What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Rastaman first time indoor

Igazatok van ma is meg tegnap is 6,5ph-s állított vizet kaptak,de továbbra is ezek a tünetek állnak fent? Mitől lehet? Nekem inkább égésnek tűnik,mint táphiánynak,vagy?
 

Attachments

  • IMG_4155 másolata.jpg
    IMG_4155 másolata.jpg
    94.2 KB · Views: 25
  • IMG_4156 másolata.jpg
    IMG_4156 másolata.jpg
    118.8 KB · Views: 22
  • IMG_4157 másolata.jpg
    IMG_4157 másolata.jpg
    121.4 KB · Views: 26

dev.

Well-known member
Ilyen száraz foltokat ideális esetben nem kellene látni, szóval első körben meg kéne locsolni, meg kókuszban fixen 5.8 pH-val dolgozni. Túlöntözni nem tudod, főleg ha van benne elég perlit. 8 és feles vizet miért kapott? Ec?
 

Medicropper117

Active member
Jajjajjjaj....van itt minden kérem szépen
Először is
- ahogy többen is jelezték, kókuszt/pinát csak nedvesen hasznàlunk. Hacsak nem a növény/magunk kínzása a cél
- megöntöd runoffig azt nem basztatod csak akkor ha a növény kéri, ha egyszer addig elmész akkor már tudod hogy hany naponta locsolj. Ha mondjuk a 3.-4. napra kókad akkor egy/fél nappal korábban locsolsz onnantól kezdve. Mire az elejét letolod megtanulsz locsolni
- az elején ritkabban fogsz locsolni...gondolom evidens a kevesebb gyökér miatt....ha nem lett volna akkor most mar vilagos ez is. Flo alatt napi 1-2 alkalommal attol fuggoen mekkorak lesznek
A masik h a száraz közegben az inkább gyökérsérülés/hiány mint égés. Arrol nem beszélve h szar ph-n locsolsz így megmondani sem tudnánk. Szánt szándékkal rosszul csinálod mi meg mondjuk meg mi a baja?! Gondolkodj már plíz. Szerinted mi lehet?;)

A ghe-s ww meglepően jó amugy. Még földben is. Ha rendesen locsolsz ezt pikk pakk kiheverik és leszarhatod hogy volt ilyen. Jó ph, jó ec. Nem kell variálni

A párásítást meg tudod oldani faszán....hacsak nem a ct-re van kötve a ventid. Ha igen nincs ötletem. Ha kulon körön megy akkor nezz be a naplomba ott van erre megoldas

Peace. Sok sikert
 
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat ! :D Innentől több vizet adok nekik 5,8-ra állított ph-val. Holnap pedig kapnak egy kis tápos locsit. Az ec:1,3
 
Nyomáspermetezővel locsoltam eddig is,de tényleg nagyon száraz volt a közeg a gyökereknél szinte alig lehetett már.. hát ezt sajnos elkúrtam. Ma este mehet nekik a tápos locsi? Ph 6,0 ec 1,4 . 23 fok van jelenleg a boxban és 45% rh. és sajnos a Ct-re van kötve a ventim :D Köszönöm mégegyszer! Talán helyrejönnek :/ Még körülbelül 10 napom lenne vegre,különben kicsúszok az időből,de így gondolom a hozam rovására fog menni.
 

Attachments

  • IMG_4176 másolata.jpg
    IMG_4176 másolata.jpg
    119.8 KB · Views: 23
  • IMG_4174 másolata.jpg
    IMG_4174 másolata.jpg
    111.7 KB · Views: 22
  • IMG_4172 másolata.jpg
    IMG_4172 másolata.jpg
    133.8 KB · Views: 23
  • IMG_4171 másolata.jpg
    IMG_4171 másolata.jpg
    125.3 KB · Views: 22
  • IMG_4170 másolata.jpg
    IMG_4170 másolata.jpg
    150.9 KB · Views: 23

dev.

Well-known member
Most akkor mi van? Tápossal locsolsz vagy nem? Ha nem, akkor azzal locsolj. Mindig. Leírom még egyszer, 5.8pH, 1.5 EC. Túlfolyás legyen 20-30%. Ezt ismételd minden nap, vagy minden másnap, a cserép súlyának függvényében. A drént(túlfolyást) öntsed majd ki a tálcákból. Érdemes rámérni a drénre is EC mérővel, ha nagyon magas, akkor mehet a pH állított, sima vizes locsolás.
 

EEEeee

Member
Most akkor mi van? Tápossal locsolsz vagy nem? Ha nem, akkor azzal locsolj. Mindig. Leírom még egyszer, 5.8pH, 1.5 EC. Túlfolyás legyen 20-30%. Ezt ismételd minden nap, vagy minden másnap, a cserép súlyának függvényében. A drént(túlfolyást) öntsed majd ki a tálcákból. Érdemes rámérni a drénre is EC mérővel, ha nagyon magas, akkor mehet a pH állított, sima vizes locsolás.

Lehet, hogy mégiscsak lesz egy benti növénykém egy klassz kis airpot-ban, mint neked is van. Csak ablak alatt tetőtérben jó kis "üvegház"ban. Napfény az van nekik ha szél nem lenne majd beventizem a szobaventivel. Sosem próbáltam még ilyen földkeveréket itt az ideje kipróbálnom. Köszi ezt a kis gyorstalpalót.
 

dev.

Well-known member
Lehet, hogy mégiscsak lesz egy benti növénykém egy klassz kis airpot-ban, mint neked is van. Csak ablak alatt tetőtérben jó kis "üvegház"ban. Napfény az van nekik ha szél nem lenne majd beventizem a szobaventivel. Sosem próbáltam még ilyen földkeveréket itt az ideje kipróbálnom. Köszi ezt a kis gyorstalpalót.

Inkább a kókusz/perlit mixet ajánlanám mint a light-mixet, -már ha a földkeverék alatt erre gondolsz- de szerintem ezt ne más naplójában vitassuk meg. :)
 
M

Mackosajt

Lehet, hogy mégiscsak lesz egy benti növénykém egy klassz kis airpot-ban, mint neked is van. Csak ablak alatt tetőtérben jó kis "üvegház"ban. Napfény az van nekik ha szél nem lenne majd beventizem a szobaventivel. Sosem próbáltam még ilyen földkeveréket itt az ideje kipróbálnom. Köszi ezt a kis gyorstalpalót.
tehát a tetőtéri ablak alá építesz egy "fóliasátrat"?
viú-viú-viú...
 

EEEeee

Member
Inkább a kókusz/perlit mixet ajánlanám mint a light-mixet, -már ha a földkeverék alatt erre gondolsz- de szerintem ezt ne más naplójában vitassuk meg. :)

Az lesz gondolom, megyek is át a kérdez felelekbe hamarost a témával.

tehát a tetőtéri ablak alá építesz egy "fóliasátrat"?
viú-viú-viú...

Aham, mi olyan hihhetetlen ezen?
 
Amikor igénylik akkor kapják a 5,8-ra állított tápos locsit
advanced nutrients sensigrow a+b
advanced nutrients sensi cal mag xtra
Hát szivem szerint adnék nekik még 10 napot legalább vegből,hivatalosan vasárnap kéne kapcsolnom,de úgy nem lenne túl nagy a hozam. Ez bizony tanulókörnek nagyon jó lesz.
 

Attachments

  • IMG_4219 másolata.jpg
    IMG_4219 másolata.jpg
    100.1 KB · Views: 21
  • IMG_4222 másolata.jpg
    IMG_4222 másolata.jpg
    102.5 KB · Views: 23
  • IMG_4226 másolata.jpg
    IMG_4226 másolata.jpg
    112.9 KB · Views: 22
  • IMG_4227 másolata.jpg
    IMG_4227 másolata.jpg
    100.9 KB · Views: 22
  • IMG_4228 másolata.jpg
    IMG_4228 másolata.jpg
    90.7 KB · Views: 25

ZoldOvezet

Active member
Amikor igénylik akkor kapják a 5,8-ra állított tápos locsit
advanced nutrients sensigrow a+b
advanced nutrients sensi cal mag xtra
Hát szivem szerint adnék nekik még 10 napot legalább vegből,hivatalosan vasárnap kéne kapcsolnom,de úgy nem lenne túl nagy a hozam. Ez bizony tanulókörnek nagyon jó lesz.

Vannak gondok nálad is,én is ezzel küszködtem a kókuszba de nem tudtam mitől lesznek ilyenek a levelek..átültettem földes közegbe,1 hét alatt helyrejöttek asszem..rég volt haha
 

God_Speed

Member
Szerintem nem aztattad a kokuszt Calcium-Nitratos vizben es igy a kokusz elveszi az osszes Ca-t meg Mg-t a novenytol ezert lehet lassu a növekedés pl + mindenfele hianytunet. Nekem is ez volt amig at nem mostam hasznalat elott azota semmi gond.
Amugy exkalapon ott van minden tudas ezzel kapcsolatban is!
 

ZoldOvezet

Active member
De beáztattam egy napig állva hagytam,pontosan ugyanúgy csináltam mindent,ahogy ott le volt írva! :)

Nekem kimaradt ez,mert direkt mosottat vettem,de tuti h at kellett vna mossam egy csomot...csak leszartam,de mind1 ugy is kanok lettek nallam :/ :D
 

God_Speed

Member
Akkor másik ötlet ha a kókusz tuti jó és nem az lopja a Ca-t hogy nem kapnak eleget nem ismerem azt a tápot de lehet próbáld növelni egy kicsit az adagot mert a kis táblázatok amiket adnak hozzá az nem szentírás.
Ha az sem működik akkor azt mondanám hogy a táp a ludas! Dobd ki és vegyél Ferti4-et meg Kalcium-Nitratot megint csak exkalapos recept.
Nekem azóta semmilyen tapozashoz kötődő gondom nem volt kokuszban!
Illetve tényleg figyelj rá hogy ne száradjon ki mindig legyen kicsit nyirkos, emelgesd a cserepeket amikor locsoltal meg utána és érezni fogod ha locsolni kell de próbálj egy rendszert csinálni belőle, 2 naponta fél liter vagy tudja tököm csak rendszeres legyen azonos mennyiségben. Ez nem föld ne kezeld úgy!
És ha kókusz és biztos vagy a tapban miegymásban és mégis szar valami Flusholj pH állított vízzel aztán meg enyhe tápos vízzel és akkor adsz nekik egy resetet.
Ja és a pH az kulcs biztos néztél már pH tápanyag felvehetoseg táblázatot ha nem 5.8 körül vagy fel se tudja venni.
És végül a Ca/Mg hiány azután is hogy korrigaltad még egy jó darabig látszik a leveleken majd ha hoz egészséges friss lombot tünet nélkül akkor vagy túl rajta

Hajrá kedved ne szegje!
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top