What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Το ταπάνι του Ορφέα

orfeas

Active member
Veteran
Το ταπάνι του Ορφέα

Χαιρετώ!

Κοντεύει νά'βγει η Άνοιξη κι ακόμα στο μποστάνι μου γίνεται κουλουάχατ...
Αυτά που έβαλα πρώιμα ανθοφορούν λες κι είναι Σεπτέβρης...
Τ' άλλα που 'βαλα όψιμα ψιλοσέρνονται και σαν να μην έφτανε αυτό, τα βλέπω προσβεβλημένα από κάτι που αδυνατώ να προσδιορίσω :chin:

Που πάει να πει με δυό λόγια "χεστήκαμαν κι η βάρκα γέρνει"...

Θα προσπαθήσω όμως σε γενικές γραμμές να παρουσιάζω την εικόνα χωρίς πολλές παλάμπρες...

Το οπτικό υλικό εν ευθέτω χρόνω:)

:tiphat:Ορφέας
 

Papastroumf

Member
Δεν πειράζει Ορφέα. Θα την βρεις την άκρη.Σε εμπιστεύομαι γιατί και έμπειρος είσαι και πολλά έχουν δει τα μάτια σου :tiphat:
 

bazz

Member
αμόλα τα να γλιτώσεις !! αμόλα τα να ρθει η βάρκα στα ίσα !!! :biggrin::biggrin:
 

Lobri

Member
Επιτέλους ρε Ορφέα, να δούμε κ κανα grow σου εμείς οι καινούργιοι!
 

makedon

Member
Veteran
ολα κολεγκα!
αντε με το καλο να δουμε κ καμμια καλη σκια... :biggrin:
τα μωρα τα εχεις βαλει στης τελικες τους θεσεις?



αντε μπρουμ με την καροτιαρα :smoke:
 

orfeas

Active member
Veteran
Φχαριστώ δερβίσια!

Κολέγκα, φέτος δεν παίζουν +3μετρα μιας και η μεγάλη γούρνα κάηκε...πάμε για λόου προφάιλ, άντε βαριά 2μετρα...
Εν τω μεταξύ, με τι γκαστρώθηκε η καροτιάρα; ;)
Έχουμε και λέμε: Στη γούρνα τη μικρή έχουν ήδη μπει ένα Purple Lui κι ένα Kali Mist, αμφότερα στα 50 εκ. ύψος, αρκετά καλό για την εποχή...

Το μικρούλι είναι ένα Bangi Haze και η τελευταία φωτό το αποδυτήριο της όχενας μου...

Το κατσάριασμα το έχω σχεδόν σε όλα τα φυτά και μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους...μέχρι κι ο θρίπας μπορεί να φταίει...

Άντε μπρουμ με μια κρομμυδιάρα!:smoke:

:tiphat:Ορφέας
 

Attachments

  • P1080990.JPG
    P1080990.JPG
    154.3 KB · Views: 91
  • P1080991.JPG
    P1080991.JPG
    108.7 KB · Views: 85
  • P1080988.JPG
    P1080988.JPG
    149.9 KB · Views: 84
  • P1080993.JPG
    P1080993.JPG
    76.1 KB · Views: 80
  • P1080994.JPG
    P1080994.JPG
    130.3 KB · Views: 83

makedon

Member
Veteran
πατριδα το ονομα του δοτη ειναι ζαμανδελικος μπουμ μπουμ Ν1 :biggrin:
για το προφαιλ που λες,χλωμο το βλεπω με τετοια αναπτυξη,αλλα α δουμε


βαρεθηκα της μεσινεζες θα ξαναπιασω την κοσα :laughing:

μπρουμ με νεπ τζαμ κ βουρ για αποψιλωση :smoke:
 

orfeas

Active member
Veteran
πατριδα το ονομα του δοτη ειναι ζαμανδελικος μπουμ μπουμ Ν1
Μμμμ...ανυπομονώ να ρθει του χρόνου :biggrin:


για το προφαιλ που λες,χλωμο το βλεπω με τετοια αναπτυξη,αλλα α δουμε
Ρε συ αυτά ανθοφορούν, οπότε έχω μια μικρή υποψία για καθυστέρηση άμα το γυρίσουν...:chin:


βαρεθηκα της μεσινεζες θα ξαναπιασω την κοσα :laughing:

μόλις γύρισα από μεσινέτζα δουλειά γεμάτος πρασινάδες...με τη κοσιά τουλάχιστον δεν λερώνεσαι τόσο...:biggrin:

μπρουμ με νεπ τζαμ κ βουρ για αποψιλωση

:tiphat:Ορφέας
 

makedon

Member
Veteran
κριμα κολεγκα που δεν τα εβγαλα κανα 2μηνο πριν,να τα παιζαμε μπαλα φετος....

εγω εχω μια υποψια οτι θα μασεις νωριτερα

με την κοσα αμα λερωθεις πας για επαναπροσδιορισμο ακρου

μπρουμ μαστορα!
ο ψαρας ακομα δεν το μυριστηκε το νημα...
 
G

Guest

:tiphat:

Καλόπαιδα,καλοπερνάτε βλέπω... :woohoo:

Σκουμπα-στρόκα,περίμενα τα 50 να κάνω είσοδο με λαλά.Θα τα πούμε τότε ένα χεράκι και με τα δυό σας :biggrin:
Παρεπιπτόντως,παίζει κανά thread για σπαμάρισμα ;
Βάλε μεσινέζα για εγγλέζικο να κάνεις και τριμ.

Σένσεϊ-στρόκα δεν παίζει με τίποτα να μην το γυρίσουν και να σου κάνουν τα γούστα νωρίς;Εγώ το πειραματικό flo x dutchfoot το ξεπάτωσα σήμερα λόγω πλήρους reveg...

Μπρουμ με ένα ΟΕ γιατί έχουμε και υποχρεώσεις...
 

theia

Member
back in business η γουρνα του παππουλη ! Με τα ωραια της καθε χρονο !!
καλη συνεχεια !!
 

orfeas

Active member
Veteran
με την κοσα αμα λερωθεις πας για επαναπροσδιορισμο ακρου
...

Καλά, ένα πράμα που έμαθα απ' το γέρο είναι ότι ποτέ δεν χειριζόμαστε οτιδήποτε κόβει προς εμάς...κι έχω ακόμα τα πόδια μου σωστά...αν και με το αλυσοπρίονο έχω αρπάξει το παντελόνι στο μηρό κάνα δυο φορές...

Καλόπαιδα,καλοπερνάτε βλέπω...

Σκουμπα-στρόκα,περίμενα τα 50 να κάνω είσοδο με λαλά.Θα τα πούμε τότε ένα χεράκι και με τα δυό σας :biggrin:
Παρεπιπτόντως,παίζει κανά thread για σπαμάρισμα ;
Βάλε μεσινέζα για εγγλέζικο να κάνεις και τριμ.

Σένσεϊ-στρόκα δεν παίζει με τίποτα να μην το γυρίσουν και να σου κάνουν τα γούστα νωρίς;Εγώ το πειραματικό flo x dutchfoot το ξεπάτωσα σήμερα λόγω πλήρους reveg...

Μπρουμ με ένα ΟΕ γιατί έχουμε και υποχρεώσεις...

Δε ξέρω, ρε φίλε, τι γίνεται φέτος...κάτι σαν να μη με θέλει...ίσως να φταίω εγώ που περνάω κλιμακτήριο :laughing:

back in business η γουρνα του παππουλη ! Με τα ωραια της καθε χρονο !!
καλη συνεχεια !!

Λοιπόν, θείτσα, αν ήμουν ο Αλομπάρ του Τ.Ρόμπινς θα με είχαν αποκεφαλίσει εδώ και καιρό εξ αιτίας των ασπρισμένων τριχών τζια χαμέ :biggrin:
Ωραία τα Ελληνικά σου, έστω και χωρίς τονισμό! :thank you:

:tiphat: Ο γέροντας των Καρουλίων
 
G

Guest

Λοιπόν, θείτσα, αν ήμουν ο Αλομπάρ του Τ.Ρόμπινς θα με είχαν αποκεφαλίσει εδώ και καιρό εξ αιτίας των ασπρισμένων τριχών τζια χαμέ :biggrin:

Ρε μπα κι είσι; :laughing:

Ωραίο βιβλίο,τι θυμήθηκες ...Είχα κανά χρόνο να διαβάσω μυθιστόρημα (εξόν graphic novel) ,με έφαγαν τα ιστορικά,τα μαθηματικά,η βιολογία ...και τα κανναβικά :biggrin: Τώρα έπιασα κάτι σπλάτερ και με έψησες αμέσως μετά να κάνω επανάληψη στον Τρυποκάρυδο που είναι και μικρούλης!

Της κοντής κανναβουριάς,οι τρίχες τση φταίνε :muahaha:

'Ολα αυτά γίνονται για να υπάρξει plot twist,φέτος οι στραβές στην αρχή και τα καλά στο τέλος!

Καλην εσπέραν άρχοντα! :wave:
 

orfeas

Active member
Veteran
Ρε μπα κι είσι;

Λες; :biggrin:

Ωραίο βιβλίο,τι θυμήθηκες ...Είχα κανά χρόνο να διαβάσω μυθιστόρημα (εξόν graphic novel) ,με έφαγαν τα ιστορικά,τα μαθηματικά,η βιολογία ...και τα κανναβικά :biggrin: Τώρα έπιασα κάτι σπλάτερ και με έψησες αμέσως μετά να κάνω επανάληψη στον Τρυποκάρυδο που είναι και μικρούλης!

Τον Τρυποκάρυδο τον έπιασα κάτι φεγγάρια που διάβαζα J. Watson και A. Watts και μου φάνηκε μπαμπαλιάρης ( ο Ρόμπινς) κι έκτοτε δεν έχω αλλάξει γνώμη...
Και μιας κι ανέφερες τα ιστορικά, οι Θερμοπύλες του Cartledge θα σ' ενθουσιάσουν, αν δεν το έχεις ήδη διαβάσει...


Της κοντής κανναβουριάς,οι τρίχες τση φταίνε :muahaha:

Ε, ναι!!

'Ολα αυτά γίνονται για να υπάρξει plot twist,φέτος οι στραβές στην αρχή και τα καλά στο τέλος!

Οψόμεθα! Πάντως έχω ρίξει στο ποτήρι κάποια M x PCK, Jamal Hash και Jamaldelika. Το πρώτο από 2-3 σποράκια του περσινού, τα άλλα δύο από προπερσινά. Συνήθως αυτά βγαίνουν θηλυκά, μιας και προέρχονται από αυτογονιμοποίηση ...

Καλην εσπέραν άρχοντα! :wave:

:tiphat:Ορφεύς
 

theia

Member
Οψόμεθα! Πάντως έχω ρίξει στο ποτήρι κάποια M x PCK, Jamal Hash και Jamaldelika. Το πρώτο από 2-3 σποράκια του περσινού, τα άλλα δύο από προπερσινά. Συνήθως αυτά βγαίνουν θηλυκά, μιας και προέρχονται από αυτογονιμοποίηση ...

αυτογονιμοποιηση κανει και ο γερακος που εξηγουσα σε ενα αλλο thread και περνει σπορακια απο καθε φωρα που βαζει !! η αυτογονιμοποιηση που κανει ειναι να αφηνει απο μονο του το φυτο να βγαλει σπορους !! αφηνοντας το να υπερ ωριμασει,αυτο βγαζει απο μονο του σπορακια με τον καιρο και μου εχει πει πως αυτα ειναι θηλυκα !!
αυτο εννοεις και εσυ φιλε μου αυτογονιμοποιηση ? η ο παππους με λεει μλκιες ?
στο επομενο γροου θα το επιχειρουσα για να δω αν οντος ισχυει !!
 
G

Guest

Τον Τρυποκάρυδο τον έπιασα κάτι φεγγάρια που διάβαζα J. Watson και A. Watts και μου φάνηκε μπαμπαλιάρης ( ο Ρόμπινς) κι έκτοτε δεν έχω αλλάξει γνώμη...
Και μιας κι ανέφερες τα ιστορικά, οι Θερμοπύλες του Cartledge θα σ' ενθουσιάσουν, αν δεν το έχεις ήδη διαβάσει...

Καλά ,δε διαφωνώ(για το Ρόμπινς),απλά είναι βιβλίο που είχα διαβάσει πιτσιρικάς και ,όπως και κάποια τραγούδια που ακούγαμε μικροί,κάτι μας κάνουν κι ας είναι ψιλοφόλες!

Το βιβλίο που προτείνεις γνωστό μου ακούγεται,πρέπει να το έχω τρακάρει ως αναφορά αλλού,θα το τσεκάρω οπωσδήποτε ! :thank you:
Οψόμεθα! Πάντως έχω ρίξει στο ποτήρι κάποια M x PCK, Jamal Hash και Jamaldelika. Το πρώτο από 2-3 σποράκια του περσινού, τα άλλα δύο από προπερσινά. Συνήθως αυτά βγαίνουν θηλυκά, μιας και προέρχονται από αυτογονιμοποίηση ...

'Εχει διαφορά αν η γονιμοποίηση έχει γίνει από καλαμπαλίκι ή από μπανάνα ;Το είδος ερμαφροδιτισμού δηλαδή;Ισως ναι...Εκτός αυτού,αν θυμάμαι καλά ο Νεβιλ έλεγε ότι αν τραβελιάσει λόγω στρες και μόνο,τότε οι σπόροι θα ναι φεμ.Αν το πάθει σε τέλειες συνθήκες,πέταμα ο κλώνος και τα σπόρια.

Επίσης κάπου είχε πάρει το μάτι μου και το μεταφέρω χωρίς να είναι τεκμηριωμένο,ότι αν θηλυκό γονιμοποιήσει θηλυκό σίγουρα φεμ σπόρια,αν γονιμοποιήσει τον εαυτό του φεμ με αυξημένες πιθανότητες ερμαφρόδιτου...

Οι επιλογές πάντως τζαμά(λ)τες!Τιιιι έλεγε το Ζαμαλχας;

Τα οψόμεθα αλλού! :biggrin: Αφού θα μας ρίξεις πάλι το σαγόνι στο τέλος !

Μπρουμ με Gt sample, εν ειν κακό ,αλλά θέλει κι άλλο ...:shucks:

:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
Χωρίς παρεξήγηση, θεία και συντ(εκνε), αν το θηλυκό δεν έχει σερνικό για σεχ, τότε φακιέται μοναχό του!:laughing: και μη φανταστείτε μπανγκ-μπανγκ, αλλά μια ιδέα, ίσα-ίσα στην ακρούλα...εξ ου και τα λίγα σπορούθκια :biggrin:

Και δε κατέω τι λέει ο παπουτσής, αλλά όσες φορές έσπειρα τέτοια μου έβγαιναν θηλυκά, με εξαίρεση ένα ερμαφρόδιτο...
Το δε Ζαμαλχας έφτιαξε ένα μπουρμπουλιθράτο θάνατος παραμονεύει...αχ ρε Καρυωτάκη...

Τη Τίγρη θα την ακούσεις σίγουρα αλλιώτικα μετά από 5-6 μήνες...υπογράφω...το δε κομπάρισμα αλλάζει τη προσωπικότητα του χόρτου και σίγουρα το κάνει δυνατότερο...

Άντε μπρουμ με ένα Νεπτζαμ γιατί πρέπει να μαγειρέψω για τη κορού...

:tiphat:Ορφεύς
 

makedon

Member
Veteran
νεπ τζαμ...υποτιμημενη χορταρα για ολη την μερα!

για το κομπ...φαβαμαι

βουρ με slh λιγο να συνεφιασει το τοπιο....
 
G

Guest

To κομπ με βλέπω να το δοκιμάζω τώρα που είναι και στη γύρα καλαμπόκια ,γιατί δεν το βλέπω για τόση υπομονή(6μηνο),εκτός και αν...Αν θυμάμαι καλά, ο Τανγκ με κανά μήνα λέει είναι οκ.

To νεπτζαμ έχει αρκετές πιθανότητες να είναι ένα από τα 3 ace/τελωνείο mix που έβρεξα...Θα σας καλέσω με φώτο για αναγνώριση υπόπτου. :biggrin:

Το θκομ σουπερολέμονο 2stroka θα ρθει τανάκα Κυριακή κοντή γιορτή,αυτό μάλιστα,αξίζει όσα έχω διαβάσει,σε αντίθεση με τα προηγούμενα.12 βδομάδες!Η τίγρη μια βδομάδα πλας και τέρμα,εκτός κι αν δω φούσκωμα κι όχι μόνο ουρές,πολύ κεχριμπάρι.

Όταν λες λυράρη ότι μαρκαλιόνται απαμαναχέστς,δηλαδή αντί μπανανα,κρίνο;Παρθενογένεσις;

Οσον αφορά τα προβλήματα,με το λεϊζερ και το αμπαμεκτίν που είπες,αν δεν είναι ασθένεια,δε θα μείνει όρθιο σκλεπούνι πιστεύω!

Μπρουμ η Σταχτοπούτα!
 
Top