What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2017 Outdoor "El Orfanato" Edition.. :D

Ksaderfo

Active member
Είναι εντελώς wild-thing αγρίμι!! :D Είχα σταμπάρει ένα μέρος που έχει συνέχεια και είχα πάρει μία σακούλα περίπου... Αλλά τώρα βγαίνει μόνη της.

Το υποψιαζόμουνα ότι γίνεται και τσάι... Αλλά αυτή θα ήταν ωραία και με σοκολατίτσα.. ;) Κάτι σαν Χασικλίδικη Cadburys.. Lolol



attachment.php
 

Attachments

  • IMG_20170520_203502_DRO.jpg
    IMG_20170520_203502_DRO.jpg
    82 KB · Views: 85

Ksaderfo

Active member
Τι μου λέει εδώ η κοπελιά γιατί δεν μιλάμε την ίδια γλώσσα; Πολύ άζωτο;;

και μία οικογενιακή!! :)

attachment.php


attachment.php
 

Attachments

  • 20170529_145543.jpg
    20170529_145543.jpg
    73 KB · Views: 86
  • Untitled???.jpg
    Untitled???.jpg
    114.1 KB · Views: 80

orfeas

Active member
Veteran
Το πολύ Άζωτο κάνει τα φύλλα σκούρα πράσινα...
Τι λιπάσματα τα δίνεις;

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
bio grow ούτε μισό καπάκι για 5 λίτρα για όλα και σε αυτό. Στα 4 που βγάλανε τα ρίχνω και λίγες σταγόνες bio bloom...
 

Ksaderfo

Active member
δεν νομίζω ότι χρειάζονται παραπάνω... Έτσι πάνε καλά.. Το κσαντέρφο φοβάμαι λίγο μόνο γιατί είναι λίγο ρωσίδα μπαλαρίνα αλλά δε ξέρω αν θα του κάνει καλό να ανεβάσω πολύ το bio bloom. . Πάντως η κορυφή είναι πάντα Κο-ρυ-φή! :D άρα τώρα που έχουν από 2 το καθένα θα είναι διπλή απόλαυση! :D

Αυτό που έβγαλε το πρόβλημα έτσι και αλλιώς μου φαίνεται ότι σε λίγο θα τον πάρουνε φαντάρο γιατί δεν έβγαλε τπτ και αυτά που έβγαλε είναι λίγο... @@... άρα είδομεν.

Θα δω πάλι πόσο είναι το καπάκι του bio bang .. αλλά από πέρισυ το θυμάμαι που έριχνα την ίδια ποσότητα και πήγαιναν... "ντάααξει"... :D
 

Ksaderfo

Active member
Too slow man, too slow! :D

(και τι σας έχω ακόμη... :D )


attachment.php
 

Attachments

  • 20170612_194231.jpg
    20170612_194231.jpg
    92.8 KB · Views: 80

Ksaderfo

Active member
Τελικά λύθηκε το θέμα με τα ποτίσματα. Ήταν root bound του κε-ρα-τά...

Βγήκα πρωί πρωί (1 λάθος αλλά όταν το είδα τρελάθηκα) και τα γύρισα σε μεγαλύτερες, πάλι πήλινες, με ότι νά ναι χώμα.

Ζούνε ακόμα, είδομεν...

Το πολύ πολύ από τον Ιούλιο αυτόματα... Με γεύση εντόμων με κεράσι... :-D

Y.Γ. Φυσικά και έκοψα τις ρίζες γύρω γύρω και ήταν σε φουλ μπλουμινγκ μερικα ... Τι έκανα;;; :D
 

Ksaderfo

Active member
Λοιπόν έχω ένα μικρό θεματάκι...

Το ένα φυτό που τόπινγκ ξετόπινγκ έχει γίνει κινγκ κονγκ, το μεταφύτευσα σε μία 30άρα ρουτ πάουτς και πάλι στην μία μέρα πέφτουν τα φύλλα.

Είναι σίγουρο ότι θέλει μεγαλύτερη αλλά wtf είναι σε 30άρα ήδη ... Μόλις έχει αρχίσει να ανθίζει.. Είναι και ο καύσωνας βέβαια αλλά...

Να πάρω τι μαχαίρα και να κόψω τις ρίζες στα 3 εκ. από το χείλος της γλάστρας ξέρω - γω;

Επίσης το ένα έχουν ξεραθεί κάπως όλα οι κάλυκες εκτός από τους καινούριους και οι τρίχες "υποχωρούν" μέσα στον κάλυκα όντας καφέ και καμμένες... Απο τη ζέστη; Ή πιάσαν αυτά τα εσωτερικά αραχνοειδή έντομα που λένε; Spider mites νομίζω...
 

Ksaderfo

Active member
Μφφφ σνομπ...

Τεσπα, έχω ένα ακόμα θέμα. Αν το δει κάποιος κάποια στιγμή απαντάει... (μόνο για το χειμώνα είστε να πίνετε και να καίτε βαττ... :p )

Το καλύτερο από τα φυτά μου... Αφότου μου έφαγε όλο το χώμα και κανα μπουκάλι μπιομπιζ .. Είναι χέρμι.

Βγάζει μπαλάκια σε άσχετα σημεία, επίσης βγάζει και φούντες. Κλασσική φούντα κάλυκας τώρα με δύο τρίχες. Αλλά δεν φαίνεται να βγάζει πολλά τέτοια κατά μήκος του κλαδιού όπως οι άλλες.

Προς τα επάνω δε υπάρχουν κανονικές συστοιχίες από μπαλάκια τα οποία ξερένονται για τη γεύση... ( καλό το Χόρτο; Αρχίδι@... :D )

Σε μία πολύ περίεργη φάση είδα ένα φυτό να βγάζει μέσα από θυλικό κάλυκα (μυτερό χωρίς κοτσάνι) ένα... μπαλάκι... Άλιεν φάση..

Καμιά συμβουλή;;;
 

orfeas

Active member
Veteran
"...Σε μία πολύ περίεργη φάση είδα ένα φυτό να βγάζει μέσα από θυλικό κάλυκα (μυτερό χωρίς κοτσάνι) ένα... μπαλάκι... Άλιεν φάση.."

τραβέλιους ο κοινός κι όχι άλιεν...:biggrin:

Ίσα μωρή χαμούρα, που θα μας πεις και σνομπ...:biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
Ίσα μωρή χαμούρα, που θα μας πεις και σνομπ...:biggrin:


Ώπα κάτσε τώρα που σε βρήκαμε... Όλα καλα;; Ουζάκι να βάλω..

Όλοι το λένε Ορφέα ότι από τότε που τα έφτιαξες με την Παναμέζα το έκοψες το μαγαζί.. :D

Λεπόν, τα κλαδιά μετα μπαλάκια τα έκοψα... Να περιμένω ή είναι Doomed η φάση; Φαί εννοείτε ότι δεν τρώει μέχρι να ξεκαθαρίσει η στάση του... Το ποτίζω... Το ταίζω... Αχάριστο...


τραβέλιους ο κοινός κι όχι άλιεν...:biggrin:

Πως μιλάς έτσι;;; Θες να μας κάνουνε καμιά μήνυση οι LGBT με τα ροζ Ατομάιζερ με τους μονόκερους;;; Που νομίζεις ότι είσαι; Στο 2015; :D


18.jpg
 
G

Guest

Μικρός Κθούλου!Που το θυμήθηκες...Στο Μεταλ Ινβέιντερ ήταν αυτό!

Κόβε μπαλάκια και παίζει να τη σώσεις την παρτίδα.Αν δε γεμίσει μπάλες,το πολύ πολύ να πάρεις κανα σπόρι.
 

Ksaderfo

Active member
Μικρός Κθούλου!Που το θυμήθηκες...Στο Μεταλ Ινβέιντερ ήταν αυτό!

Κόβε μπαλάκια και παίζει να τη σώσεις την παρτίδα.Αν δε γεμίσει μπάλες,το πολύ πολύ να πάρεις κανα σπόρι.


Καλό σπόρι;;; Εμένα μ΄αρέσει αυτή... :) #PolySnobO OrfeasPwsThGlytwseNaLes

[YOUTUBEIF]yoIHOD5kn2o[/YOUTUBEIF]
 

Ksaderfo

Active member
Δε νομίζω να ξέρει ποιόν έχει πατέρα... Ή μάνα φορ δατ μάττερ...

attachment.php


[YOUTUBEIF]yU4uZCWLyaI[/YOUTUBEIF]
 

Attachments

  • 20170802_132128.jpg
    20170802_132128.jpg
    71.7 KB · Views: 79

Ksaderfo

Active member
Λεπον... Η αγνώστου πατρός δώρισε τα πιστιλ της για την έρευνα συσχετισμού κάνναβης με κολύμβηση και η φάση μετά από λίγο κιουρινγκ άρχισε να φαίνεται..

Σιγά σιγά περνάμε από τσιτωμα λεσβιας μετά από 10 εσπρέσσο σε ψυχεδέλεια και μετά χασμουρητό.. μια χαρά όλα, αλλά δεν είναι για γκραιντερ μόνο ψαλιδακι.

Τα κσαντερφο σποριασαν και φάγανε ένα κόψιμο.. Μόλις έχω πάλι πρόσβαση σε ηλεκτρισμό θα γίνουν κάνα κομμάτι τσικουλατα τσικιτα .. με αυτά θα περάσουμε σιγά σιγά στην εποχή των λέιζερ.. (λεντ)

Έγινα! :biggrin: Εβιβα, +ευλογιcον+

attachment.php



"F@ck the Dutch!!" :biggrin:

[YOUTUBEIF]dPuz1n2LFVs[/YOUTUBEIF]
 

Attachments

  • 20170905_115942.jpg
    20170905_115942.jpg
    85.2 KB · Views: 87

thandee

Active member
Λεπον... Η αγνώστου πατρός δώρισε τα πιστιλ της για την έρευνα συσχετισμού κάνναβης με κολύμβηση και η φάση μετά από λίγο κιουρινγκ άρχισε να φαίνεται..

Σιγά σιγά περνάμε από τσιτωμα λεσβιας μετά από 10 εσπρέσσο σε ψυχεδέλεια και μετά χασμουρητό.. μια χαρά όλα, αλλά δεν είναι για γκραιντερ μόνο ψαλιδακι.

Τα κσαντερφο σποριασαν και φάγανε ένα κόψιμο.. Μόλις έχω πάλι πρόσβαση σε ηλεκτρισμό θα γίνουν κάνα κομμάτι τσικουλατα τσικιτα .. με αυτά θα περάσουμε σιγά σιγά στην εποχή των λέιζερ.. (λεντ)

Έγινα! :biggrin: Εβιβα, +ευλογιcον+

View Image


"F@ck the Dutch!!" :biggrin:

[YOUTUBEIF]dPuz1n2LFVs[/YOUTUBEIF]

Καλησπερα και καλως ορισες ξα μπακ του σκουλ...καλη χρονια....και ωραια τα βοτσαλα που εφερες πισω απο τις διακοπες σου....και γεμισες τα βαζα σου...:biggrin:
Παιδια μην ξεγιελιεστε...δεν ειναι φουντες αυτα στα βαζα του ξα ...ειναι βοτσαλα απτη Χαλκιδικη με φυτοπλαγκτον πανω....εεεεε κσαααα???
Αληθεια κσα fast versions ειναι οι ποικιλιες που εκοψες???και τι λενε γενικα ποιοτικως η τι αξιζει????:joint:
αντε γεια μας και σε ολους καλη χρονια και καλες σοδειες σε οσους τις περιμενουν....φυλαχτειτε οσοι κανουν outdoor...γιατι ξεκινησαν τα πρωτοβροχια και οι δυνατοι ανεμοι...τρομεροι εχθροι του αγαπημενου μας φυτου!!!:tiphat:
 

Ksaderfo

Active member
Καλησπερα και καλως ορισες ξα μπακ του σκουλ...καλη χρονια....και ωραια τα βοτσαλα που εφερες πισω απο τις διακοπες σου....και γεμισες τα βαζα σου...:biggrin:
Παιδια μην ξεγιελιεστε...δεν ειναι φουντες αυτα στα βαζα του ξα ...ειναι βοτσαλα απτη Χαλκιδικη με φυτοπλαγκτον πανω....εεεεε κσαααα???
Αληθεια κσα fast versions ειναι οι ποικιλιες που εκοψες???και τι λενε γενικα ποιοτικως η τι αξιζει????:joint:
αντε γεια μας και σε ολους καλη χρονια και καλες σοδειες σε οσους τις περιμενουν....φυλαχτειτε οσοι κανουν outdoor...γιατι ξεκινησαν τα πρωτοβροχια και οι δυνατοι ανεμοι...τρομεροι εχθροι του αγαπημενου μας φυτου!!!:tiphat:


Ναι ρε c... Βότσαλα από το βοτσαλοδεντρο.. :biggrin:

Δεν έχω ιδέα τι ποικιλία ήταν τα άλλα εκτός από τα ξαντερφο όπου και αυτό δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά τελικώς μοιάζει πολύ με κλωστικη σατιβα και η τρίτη χρονιά που τα έβαλα από αυτογονιμοποιημενα μάλλον δεν τους έκατσε καλά.. δεν το ξαναφυτευω..

Το άλλο είχε όλα τα χαρακτηριστικά του αυτόματου και είχε και εκείνο το τσιχλοφουσκο-αρωμα των σκανκο-ειδων.. τι ήταν τώρα.. ιδέα δεν έχω.. η μυρωδιά χάνεται λίγο σιγά σιγά..

Από άκουσμα θέριζει.. ειδικά τώρα μετά από 2 εβδομάδες κιουρινγκ.. καθαρό κεφάλι με κολλήματα και ψυχεδέλεια και μετά λίγο υπνηλία.. μου κάνει! :biggrin:

Τα επόμενα θα είναι μάλλον ένα κουσ και ένα κούκις.. ειδομεν..

Ναι ο καιρός αλλάζει σιγά σιγά.. εγώ τους πάω όλους στοίχημα ότι θα πέσει και φέτος τρελό χιόνι...
 

Ksaderfo

Active member
& το άκυρο της ημέρας.. βρήκα ένα Ντατουρα.. :laughing: λέω να μην το φάω... :laughing:


attachment.php
 

Attachments

  • 20170906_183746.jpg
    20170906_183746.jpg
    77.7 KB · Views: 76

orfeas

Active member
Veteran
& το άκυρο της ημέρας.. βρήκα ένα Ντατουρα.. :laughing: λέω να μην το φάω... :laughing:


View Image

Κατ'αρχάς το διαολόχορτο δεν είναι ώριμο ακόμα...κι έπειτα δε θα φας τι; φύλλα, σπόρια ή ρίζα; για να ξέρουμε δηλαδής τα συμπτώματα του τσιρλιού... :biggrin:

τα βότσαλα φαίνεται να διαβαίνουν ... :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Latest posts

Latest posts

Top