What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai bine cauti un loc cu soare.. ca ai timp sa faci asta atat acum pe internet, cat si in primavara la fata locului. Sa faci grow outdoor la umbra e ca si cum ai vrea sa mergi cu masina fara carburant..
 

Olteanu2016

New member
Sal all
Ma poate ajuta si pe mine cineva,mar interesa sa stiu cum se culeg plantele autoflower deoarece se fac 2-3-4 recolte pe an si vreau sa stiu cum sa o culeg sa nu le stric
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Poti sa faci si douaj de recolte, daca semeni de douaj de ori, in locuri diferite, desigur...

3-4 recolte pe an, cu plante semanate afara, in acelasi loc, in Ro, arata ca ale tale cunostinte de botanica sunt limitate rau. Si de meteorologie, sau ce stiinta o mai fi aia. Da' o veste buna e ca exista material informativ. Carti printre altele. Sau youtube.

In fine, raspunsul e lupa si tricomi.
 

gganjaabwoy

Active member
Sal all
Ma poate ajuta si pe mine cineva,mar interesa sa stiu cum se culeg plantele autoflower deoarece se fac 2-3-4 recolte pe an si vreau sa stiu cum sa o culeg sa nu le stric

Ii foarte important ritualul de taiere.Daca il respecti ajungi si la 10 recolte pe an dintr-o planta.
Deci faci in felul urmator:
Asezi planta in mijlocul camerei de sacrificiu cu 30 de candele in coltul din spre rasarit al camerei(10 rosii,10 galbene,10 verzi...(asa ca sa invocam toate spiritele ethiopiene), apoi iti iei o oala in cap in care bati cu o lingura de lemn facuta din tulpina unui copac outdoor(copacul sa fie din seed nu din clone), apoi sari intr-un picior invartindute in jurul plantei, cu cosa pe umar, strigand din toate puterile "Mori...Fututi mortii matii". Poti sa faci asta si spart doar ai grija sa nu pici pe planta....a...am uitat sa precizez ca acest ritual trecuie facut dezbracat la pula goala ca sa aibe efect.
 
Last edited:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Bai, voi va dati seama ca nu rezista nimeni pe forum cu voi? Bine, pisicile au mai multe vieti, dar astia mai slabi de inger...

@Olteanu: Daca inca mai rezisti pe aici, nu te lua dupa ei, ca nu is baieti rai. Doar ca ti-o meriti ca nu iubesti planta asta destul ca sa vrei sa stii totul despre ea, depunand simultan si putin efort... :D

Da' nu-i timpul pierdut, uite la Lore!
 

Melcne

New member
Salutare la toata lumea!
Am cautat pe acest forum dar nu am gasit ceva concludent..... intrucat fiecare nationalitate promoveaza cate ceva...
Precizez ca pamantul va fi Composana (de care sunt foarte multumit dar care nu este organic).
Orientativ ma uitam la ceva in 3 pasi fara prea multe batai de cap:

1. Advanced Nutrients (prea multi si cam scumpi)
2. Biobizz (se cam bate cap in cap cu pamantul)
3. Canna Terra
4. Hesi
5. GHE Flora Series
Voi ce fertilizanti recomandati/folositi ca fiind buni? Personal am evitat comenzile online si am folosit fertilizantii de la composana fara a praji plantele sau a sesiza deficiente...... ?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Salut tare melc ne moale!

As spune ca nu e concludent ce ai cautat si nu ai gasit ... Daca la nutrienti te referi, nu te pot ajuta cu lista aia. Eu folosesc tot pamant Composana, ca oricum plantele papa tot, dar dupa aia ii dau cu organic, Natura de la Agro, care este cica organic.
 

gganjaabwoy

Active member
Salutare la toata lumea!
Am cautat pe acest forum dar nu am gasit ceva concludent..... intrucat fiecare nationalitate promoveaza cate ceva...
Precizez ca pamantul va fi Composana (de care sunt foarte multumit dar care nu este organic).
Orientativ ma uitam la ceva in 3 pasi fara prea multe batai de cap:

1. Advanced Nutrients (prea multi si cam scumpi)
2. Biobizz (se cam bate cap in cap cu pamantul)
3. Canna Terra
4. Hesi
5. GHE Flora Series
Voi ce fertilizanti recomandati/folositi ca fiind buni? Personal am evitat comenzile online si am folosit fertilizantii de la composana fara a praji plantele sau a sesiza deficiente...... ?

Ghe flora nova series se uita cu binoclu la lista aia a ta...si la oricare alt fertil de pe piata din ro.
 

Melcne

New member
@jtm vanzatorii englezii zic ca organic e cel mai tare in speta biobizz ar fi bun si ca nu e asa scump... pe forumuri se lauda advanced nutrients ca fiind buni... In romania se gasesc aproape toate.... dar cu morcovii de rigoare.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@Melcusor: A, stai cuminte, ca io n-am zis ca il folosesc pe cel mai bun, eu am zis de ce se gaseste organic pe la Melentara, si fara morcovi asociati. Bine, se mai gasesc si altele, asta e cel mai usor de utilizat.
Oricum, ce folosesti tu, Composana, e foarte ok, Composana fiind firma serioasa, cu produse pentru utilizare generala, de calitate, si la fel, fara morcovi, sfecle, si alte radacinoase. Doar ca nu e organic.
 

Latest posts

Latest posts

Top