What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2018 outdoor season with rastamannn : elültetem és lesz rajta X gramm

Üdvözletem,a tervem a következő:

Mag:Sweet Seeds: Cream Caramel Automatic 25db

Közeg: Florimo B-s virágföld 50% 30-40% perlit 10-15% marhatrágya erről még nem döntöttem.

10 literes gödrökbe

Tökéletes hely egész nap kapják telibe reggeltől estig.
Kártevők azok bizony lesznek,de actara,mospilan jó barátom lesz. Errefelé nem láttam még csigákat a nagy csalán miatt,de ha szükségesnek látom majd,akkor a jó öreg detia bácsi fog rajtunk segíteni.

Vadak ellen kb körbehugyozom majd 3x és ez a legtöbb amit tehetek,tavaly tapasztaltan a vadóc vadriasztó szart sem ér,még megfelelő magasságokba vonalakban elhelyezve sem.
Táp:Wuxal super,illetve a jól bevált Biobizz Bloom a csapvízhez kiszámolom majd a pontos arányokat ezzel a vízzel.

Április 1. legkésőbb 5. előnevelés elkezdése 2 hetes korukig picit nagyobb cserepekben ügyelve arra,hogy ne nőjék be az egész cserepet. Ekkor fognak kikerülni azután pedig hetente vizit kb 10-15 liter vízzel. Szeretném elkerülni a magosodást amennyire lehet,de elvétve így is lesz bennük sajnos mag a környék tele van vadakkal. Legközelebbi up,amikor már kicsíráztak. Addig is minden jókat!
 
Last edited:

Kukutyin

Member
Én kevertem olajos büdös kulimászt amit a környező sásra szépen rákenegettem és attól jól elkerülték a helyet. A büdös gázolajos hígítós szarokat nem szeretik, viszont hátrány, hogyha nagyon nyílt terepen van a kerted akkor könnyen meglátszódhat az emberi tevékenység (szurkos a nád :D ).
 

Pillang

Well-known member
Április eleje jó lesz, tavaly akkor indítottam az autókat, csak pár mag lett. Volt egy, ami később került ki, nagyon felmagosodott. A rudik szigorú népség, felém már május közepén polleneznek.
 
Hát kicsit megkésve az autós kört kioffoltam helyette pedig:

5db Orange Bud
5db Blue Dream

Egy nem kelt ki.. a többiek jól vannak és a 2x55W PL-L fénycső alatt igen szépre vegeltek, a tegnapi napon kikerültek. 70% florimo 15 marha többi perlit és az ottani föld nagyon jó nitrogéndús föld..
táp wuxal super és biobizz bloom
detia csigaölő
3 nagy gödröt basztam bele raktam 50 litert fejenként+marha és perlit.. ,de be voltam állva és az elsőnél túl közel ültettem őket egymáshoz,majd korrigálom elkezdem kifele hajlítani,ha nagyobbak lesznek. Ez a napló elültetem és lesz rajta X gramm címmel lenne al egtökéletesebb. Hetente/2 hetente lesz up. Minden jókat kívánok addigis verjétek a cigiket!!!!!!!!!

picture.php



picture.php




picture.php




picture.php





picture.php
 

GK_420

Active member
De ha távolabb ülteted akkor meg nem a cserélt közegbe megy majd a gyökérzet, nem? Túl hatalmasak már nem lesznek és nem azon az 5 centin múlik, csak tápozni kell majd, mert a trágya nagyon nem fog lebomlani idén felvehetőre. :D Hajtogasd majd őket inkább egymástól távolabb növés közben. Meg takard be ezt a földet szépen száraz vackokkal, nem látszik és nem is szárad ki.
 
Gk:Udv ,ha tavolabb ultettem volna,akkor lett volna pont optimalis,meg pont nem erne bele a nem cserelt kozegbe. Persze,fel vagyok keszulve a heti egyszeri tapozasra,ehhez a vizhez kiszamolon a pontos adagolast. A viznek az ec-je:0,5.
Szia! Korulbelul fel literesek lehetnek:12cm az atmerojuk.
 
A legutóbbi up óta,kétszer viziteltem. Először súlyos viharkárok értek, a második vizitnél pedig vadkárok. Így hát maradt 6 a 9-ből. A saját arányokkal adott wuxal,jót tett annak,aminek semmi baja sem esett.
A végére talán megmarad 2,már annak is örülnék. Legyen szép napotok!

picture.php




picture.php




picture.php


RIP
 
Üdvözletem a Kertész társaknak! 9-ből 3 csajszi túlélte! Kétszer kaptak tápot összesen amióta kint vannak... xd Jelenleg a legnagyobb 180cm,de kb egymagasak.
Kettő virágzik az egyik egy koraibb fenó ,néhány mag a pistilekből ítélve lesz benne,de kb annyi,mint 2 éve a Super Skunkban. a 3. fenó eléggé sativásnak tűnik ő fog végezni a legkésőbb,de cserébe egyetlen egy mag sem lesz benne. Jöjjenek az írtózatos szar képek. Utoljára is wuxal supert adtam nekik. Legközelebb váltok bloomra szerintem,de még kiszámolom mi lenne ideális. Nagyjából ennyi,reménykedek benne,hogy az elkövetkezendő 50 napban nem történik semmi para és faszán lejönnek. Kártevők nyomait nem észleltem a kezdeti vad és vihar károk után.

picture.php


picture.php


picture.php
 
TIsztelt Kertészek! Íme a jelenlegi állás 2 tag maradt fogalmam sincs melyik melyik ki merre,de én adok még nekik 2,5 hetet október 14-én szüret szar helyen vannak kell a szkár úgyhogy nem kockáztatok,hogy behúzzák gombászok. Szóval szorítsatok! Addig is verjétek a kibaszott cigiket.







picture.php



picture.php



picture.php
 
Megint megvolt a vizit. Nem olyan rossz annak ellenére,hogy vegetatív szakasz óta tápot nem láttak. Szivem szerint még adnék nekik 2-3 hetet,de 9 nap múlva szedem. Az első növény szerintem az Orange Bud a másik Blue Dream.
picture.php

picture.php

picture.php



picture.php
 
Last edited:

Kukutyin

Member
Nem rossz, igen lehetne fent hagyni de ki tudja meddig tart a nyár :) Sajnos már így is eléggé erősen penészgomba szezon van.
 
Tisztelt kertészek!



Sötétben szüreteltem nagy sietséggel,úgyhogy nem lettek valami nagyon fasza képek.


Egy kis összegzés: 06.26-án lettek csíráztatva 07.05-én lettek kiültetve. Kizárólag vegetatív szakaszban láttak tápot 3!! alkalommal.

Virágzásban semmiféle tápot nem kaptak,csakis esővizet. Ahhoz képest,hogy nem láttak tápot meg vagyok vele elégedve. Mind illatban,mind hatásban,mind ízben noha még nagyon friss. Az Orange Bud tényleg narancs illatú,de kurvára. Blue Dream inkább gyümölcsösebb. Talán majd írok smoke riportot később még túl friss.



Hanyagul trimmeltem úgyhogy ne kövezzetek meg. Így lett 271g 6 napnyi száradás után. Ne habozzatok a kései ültetéssel. Ültessétek el és lesz rajta X gramm!! Köszönöm szépen a figyelmet!


picture.php



picture.php

picture.php
 
Top