What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

klónok, hogyan állj neki ...

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a legfontosabb, egészséges klónt csak egészséges anyanövényról fogsz kapni, a klónod teljes mértékben megegyező genetikai másolata az eredeti növénynek, így ha beteg anyáról vágtad, mindenképp nevelj egy új egészséges anyát, a kigyökerezett klónról..

magyarán kerüld a fertőzött, beteg hajtásokat, mert a klónod is olyan lesz, ha mégis erre kényszerültél várj, amíg kiheveri, és csak akkor használd, ha a baja "gyógyítható".. minden más esetben egy rakás szar lesz.

ha idáig eljutottál, a frissen vágott klónoknak egyenletes klímára van szükségük, ebbe beletartozik, a fény, hőmérséklet, páratartalom
célozd meg nagyjából 23-25°C közötti tartományt, ez egy kicsit magasabb, mint a termesztősátrakban, viszont a gyökerezést elősegítheted, ha kicsit a gyökérzónát melegebben tudod tartani.
az egyenletes hőmérsékletet biztosíthatod folyamatos megvilágítással is, mert a klónok érzékenyebbek, a nappali és éjszakai hömérséklet különbségre.
20°C alatt, a gyökerezés jelentősen lassulhat.
26°C felett pedig jelentősen növeled a káros mikroorganizmusok jelenlétét...

a klónok magas páratartalomban érzik jól magukat, ugyanis nincs gyökérzetük, amivel vizet tudnának felvenni. ez 75-99% jelent..
inkább legyen túl magas a pára, mint alacsony..

használj megfelelő fényforrást.. cfl, led, mh akármi jó lehet ha az optimális határon belül tudod tartani. nincs szükségük erős direkt fényre, de épp elég kell nekik, ahhoz, hogy képes legyen gyorsan meggyökerezni.

használj steril eszközöket
, pl szike a vágáshoz..tiszta új közeg
ne használd újra a már szennyezett klónozó dolgokat, pl olyan közeget, amibe már egyszer bepróbálkoztál és nem sikerült, kuka..
a porokból gélekból mindig vegyél ki frissen és ne az eredeti tégelybe mártogasd a hajtásokat.

röviden ennyi.
 

Brain.storm

Member
Én így szoktam klónozni. Föld-coco-perlit. 40-40-20
Incit 2, szaporítótálca a propagátorba. Ioncserélt vízzel spricnizem őket és a földet is azzal nedvesítettem.
A képen látható klónok pontosan ma 14 napja lettek vágva. Már szép sűrű gyökerük van és nőttek is a levágáskori állapotukhoz képest. Ültethető állapotban vannak.
picture.php

picture.php
 

Brain.storm

Member
Tankönyvbe illő. Mennyi a halálozási arány, és milyen fajta?

Nem szokott lenni halálozás. Most sem volt. Amennyit levágtam, annyi gyökerezett. Az a lényeg, hogy szép nagy egészséges klónokat kell levágni. Ez azért is jó, mert most 2 hét elteltével amikor elültettem őket majdnem akkorák mint a 3 hete magról kelt növény. 2 hét oszt mehetnek virágozni.
Critical +2.0 forever ;)
 

dev.

Well-known member
Cashcropnak biztosan atom. Namajd ha lesz hol anyát tartani, beruházok rája, esküszöm.
 

redmaster

Member
Hali skacok van pár csajom kint, már dobott elővirágokat de még nem virágzik. Ilyenkor már késő klónozni és a klónt vegeltetni? Illetve a klónnak mehet 24/0?
 

redmaster

Member
Fabrikáltam két hómméd propagandát...akarom mondani propagátort à la redmaster.
IMG_0147.jpg

IMG_0149.jpg


Ebben a dobozban lesznek, előbb klímateszt majd vágom a klónokat:

IMG_0152.jpg


Így néz ki belülről. Szerintetek tapétázzam ki a dobozt meg a plafont alufóliával, vagy csak a meleget tartja?

IMG_0150.jpg
 
Udv
Szerintem felesleges a vényvisszaverodes.Nalam egy iroasztal alatt voltak a klonok es semmi baja sincs egyiknek se.Gyokerkepzodes utan mashova rakod oket?(nagyobb feny ala)?
 
Egy pár szó,hogy hogy csinalom.Nekem meg propagator sincs.Egy egy szeru talca,azon rajta a kozetgyapotkocka vagy tozegcserep folddel.menete:hajtás levág,belemárt gyokerezteto hormonba,beledug kozegbe.20ora vilagossag egy 85 w os cfl.Nincs homero,rh mero es fenyvisszaver legeny sincs.De eddig gond nelkul klonoztam.
Beke
 

redmaster

Member
Nalam most epp a homerseklet a gaz. Gyokerzonaba 33 plafonon 36 fok van. Igaz a helysegben is 28 van. A klonokat ki fogom rakni, ilyenkor mar sok ertelme nincs ezert is egy SOG-ot tervezek kintre.
 

redmaster

Member
Klónok

Klónok

Na szóval hőgondok miatti újratervezés..... Még a következő nap összedobtam egy kisebb boxot a klónoknak, azzal a célzattal, hogy a box majd jó legyen egy mini körre is télire.
Beszéljenek a képek:

Polikarbonát cooltube

IMG_0155.jpg

IMG_0156.jpg"

IMG_0158.jpg


6 klón az előbb lett eldugva:

IMG_0191.jpg

IMG_0192.jpg


Napi 3x spricni egy hétig forralt kútvízzel, aztán meglátjuk ki merrefelé veszi
 

redmaster

Member
Oké, de nem fog 1 hér alatt lemenni a páratartalom? nincs RH mérőm sajna. A hőmérsékletet meg egyszerúen képtelen vagyok 28C alatt tartani, ennyi van a szobában, nincs légkondim. Remélem nem lesz sok nekik. max egy keverőventit még berakok ha szerintetek segít. Szerintem még mindig jobb mint 33-35C az előző setup-al. Bármilyen észrevételetek van, ne kíméljetekÍ :D
 
Top