már áprilisban kiszokod őket rakni?
@Boondock Tápozni ráérsz még egy jó ideig. A fény egyenlőre elég nekik. Az anyákat is kifogod rakni, ha igen akkor mikor? Milyen földbe fogod ültetni őket, a földnek az összetételére lennék kiváncsi.
 

Illu

Member
Persze h ki, nem lesz semmi bajuk, az egyik Ata tundrám fagyott meg egy picit és ennyi. Aztán ma lehet h kiültettek még két Brazil Amazonia csajt, 120 centisen nem lesz már bajuk. :dance013:

Egyébként, max akkor lesz 1,5 méteres növin 300 gramm, ha jól csinálsz mindent, és az idő is jó hozzá. Amúgy én már nem előnevelek kint, hanem kiültettek. Este is plusz van már, hova várjunk? :D
 

timoslav

Member
Jó neked,, én nem is a hidegre akartam utalni hanem a fényciklusra ami áprilisban csak kb. 13 körül van, ugyhogy majd óvatosan a 18/6 - ról a kintire. Legjobb ha folyamastosan csökkented annyira mind amennyi kint lessz mikor kirakod őket...
Daylight
 
M

menyus

Szerintem lesznek még itt hidegek. Csak óvatosan a korai kiültetéssel. Én inkább csak április közepén tenném ki.
 

Illu

Member
Mibe fogadjunk hogy semmi bajuk nem lesz? :) :D(minimum 40 centiseket ültettek ki, azok elég erősek már) Rakok majd képeket a saját naplómba, itt meg hagyjuk abba az offot! :D
 

timoslav

Member
Hisz én Boondockot akartam figyelmeztetni a fényciklusra nehogy már 18/6-ról kirakja 13/11-re ugyhogy ne offolyatok :D
 

Illu

Member
Ja, tényleg, piros voltam na. :dance013:
Az igaz, amúgy nem kell annyira óvatosan szerintem, én félóránként küldtem le őket 13ra.
 

Gerilla

New member
"Több fényt!"
Illetve komplex tápot majd lassan, vagy ha vannak az N túlsúlyosba mikroelemek is akkor az is jó. Amúgy logikusabb ha ezek lesznek az anyák, amúgy nagyon kifutnál az időből, így is kivagy, 1-2 hét és lehet kiültetni. :dance013: Amúgy szépek!

Kedves Illuka:)

Hidd már el ,hogy még késői kiültetéssel is lehet szép termést kihozni.
Nem vagyunk elkésve,nekem pl. kb péntekre vannak itt a magjaim,és nyugodtan állok neki csíráztatni,felét lámpa nélkül előnevelni.Legkésőbb május közepén kintt vagyok mindennel.
Igaz monsterek nem lesznek de bőven olyan nagy hozamot fognak adni ami már bőven kielégíti a vágyaimat. csak maradjon meg!...

:D :rtfo:
-ettől még lesz pálmaerdő...:D

peace :)
 

timoslav

Member
Meg hát amugyse növeszthetsz valami égbre érő monstrumokat, mert könnyebben észrevehetőek és igy nagyobbat kockásztatsz pár plusz gramocskáér, hát ne már....P
 
M

menyus

Hali Bondock. Szépek a növik. Most hogy állnak?

Neked és a többieknek is mondom, hogy én 5 klónt nevelek éppen. Már kigyökeresedtek, és át lettek ültetve. Bent nevelem őket június elejéig. Kiültetés előtt még kapnak 2 hét CMH-t, ha igénylik. Addigra előkészítem, és feljavítom a talajukat (marhatrágya, sockosorb, kókusz, komposzt, a helyi földdel keverve)
Alhangon 100 g/ növényre számítok, de még ez is sok lesz nekem, mert nem szívok sokat. És ja, nem lesznek monstrumok. De ez számomra még jó is, a fentebb említett rejtőzés miatt.

Mindenki másképp csinálja, :dueling: de szerintem is kicsit korai még most kiültetni őket.
Mindenesetre te még nem is tartasz ott, hogy ezt megtehesd. A klónokkal addigra kész is leszel, és szerintem lesz is rajtuk bőven elég pöfékelni való. :yay::yay:
 

timoslav

Member
Vannak valami képeid is menyus a klónjaidról vagy nem raksz föl képeket? Meg milyen fajtát ültetsz?
 

Illu

Member
Jójó, majd nem így fogjátok gondolni ha megint szar idő lesz és nem érik be a fele se. :dance013::groupwave:

(Tényleg úgy csinálja mindenki ahogy akarja, én csak azt mondom hogy lehet már kiültetni bőven, annak aki akar. :) )
 

timoslav

Member
LOL?!? Te kiteheted már most és neked sem fog beérni ha szar lessz az idő, mert augusztusban kezd virágozni...
Tényleg mindenki ugy csinálja ahogy akarja de ne téves információk alapján csinálja azt...:D
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top