What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz hajdzsro

hobbi ur

Active member
Click image for larger version  Name:	IMG_3248.JPG Views:	0 Size:	78.0 KB ID:	17996386
Click image for larger version  Name:	IMG_3261.JPG Views:	0 Size:	98.1 KB ID:	17996387
Click image for larger version  Name:	IMG_3264.JPG Views:	0 Size:	115.1 KB ID:	17996388


7.5 darab válogatott wg kush, a manapság divatos 110x110cm (háló) irányába tartva. Sajnos az egyik retardált maradt. Tanuljátok meg, hogy így jártok, ha nem ültetitek be rögtön, mikor gyökeret húz... Gondoltam majd beváratom vele a kissé lusta többit, aztán jól megsértődött, mire a többi is meggyökeresedett.
 
Nem akarok megbantani senkit. De soha nem értettem hogy a téli idoszakban miért kell pluszban olaj radiator. Vagyis azt értem miert mert ez a led nem képes tartani a hőmersékletet. Fogyaszt kb 2000 wattot ami ténylegesen kb 1200. Ha beraksz még egy boxot ahol hps megy autok felett 0-24 még akkor is sokkal jobban jársz, es ugyan ugy megvan a homerseklet. Ja meg pluszba le ment egy köröd. Ha nem megoldható az új sátor akkor meg be kell rakni a szekrénybe a ledet es hps-t helyette. Azt is tudom hogy mindegy mar az a napi mar kw ami elpocsékolt, mivel ebben az uzletágban 10-20 ezer nem jelent semmit. Én így gondolom.
 

hobbi ur

Active member
drága Lajos, vannak törvények amit ha felrúgsz, nem sikerül a procsekt. ha egy fűtetlen szobában (kint fagy) berax alacsony hőkibocsátású ledeket és látod a gyökerek magasságában elhelyezett hőmérőn hogy 14-15 fok, akkor azt úgy hülyeség csinálni. vigye az ördög azt a pár kW-ot ez esetben. meg is válaszoltad a hsz-od végén. (merhogy most se idő se semmi más körülmény nem felel meg, hogy auto menjen 24ben és melegítsen... -> bár úgy lenne)
 
De hát dwc-t tolsz nem? Van par szaz wattos vízmelegito. Ha akvarisztikaban vasarolod poton pénz. Es ha nem is lesz 60 fokos vized de a 20-23 at tudja tartani, szerintem.
 

Solon

Well-known member
90 literenként 100-150W-os akváriumfűtő nekem elég télen, ha szigetelt a tank, mintha ilyen üzemelne most is. De én maradok a jancsikályhánál, abba legalább lehet szenet rakni, ezekbe a lemezelt obis szarokba a száraz tölgytől is eldeformálódik az égéstér.
 

hobbi ur

Active member
hobbi mindenütt igyexik figyelni hőmérsékletet. ahol a gyökerek a fekete jd-s hidraulikás vedrekbe nőnek bele, ott avíz legyen min 18 fokos (17is oké). ahol külön drága obisedényben van a tápoldat és külön a gyökérközeg, ott is minden optimális hőmérsékleten legyen. itt nincs mellébeszélés.
 

hobbi ur

Active member
IMG_3269.JPG
IMG_3269.JPG
Drága Pillang, pont most hoztam képet, nagyon jó vigorral nyomja magát az ssh, meglepő. Kőzetgyapotban indultak el, mert bizonytalan volt a kezdési időpont. Gyapottal át lehet hidalni az ilyen rövidebb holtidőket, golyóval nem nagyon... Izgatottan várom, mivé fejlődnek, nagy valószínűséggel olyan 8 töves 110x110-es hobbi szisztemben lesznek lepróbálva, mint a Vad WG-i, mert úgy kerül rájuk a sor....
 

Attachments

  • photo2091384.jpg
    photo2091384.jpg
    80.4 KB · Views: 37

hobbi ur

Active member
Igen! Meglehet! Ez most még csupán egy jó előjel, ki kell várni végig, hogy majd a legvégén mit durrogtat, oszt akkor majd felemejjük Pillangót a piedesztálra! Bízhatóan a fényképezéshez is nagyon értő Mester olyat választott ami pezsgősüveg méretű virágokat tol és úgy agyonbasz mint Tájszon. De most kapcsolok hogy a Luc kollega esetleg?
 
Top