What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Autoflowering (automatikusanvirágzó) növények tedd vagy ne tedd gyüjtemény.

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
itt majd lesz valami, hogy miben tér el az autovirágzó igénye a klasszikus növényekhez képest..
tippek trükkök prattikák mehetnek addig is kommentbe.....
 

Pillang

Well-known member
Üdv! Csak érdekességből kísérleteztem, meg legenda gyilkos is vagyok, de megosztom, bár nem feltétlenül ajánlom kipróbálásra, ha kevés magból gazdálkodik vki, inkább legyen óvatos, de jó tudni... Február 6-án elraktam pár auto magot, nem zsepiztem, nem áztattam, egyenesen cserépbe, ablakparkanyra kiraktam és savas ásványvízzel nyakon öntöttem. 4 nap múlva kibujt, ahogy látható lett az első levél, kitettem fóliába. Jött a hideg, olyan szinten befagyott a műanyag cserépben a föld, hogy nem bírtam össze nyomni. Magoncok pont leszarjak, él és virul mind. Nagyon lassan fejlődnek, de nem nyúlik egyik sem, inkább vastagodik a szár és a gyökérzet fejlődik. Köszönik, jól vannak! :)
 

NagyTeso

Member
Sziasztok,
Auto-hoz tudnátok médiumot ajánlani?
Elsősorban a gomoa kínálatából !
Múlt évben a Plagron lightmix-et vettem , de lehet az Autok-nak mást kéne, és még annyira nem értek hozzá, bocsánat az off-ért ha rossz helyre jöttem
Pacsi
 

NagyTeso

Member
Legutobbi olvasásaim után, arra következtetek,
hogy a Light mix-el annyira nem is nyúlnék mellé,
mivel lazaszerkezetű, nem viztároló ,
ehez még hozzá keverhetnék 1/3-ad arányban valamilyen kókoszrostos médiumot
a Gomoában csak a Plagront találom, pedig mindenhol csak a Biobizz cocomix-éről olvastam, hogy használják, de gondolom nem nyúlok messze a Plagronnal -sem

Esetleg a CannaTerra Professional föld komposztal már valaki foglalkozott?
(Autok-hoz)
 

Solon

Well-known member
Akkor vegyél kertészetben tápos tőzeget, pl. kekkila gyárt elég sok fajtát. Azt felcsaphatod egy kis kertészeti perlittel és kész is a plagron light mix tizedáron és megmarad a kevergetés élménye is. Én azt vettem észre, hogy a növényeket nem nagyon érdekli a csomagolás, marketing és márka.
 

Pillang

Well-known member
Nem feltétlen, sőt, az a föld magoncoknak, palántáknak való ha jól emlékszem, de ha a pénztárcádnak mindegy és/vagy nem akarsz utánaolvasni, akkor growshopokban mindent meg tudsz venni.
 

NagyTeso

Member
Olvasgatok, de azért ezen a forum-on nem talál meg sajnos sok mindent az ember ,amiről szívesen olvasna- tanulna,
Az angol topic-okat, azért nem szeretem mert nem értem meg annyira tökéletesen ,hogy annak értelme is legyen, sajnos
Én azt feltételeztem egy growshopos közeg jobb a növénynek, de akkor tévedtem

Gyökér stimulálásra is van valamilyen olcsóbb praktika ,mint a growshopos szerek?
Ugye Auto-knál fontos lesz az életének az első szakasza, ezért akarok neki minél jobb médiumot adni, valamint gyökér növekedés serkentő tápoldatot, ha jól írom
Köszönöm a válaszokat amúgy , legalább tanulok
 

Solon

Well-known member
Olvasgatok, de azért ezen a forum-on nem talál meg sajnos sok mindent az ember ,amiről szívesen olvasna- tanulna,
Az angol topic-okat, azért nem szeretem mert nem értem meg annyira tökéletesen ,hogy annak értelme is legyen, sajnos
Én azt feltételeztem egy growshopos közeg jobb a növénynek, de akkor tévedtem

Gyökér stimulálásra is van valamilyen olcsóbb praktika ,mint a growshopos szerek?
Ugye Auto-knál fontos lesz az életének az első szakasza, ezért akarok neki minél jobb médiumot adni, valamint gyökér növekedés serkentő tápoldatot, ha jól írom
Köszönöm a válaszokat amúgy , legalább tanulok


Erre keress rá: Aegis Sym Argilla mikorrhiza. Tesztelve lett kontroll csoporttal. Karbamidos tápszerrel valóban volt különbség, nem is kicsi a kezelt és kezeletlen klónok közt. Párszáz forint. Tápszer mellé adagolható gyökér stimulátorok gazdaboltban is aranyárba vannak. Jó kérdés van-e értelme a használatuknak, ha megfelelően van tápozva a növény. Jó tipp, ami nem kerül semmibe, hogy legyen laza szerkezetű a talaj, értelemszerűen a cserepek is alaposan legyenek kilyuggatva, hogy a frissen locsolt közeg könnyebben átszellőzhessen, ha nincs elég lyuk a cserépen gyárilag érdemes még faragni rá.
 

retineger

Member
szóóval, eléggé nagy itt a csend.. newbie-ként kérdezgetném:

Autovirágzó out növények low-budget tápozásáról valaki kicsit konkrétabb infót megtudna osztani? (legalább egy postban szerepelne)
Ahogy összevadásztam itt a fórumon:
Vegbe:
- Wuxal super: 1ml/L
Floba:
- Vitaflora leander: ???ml/L

Továbbá:
heti 1x Fitohorm CA turbó 1ml/L
mg hiány esetén keserűsó 2-3-4 "kristályka"/L


Kérlek titeket, tapasztalt growereket, segítsetek!
Előre is köszi!
 

foazegyensuly

Well-known member
szóóval, eléggé nagy itt a csend.. newbie-ként kérdezgetném:

Autovirágzó out növények low-budget tápozásáról valaki kicsit konkrétabb infót megtudna osztani? (legalább egy postban szerepelne)
Ahogy összevadásztam itt a fórumon:
Vegbe:
- Wuxal super: 1ml/L
Floba:
- Vitaflora leander: ???ml/L

Továbbá:
heti 1x Fitohorm CA turbó 1ml/L
mg hiány esetén keserűsó 2-3-4 "kristályka"/L


Kérlek titeket, tapasztalt growereket, segítsetek!
Előre is köszi!
hát a vitaflóra nemtom milyen a wuxal az jó vegben. én úgytudom a Ca turbóban van Mg is.
 

Blekketekk

Active member
szóóval, eléggé nagy itt a csend.. newbie-ként kérdezgetném:

Autovirágzó out növények low-budget tápozásáról valaki kicsit konkrétabb infót megtudna osztani? (legalább egy postban szerepelne)
Ahogy összevadásztam itt a fórumon:
Vegbe:
- Wuxal super: 1ml/L
Floba:
- Vitaflora leander: ???ml/L

Továbbá:
heti 1x Fitohorm CA turbó 1ml/L
mg hiány esetén keserűsó 2-3-4 "kristályka"/L


Kérlek titeket, tapasztalt growereket, segítsetek!
Előre is köszi!
Hello Rétifeka, az ok hogy out, de szabadföldi vagy pedig vödörbe tett virágról beszélgetünk? Egyáltalán nem mindegy, mert szabadföldbe ültetésnél például nem szoktam a közeget cserélni, csak felütöm az eredeti talajt perlittel fehér tőzeggel és symbivittel. A vödörnél már megint más a leányzó fekvése. Én vödörbe kizárólag Batmixet használok, némi plusz adalékanyaggal. Mindkét esetnél az alap az amit Solon is leírt, kurva laza kell legyen a közeg! Nem mellesleg Batmixben nem kell tápozni kb 4 hétig, ha elég nagy a pot, tehát nem kell vegre táp… nem mondható olcsónak a batmix meg hozzá amit még beleteszek, de az eredmény mindig kárpótol. Én egyáltalán nem vagyok jó példa, mert én a potba kellő dolgokra nem sajnálom a pénzt, viszont sajnálom komplett tápcsaládokra, így ezekbe nem szoktam nagy összeget fektetni.
 

retineger

Member
Hello Rétifeka, az ok hogy out, de szabadföldi vagy pedig vödörbe tett virágról beszélgetünk? Egyáltalán nem mindegy, mert szabadföldbe ültetésnél például nem szoktam a közeget cserélni, csak felütöm az eredeti talajt perlittel fehér tőzeggel és symbivittel. A vödörnél már megint más a leányzó fekvése. Én vödörbe kizárólag Batmixet használok, némi plusz adalékanyaggal. Mindkét esetnél az alap az amit Solon is leírt, kurva laza kell legyen a közeg! Nem mellesleg Batmixben nem kell tápozni kb 4 hétig, ha elég nagy a pot, tehát nem kell vegre táp… nem mondható olcsónak a batmix meg hozzá amit még beleteszek, de az eredmény mindig kárpótol. Én egyáltalán nem vagyok jó példa, mert én a potba kellő dolgokra nem sajnálom a pénzt, viszont sajnálom komplett tápcsaládokra, így ezekbe nem szoktam nagy összeget fektetni.
Amennyiben ez a kerdes: 15L-es oldalrol kilyuggatott festekes vodorbe vannak a csajok. 30% perlit - florimo altalanos viragfold - kokuszrost komboval.
 

Blekketekk

Active member
Amennyiben ez a kerdes: 15L-es oldalrol kilyuggatott festekes vodorbe vannak a csajok. 30% perlit - florimo altalanos viragfold - kokuszrost komboval.
Legjobb kombó! Kókuszt még sose használtam mert hogy áztatni kell meg stb… de itt a fórumon sokan használják ezt a kombót amit írsz, nekem az jött le hogy sikeres köröket zavarnak le így az emberek, szóval szar nem lehet!
 

retineger

Member
Legjobb kombó! Kókuszt még sose használtam mert hogy áztatni kell meg stb… de itt a fórumon sokan használják ezt a kombót amit írsz, nekem az jött le hogy sikeres köröket zavarnak le így az emberek, szóval szar nem lehet!
Remelem en is a legjobbakat!
Egyelore baszottjol neznek ki(egeszsegesek)
Bizom benne, h a leander tap flo-ba megfelel a csajoknak!
 
Top