What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Likvid E-egészséges cigaretta

HappyDay.

Member
Helló.

Megosztom veletek a receptet így nektek már nem kell, legalábbis ezt az alternatívát kikeresni.
Icmagról olvasgattam össze az alapokat, de aztán magam feje után mentem mint ált. mindig.


Már kimértem a vg-t mikor találtam egy írást amin pg volt feltüntetve mint raktározó, feloldó folyadék. Reálisabbnak tűnt hiszen az aromákért is a pg a felelős, vg csak pára, füst.
Az eredeti írásba BHO vagy olaj szerepelt a tisztaságuk miatt. Nem akartam kétszer főzni, gázom nincs. Nekiálltam hasist szitálni. Ez nagyon "mocskos" ehhez, de gondoltam mjd jól átszűröm. ahha...
Sok törmelék maradt benne ami megszínezte a levest is rendesen.
Nem írom tovább a bénázásaim, leírom hogy csináltam.

-25ml pg-t felmelegítettem forró vízbe(pg forráspontja 188.2 C')

-Elsőnek 2gr. hasist szórtam bele majd néha kevergetve 1 óráig főztem lassú tűzön.

-Leszűrtem és ezután ugyan ebbe a levesbe kifőztem még 2gr. hasist. Megint 1 óra főzés.

-Szűrés után szabadon felhasználható. Főzés és a szűrésnél elvesztett mennyiséget visszapótoltam 25ml-re.

Jelenleg még érlelődik amit összekevertem vg-vel és aromával. Nem fogja elnyomni az ízt, illatot ebben már most biztos vagyok. Tegnap reggel teszteltem 1.5ohm 14W-al. Nem bíztam benne mivel nem lett egy nagyon erős, arányaiba ha kiszámolod, de beálltam nagyon. Vattát is megszínezte, fűtőszálról nem tudok még mit írni mert annyit még nem ködöltem.


Nem tudom hasznos lesz vagy felesleges volt leírnom de ez már itt lesz.


:tiphat:
 
Helló.

Megosztom veletek a receptet így nektek már nem kell, legalábbis ezt az alternatívát kikeresni.
Icmagról olvasgattam össze az alapokat, de aztán magam feje után mentem mint ált. mindig.


Már kimértem a vg-t mikor találtam egy írást amin pg volt feltüntetve mint raktározó, feloldó folyadék. Reálisabbnak tűnt hiszen az aromákért is a pg a felelős, vg csak pára, füst.
Az eredeti írásba BHO vagy olaj szerepelt a tisztaságuk miatt. Nem akartam kétszer főzni, gázom nincs. Nekiálltam hasist szitálni. Ez nagyon "mocskos" ehhez, de gondoltam mjd jól átszűröm. ahha...
Sok törmelék maradt benne ami megszínezte a levest is rendesen.
Nem írom tovább a bénázásaim, leírom hogy csináltam.

-25ml pg-t felmelegítettem forró vízbe(pg forráspontja 188.2 C')

-Elsőnek 2gr. hasist szórtam bele majd néha kevergetve 1 óráig főztem lassú tűzön.

-Leszűrtem és ezután ugyan ebbe a levesbe kifőztem még 2gr. hasist. Megint 1 óra főzés.

-Szűrés után szabadon felhasználható. Főzés és a szűrésnél elvesztett mennyiséget visszapótoltam 25ml-re.

Jelenleg még érlelődik amit összekevertem vg-vel és aromával. Nem fogja elnyomni az ízt, illatot ebben már most biztos vagyok. Tegnap reggel teszteltem 1.5ohm 14W-al. Nem bíztam benne mivel nem lett egy nagyon erős, arányaiba ha kiszámolod, de beálltam nagyon. Vattát is megszínezte, fűtőszálról nem tudok még mit írni mert annyit még nem ködöltem.


Nem tudom hasznos lesz vagy felesleges volt leírnom de ez már itt lesz.


:tiphat:

Hasznos én nagyon érdeklődök ez iránt mivel a tüdőmet köpöm kifelé már ettől a sok szar csigás cigizéstől, vaporizátort akarok venni de az se tűnik az igazinak, meg kurva drága is.. Hallottam már erről a liquides megoldásról is, de nem vágtam hogy működik-e v csak szóbeszéd.. Elmondanád kicsit konkrétabban mit értesz a pg meg vg alatt? Ha vágom hogyan is működik, máris belekezdek :dance:
 
Biztos hülyeséget kérdeztem, de fingom sincs hogy ez hogyan megy, kár h nincs pm..
Az volna a legjobb ha levideoznád, de egyértelműen nem kérhetem tőled hogy videozd le ahogy csinálod :D
Nemtudsz valami videos forrást hozzá?
 

HappyDay.

Member
VG-növényi glicerin
PG-propilén gikol
Videókat nem néztem tudtam értelmezni az írást. Ha igényled akkor a következőt képesben le tudom dokumentálni de az nem most lesz mivel ebből lesz alsó hangon 50ml likvid amit ha rajta vagyok 1 héten elpusztítok, de így nagyon sztoned napjaim lennének ami nemkivitelezhető sajnos.
 

Medicropper117

Active member
Egy jó minőségű e cigire ugyanannyit ráköltessz majd mint egy vapora koltenel. Még a lehúzós gomoáéknál is 25 vagy 29k egy digitalis vaporizer. Egy rendes keszulek aminek jó kazánja van ugyanennyi lesz. A kantán szálról (vagy h a brébe írják magyarul) nem beszélve.
Ha hagyod kiürülni a cuccot sajnos ráég és csere.
Próbálkoztam már ilyennel en is. Jópofa dolog és szet is csap ha jol csinalod. A glicerinbenis le lehet főzni a mannát. Az is jó oldószer.
A vapo mas teszta...az is jo de mas kategoria. Azt dontsd el melyik tetszik jobban
 

Kukutyin

Member
Az mondjuk nagy előny a bubble hashhel szemben, hogy az e-ciginél semmi nem veszik el, mert egy irányban jöhet csak ki az anyag, míg a párolgó hasis azért nem 100%.
 
Hát igen csak ez azért egy kicsit össze tettebnek tűnik, nem m1 mit hogyan csinálsz..
Megköszönném ha dokumentálnád, nagy segitség volna :tiphat:
Ha elfogyasztasz 50 ml liquidet akkor jo sokat kell hogy cigizz nekem :biglaugh:
Egy 12 milis nekem kitart egy hétig vagy még több is akár :D Bár nekem gyengébb valamivel az e cigim is szerintem..
Várom a képeket
Have a nice vaping man!
 

HappyDay.

Member
amúgy nem 1 nagy tétel +egy RBA-t venni hozzá és már ki is van váltva a vapó és a hétköznapi patront se bacod szét.
 
Az mondjuk nagy előny a bubble hashhel szemben, hogy az e-ciginél semmi nem veszik el, mert egy irányban jöhet csak ki az anyag, míg a párolgó hasis azért nem 100%.
Meg egy e-cigivel elfüstölgetsz bárhol semmi nem látszik míg egy vapo azért nem mindenhol nyerő. :)
 
Egy jó minőségű e cigire ugyanannyit ráköltessz majd mint egy vapora koltenel. Még a lehúzós gomoáéknál is 25 vagy 29k egy digitalis vaporizer. Egy rendes keszulek aminek jó kazánja van ugyanennyi lesz. A kantán szálról (vagy h a brébe írják magyarul) nem beszélve.
Ha hagyod kiürülni a cuccot sajnos ráég és csere.
Próbálkoztam már ilyennel en is. Jópofa dolog és szet is csap ha jol csinalod. A glicerinbenis le lehet főzni a mannát. Az is jó oldószer.
A vapo mas teszta...az is jo de mas kategoria. Azt dontsd el melyik tetszik jobban

A különbség az én esetembe, hogy az ecigit már megvettem és költöttem rá és jo is, ellenben a vapot meg kéne venni és ugyanugy költeni is rá, tehát elektromos cigit jobban preferálnám mivel az már van..
 

HappyDay.

Member
Donnak írtam arra hogy lassan váltani akar vapora. A dohány már csak a nevében dohány. Több benne a szemét, pácolt kartonpapír mint a megtermelt dohánylevél.
 

Medicropper117

Active member
That's Brittish American Tobacco for ya....
Es valoban. A mai cigarettak mar igencsak keves rendes dohanyt tartalmaznak. Vagyis van bennük dohány de manapság már a szár meg más egyébb is belemegy.
Hatalmas kulonbseg van egy rdy to consume cigiből és vágott dohanybol tekert joint között. A sima cigiből tekerttől kb hánysz ha a vágott dohanyhoz vagy szokva....sajnos
 
Ha valaki feltétlen dohányozni akar nyugodtan megtermelheti magának. Van egy tő limit ami alatt nem adóköteles saját célra.
 

Medicropper117

Active member
Azért hazánkban nem igazán az az éghajlat van ami a finomabb dohányoknak kedvez. Van dohanytermeles magyarorszagon de nem a legjobb fajták vannak elterjedve
 
Top