What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kosher Kush outdoor 30lt root pouch

Ksaderfo

Active member
Αααχ σατανα!! :D Εχω αποκλειστεί εδώ στη Γροιλανδία και δε μπορώ να πάω να πάρω λίγο χο από την καβατζα... Έχω σκάσει στις μπύρες.. :( μέχρι και ένα λεξοτανιλ της γιαγιάς κατέβασα χθες.. :(

Τεσπα, αυτά τα kush εχω αρχίσει να τα ψήνω παρά πολύ.. τελικά τι είναι κυρίως; Σατιβα η Ιντικα;

Γράφτηκα στο κανάλι του Urban Remo που βγάζει και τα Remo Nutrients τα λιπάσματα και ποσταρει βίντεο σχεδόν κάθε μέρα που στρίβουν τσιγάρα με τα άλλα τα χαμένα κορμιά εκεί στον Καναδά. Αυτός τώρα μεγαλώνει ενα που το λέει "Zombie Kush" και ειναι απο την Ripper Seeds. Φαινεται πολυ πολυ σωστό φυτό από όλες τις απόψεις..

Εσύ είπες ότι το έκανες από κλώνο αυτό ε;;
 

paulwolf

Member
Κοίτα τα OG kush που λένε είναι μάλλον chemdawg x lemon thai x hindu kush και είναι υβρίδια προς την ίντικα. Υπάρχουν πολλές διασταυρώσεις και κυκλωφορούν πολλά σπόρια σε καλές μπάνκ όπως DNA, Cali connection, humboldt.
Η κόσερ μου ήταν κλόνος από εσωτερικό φυτό απο 1 σπόρι kosher kush της reserva privada της DNA, είναι πολύ σταθερή πικοιλία, λίγο δύσκολη να αποδώσει 100% αλλα βγάζει φυτά απο άλλο πλανήτη αμα την προσέξεις καλά.. Γεύση, δύναμη και σχετική απόδοση, απο αυτό έβγαλα γύρο στα 240 ξερά απο ένα μικρό θαμνάκι 1μισι μέτρο σε 30αρι pouch.
 

Ksaderfo

Active member
Φαινεται πολυ καλο πάντως.. κόμπακτ σφιχτες φούντες.. το έκανα ζουμ και είναι και χρυσαφί τα τριχομς.. πολύ γκουντ..

Ναι είναι από αυτες τις θρυλικές ποικιλίες που δε ξέρει κανείς πως ξεκίνησαν. Σαν το widow..

Αν και φέτος εγώ δε νομίζω να ασχοληθω με τπτ το οποίο θέλει φωτοπεριοδο.. χθες έχασα όλο μου το καλοκαίρι.. θα βάλω εκεί καμιά 10 αυτόματα το Μάρτιο και τον Ιούνιο Μπλουμ στο θάλασσακι...

Είδες κάτι θρύλους που κυκλοφορουν; Κάτι πχ Jacks Cleaner; Που λενε οτι είναι απίστευτα αλλά απλά δεν υπάρχουν;

Αυτές τις σατίβες που είδα εδώ με το ροζ το φρέσκο το pistil το ψηνω παρά πολύ... Και εκείνα τα Παναμά να πούμε...

Βγάζουν και κάτι kush αυτοματα τωρα.. και κάτι haze και και... Ειδομεν..
 

bathory

Member
παιδες τα αυτοματα ειναι για την πλακα μας,κατι για να "παιζουμε"!!αν βιαζεστε με σπορακια φωτοπεριοδου βαλτε jack herer,λεμε τωρα!!!!η ταπεινη μου γνωμη!και αν εχεις υπομονη και πας για τελη οκτομβρη,ε και γαμω!!!
 

Ksaderfo

Active member
παιδες τα αυτοματα ειναι για την πλακα μας,κατι για να "παιζουμε"!!αν βιαζεστε με σπορακια φωτοπεριοδου βαλτε jack herer,λεμε τωρα!!!!η ταπεινη μου γνωμη!και αν εχεις υπομονη και πας για τελη οκτομβρη,ε και γαμω!!!

Και γαμω τα σκουληκια από τον Ιούλιο και απικο όλο το καλοκαίρι... (Δεν με πληρώνουν).

Η θα δώσεις 1500 ευρώ για σαβουρα LED και θα χωρίσεις;

Γαματα ρε.. καντα σοκολάτα αν δεν "σε καλύπτουν γευστικά" να πούμε...

Εγώ θα το παίξω έτσι... Εσείς αν είστε τόσο πλούσιοι πια καθίστε όλο το καλοκαίρι στο Chateu με τις γλάστρες και όλο το χειμώνα με τα 10,000watt HPS στο χιονοδρομικό... :D

[YOUTUBEIF]https://youtu.be/MQDVzGd1Rwg[/YOUTUBEIF]
 

paulwolf

Member
Για τα σκουλίκια φίλε όλοι μας τραβάγαμε τα μαλλιά μας, αλλά υπάρχουν λύσεις.
Laser 480 sc (σπινοσάντ) εγκεκριμένο για βιολογική καλλιέργεια, με επαναλιπτική εφαρμογή σε ελάχιστες δοσολογίες, και δεν θα ξαναδείς σκουλίκι, λεπιδόπτερα και λοιπές μαλακίες. Η άν τα ξαναδείς θα είναι μισοπεθαμένα και δεν θα αγγίζουν τον παπά σου.
Η κοσερ βρήκε με σπινοσάντ και δεν υπήρχε ούτε ένα σκουλίκι, την πήγα άνετα μέχρι μέσα οκτόμβρη και το μόνο πρόβλημα που είχα (ελάχιστο εώς καθόλου) ήταν λίγη μούχλα λόγω κρύου και ατμεσφαιρικής υγρασίας του Οκτώβρη σε συνδιασμό με τη μάζα των παπάδων (όπου και αυτό είμαι σε πορεία να το εξαλείψω εντελώς).
 

Ksaderfo

Active member
Για τα σκουλίκια φίλε όλοι μας τραβάγαμε τα μαλλιά μας, αλλά υπάρχουν λύσεις.
Laser 480 sc (σπινοσάντ) εγκεκριμένο για βιολογική καλλιέργεια, με επαναλιπτική εφαρμογή σε ελάχιστες δοσολογίες, και δεν θα ξαναδείς σκουλίκι, λεπιδόπτερα και λοιπές μαλακίες. Η άν τα ξαναδείς θα είναι μισοπεθαμένα και δεν θα αγγίζουν τον παπά σου.
Η κοσερ βρήκε με σπινοσάντ και δεν υπήρχε ούτε ένα σκουλίκι, την πήγα άνετα μέχρι μέσα οκτόμβρη και το μόνο πρόβλημα που είχα (ελάχιστο εώς καθόλου) ήταν λίγη μούχλα λόγω κρύου και ατμεσφαιρικής υγρασίας του Οκτώβρη σε συνδιασμό με τη μάζα των παπάδων (όπου και αυτό είμαι σε πορεία να το εξαλείψω εντελώς).

Μουχλα δεν ειχα ποτε... Φυσάει βέβαια συνέχεια εκεί...

Για τα σκουλήκια είχα δει αυτό που αν παραξεφευγε το σκηνικό θα το έδινα το 10αρικο..

Τελικά όμως απλά φώναξα Κσαντέρφο από το Κωριό και τα μάζευε πουρνο πουρνο με το ξυλάκι.. (le moi..)

Τεσπα να μην τα θελουμε και ολα δικά μας αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά πια τα αυτόματα, απλά βγάζουν λίγο... Από ποιότητα δεν παρατήρησα καμιά διαφορά από το μεγάλο που είχα, αν και δεν έχω βάλει ποτέ κανα τρελο-haze..

Αλλα να κάθομαι όλο το καλοκαίρι καραουλι δεν παλεύεται με τπτ να πούμε... Άνθρωπος είμαι και γω! Διακοπές θέλω! :D

DNVGBQTBSC.jpg
 

paulwolf

Member
αυτό είναι το μαγικό φίλε μου..
110fr.jpg


είναι πανάκριβο. περίπου 50ευρώ τα 50ml αλλά με περίπου μισό ml σε ενάμιση λίτρο νερό και ψέκασμα απ' ευθείας στους παπάδες ανα 7-10 μέρες, ή αν δείς κανα σκουλίκι απο σπόντα, και δεν πατάει ΤΙΠΟΤΑ. είχα και εγώ θέμα μεχρι που το βρήκα και σώθηκα, δεν ψάχνω καν για φαγώματα πλέον. Και είναι καλό φάρμακο βιοδιασπάται σε λιγότερο απο 10ήμερο και είναι ατοξικό για τον άνθρωπο.
 

Ksaderfo

Active member
Οντως καλό φαινεται και ελληνικό... Αλλά 50€ δε δίνω να πούμε...

Εκείνα τα άλλα τα πόκεμον που κρατούνταν ανάποδα από τα φύλλα τώρα όμως και άνοιγαν τρύπες τι είναι;

Είχα από κανένα περισυ και πολύ νωρίτερα από τον Αύγουστο...
 

paulwolf

Member
είναι καλή επένδυση, 50ml μπορούν να σου βγάλουν 2 χρόνια και καλύπτει πάαααρα πολλά τετραγωνικά μέτρα, οπότε δεν θα το τελειώσεις κάν πριν λίξει :p
Το πιο συμαντικό είναι οτι είναι το μόνο που δουλεύει μπαμ κ κάτω και ούτε πόκεμον θα δείς, ούτε τον σπάιντερμαν. Οπότε είναι καλή επένδυση, ένα 50άρι θα σε δώσει κατοστόγραμμα που θα σου' τρωγαν τα σκουλίκια και ο γκοτζίλας, άρα λογικά συμφέρει πάαααρα πολύ..
 

Ksaderfo

Active member
είναι καλή επένδυση, 50ml μπορούν να σου βγάλουν 2 χρόνια και καλύπτει πάαααρα πολλά τετραγωνικά μέτρα, οπότε δεν θα το τελειώσεις κάν πριν λίξει :p
Το πιο συμαντικό είναι οτι είναι το μόνο που δουλεύει μπαμ κ κάτω και ούτε πόκεμον θα δείς, ούτε τον σπάιντερμαν. Οπότε είναι καλή επένδυση, ένα 50άρι θα σε δώσει κατοστόγραμμα που θα σου' τρωγαν τα σκουλίκια και ο γκοτζίλας, άρα λογικά συμφέρει πάαααρα πολύ..

Ναι οντως... Απλα εσύ νομίζεις ότι εγώ έχω ένα 50αρικο αλλά εσύ κάνεις λάθος. :D

Πρεπει να βρω κάνα συνεργάτη να πούμε.. θα βάλω αγγελία σαν τη Herbal Life... Ανεξαρτητη συνεργασια σε δυναμική νέα εταιρεία με υψηλές αποδόσεις.. Ιδιαίτερα ευχάριστο περιβάλλον εργασίας!! :D

Εκεινα που σε έλεγα παίζει να είναι κάποιο είδος κάμπια η inchworm.. κρατιουνται αναποδα από τα φύλλα και ανοίγουν τρύπες..

Σε καλό να μας βγει το γέλιο .. πωπω έβγαλε ήλιο σημερις.. I dont believe it!! :laughing:
 

Tasos

New member
Πολύ όμορφο το κοσερ μόλις έστειλα σε ένα. Φίλο μακάρι να βγει σαν το δικό σου
 
Top