What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS elso proba

Charass

Active member
Ezt mondom én mindenkinek már mióta... El kell felejteni a cfl-t már! Nem véletlen alig kapni boltokban is...

Ha levágod a ledekről a búrát ami a fény hivatott mégjobban szórni, akkor mégnagyobb lux értéket kapsz! Van olyan led fajta amiről egy határozottabb csavarás után ki lehet pattintani, ugyanis belülről egy kevés ragasztóval van rögzítve. Meg van olyan is ami ennél erősebben kapaszkodik, na azt le kell vágni!

Azok a ledek amúgy mehetnek sokkal közelebb is!

Még mindig az egyik legjobb ár érték arányú e27 ledjei a v-tac-nak vannak.

http://vtacledbolt.hu/spd/4456/V-TAC-LED-IZZO-E27-17W-VT-2017-meleg-feher-4456

17W-1800lm-685 forint
 

miata420

Member
Probaltam feszegetni bicskaval de nem mertem nagyon eroltetni. Tekeresre tuti nem jon le, nyuztam ahogy tudtam. Nem mertem jobban, megiscsak 220 fut benne, nem akartam, hogy a haz is repedjen. Ad annyi pluszt, hogy megeri vele szenvedni?
Holnap lemerem a 38w os energiatkarekos izzo formaju ledes izzot. Azt ilyen nagyagyunak tartogatom viragzasra kiegeszitofenynek :))

Sator2be bekerult viparspectra, szep nagy monstrum
IMG_20180727_145200.jpg

Majd utanaolvasgatok milyen kozel tehetem aztan holnap beallitom bar mar most látom, hogy sok lesz a noveny, 4re optimalizalom, 2t szelre húzok es azoknak belogatok egy par puruttya cfl-t, holnap megvizsgálom kik kerulnek evolucios zsakutcaba

Most gondolkodok, hogy a masikba is ledet veszek. Sokba van mar ez a ket sator de ezt elvileg egyszer veszem meg es amennyi penz elment mar rossz minosegu s..rokra, szeretnem mar ugy osszerakni, hogy vegleg onellato legyek...:puppydoge:
 

miata420

Member
azért a mai melegben itt is felkuszott 30 fokig...
IMG_20180727_171415.jpg

(hozzáteszem a HPSnél ilyen időben 36-7 körül volt
biztos placebo meg beképzelem de mintha már látszana rajtuk a javulás. pl amig eddig mikor LST keretén belül meghajtottam egy növényt, 2 nap is beletelt, mire áttam ,hogy az alsobbág megindul, most ez másnapra már látványos volt
 

miata420

Member
Okozhat stresszt a novenyeknek, hogy erosebb feny ala kerultek?
Ma a leveleik szele felfeke pordult es tegnap ota az egyetlen valtozo a feny volt
IMG_20180728_074722.jpg

IMG_20180728_074705.jpg

Olyan szornyu elmeleteket kombinaltam meg, hogy mivel eddig auswitz volt nekik az a sator, nem tudtak megfeleloen felvenni a tapanyagokat, valami felhalmozodott es most hogy nincs mar szauna meg van eleg feny, a ph ment el rossz irányba

Btw ime a monster kompaktfenycsoformaju 38w-os birodalmi rombolo. 2500ftot kostalt, a hideg fenyubol volt mar csak (mondta az elado hogy nagyon fogy, aznap vittek el az utolso 3at melegbol, kerte, áruljam mar el mire kell :laughing: hat nagy a furdoszoba! :biggrin:)
IMG_20180728_074838.jpg

Holnap beelesitem, sokat varok tole
 

Charass

Active member
Melegük van, azért pöndörödik felfelé a levelek széle! Venti van bent ami keveri a legőt? Csodát nem fog művelni, de talán nyersz vele 1 max 2 fokot.
 

miata420

Member
Van de ha kint van 30 fok bent se nagyon lesz alatta :/ van egy mobilklima amit veszhelyzetre tartogatok, ha par napig nem javul betakolom
 
Last edited:

miata420

Member
A masik satorban minden rendben. A 36wos led csalodas lett, nem ad szamottevoen tobb fenyt mint a 15wos auchanos.

IMG_20180729_075038.jpg

A kepen a mert nagyobb ertek a kozelseg szamlajara irhato, a masik izzohoz ugyanilyen kozel teve szinten 40k lux korul mertem.
IMG_20180729_073948.jpg

Mar most latom hogy szukos lesz, lehet atrendezem a satrakat majd kicsit, ebbe 3 fotoperodikus kerul, azokat viragoztatom, a nagyban pedig vegeltetem a 3 masik fotot amig ki nem fut a 4 auto es utana viragoztatom oket. Ez meg legalabb 8 het veg idoszakot jelentebe, osszesen 12 - "lehet" ilyet?
 

miata420

Member
Mindket satorban led ketyeg azota, sator1 marshydro eco 600ast kapott. Kiszedtem belole a 2 autot es atcsereltem sator2bol egy gorilla es egy critical fotora. Szoval sator1ben most 3 critical & 1 gorilla van 12/12re állítva, viragzas uzemmod on. Remelhetoleg 2 honap es szuret
IMG_20180804_200152.jpg

IMG_20180804_200148.jpg

Tudom, rozsaszin szr kep es nem jol látszik de az en amator szemeimnek nagyon tetszik eloben :D
Ma betakolok egy scrog halot
IMG_20180804_200130.jpg
 

miata420

Member
Sator2ben izmosan viragzik a ket northern light auto, a kush auto es a diesel auto is par napja elkezdte szexules jeleit adni. Ez a 4 auto mellett 2 gorilla foto van, meg nem talaltam ki mi legyen veluk, hogy hozzam szinkronba az autokkal, mert azok a 20/4alatt nagyon szepen nonek, nem akarom 12/12vel bealdozni
Annak van ertelme hogy amig ezek ki nem futnaj folyamat igy 20/4alatt tartom oket es metszessel a meretuket kordaban tartom?
IMG_20180804_173743.jpg

Az uj vipar led nem fedi a teljes teruletet jol, ugyhogy beraktam melle egy csajniz 10 dollaros 50wos ledet, fénye kva eros, valamit csak er.
IMG_20180804_173737.jpg

s-l500.jpg
 

Kukutyin

Member
Még az előzőre reagálnám, hogy mit vártál? :D ugyanúgy smd ledek vannak rajt. Sok esetben egy újabb becsavarhatós jobb is lehet akár.
 

miata420

Member
Még az előzőre reagálnám, hogy mit vártál? :D ugyanúgy smd ledek vannak rajt. Sok esetben egy újabb becsavarhatós jobb is lehet akár.
Az auchanos gagyi korteben nem smd ledek vannak? Ugy ertem a csalodast h elvileg ugyanazon technologia es a 3xos teljesitmenyfelvetel elllenere a leadas duplája sincs meg.
Most kovi kor magoncait ezzel novesztem tobbek kozt, arra talan alkalmasnak tunik(az a terv, hogy kb 1 honap mulva szuret utan ezek bekoltoznek a satorba igy folyamatos lesz az ellatmanyom, roluk is irok kesobb, eloljaroban 3 mephisto genetics auto es 3 rqs cookies auto:))
 

Kukutyin

Member
A helyzet az, hogy minél több ledet próbálsz értelmes hűtés nélkül egy akármire rázsúfolni (őszintén.. komolyan nem értem, hogy mi értelme van SMD ledekkel egy CFL formáját utánozni.. semmi de semmi nincs) annál több hőt kapsz és ezzel együtt kevesebb fényt.
 

miata420

Member
A helyzet az, hogy minél több ledet próbálsz értelmes hűtés nélkül egy akármire rázsúfolni (őszintén.. komolyan nem értem, hogy mi értelme van SMD ledekkel egy CFL formáját utánozni.. semmi de semmi nincs) annál több hőt kapsz és ezzel együtt kevesebb fényt.

Megveszik az olyanok mint en akik elhiszik meg fel nem vilagositjak :))
Kis palantaknak jo szolgalatot tesz most
 
Last edited:

miata420

Member
Rakhatnád közelebb jóval...

holnap állítok rajta. igazából azért hagytam így, mivel gondoltam mikor ilyen kicsik, ilyen távből is elegendő fényt kapnak és kevesebbet kell állítgatni. vagy ez baromsag? (5db 13 w-os, 1db 20w-os és ez a gagyi 38w-os kukorica ketyeg felettük.

sator1-be takoltam egy scrog halot, bar szerintem a viragzas masodik hetében már lehet megkéstem vele..
IMG_20180806_220002.jpg


Sator2-ből pedig ki lett véve az egyik gorilla és kikerült a kertbe. Nem tudom sem méretben sem időben összeegyezretni az autokkal, túlvállaltam magam kezdőként de ebből tanulok. Valószinű a másik gorilla sorsa is ez lesz onnan és marad a 4 auto csak még sajnálom. A szag függvénye, hogy megérik e a szüretet, gyanítom az lesz neki, de amig nem muszáj nem ölöm meg szegényt.
 

miata420

Member
Na sator1rol lottem normalis kepet
IMG_20180808_075924.jpg

Az izzok pedig közelebb tettem. 10+ezer koruli lumet mertem a novenyeknel, vegelni az mar jo nem? (elotte is lemertem, gyalazatos 4000 korul volt, szóval koszi es szegyellem magam, hogy lux merovel a szettemben eddig nem mertem meg)
IMG_20180808_080552.jpg

Es itt a gorilla amit kibasztam, sokkal jobban nez ki egy nap utan. Jo oreg nap:woohoo:
IMG_20180808_075608.jpg
 

miata420

Member
Es sator2bol kiszedtem a legnagyobb, 8. Hetben jaro northern light automat
IMG_20180808_081449.jpg

Toppoltam mielott megtudtam, hogy nem nagyon kene, mindenfele szart rajta gyakoroltam (supercropping, lst), eleg squaty kb most 80 centi magas talan
IMG_20180808_081455.jpg

Ra nagyon kivancsi vagyok mit fog hozni a vegen
 
Top