What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wolf's Dank Stash 2017: girl scout cookies, bubba's gift, kandy kush, holy grail,..+

paulwolf

Member
Γειά σας αλάνια μου.
Το χειμερινό μου, 800w hps, 2,5τμ κανοπυ σε DIY δωματιακι 3τμ, 30λιτρα root pouch έκαστη, μεταβαλλόμενο NPK ανάλογα με τις ανάγκες των καιρών και των παιδιών (κυρίως διάφορες βάσεις απο gemma και jack's nutrients), και 6 κυρίες:

Humboldt Bubba's Gift, Cali Connection Girl Scout Cookies, DNA Holy Grail Kush, Reserva Privada Kandy Kush, Barney's Pineapple Chunk και Barney's Critical Kush

οι κυρίες σκάσανε κατα τις 10 Ιανουαρίου, περίπου 30-35 μερες ανάπτυξη και αλλαγή ανθησης στις 15 Φλεβάρη.

ένα μικρό κ θωλό τίζερ και θα πάρουμε τις κυρίες μία-μία.

intro.jpg
 

paulwolf

Member
Bubba's Gift

Bubba's Gift

η κυρία είναι φούλ ίντικα, έκανε πολύ αργή ανάπτυξη και το στρετς δεν ήταν περισσότερο απο 50%. Η ανθοφορεία ξεκίνησε άμεσα μέσα σε 7 μέρες απο την αλλαγή και κράτησε σύνολο 58 μέρες απο την αρχή της αλλαγής. Πολύ γρήγορη άνθηση, σφηχτοί παπάδες με την πιο γλυκειά και απίστευτη μυρωδιά και εξωγήινη εμφάνηση.. Αλλά δύναμη και γεύση θα αναλύσω στο τέλος κάθε είδους με όλες τις εντυπώσεις.

2 βδομάδες αναπτυξη
bubbasgiftgrowweek2.jpg


4 βδομαδες
bubbasgiftgrowweek4.jpg


3 μέρες 12/12
bubbasgiftflorwerday3.jpg


9 μερες 12/12
bubbasgiftflowerday9.jpg


15 μερες 12/12
bubbasgiftflowerday15.jpg
 

paulwolf

Member
Bubba's Gift Harvest Day

Bubba's Gift Harvest Day

58 μέρες 12/12, στεγνωμένη, "φλασαρισμένη" με πολυ χαμηλο NPK για 2 βδομάδες.
Ακολουθεί πορνό σε HD απομακρύνεται τα παιδιά

bubbasgift1.jpg


bubbasgift2.jpg


bubbasgift3.jpg


bubbasgift4.jpg
 

paulwolf

Member
Bubba's Gift Dry

Bubba's Gift Dry

Dry & review:

Η γκίφτ έχει την πιο ιδιέταιρη μυρωδιά που έχω μυρίσει ποτέ. Είναι αρκετά έντονη και αντιπροσωπεύει μυρωδιές σταφυλιών, μπλούμπερι, γλυκού κρασιού και βενζύνης (αν αυτός ο συνδιασμός βγάζει νόημα χαχαχχα). Η γεύση πολύ παρόμοια, με ένα γλυκό άφτερ που θες να τη φάς πραγματικά.

Η κυρία σαν καθαρή ίντικα σε κάνει πρώτα μέλοου και σύντομα ένα με το πάτωμα. Ξεκινάει ευφορικά στο κεφάλι και στα μάτια, εχει απίστευτη αγχολυτική δράση, βγάζει πολλά χαμόγελα και μισοκλείνει τα μάτια. Λίγο αργότερα αυτό το ευχαριστο συνέσθημα κατεβαινει στο υπόλοιπο σώμα χαλαρώνοντας αισθητά πόνους και καταλήγεις κολλημένος στην καρέκλα με υπνηλία και ένα ηλίθιο χαμόγελο. Απο τις καλύτερες, πιο όμορφες (στα τοπ 10), πιο τσιλάτες και πιο γευστικές ίντικες που είχα την χαρά να καπνίσω..! :biggrin:

bubbasgiftdry1.jpg

bubbasgiftdry2.jpg

bubbasgiftdry3.jpg

bubbasgiftdry4.jpg





.....συνέχεια σύντομα με Cali Connection's GSC....
 

Ksaderfo

Active member
Πολύ ωραία όλα! :)

Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται, πόσο ρεύμα πληρώνεις για όλα αυτά; :D
 

paulwolf

Member
2 x 400w hps δεν είναι υπερβολή, ένα τετραμηνο μαζί με το σπίτι όλα μαζι δεν ειναι πάνω απο 600 συνηθως. Και θα ήταν φτινότερο αν δεν έδινα τσόντα στο κράτος +40% σε παράνομες φορολογίες. Στην τελική δεν ενοχλώ ούτε κλέβω κανένα. Και την τσόντα τους την πληρώνω κανονικά.
 

Ksaderfo

Active member
Α όχι δεν συζητάμε για το ηθικό του θέματος... :D

600 το δίμηνο για 4 μήνες δηλαδή;; 1200;
 

paulwolf

Member
oxi, olo to tetramino einai max kapou sta 600, me fwta, eksaerismous, thermansi kai ola ta eksoda tou spitiou, thermosifwnes, kouzines kai ta resta.
to grow apo mono tou den einai panw apo 100e to mina.
 

Ksaderfo

Active member
Οκ κατάλαβα... Πάλι πολλά είναι όμως ... Θα μου πεις είναι αρκετά για αρκετά δέντρα τα 800βαττ.

Είχα πορωθεί λίγο σε κάποια φάση για γκρόου με αυτοσχέδια λεντ. Το έχει κάνει ένας εδώ αλλά εξαφανίστηκε τελευταία.

Τα έτοιμα λεντ είναι πάρα πολύ ακριβά...

Ο τυπάς εδώ εντομεταξύ δείχνει ένα γκρόου που είναι μισό λεντ και μισό hps... τα hps σαν να μου φαίνεται ότι πάνε και καλύτερα εντομεταξύ...


[YOUTUBEIF]QQcGYXyzSdo[/YOUTUBEIF]
 

paulwolf

Member
δεν εχω παιξει με λεντ, εχω δει απο φιλους σε μικρα σετ απ. Η διαφορα ειναι περιπου 5% περισσοτερη αποδωση φωτος λεντ σε σχεση με hps (μικροτερες θερμικες απολειες) αλλα η hps εχει πολυ μεγαλυτερη διαρτυση φωτος και καλυπτει περισσοτερο φασμα απο τις λεντ. Οι hps πιστευω ειναι καλυτερες στη διαχειριση για λιγο μεγαλυτερα ρουμ και μπορουν να καλυψουν αρκετα τετραγωνικα χωρις οι ιδιες να πιανουν ιδιεταιρο χωρο.
 

paulwolf

Member
Girl Scout Cookies

Girl Scout Cookies

Girl Scout Cookies απο Cali Connection. Πολλοί λένε δεν είναι τα οριντζιναλ και ο Μπέρνερ χτυπιέται. Μάλλον είναι καποιος κλώνος GSC που έπεσε στα χέρια της Cali και τον μπερδέψανε με κάποιο απο τα OG τους.
Όπως και να εχει, νομιζα το θεμα με τα κουκις οτι είναι απλα ένα hype μέχρι που τα έβαλα και κατάλαβα οτι η κυρία, ότι και άν είναι, έχει ή δεν έχει f1 durban, είναι απο τα πιο δυνατά είδη που έχω πιεί ποτέ στη ζωή μου και το επίπεδο του κρυστάλλου είναι απλά γελοίο, με απίστευτη πυκνώτητα και τεράστιο μέγεθος κολλώδες κρυστάλλου.

12/12 μερα 9
girlscoutcookiesflowerday9.jpg


12/12 μερα 18
girlscoutcookiesflowerday18.jpg


12/12 μερα 23
girlscoutcookiesflowerday23.jpg


12/12 μερα 30
girlscoutcookiesflowerday30.jpg
 

paulwolf

Member
Girl Scout Cookies

Girl Scout Cookies

12/12 μερα 35
girlscoutcookiesflowerday35.jpg


12/12 μερα 40
girlscoutcookiesflowerday40_1.jpg


12/12 μερα 40
girlscoutcookiesflowerday40_2.jpg


12/12 μέρα 60
girlscoutcookiesflowerday60.jpg
 

paulwolf

Member
Girl Scout Cookies Harvest Day

Girl Scout Cookies Harvest Day

Girl Scout Cookies μερα 73 ΤΕΛΟΣ

girlscoutcookies1.jpg

girlscoutcookies2.jpg

girlscoutcookies3.jpg

girlscoutcookies4.jpg
 
G

Guest

Ωραίος ρε Paul!Περιμένουμε και την υπόλοιπη πασαρέλα και τα reports.:)
 

paulwolf

Member
Girl Scout Cookies Dry & Report

Girl Scout Cookies Dry & Report

μετά απο μερικές βδομάδες στα βάζα, έχω να πω οτι το συγκεριμένο φυτό είναι το πιό δυνατό, απο όλες τις απόψεις, που κάπνισα ποτέ στη ζωή μου. Και εάν υπερβάλλω, τότε σήγουρα στο τοπ 3. Στη ζωη μου ολόκληρη.

Η όψη είναι γελοία, το μέγεθος και η πυκνώτητα του κρυστάλλου είναι ότι πιο συμπικνωμένο έχω δει ποτέ. Παρ' όλο που είναι στεγνή στο έπακρο, είναι αδύνατο να θρυμματιστεί με το χέρι καθώς ο κρύσταλλος κολλάει στο χέρι σε απίστευτο βαθμό.

Η μυρωδιά είναι υπέροχη. Έντονο λάιμ, έντονη μέντα και κάτι φρουτώδες/βουτυράτο δύσκολο να το περιγράψω. Το απίστευτο είναι οτι ο συγκεκριμένος συνδιασμός δίνει γεύση που θυμίζει πραγματικά κέικ ή κατι σαν φρουτώδες επιδόρπιο. Σήγουρα απο το πιο εύγευστα και ευχάριστα, παρ'όλο που είμαι φάν της γήινης λεμονίλας των OG, τα κούκις έχουν κάτι το απίστευτο (και αρκετά παρεμφερές σε OG) αλλα μοναδικό.

Στα κεφάλια... ΖΜΠΑΡΑΛΙΑ...
Πολύ πολύ πολύ δυνατό, όχι αστεία, χτυπάει εισάξια στο σώμα όσο και στο κεφάλι, δεν αφήνει τίποτα όρθιο. Ξεκινάει δυνατά και ευφορικά στο στήθος και στα μάτια. Στην αρχή είναι ευχαριστα. Και μετά καλά είναι βασικά αρκεί να υπέρχει μέτρο. Γιατί το ευχάριστο εύκολα μετατρέπεται σε αγχωτικά χαμένη παράλυση.:bashhead: Διαστέλλει τον πνεύμονα σχεδόν σαν λάδι, νοιώθεις την περιεκτικότητα, που πρέπει να είναι πραγματικά μεγάλη. Γλυκιές αλλά κοφτές τζούρες.
Ένα βράδυ πατησα ένα περιποιημένο, περίπου στο γραμμάριο και ήταν κυριολεκτικά ψυχοσωματική εμπειρία.. Στα μισά του τσιγάρου ήμουν κλειδωμένος και το κεφάλι μου ήταν σε μια χαμένη ονειρική κατάσταση και αυτό κράτησε κάμποσες ώρες. Θυμήθηκα τις πρώτες μου παρθενικές μαστούρες...

10/10 με τόνο λαδολέμονο.

girlscoutcookiesdry1.jpg

girlscoutcookiesdry2.jpg

girlscoutcookiesdry3.jpg

girlscoutcookiesdry4.jpg
 

Ksaderfo

Active member
Μην τα λες αυτά ακούει και η αζντυνομία, πειραματόζωα θα μας κάνουνε.. :D

Πολύ σωστή φούντα φαίνεται.. :)

Αυτά ήταν όλα από indoor ε;
 
Top