What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Οργανική εξωτερική καλλιέργεια.

delicorganic

Well-known member
Να γραφτω μία φορά σε Ελληνική σελίδα και να μη φάω πολιτικουρα δε γίνεται ε;

Δε θα το παίξω αυτό... Βρωμαει! :D

καλά απ΄όλα αυτά που συζητάμε, εσύ αυτό βρήκες να σχολιασεις?
Δεν στο βάλαμε στο στόμα το νήμα,άσε που είμαστε στις συζητήσεις και προφανώς η κάνναβη και η καλλιέργεια της και όχι μόνο,έχουν πολιτικές προεκτάσεις και μάλιστα σοβαρότατες..
δεν είναι άλλωστε πολιτική η απαγόρευση του βοτανιού μας??
δεν πρέπει κατα τα λεγόμενα σου να συζητάμε γι'αυτο??γιατι είναι πολιτικούρα??
 
Last edited:

Ksaderfo

Active member
καλά απ΄όλα αυτά που συζητάμε, εσύ αυτό βρήκες να σχολιασεις?
Δεν στο βάλαμε στο στόμα το νήμα,άσε που είμαστε στις συζητήσεις και προφανώς η κάνναβη και η καλλιέργεια της και όχι μόνο,έχουν πολιτικές προεκτάσεις και μάλιστα σοβαρότατες..
δεν είναι άλλωστε πολιτική η απαγόρευση του βοτανιού μας??
δεν πρέπει κατα τα λεγόμενα σου να συζητάμε γι'αυτο??γιατι είναι πολιτικούρα??

Εγκω ηρτα Ελλαντα μπρει γκυναικα.
Αλλά και γκυναικα ντε μπρει, ντε μπειραζει,
Άκουσα ότι Πανατιναικο τέλει ένα καλό δεκαρι...

Κομπρεντε; :)
 

orfeas

Active member
Veteran
Σήμερα ολοκλήρωσα άλλη μια περιστροφή γύρω απ' τον Ηλιάτορα και κανονικά θα έπρεπε να βρίσκομαι σε βαθιά περισυλλογή...

Αναρωτιέμαι, ωστόσο, επειδή οι Λατίνοι δεν έχουν ωμέγα, το ksaderfo είναι ξαδέρφω ή ξάδερφο;

Κι άμα εν κατέεις από "καΐκια", εκλαμβάνεις τις κουβέντες του ντελίκο για πολιτικούρες...

Ντελίκο, η θάλασσες είναι ο σκουπιδότοπος των καραβιών...όσο για τα μηχανέλαια, πέρα απ' τον καυστήρα υπάρχουν κι οι σεντίνες...αλλά άμα πρόκειται να γλιτώσω κάνα φράγκο απ' το λαδο-βοθροφόρο, γιατί όχι...
Άσε...το πως βγάζουν λεφτά οι παραδόπιστοι είναι μια τραγική ιστορία...απ' την άλλη ποιος κάνει περιουσίες χωρίς απάτες κι απανθρωπιές;

Καλό θάνατο μου εύχομαι, λοιπόν!

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
Σήμερα ολοκλήρωσα άλλη μια περιστροφή γύρω απ' τον Ηλιάτορα και κανονικά θα έπρεπε να βρίσκομαι σε βαθιά περισυλλογή...

Αναρωτιέμαι, ωστόσο, επειδή οι Λατίνοι δεν έχουν ωμέγα, το ksaderfo είναι ξαδέρφω ή ξάδερφο;

Κι άμα εν κατέεις από "καΐκια", εκλαμβάνεις τις κουβέντες του ντελίκο για πολιτικούρες...

Ντελίκο, η θάλασσες είναι ο σκουπιδότοπος των καραβιών...όσο για τα μηχανέλαια, πέρα απ' τον καυστήρα υπάρχουν κι οι σεντίνες...αλλά άμα πρόκειται να γλιτώσω κάνα φράγκο απ' το λαδο-βοθροφόρο, γιατί όχι...
Άσε...το πως βγάζουν λεφτά οι παραδόπιστοι είναι μια τραγική ιστορία...απ' την άλλη ποιος κάνει περιουσίες χωρίς απάτες κι απανθρωπιές;

Καλό θάνατο μου εύχομαι, λοιπόν!

:tiphat:Ορφεύς

Είναι Κσαντέρφο, με ντ, :D :D

Εγώ δεν έχω καμιά σχέση με τα πολιτικά πάντως... Ειδικά μετά από μία φορά που πήγα να ψηφισω και με "χωσανε" εφορευτική.

Α το δικό μου καράβι δε ρυπαινει. :D
 

Attachments

  • download.jpg
    download.jpg
    6.7 KB · Views: 41

delicorganic

Well-known member
Πέρυσι αν θυμάμαι καλά 21-23 σεπτέμβρη σαν σήμερα κοντά δλδ,πέρασε μια τρομερή καταιγίδα και τα βρήκα σαν να τα είχε πατήσει κάποιος με μανία κάτω,για να δούμε τι τερτίπια θα μας κάνει φέτος ο καιρός,που είμαστε και κάπως πιο προετοιμασμένοι.
Μπήκαμε στην 4η και 5ή εβδομάδα ανθοφορίας και σαν να πήρανε λίγο να φουσκώνουνε,υποψιάζομαι ροπάλια σφιχτά και χιονισμένα στην ψηλή..
 
Last edited:

Ksaderfo

Active member
Πέρυσι αν θυμάμαι καλά 21-23 σεπτέμβρη σαν σήμερα κοντά δλδ,πέρασε μια τρομερή καταιγίδα και τα βρήκα σαν να τα είχε πατήσει κάποιος με μανία κάτω,για να δούμε τι τερτίπια θα μας κάνει φέτος ο καιρός,που είμαστε και κάπως πιο προετοιμασμένοι.
Μπήκαμε στην 4η εβδομάδα ανθοφορίας και σαν να πήρανε λίγο να φουσκώνουνε,υποψιάζομαι ροπάλια σφιχτά και χιονισμένα στην ψηλή..
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=69068&pictureid=1652043&thumb=1]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=69068&pictureid=1652047&thumb=1]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=69068&pictureid=1652046&thumb=1]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=69068&pictureid=1652045&thumb=1]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=69068&pictureid=1652044&thumb=1]View Image[/url]


Don't worry, they're in heaven now! :D

Αν στα χαλάσει ο Space Lord κερναω εγώ... (Ww auto που τη σπάνε και στον #Orfeas). Αλλά θα μου χρωστάς! :D
 

Attachments

  • 1474489199925-15475786.jpg
    1474489199925-15475786.jpg
    58.2 KB · Views: 39

orfeas

Active member
Veteran
Ντελίκο. πολύ ωραία τα έχεις σενιαρισμένα!
Μόνο που τον τελευταίο λόγο τον έχει ο από πάνω που από χθες μας σάπισε στο νερό...αλλά μη χολοσκάς, θα σε φτιάξει ο τελώνης με τ' αυτόματο :laughing:

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
Ντελίκο. πολύ ωραία τα έχεις σενιαρισμένα!
Μόνο που τον τελευταίο λόγο τον έχει ο από πάνω που από χθες μας σάπισε στο νερό...αλλά μη χολοσκάς, θα σε φτιάξει ο τελώνης με τ' αυτόματο :laughing:

:tiphat:Ορφεύς


Σώθηκα με αυτά τα αυτόματα... :D

Τελώνης για το στρίψιμο ή για την πεντάλφα; (Δεν είναι tattoo με στυλό το έκανα :D )

Εντομεταξυ, εκτός από την βροχή, ισχύει ότι τα χαλάει και ο αέρας;
 

delicorganic

Well-known member
Ντελίκο. πολύ ωραία τα έχεις σενιαρισμένα!
Μόνο που τον τελευταίο λόγο τον έχει ο από πάνω που από χθες μας σάπισε στο νερό...αλλά μη χολοσκάς, θα σε φτιάξει ο τελώνης με τ' αυτόματο :laughing:

:tiphat:Ορφεύς

Ότι μπορώ κάνω ορφέα..:).
Το αναπόφευκτο στρίμωγμα ελπίζω να μην μου δημιουργήσει θέματα με τις υγρασίες..ο απο πάνω έχει τον πρώτο λόγο όντως,τουλάχιστον χαλάζια και καταποντές όμως θα τα εκτονώνει το 30αρι δίχτυ σκίασης..

Ελπίζω να μην είχες ζημιές ορφέα,αν και άμα στρώσει ο καιρός γρήγορα,δεν πιστεύω να έχουμε θέμα,τα παρατεταμένα φοβού οι γκρόουερς..
Τώρα στην πλημμύρα, ο αξά έχει και το καράβι και το δοξάρι,αυτός θα μας σώσει..:biggrin:
 

Ksaderfo

Active member
Τώρα στην πλημμύρα, ο αξά έχει και το καράβι και το δοξάρι,αυτός θα μας σώσει..:biggrin:

Have no fear, Ksaderfo is here! :D

Είναι και παρά πολλά.. Εγώ αν το δω ότι χαλάει πάντως το έχω μαζέψει.. το πολύ πολύ να το κάνω σοκολάτα. :D
 

delicorganic

Well-known member
Τα og kush της reserva privada
Γεία σου tricky kush,τα OG είναι συνήθως έτοιμα 1η εβδομάδα του οκτώβρη.Στον μπαξέ έναν κλώνο έχω μόνο μικρούλη και είναι ήδη όλα γάλα τα κρυστάλλια του,χωρίς όμως πορτοκαλιά- ένδειξη ωρίμανσης.
10-15 μέρες ακόμη το παίρνει..ποικιλία πολυ δυνατή,που σε αφήνει σέκο στην καρέκλα για ώρες τρώγοντας ότι βρίσκεις μπροστά σου..δεν είναι του "ψυχαγωγικού" μου γούστου το άκουσμα,όμως βοηθάει πάρα πολύ σε αυπνίες και ανορεξίες.:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
Ότι μπορώ κάνω ορφέα..:).
Το αναπόφευκτο στρίμωγμα ελπίζω να μην μου δημιουργήσει θέματα με τις υγρασίες..ο απο πάνω έχει τον πρώτο λόγο όντως,τουλάχιστον χαλάζια και καταποντές όμως θα τα εκτονώνει το 30αρι δίχτυ σκίασης..

Ελπίζω να μην είχες ζημιές ορφέα,αν και άμα στρώσει ο καιρός γρήγορα,δεν πιστεύω να έχουμε θέμα,τα παρατεταμένα φοβού οι γκρόουερς..
Τώρα στην πλημμύρα, ο αξά έχει και το καράβι και το δοξάρι,αυτός θα μας σώσει..:biggrin:

Το μόνο που φοβάμαι απ' τις κακοκαιρίες είναι η μούχλα και τίποτα άλλο ... μπόρες, χαλάζια και τα συναφή τα 'χω λύσει προ πολλού... :biggrin: δεν είμαι δα και ψεσινός...

Για το δίχτυ που λες, μπορείς να το μαζεύεις και να τ' απλώνεις όποτε θες;

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
Mας προέκυψε και ποιητάρης ο κύριος; :)

:tiphat:Ορφεύς

Που να μ αφήσει το φόρουμ να βάλω και υπογραφή, θα γίνει ή Όπερα της Πεντάρας εδώ πέρα. :D

Για μουχλα με ένα ανεμιστήρα θα είναι εντάξει, no?
 

delicorganic

Well-known member
Το μόνο που φοβάμαι απ' τις κακοκαιρίες είναι η μούχλα και τίποτα άλλο ... μπόρες, χαλάζια και τα συναφή τα 'χω λύσει προ πολλού... :biggrin: δεν είμαι δα και ψεσινός...

Για το δίχτυ που λες, μπορείς να το μαζεύεις και να τ' απλώνεις όποτε θες;

:tiphat:Ορφεύς

Οι μούχλες είναι οι πιο δύσκολες,τα έχεις φάει με το τσουκάλι τα βροχογλέντια,τι να σου πώ εγώ παραπάνω..
Ο καιρός πάντως είναι το μόνο πράγμα που βάσιμα μπορούμε να ελπίζουμε να μην μας αλαλιάσει..
Δυστυχώς δεν είναι ευκολο να το μαζεύω το δίχτυ,είναι όμως αρκετά ψηλά,λές να έχω θέμα με την σκίαση και τις υγρασίες?
είναι μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα αν το βγάλω,εχθές πάντως έσπαγε την"χοντρή" βροχή και την έφερνε ψιλόβροχο στα φυτά..
 

orfeas

Active member
Veteran
....
Δυστυχώς δεν είναι ευκολο να το μαζεύω το δίχτυ,είναι όμως αρκετά ψηλά,λές να έχω θέμα με την σκίαση και τις υγρασίες?
είναι μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα αν το βγάλω,εχθές πάντως έσπαγε την"χοντρή" βροχή και την έφερνε ψιλόβροχο στα φυτά..

Ε, ναι! Τώρα θέλουμε όσο γίνεται περισσότερο ήλιο και το δίχτυ στερεί κάμποσο, θαρρώ...Πάντως αν η έγνοια σου είναι τα ξένα μάτια, τότε πάσσο...αλλιώτικα στη θέση σου θα το μάζευα...

:tiphat:Ορφεύς
 
G

Guest

Βρε βρε τα παιδιά μεσημεριανή βεγγέρα... :)

Εγώ με την πενιχρή εμπειρία που έχω από μυκητιάσεις(εκτός των ποδιών :laughing: ) έχω να πω ότι γαμιούνται!Πόσο μάλλον εσείς που είστε και au naturel...

Στο "ξένο" εδώ έχω διαβάσει ότι το πολυκόμπι είναι πολύ καλό για την πρόληψη μυκητιάσεων,κυρίως λόγω του υψηλού ποσοστού πυριτίου που περιέχει...Το χρησιμοποιεί κανείς;

Ξαδερφούλη,μέσα ή έξω παίζεις τελικά;με μπέρδεψες λίγο με τον ανεμιστήρα...Ωραία τραγουδάκια βάζεις by the way!Αν θες να τα βλέπουμε και χωρίς να ψάχνουμε :biggrin: ,να επισυνάπτεις στο λινκ μόνο το κομμάτι μετά το "=" στο γιουτουμπι...
 

Latest posts

Latest posts

Top