What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Zeptejte se na cokoliv, - konopné i nekonopné otázky

BURN

Member
Veteran
Zdravím IMu.....Podle to má sloužit k hledání určitého threadu,jako abys věděl co máš zadat když ten topic hledáš....Ale 100% jistý si nejsem
 

BURN

Member
Veteran
Zdravím,mám tu boužel nekonopný dotaz,tak snad mě neukamenujete....Potřeboval bych znát nazev nějakého prográmku pomocí kterého bych mohl stahnou z youtube jenom hudbu bez videa,ve formátu waw třeba(klidně i jiný).Prosím doporučte
 

Hlava

Member

Hlava

Member
tak já tu mám další konopno nekonopnou otázku :)
je to peklo být zvědavej jak opice :D :D

používátě někdo TAGY na ICM?

k čemu je to přesně dobré? :)

(pokud někdo neví, podívejte se kousíček nad okno kde zrovna píšete, nebo kousek pod okno kde zrovna čtete :)

No to jsou takova hesla , mas v trydu 600W , napises to , mas v trydu Orange bud , napises to , vse do tagu , je to takovej on-line FAQ kterej se neustale měni podle toho jak uzivatele zadavaj "tagy" je to proste vyhledavani podle hesla , je to uz na mnoho komercnich strankach http://t-mobile.cz/Web/Default.aspx tady je to videt pod cervenym panelem "pruvodce webem" ..nekolik hesel ktere "jiste hledaš" , jako tady...http://www.icmag.com/ic/tags.php , proste zástupci :woohoo: :laughing: Hlava
 

praxer

Member
Ahoj, tak dotaz...
1.Mate nekdo zkusenosti regulovat skoro 200w fan pomocí stavebnice triakoveho regulatoru?

2.Mate nekdo zkusenosti se stavbou adekvatniho pachoveho filtru k tomu vetraku? (5k na pachac se mi davat nechce, kdyz si ho muzu postavit, ale nevim rozmery vnitrniho a vnejsiho valce) Prumer je 250mm...
 

Shaman

Member
Ahoj,
mam 2 otázky:
1. když přesazuju semenáčky asi 17cm vysoký do většího květináče kolik můžu "zahrabat" stonku aniž začne hnít? Délka stonku (myšleno pod první patro,už začíná dřevnatět) asi 5cm.
2. ztrácí aktivní uhlí do pachovýho filtru účinnost při skladování v obyč igelitce bez utěsnění pod postelí (asi rok už ho mám :biggrin: )

Za každou odpověď děkuju :dance:
 
1. v klidu zasad hnedle pod prvni patro ..hnit to nezacne , narostou z toho stonku korinky :)
2. a to uhli ztraci vlastnosti az po urcite dobe kdy to ''cisti vzduch'' takze pokud to jen tak lezi tak by top nemelo nijak vadit ne ? nejpis to urcite snizi zivotnost , ale nebal byhc se ze to nebude fungovat , i v eshopech to maji prece naskladnene delsi cas :) urcite ale vlhkost ta je nejvetsim nepritelem :) - i kdyz radsi pockej na nekoho kdo se vic vyzna a nevari z vody :)
 

praxer

Member
Ahoj,
Jaký system by jste doporučili a proč
5 rostlin 600w hps
Tak aby byl co nejvice bezudrzbovy -moznost kontroly co 10 dni, co tyden krom zacatku.
Dulezita je i cena.

Zatim vyhrava RW drip se zasobnikem zaroven jako odpadem a vymenou roztoku co 10 dni...
 

dokktor

Member
Ahoj,
Jaký system by jste doporučili a proč
5 rostlin 600w hps
Tak aby byl co nejvice bezudrzbovy -moznost kontroly co 10 dni, co tyden krom zacatku.
Dulezita je i cena.

Zatim vyhrava RW drip se zasobnikem zaroven jako odpadem a vymenou roztoku co 10 dni...

to rači ebb'n'flood. u dripu se ti može ucpat na co se podíváš, u ebb se ti možou tak akorát posrat spínačky. což se mě teď shodou okolností stalo. naplavuju do kokosu, všimnul sem si toho až cca po týdnu (podle levelu roztoku v rezervoárech) a KYTKY NESESCHLY!!! jediný rozdíl oproti těm co fungovaly byl zpomalený růst, díky čemuž sem na to docvakl (jinak žádné známky, že by měly málo pití). po asi ročních zkušenostech s kokosem sem dospěl k závěru, že kokos snad nevysychá nebo co (imho si tahá strašně vlhkosti ze vzduchu). tak třeba když sem teď celkem odbýval maminy a zalíval je (do kokosu) jak se mě zachtělo ergo tak každý druhý třetí den, tak si taky nestěžovaly, akorát tak nejak nerostly oproti tomu, když se jim dostávalo závlahy dvakrát denně.

čili můj typ zní: ebb'n'flood do kokosu :) rw vysychá rychle, keramzit celkem taky. do hliny sem zatim nenaplavoval. imho je to nejvíc bezúdržbový a blbuvzdorný systém > punks 4ever :headbange:
 

praxer

Member
to rači ebb'n'flood. u dripu se ti može ucpat na co se podíváš, u ebb se ti možou tak akorát posrat spínačky. což se mě teď shodou okolností stalo. naplavuju do kokosu, všimnul sem si toho až cca po týdnu (podle levelu roztoku v rezervoárech) a KYTKY NESESCHLY!!! jediný rozdíl oproti těm co fungovaly byl zpomalený růst, díky čemuž sem na to docvakl (jinak žádné známky, že by měly málo pití). po asi ročních zkušenostech s kokosem sem dospěl k závěru, že kokos snad nevysychá nebo co (imho si tahá strašně vlhkosti ze vzduchu). tak třeba když sem teď celkem odbýval maminy a zalíval je (do kokosu) jak se mě zachtělo ergo tak každý druhý třetí den, tak si taky nestěžovaly, akorát tak nejak nerostly oproti tomu, když se jim dostávalo závlahy dvakrát denně.

čili můj typ zní: ebb'n'flood do kokosu :) rw vysychá rychle, keramzit celkem taky. do hliny sem zatim nenaplavoval. imho je to nejvíc bezúdržbový a blbuvzdorný systém > punks 4ever :headbange:


Pouvazuju nad tim, diky!
K tomu dripu, tim ze se RW neda prelit muzes pouzivat na rozvod poradne hadice a vzdy nechat trosku protect ven do odpadu takze se nema moc co ucpat...

Zajimalo by mne, jak moc spatny napad je mit odpad od RW dripu stejny jako zasobni roztok, s tim ze bych delal novy roztok co 10dni...
Je to pro mne docela lakava predstava...
Nekdo se zkusenosti?
 

nans

Member
Presne tak ja mam microkapilarni drip +- rok, stim ze trubky proplachnu jednou za 2 growy a zatim se mi nikdy nic neucpalo.

Spis nez do rw bych sel do vyse avizovaneho kokosu.

Jak to myslis? jakoze budes odpad vracet do rezervoaru? to bych nekutil, uz jen kuli stabilite ph v roztoku. lepsi i kdyz neekonomictejsi je odpad vylivat.
 

berrea

Member
zdar ! mate nekdo osobni zkusenosti s odlistovanim kytky?
viz : https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=174163
pokud to dobre chapu tak cilem je odstipnou list , ne ovsem ''budsite'' cimzto padem docilime vetsi prosvetlenosti a tim padem vetsi tvorbu palic , nekdo pise 30-50% ja bych tomu veril .. otazka zni , uz jste to delali i VY ?
jako z principu tomu nevěřim, ale schválně to vyzkoušim... dam do skleníku dva řezy ze stejný kytky a jednu budu průběžně odlisťovat a druhou necham bejt a uvidí se...
 
no dukazy tam Berreo jsou (obrazky) :) , je ale otazkou nakolik je to dano genetikou :) asi ne kazda na to bude reagovat dobre . ja bych tomu veril , kamosovi kroupy totalne osekaly kytky tak 3 tydny pred nakvetem a obrostlo to dvakrat tolik :D jenze nekdo mu to 1.zari odvezl , kilak po poli dodavkou :D magori
 

dokktor

Member
...Zajimalo by mne, jak moc spatny napad je mit odpad od RW dripu stejny jako zasobni roztok, s tim ze bych delal novy roztok co 10dni...
Je to pro mne docela lakava predstava...
Nekdo se zkusenosti?
nevidím v tem žádný problém. to cos popsal je vpodstatě ebb'n'flood ;) stačí zvolit vhodné hnoje, co dobře drží pH, to je veškerá finta.
 
ok chapal bych treba proc ne venku , ale proc ne indoor ? kamarad mel vyhodu ze na kole vozil slepicince na misto pesteni , a snad to te rostline pomohlo .. jinak nevim , ale indoor , proc ne? ziviny dodavas zalivkou .. listy nechas jenom ty co potrebuje k zivotu a tim vyuzijes plny potencial lampy .. co delas s velkym a listama ? ohybas ne dolu ne ? aby nestinily .. tak bych nechal na kytce 40-60 cm 4-6 velkych listu .. a to ji musi staci , samo kdyz tam bude 30 a vic °C tak to asi neda tak jako kdyuz bude met listu milion . ja myslim ze to jde ! :) :D
 

nans

Member
neni nic jendodusiho nez udelat pokus ze? :)
aspon 4 x 4 stejne klony a vysledek je hned ..mno teda za 2-3 mesice :))
ja sem teda zastance toho ze kytka vi co je pro ni dobre a listy ktere nepotrebuje shodi sama. kazdopadne se nebranim tomu ze takova technika funguje.
jdi do toho !
 
Top