What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CBD Olaj Jogi státusz.

G

GroBro420

Sziasztok, tudom lerágott csont, hogy nem tartalmaz számottevő thc-t (0,2%), Szóval lehet hogy oké a dolog, de ha valaki kereskedik vele, pl 100 üvegcsével, akkor az össz thc-t nézik, akkor már van nállam számot tevő mennyiség, ilyenkor mi van?
Szóval lehetne-e legál piacot teremteni, vagy felejtős?
Jó szándék vezérel, orvosi alkalmazás.
 

iwantmorebuds

Active member
Gondolom Mao-n gondolod. Sztem a legalpiacot felejtsd el. Azt nemtudom milyen jogi kovetkezmenyei lehetnek pontosan de kizartnak tartom h legalisan tudnal vele kereskedni sajnos.
 

what_can_there

Well-known member
Olyan szemelyek tudnak kereskedni vele, akiknek van erre engedelye. Jelenleg is van olyan ceg Magyaroszagon, aki kivonatolassal foglalkozik, a megfelelo papirok birtokaban ez teljesen torvenyes, az engedely nelkul vegzett tevekenyseg jo esellyel szabalysertes vagy buncselekmeny (amennyiben kiderul persze).
 

iwantmorebuds

Active member
Olyan szemelyek tudnak kereskedni vele, akiknek van erre engedelye. Jelenleg is van olyan ceg Magyaroszagon, aki kivonatolassal foglalkozik, a megfelelo papirok birtokaban ez teljesen torvenyes, az engedely nelkul vegzett tevekenyseg jo esellyel szabalysertes vagy buncselekmeny (amennyiben kiderul persze).

Na ezt jo tudni! :)
 

shiwnouk

Member
Én egyszer kérdeztem valahol, hogy a fűnek melyik összetevője az ami igazándiból felelős azért a kiváló minőségű alvásáért amit némi lefekvés előtt elpöfékelt zöld képes adni és azt írták a CBD az... Egyfelől szerintetek is a CBD a felelős a jó alvásért? Másfelől ha igen, akkor ilyen céllal van e értelme CBD oljat rendelni?
Ha nem a CBD, akkor ti mit tudtok erről, mármint a fű és alvás kapcsolatáról, melyik összetevő a kiváltó ok? Előre is köszi minden infot, már régóta érdekel a téma, mert alapból a gyors elalvás és maximális kipihentség miatt kaptam rá a napi szintű spanglizásra még évekkel ezelőtt :)
 

GK_420

Active member
Én egyszer kérdeztem valahol, hogy a fűnek melyik összetevője az ami igazándiból felelős azért a kiváló minőségű alvásáért amit némi lefekvés előtt elpöfékelt zöld képes adni és azt írták a CBD az... Egyfelől szerintetek is a CBD a felelős a jó alvásért? Másfelől ha igen, akkor ilyen céllal van e értelme CBD oljat rendelni?
Ha nem a CBD, akkor ti mit tudtok erről, mármint a fű és alvás kapcsolatáról, melyik összetevő a kiváltó ok? Előre is köszi minden infot, már régóta érdekel a téma, mert alapból a gyors elalvás és maximális kipihentség miatt kaptam rá a napi szintű spanglizásra még évekkel ezelőtt :)
A kender hatása egy elég komplex dolog és önmagában egyik hatóanyag se az igazi. Ezt próbálták már gyógyszer gyártók és a teljes kivonatok használatára kellett viszatérni. De azért megkérdem...ha megtudod hogy melyik lenne esetleg ami külön is jó lenne akkor mit csinálsz az infóval? :) Szívjad szépen alváshoz aztán aludj mással ne foglalkozz.
 

Medicropper117

Active member
Bizonyos hatóanyagok nélkül egyes hatóanyagok jótékony hatása nem nagyon vagy egyáltalán nem is ervenyesul....allitolag. Nem beszelve a betépésről ami nem csak a THC-ről szól.
Szerintem a magyarorszagi piac csak akkor lenne erre fogékony ha NAGYON NAGYON (giganagyon) sok pénzt elköltene az ember reklámra, igazolható kutatásokra stb stb. Amilyen vasfüggöny van odahaza kb senkitől nem várnám el h majd rágugliz otthon arra h CBD olaj csakmert látta a kirakatban. Akkor még nem is beszéltünk az ország begyöpösödött KDNP-s részéről...akiket sztem arrol meggyőzni h a Föld "ismét" lapos könnyebb lenne mint arról h az amit drognak neveznek nem feltétlen az vagy akar lehet hasznos is...
Még itt UK-ban is leszavazták tavaly szeptemberben az orvosi receptre felírható marihónalját pedig itt 10 éve mikor elkaptak fűvel adtak egy 20 fontos buntetést szemetelésért meg elvették a füvet....nah odahaza tavaly egy fél joint-ért majdnem fogda lett meg eljárás....
Felejtsétek el, legyünk realisták. 10 marék füves nem fogja megváltani a világot. Még nem tartunk ott.
Még legalább 3-4 generáció kell h meghaljon h valtozzon valami. Majd amikor mi leszunk a nyuggerek akkor talan....
 

Mr.NoName

New member
Mostani fajtám CBD Shark Shock, pont beérett egy tesztre... nost a hatását nézve iszonyatosan meglepett... MEDICAL! Hogy miért? Tiszta voltam fejben, csak a testem zsibbadt, a szám... fájdalomcsillapító hatás egyben, nincs pszichetikus flash, vagyis csak elenyésző és nagyobb dózis után jelentkezett. Olajként persze megint a testi painkiller feelingje jön majd el, de ezt tesztelni fogom 2 féle olajjal és majd mondok biztosabbat, talán holnap el is készítem ;) Ezt szívtam most topikba mondok egy beszámolót a témáról.
 

Markhus

New member
Sziasztok! Tudtomal az országba bevinni szabad de ott érékesiteni nem lehet mert valami hivatalos szám nincs rajta. Mi itt a boltban tartunk különbözö eröségü olajokat de mivel rettenet rossz ize van igy saját tapasztalatom nincs :) De azt el tudom mondani hogy a CBD erös görcsoldó, megszünteti és epilepsziás rohamokat. Egyre elterjedtebek a cbd-s kender fajták amik nem csak 1:1 arányban tartalmazzák a hatoanyagot (CBD Critical Mass) hanem van olyan fajta 1:20 (CBD Therapy).Az én tapasztalatom hogy minél több a CBD annál kevésbé punnyadsz be, ez van mikor elöny pl egy ébresztösnél de egy lefekvösnél már hátrány. Szoval szerintem mindenkinek magának kell ezt kitapasztalnia.Sajna még orbán landra nem tudunk küldeni olajat de amint ez megváltozik egyböl küldjük. Addig is itt a boltban mindenkit kiszolgálok...
 

EEEeee

Member
Itt az uj cbd fajta, ebben mar nincsnenek 1% thc-t meghalado fenotipusok, szoval az egesz populacio thc tartalmat tekintve uniform es ezt a tulajdonasagot stabilan orokiti is.

https://www.seedsman.com/en/candida-cd-1-feminised-seeds

Az csak nekem fura, hogy csak alacsonyított thc mellé nyomnak magas cdb-t? Vagy csak én nem találkoztam eddig maagas thc és magas cdb-s strainnel?

Cdb-set sem próbáltam eddig, de szerintem sok szmóker kipróbálná ezt a kombót is. Elfér itt a sok thc és cdb egyaránt.
 

GK_420

Active member
Az csak nekem fura, hogy csak alacsonyított thc mellé nyomnak magas cdb-t? Vagy csak én nem találkoztam eddig maagas thc és magas cdb-s strainnel?

Cdb-set sem próbáltam eddig, de szerintem sok szmóker kipróbálná ezt a kombót is. Elfér itt a sok thc és cdb egyaránt.
Állítsd át a kapcsolót a magon! :laughing: Elfér...csak kispórolják belőle..:tiphat:
 

what_can_there

Well-known member
En sajnos nem tudok olyan fajtarol, ami 25% thc mellett ugyanennyi cbd-t is produkal, de ha barkinek van ilyen kombinaciorol tudomasa, akkor kerem, hogy ossza meg a magbankot es a fajta nevet. Feltetelezem, hogy ez a tortenet nem arrol szol, hogy a kapzsi breederek elszivjak a csoringer smokerek elol a fasza kis hatoanyagot, hanem inkabb arrol, hogy a genetikai rendszerek is csak bizonyos kereteken belul modosithatoak.

Amugy a felvetesed azert is problemas, mert ebben az esetben 1 gramm legszaraz buganak 0,25 g thc-t es 0,25 gramm cbd-t kellene tartalmaznia, tehat az osszsuly fele csak a hatoanyag lenne, viszont a noveny nem felig hatoanyagbol all, hanem tartalmaz csomo mast is, van neki szallitoszovete, borszovete, vannak ivarszervei, a gyanta is tartalmaz rengeteg masik vegyuletet, pl. terpeneket, flavonoidokat, szoval az altalad felvazolt fajtat ha letre is lehet hozni, akkor szinte boritekolhatoak a vitalitasi, illetve szaporodasi problemak, mivel a tulzott hatoanyag termeles az egyeb eletfunkciok rovasara megy majd. Kicsit olyan lenne, mint a belgian blue esete, ahol a dupla belszinert cserebe csaszarozni kell a borjakat.
 
Last edited:

ZoldOvezet

Active member
Valaki fejtse ki már nekem mi a külömbség a thc és a magasabb cbd tartalmú fű között,mert tudtom szerint a cbdnek nincs pszihoaktiv hatasa.. :|
 

GK_420

Active member
Valaki fejtse ki már nekem mi a külömbség a thc és a magasabb cbd tartalmú fű között,mert tudtom szerint a cbdnek nincs pszihoaktiv hatasa.. :|
A különbség, hogy az egyikben thc a másik cbd a kiemelkedő fő hatóanyag. :D Van a cbdnek is hatása a betépésre...pl kis mennyiségben erősíti a thc hatását, nagy mennyiségnél viszont már csökkenti. Nem véletlen van akár minden növénynek is más hatása, ez mind a hatóanyagok egymáshoz viszonyított arányai miatt van. Ugye van ott 60+ cucc és hiába csak a thc pszichoaktív. Ezért különbözik a szintetikus egy vegyületes kábsziktól és ezért értelmetlen az összehasonlítása más pszichoaktív cuccokkal. Szóval nem véletlenül van úgy ahogy van....de már meg se lepődök amikor újoncok nemcsak a termesztést de még a természetet is újra felakarják találni... :D
 
Top