What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

outdoor 2018/ original haze/mobby dick/kaya kush

chaosred

Member
Salut, deschid acest thread in mare parte pentru sfaturi si pareri. E prima data cand cresc afara cap-coada si probabil o sa intampin probleme pe parcurs. Pamantul a fost bio bizz light mix de inceput, si in poturile mari mixul normal tot de la bio bizz, pentru plante mature. Ca si fert folosesc sensi grow a+b.
pozele sunt din 5 pana in 25 mai. Grow-ul a inceput pe la inceputul lui aprilie.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    70.1 KB · Views: 31
  • 2.jpg
    2.jpg
    104 KB · Views: 28
  • 3.jpg
    3.jpg
    65.6 KB · Views: 30
  • 4.jpg
    4.jpg
    63.9 KB · Views: 29

Pillang

Well-known member
Parerea mea este, ca deocamdata nu ai nevoie de sfaturi, fetele arata bine! Haze-ul are sansa, sa nu termine in clima noastra, daca nu traiesti in sud. Un singur lucru... Daca incepe inflorirea, sa nu le mai muti dintrun ghiveci un alta. Succes!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu sunt curios cum creste acel Moby dick, am vrut să îmi i-au și eu dar nu am luat că e auto!

Scuze am confundato cu magnum magnum e auto de la buda seeds!
Oricum suna interesant! Succes!
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Esti cumva in spania? Ca am cunoscut si eu un Chaos aici.. desi ar fi prea mare coincidenta sa fii chiar tu.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Mor de invidie când vad balconul. Eu nu pot decât pe bloc :((
As pune ghivece și plante mai mari dacă ar tine țigla...
 

chaosred

Member
Aa.. nu! Ziceam in real life ca stiu un Chaos. Esti membru la un csc cumva?

csc? Intrebare de incepator, daca le-am scos prea repede afara, sau am inceput grow-ul prea devreme si ele au inceput sa faca floci pe aici pe acolo, ar trebui sa se opreasca si sa inverseze procesul de flower?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cannabis social club. Desi daca nu stii ce e csc deja sunt destul de sigur ca nu esti acelasi Chaos.
Si da, nu e problema, diferentele de ore de iluminat le pot da putin peste cap initial, dar ar trebui sa isi revina.
 

chaosred

Member
Cannabis social club. Desi daca nu stii ce e csc deja sunt destul de sigur ca nu esti acelasi Chaos.
Si da, nu e problema, diferentele de ore de iluminat le pot da putin peste cap initial, dar ar trebui sa isi revina.
aaa, cluburile. Am fost la una doua, nu sunt membru, ma pot inscrie oricand dar nu le consider rentabile. Doar daca vreau sa fumez altceva cand ma plictisesc de chestiile locale :yummy: Sunt vreo 2-3 in jurul meu dar nu se compara cu coffeshopurile olandeze, pe langa asta mai fac si urat daca vrei sa cumperi la pachet.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E si el. Dar astalalt e roman. Si nu stiu ce zici tu ca nu e ca in olanda, ca olanda e langa praf pe langa ce e aici. Mai incearca alte cluburi..
 
Foarte frumos,va invidiez pe roti astia care sunteti in spania,si eu vreau. As ridica plantele pe ceva in locul tau,scânduri,scaune,ca sa nu ai probleme la rădăcini din cauza căldurii degajate de gresie,bafta.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
E ilegal sa crești în Spania.

Dacă tot vrei. Învață spaniolă, cauta un loc de munca și vino aici. Simplu. :tiphat:
 
da stiu ca e ilegal doar ca acolo iesi din casa te uti la balcoane si vezi plantele peste tot :) Am stat ceva ani acolo cunosc limba dar a venit criza si nu am mai găsit nimic decent de munca ,pe solare nu vreau sa ma duc,de 4-5 ani încerc sa mai ajung acolo offf poate reusesc eu intr-o zi.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca ai ceva bani de investit sunt o gramada de oportunitati de investitii de cand cu cluburile.
 

chaosred

Member
tot mai indesati boschetii. Imi ajung pana la sold.
 

Attachments

  • 33708945_2071379736267161_5561437586905366528_n.jpg
    33708945_2071379736267161_5561437586905366528_n.jpg
    90 KB · Views: 22
  • 33729379_2071379739600494_71462156951879680_n.jpg
    33729379_2071379739600494_71462156951879680_n.jpg
    72.1 KB · Views: 24

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca marimea plantelor nu e o problema, eu as folosi ghivece mai mari. Pamantul nu e scump, si cantitatea si chiar si calitatea vor creste, plus ca le vei putea uda mai rar, in caz ca trebuie sa mai si pleci de acasa cateva zile e numai bine. Si as adauga si farfurii si inca un strat termouzolant sub farfurii, fie el lemn, placaj, sau alte chestii de genul asta. Se gasesc inclusiv suporti de lemn cu rotile la vreo 6-8 euro, ca sa le poti si muta usor in caz de nevoie. Sunt numai buni pentru ca distanteaza plantele de gresia fierbinte cu cativa centimetrii.
 

chaosred

Member
Daca marimea plantelor nu e o problema, eu as folosi ghivece mai mari. Pamantul nu e scump, si cantitatea si chiar si calitatea vor creste, plus ca le vei putea uda mai rar, in caz ca trebuie sa mai si pleci de acasa cateva zile e numai bine. Si as adauga si farfurii si inca un strat termouzolant sub farfurii, fie el lemn, placaj, sau alte chestii de genul asta. Se gasesc inclusiv suporti de lemn cu rotile la vreo 6-8 euro, ca sa le poti si muta usor in caz de nevoie. Sunt numai buni pentru ca distanteaza plantele de gresia fierbinte cu cativa centimetrii.

Stau in ghivecele astea doar de 2-3 saptamani, doar recent au accelerat asa. O sa fac niste cumparaturi saptamana asta dupa ce imi iau loveaua de la munca. Mersi de sfaturi, apreciez.
 
Top