What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Barney's Farm Gorilla Glue

Bundi

Member
Üdv mindenkinek.
Már régóta szerettem volna naplót nyitni, de a fórum spammernek hitt, így eddig nem tudtam regisztrálni, így csak olvastalak titeket.

Ez az els? beltéri kertem, a felszerelés pedig a következ?.:
60*40*130cm box
12cm-es pc elszívó venti 90cfm
A lámpa Mars Hydro TS1000 + plusz néhány e 27 es led izzó a f?tést el?segítve, mert a box egy f?tetlen garázsban van.
10-12 literes cserép, benne általános virágföld és
40-50% perlit .

Sajnos mindjárt egy problémával kezd?dik a napló.
Az én gondolataimban a túl gyors kiszívás és/vagy túl intenzív fèny jelentette stressz okozhatja, de hiába változtatok rajtuk a legmagasabb csúcsok mind kókadnak, és a legfels? levelek olyan szárazak, hogy szinte ropognak és ez locsolás után sem változik.
Mostanra teljesen tanácstalan lettem.

Mióta tart, mikor kezd?dött a probléma? 4-5 napja
Milyen fajta? Gorilla Glue Auto Barney-tól
Mir?l mész? Mag vagy klón? Mag
Milyen id?s a növény? 50 nap
Milyen magas a növény? Kb 30-40cm
Melyik fázisban van a növény? Palánta, vegetáció vagy virágzás? Virágzás
Milyen tréninget használsz? LST
Mekkora cserepet használsz? 10-12l
Milyen közeget használsz? Pontos nevét tudod vagy az összetételt? Esetleg a ráírt pH-t?(perlit%, vermikulit%…stb?) Általános virágföld 40- 50% perlittel a ráírt ph 7
Milyen tápot használsz? Hesi Bloom, keser?só
Mennyit adsz bel?le? Az ajánlott alatt picivel. 1liter vízhez, 4ml-t ír a címke én 3 ml-t adok literenként.
Milyen gyakran? Minden 2.-3. Öntözésnél
Ismered a tápoldatod EC-jét? Nem
Mennyi a kifolyó víz/táp pH-ja? Nem tudom
Mivel mérsz pH-t? Szalag, oldat vagy m?szer? Nem mérek
Milyen gyakran locsolsz? Cserép súlyától függ?en. Amióta jelentkezett a probléma, naponta több mint 2 litert is felvesz a közeg.
Mikor volt legutóbb tápozva és milyen gyakran tápozol? Kb 2-3napja
Milyen és mekkora fényt használsz? 150w Mars hydro TS 1000
Mekkora a távolság a lombozat tetejét?l? 37cm( Az ajánlott táv 30-45cm)
Ismered a páratartalmat?? 45-55% között
Lombozatszinten mekkora a h?mérséklet? 24-25 celsius
Mekkora a napi és éjszakai min-max h?mérséklet a boxban? 24 ben megy a pilács, így szinte állandó
Mekkora légcsere ventit használsz és mekkora a boxod? (m3/h és m3 adat kell) 150 m3/h és 0,3m3
A bels? légcsereventik direktbe fújják a növényeket? Probléma óta nem
A közeged állandóan nedves? Szinte igen
Milyen vizet használsz? (RO, csap, palackos, kút, ioncserélt, desztillált vagy ásvány?) csapvíz
A növényr?l volt metszve, levelezve vagy klónok véve? Egy kis levelezés volt.
Bármilyen növényvéd? szert kapott már a növény? Nem
Kártev?vel fert?zött a növény? Nem látom jelét.

Ha bárkinek bármi ötlete lenne, el?re is nagyon köszönöm.
 

Bundi

Member
picture.php


picture.php


picture.php
 

Solon

Well-known member
Át kéne ültetni nagyobb cserépbe és ott ne keverj 50% perlitet a földhöz, csak 10-et.
 

Bundi

Member
Köszönöm srácok.

Ma reggel, egy b?séges flush után, nagyobb cserépbe költözött a leányzó.
Fényképet nem csináltam, mert nagyon iparkodtam, hogy minél kevésbé vegye zokon a basztatást, de teljesen össze volt tekeredve a gyökérzet, egy apró földmorzsa sem látszott ki.
A jó hír, hogy a gyökérzet egészséges, fehér szín? és a szaga is teljesen semleges volt.
 

Bundi

Member
Igen, mikor megláttam, hogy ugyanezt a tünetet produkálja az övé is, nagyon vártam, mit diagnosztizáltok majd rajta. Viszont els? körben az Mg hiányt teljesen elvetettem, mert azt folyamatosan adom neki kicsi kora óta.
De ha figyelembe veszem, hogy nagyon kin?tte a cserepet ami miatt, nagyon hamar szárazra itta a közeget, akkor most már elképzelhet?nek tartom, hogy a kiszáradt közeg miatt feldúsult tápsók miatt nem tudta felvenni az Mg-t és K-t
A táblázat amit el?ször linkeltél és ez alapján ezt tartom most a legvalószín?bbnek.
Antagonista-Szinergista.jpg


Azt totál kifelejtettem az els? postban, hogy a baj megjelenése el?tt kezdtem el neki egy kis Hesi Boost- ot is adni ami er?sen K túlsúlyos.
 
Z

Zserbo

Nekem nem overwater miatt jelentkezett a logo levelek szindroma hanem underwater miatt.
2 nap alatt csontszaraz lett a talaj. Emiatt (is) kaptam full Mg + Ca hianyt. Tanulo kor ez nekem :)
 

Bundi

Member
Nálam sem lehetett túlöntözésre gyanakodni szerintem. 50 százalék perlit volt az eredeti közegéhez keverve.
Reggel 6kor kapott 2 liter vizet 10% runoffal, este 6kor már pillekönny? volt a cserép.
Ebb?l is látszik, milyen nehéz csak a szemre hagyatkozni, és diagnosztizálni.
A külföldi részlegbe is dobtam be róla képet, és teljesen megoszlottak a vélemények.
 
Z

Zserbo

En is a cserepet megemelem es aszerint locsolok. Viragzasban jobb ha nem szaraz teljesen a kozeg ezt mar megtanultam
 

Bundi

Member
Lassú javulás látszik, valószín?leg a gyökérzet körüli egyre alacsonyabb h?mérséklet sem segítette az ügyet. Megoldásként a kiegészít? izzókat áthelyezve, mostmár a cserép körül sem megy 18 fok alá a h?mérséklet.



A lámpa 75% ra dimmelve jelenleg.
A legtöbb csúcstól 30cm-re van.
Tápot az eddigiek szerint, minden második öntözéskor.

3ml/l Bloom
Keser?só
1ml/l wuxal kalcium


picture.php


picture.php




picture.php
 

Bundi

Member
? Automata szerencsére.
Fényt 24 ben kapja, így a h?mérséklet éjjel is 20-25 fok lombszinten, a gyökérzet körül 18-20.
 

Bundi

Member
A 2021 es állapotok.:
3 hete virágzik, az általános állapota sokat javult.
A tápot már a gyártó által el?írt, 4ml/l dózisban kapja, kiegészítve a szokásos Cal-Mg kombóval.
A legid?sebb, legalul lév? legyez?kb?l heti 1-2-t elfogyaszt, tipikus nitrogén hiányos sárgulásos módon, de plusz N- t erre nem fog kapni, ugyanis b?ven halmozott fel zöldtömeget.(b? 6hetes koráig tartott ba veg. szakasz.)


A virágok növekszenek szépen.
A lámpa 80% ra dimmelve, a csúcsoktól 27 és 32 cm közötti távolságban.


picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top