What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vienna Bubble Gum - Ethos Cookies - Top feed - Led

tejföl

Active member
Üdvözlöm a kedves és kedvetlen egybegy?lteket!
Egész új setuppal vágok neki ennek az évnek. Nagyobb alapterület? és magasságú sátor, kib?vített tápkészlet és a rég áhított led pilács. Itt meg is ragadnám az alkalmat, hogy ismét köszönetet nyilvánítsak Tüd? és Solon uraknak, akik a panelok meghajtását kifundálták és próbálnak értelmet verni a fejembe. Egy kisebb, kés?bb emeletesre tervezett sátor is helyet kap a repertoárban, tehát ez egy dupla napló lesz. Lenyomtam már néhány kört, de továbbra is a lelkes és atomkész amat?r kategóriát er?sítem. A kör jöv?hét pénteken indul hivatalosan, akkor kapom meg az els? adag klónt. A kis sátorba még várok néhány alkatrészt, ha jöv?héten összeáll, 2hetet kell várni a klónokra és repül az is.

Idén szeretném megvalósítani még egy nagy álmomat és építeni egy arduino vagy plc alapú vezérl?rendszert. Relékkel, mágnesszelepekkel, áramlásérzékel?kkel, mindenféle mér?eszközzel, dózispumpákkal, naplózási lehet?séggel stb. Extra igényeimnek megfelelve, nem csak az oldatot, klímát, lámpákat szeretném vezérelni. Lámpát fel le mozgató, tankot csere el?tt nagymosású vízzel kimosó cuccot szeretnék, ami bekeveri az ozmót és a csapviet is. Ha sikerül, lehet piacra is dobom komplett sátor formában, Lazy Hydroponics néven :D Na de kanyarodjuk vissza a jelenbe.


Setup 1
Box: 120x120x220cm hómbox
Lights: 20x Samsung SI-B8U201B20US, 20w, 3500k, közel 200lumen/w +3x ERP PDB260W-0860-400 driver, 7-7-6 felállásban
Fan: 125mm 200-400m3/h + 500m3/h újratöltött sz?r?, 20w keringet? venti, de lehet befúvás lesz a vége, hogy ne árnyékoljon a venti
Strain: 16x Vienna Bubble Gumm, 2hetes FF klónok
Growing medium: hidroton golyszi, 3literes potokban
Training: Nagyon max egy hét veg, de lehet egyb?l 12, aztán vagy marad SOG, vagy SCROG ha találok végre értelmes s?r? hálót.
Irrigation: 1350l/h pumpa, 100x100cm tálca, hálós y sz?r?, 20mm lpe gerinc amir?l egyesével indító idommal és spagettics?vel veszem le a potokat.


Setup 2
Box: 120x60x190 sj emeletes propagátor
Lights: 9panel + 2driver, ugyan az a technika mint föntebb
Fan: 100mm 160-280m3/h + 300m3/h sz?r? amit fújni fogok nem szívni, a keringtet? vagy befúvás kérdése hasonló.
Strain: 6x Ethos Genetics Cookies, 2hetes FF klónok
Growing medium: megint csak ugyan az a golyszi, 3l potok
Training: SCROG annyi veggel amennyi muszáj.
Irrigation: 750l/h pumpa, 110x40cm tálca a többi megint u.a.


Feed: Ferti4, káliumnitrát, kalciumnitrát, keser?só. Canna: mono calcium, rhizotonic, pk 13/14. Ghe: bm, fulvic, silicate, ripen. Hesi boost, mert van egy rakás termékmintám, superthrive, wuxal lombtrágyának ha kéne, physan 20 algaöl?, h2o2. A nagy boxban megmaradok a peroxidnál, csak addig nem adom, amig kapják a rizót. A kicsiben kipróbálom a bacikat és biológiai trutymókat Whiped tanácsára, egyszer élünk alapon.

Továbbra is mindenkit szívesen látok a naplómban, ha marshidró is meglátogatna, akkor ? viszont legyen szíves a mondanivalóját szuahélire vagy mandarinra fordítózni :D Nagy vonalakban ennyi, szeretet békessék, atomkészség!
https://www.youtube.com/watch?v=7vulWchpFNg
 
Last edited:

tejföl

Active member
Nem akarok Skinning naplójába offolni, ezért ide írok.

Solon, akkor szerinted nem létezik, hogy a canna mono kalciumban csak simán kalcium, oxigén meg víz van? Tehát nem kalcium hidroxid? Ha basszák feltüntetni de rákérdezek a gyártónál, kapok szerinted értelmes választ? Pl egy kémiai képletet, vagy elküldenek kapálni, hogy mittudomén üzleti titok meg semmi közöm hozzá?
 

Solon

Well-known member
Nemtom. Hiszel a csodákban? Nincs Ca csak úgy magában, egy tök reagens fémr?l van szó. 3 valóban egy tápanyagot tartalmazó oldatról tudunk itt kertészek között, ez a kénsav, foszforsav és salétromsav. Csodák nincsenek.



Jah, nyertem, kalcium-nitrát az összetev?. Kár felhívni ?ket.
https://ghedirect.co.uk/docs/data-sheets/canna/Calcium.pdf


A ZINTERNET nem felejt!
 

tejföl

Active member
Akkor nagy vásárt csináltam vele. Lett volna inkább monokalcium-foszfát, de pont a nitrogén nem kéne... Meg akkó' ilyenem van is, 550forint volt annó egy kiló, víz meg flakon nélkül. Bosszúból nem veszek több rhizotonicot, hátha jól belecs?dölnek.
 

Solon

Well-known member
Szerintem nem akarod tudni a rhizotinic mib?l van... Mer az is 550 forintból ki jön. XD
 

tejföl

Active member
Hát pedig de, akarom. Meg azt is mond meg, honnan lehet szerezni és akkor tényleg nem költök többet 30 eurót, egy másik gyártó ugyanilyen izéjére se. Hogy is mondjam. Annyira nem foglalkoztatnak az árak. Én mindig arról az oldalról nézem a felszerelést, hogy nem kell havi soksoksokszáz eurót költeni f?re, máris megéri az a 30as 2-3körre. Gondolom az árazást is hasonló logika alapján lövik be. Nem vagyok saját magam ellensége, de fele akkora tudor sem mint te, igy könny? engemet h?lyéének nézni. S?t, sokszor magam is annak tartom :D Vaskos öniróniát növesztettem az évek alatt, azért tudat alatt nyugtatom magam, hogy nem érthet mindenki mindenhez :D
 

tejföl

Active member
Akkó' ne mond meg! :D

Némi zavar támadt az er?ben, ugyanis a klónjaim se nem k?zetgyapotban vannak, se nem 10-12 centisek... Sokadjára rendelek a FFb?l, ilyen még nem fordult el?. Most már abból f?zünk ami van, bár vannak kételyeim, hogy ez igy ideális lesz e. Mindenesetre beszúrtam ?ket k?zetkockába, amig nem növik be, kézzel locsolok. 2hét veget adok mindenképp, mert rágóék a földb?l is alig látszanak ki. Az agyaggolyót unalom?zés gyanánt jó másfél hete mosom meg áztatom, igen stabil a ph. Hétvégén betúrom a rendszerbe és járatom ott is, már tápos vízzel. Aki hasonlóképpen hidrotonban nyomja, igazán elárulhatná, mi a legjobb módszer az el?z? kör gyökereinek kivarázsolására, mert ezzel mindig szívok.

Szoba 16fokos, sátorban 20 körül alakul, meleg párosítással próbálom kicsit fentebb tornászni, 80-85% rh mellet. A párosítómban haldoklik az elektronika, a gombok megsz?ntek funkcionálni, még jó hogy van táv hozzá. Ha lesz egy kis lelki er?m szétkapom.
picture.php
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ezek a 15 euros klnok ? naneszopacsá


vagy kiszáritod csutkára és kifujod kompresszorral, vagy szarrá savazod/lugozod és lebomlik a gecsibe
 

tejföl

Active member
Nem tudom most pontosan, kb 6-7-8 euro darabja, attól függ mennyit veszel. Hát én is eléggé sokkot kaptam, eddig 10-15centisek jöttek 2 hetesnek. Nem tudom kifújni kompresszorral, mert nincs. A majd lesz vele valami hozzáállás kevés lesz ide? :D Kifejtenéd pontosabban a szarrá savazáslúgozást kicsit pontosabban? Nem nyekkennek bele, ha én még elkezdem kínozni is ?ket?
 

tejföl

Active member
Puding próbája az evés :D Sokat nem kerestem utána, de amiket találtam, abban nem volt sok negatív. A floweryt?l amúgy is elvárnám, hogy jól legyen szelektálva, bár azt is hogy ne 5centis ""2hetes" klónokat kapjak százx euróért, ráadásul szar közegben... Fájdalomdíjként kialkudtam a valamennyi százalék kedvezmény a következ? vásárlásból helyett, egy ingyé kannabinoid analízist, lojális, visszatér? vásárló mivoltomra hivatkozva. Amúgy eddig egy szavam se lehet, mert tényleg bomba volt a végtermék, csak rajtam múlott minden. Rohadt háklis vagyok, ha egy fizetett szolgáltatásért nem azt kapom amit kéne, de az eddig látottak alapján nem pártolok még el ett?l a klóngyártól.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az ethosra más okból fujnak, mert gerinctelen mód gyüjtötték be a genetikákat.. még szkunkmantot is hülyére vették (állitolag)
 

tejföl

Active member
Akkor most egy szemét köcshög vagyok, hogy ezeknek a portékáját akarom? Igen tudományosan választottam pedig. Ilyen még legutóbb nem volt a fólveribe. Megnéztem mib? van szidfájnderen, kerestem róla pár képet, megkukkoltam itt icn, dehát nix verstehen külföldi, meg sok minden nem is van. Játszós sátor ez jeligére jó lesz ez.

Annyit csináltam, hogy ezeknek a korongoknak az alját letördelte, hogy ha szétázna a picsába, ne az összes a rendszerben kössön ki. 0.8ec, 5.5phval öntöttem nyakon, lehet ennek a földes mittudoménmis szarnak mehetett volna kevesebb sav. A nagyobb hiba ott lehetett, mint aki jól végezte dolgát, le is léptem pár napra. Lájtosan kiszáradt a történet, elég fakók a klónok és nem túl életvidámak. Szerintem egy dekát nem n?ttek. Dehát mire való a wuxalos sprici :D Felküldtem az pht 6.2 környékére, hátha alapon. Majd rakok képet, ha lesz érdemi változás. A h?mérséklet h?vöskés, az eldobozolt hps most biztos jót röhög rajtam.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az etósz aszonta, hogy hé szemi, agyá mindent mink megcsinájjuk a genomok dns elemzését meg mindenki adjon mindent magot klónt levelet virágot mink megcsinájjuk a zadatbázist meg minden tök jó fejek vagyunk semmi buzulás meg haszonszerzés meg ilyenek és lényegében csinátak egy valamit ami nem jó semmire de legalább a világ fajtáinak90%átbegyüjtötték.....






nagynehezen eszembe jutott, ezt csinálták a sok begyüjtött cuccból.. https://phylos.bio/galaxy/


szarabb géppe megnyenisszad me beszarik
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top