What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS WW-k a kezdo kezei alatt.

Udv Growerek! 3 db RQS-s WW-el kezdtem meg az elso koromet belterben egy 100x100x200 satorban. Egyelore nem mertem bevallalni tobbet kezdo reven igy van meg tartalekban 2 db WW-m plusz 5 db Amnesia Haze-m. Kozeg: FoxFarm Happy Frog soil. A kozegem fold es perlit kevereke 50/50 aranyban. Feny: 400w HPS cool tube nelkul Legtechnika: Egyelore meg befujo ventillator nelkul indul a kor de jelenleg van egy 425m3/h-s szenszurom ami egy VK 125-os ventilatora van rakotve ami a szagtalanitasert felelos. Levego es belsohomerseklet: a paratartalom 50-60% kozott mozog naponta de ritkan van hogy nagyobb a kilenges. Homerseklet 25-29 celsius kozott mozog. Tap: A Plagron termekcsalad mellett tettem le a voksom aazokbol is rendelkezesre all egy Terra grow egy Terra bloom illetve egy PK13-14. 6.0 ph-ra beallitott RO vizzel megy a locsolas par csepp citrom hozzadasaval ami egyensulyba hozza a ph-t. Trening: Scrog mindenkepp illetve Toppolas is lesz. Jelenleg ott tart a dolog hogy 2-o szepen kibujt a 3-bol. A lampa jelenleg 75 cm-re vannak a cserep peremehez merten. A tapozassal kapcsolatban elegge nagyo felelmeim vannak mivel nem akarom tul etetni oket. A Plagron adagolasi tablazat szerint az elso hettol 25ml/10l keveressel erdemes csinalni. Ez a kibujastol szamitott elso het? Velemenyem szerint nem mivel a Terra grow vegre van es a noveny ilyenkor meg a palanta szakaszban van az elso 4-5 levelparokig es majd csak aztan jon a veg. Valaki legyen szives felvilagositani ezugyben. Ha mas nincs megvarom az alultaplatsag elso jeleit es mertekkel kis adagokkal kezdve elkezdem a tapozast. Alultaplatsagot konnyebb korigalni mint a tultapot. Ez mondjuk az ontozesre is vonatkozik. Kis info meg pluszba hogy az elso aki kibujt elegge megnyult picit a szara valoszinuleg a lampa tavolsag miatt gondolom ezert mar kozelebb is raktam es igy vagyunk 75 cm tavolsagra. Kepekkel majd holnap jelentkezek. Peace
 
picture.php
picture.php
picture.php
 
2. nap a boxban az aktualis adatokkal 27.8 celsius a hbelso homerseklet jelenleg a napi legmagasabb 30.5 es legalacsonyabb 23 33% paratartalom 50cm a lampamagassag a cserep peremig locsolas annyi hogy a kozeg felso retege nedves legyen tapozas meg nem szukseges lampa 18/6 Peace
 
Udv Forumozok! Egy kis update hol is tartunk jelenleg. Most tartunk egy hetnel +/- egy ket nap de inkabb egy. Mind a harom kis palanta fejlodget de mint azt a kepek is mutatjak hogy az egyik eleg szepen elhuzott a masik ketto mellett. Jo kerdes miert.... Genetika? Ki tudja.... Locsolas meg eggyelore meg nem nem szabalyozottan megy inkabb erzessel, a fold felso retege ami kb 5 cm szaraz lejebb meg nedves. Tul ontozost szerintem kilehet zarni, alultaplatsag jele eddig nincs igy hat nem is tapozok. Jelenleg is 18/6 megy a feny ahogy azt kell. Para hol magas hol alacsony de probalom mindig beloni az 50%-ot homomrseklet 20-31 kozott ingadozik bar a mai nap soran szepen bealt 28 celsius fokra. Van egy kis gondom a para/homerseklet merommel vagy nem gond csak nem tudom hol az idealis a helye. Pelda: ha a cserep peremere rakom akkor a horeseklet szerinte 32 celsius es a para 30% de ha viszont lerakom a sator aljara siman a cserep melle akkor 28 celsius 50% parat mutat. Most mi az igazsag? Pusz meg egy kerdes, hogy miert nem tudom szerkezteni a postomat mindig egybe suriti miutan kiposztolok valamit de nekem meg megszerkeztve mutatja a szoveget. Valami otlet? Peace
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

what_can_there

Well-known member
Kicsit tobb vizet adnek nekik ennel, nem kell az egesz cserepet beaztatni, de a novenyek tove kore locsolhatnal gyakrabban kisebb mennyisegeket.
 
Kicsit tobb vizet adnek nekik ennel, nem kell az egesz cserepet beaztatni, de a novenyek tove kore locsolhatnal gyakrabban kisebb mennyisegeket.

Eddig leginkabb mindig probaltam a cserep szelen illetve a novenykorul locsolni. Meg kaptak kozegkent a ob 300 ml-t ment a tovebe is aztan majd kiderul. Kosz a tanacsot!
 
Udv Growerek! Jottem par keppel csak. Kell aggodnom amiatt hogy meg mindig ilyen kis novesuek a novenyeim? Nagyon gyanusnekem hogy valami nem oke de nem jovok ra... homerseklet jelenleg 27.1 celius a para 37% volt az elobb ugy hogy feljebb hajtottam a parasitot. Viz meg mindigg RO kb 6.0 ph-s a viz a papiralapu mero allitasa szerint. Elvileg taplaleknak kene meg lennie a foldben bar szerintem nem ez a gond vagyis fogalmam sincs. Van valami otletetek mitol van ez a visszamaradotsag naluk?
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

MuLLeR

Active member
Szia! Nekem is ilyen gyatrán indultak a WW-im, de nem kell aggódni. 2 hét után belelendül, a gyökerekre koncentrálnak most leginkább. Lámpát közelebb raknám 50-55cm-re, ezért is a nyúlás. Ha leeresztetted tedd alá a kezed, ha nem éget akkor jó vagy. Hesinek van gyökereztető tápja az segíthet ill. a Terra cuccok feles adaját már földből kibújás után adhatod. Kitartás ;)
 

MuLLeR

Active member
Azt elfelejtettem, hogy a szénszűrőt leveheted, amig nincs szaga feleslegesen járatod.
 
Szia! Koszi a megnyugtato valaszt. Csak a kezdoi aggodas illetve turelmetlenseg. Lehet megprobalkozom akkor egy kis tappal aztan kiderul. A szenszuro nem megy csak elo van keszitve amikor kell egybol keznel legyen.
 

iwantmorebuds

Active member
A szaraz kozeg felrevezető lehet. Hianytunetet fog produkalni hisz nemtudja felvenni a tapanyagot... szerintem elég lesz ha nedvesebben tartod a talajt elsőre, spriccelve ontozd oket inkabbb tobbszor kevesebbet
 
Nos itt van egy kis ujdonsag amire ma lettem figyelmes. A nem fejlodes ellenere kis barnulast vettem eszre ami ilyen kis levelen boven nagynak szamit. Kis utanna jaras utan Kalcium hianyra gondolok de ez nekem rettentoen furanak tunik mert az inkabb kesobb szokott jelentkezni viragzas alatt. Legalabbis a legtobb helyzetben. Mi a velemenyetek errol?
picture.php
 
Egy kis elmelkedes update... Valoszinuleg kicsiraztatok meg 6 magot. Pontosabban a maradek 2 WW-t plusz 4 Amneziat es berakom oket egybol 12/12 ala. Sajnos eleg limitalt az idom mert januarban jelenesem van... Tudom ez hozam romlas meg stb. de amennyit hoznak az nekem eleg ugyis magamnak lesz a vegtermek. Pacsi mindenkinek!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
szar a földed azért barnul:
szar ph.. túl erős keverék, nem tud enni.
 
Last edited:
Rendesen beszoptam dolgot talan ha eleri a ph az 5.0-at. Locsoltam egyet runoff-ig es lemertem a kiomlo vizet es ennyi. Fel kell valahogy tuningolni a dolgot...
 
Rendesen beszoptam dolgot talan ha eleri a ph az 5.0-at. Locsoltam egyet runoff-ig es lemertem a kiomlo vizet es ennyi. Fel kell valahogy tuningolni a dolgot...

sajnos eleg limitalt fold kaphato ahol vagyok igy hat ezert is esett erre a valaszztas. Ha at mosom 7.5-s vizzel segit valamennyyit a dolgon?
 
Top