Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Segítség kezdőknek > Kérdezz-felelek

Thread Title Search
Click to Visit Dark Heart Nursery for Clones
Post Reply
Kérdezz-felelek Thread Tools
Old 04-23-2018, 09:57 PM #6111
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

WHIPEDMEAT has disabled reputation
menjenek a gecibe a kékpont a tasszal együtt tossza meg magát az összes fasszopó retardált köcsög
még ekkora baromságot, hát kk ezek mik ezek a nyomoruságok...
fu de felkúrta az agyamat ez a három agyhalott
WHIPEDMEAT is offline Quote

Old 04-23-2018, 10:03 PM #6112
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

Quote:
Originally Posted by Overdose View Post
Fél éve pakismag reggelre csírázott Azt hittem az a normális. Mindegy, talán csírázik a többi is majd.

Kb 3decis cserepet 50 perlit 50 föld, mennyi vízzel locsoljam? A teteje hamar szárad mert 30 fok van a boxban, a föld alá meg nem látok be. Valami tipp?
szúrj bele egy hurkapálcikát, locsolás előtt kihúzod, azon látod mennyire nedves

Old 04-23-2018, 11:01 PM #6113
Charass
Member

Charass's Avatar

Charass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura about
Quote:
Originally Posted by MeszarosLorinc View Post
Kik ezek a madarak Te jó ég?! Sokáig folyhatott a casting mire megtalálták a legretardáltabb egyéneket erre a feladatra...

Ennek az egésznek a margójára annyit megjegyeznék, hogy saját megfontolásból pontosan egy ilyen "tisztítókúrán" tartom én is magam ~2-2,5 hete. Ez nálam nagyszó mert amúgy mint más a cigit, én úgy fogyasztom hosszú hosszú évek óta a spanglit. Évek óta nemnagyon hagytam ki 1 napot sem! Ennek ellenére a nagyokosok által felsorolt dolgok közül amit tapasztalok, az max annyi, hogy pár napja már nem érzem olyan kielégítőnek az egésznap heverészést/herevakarást, kicsit aktívabb vagyok. De ez is valszeg egyén függő. Én alapból lustább vagyok mint a nagytöbbség.

Az hogy a szemellenzős komcsi rendszerből visszamardt öreg generációk fejében még mindig az a kép él a füvesekről, hogy egymásnak lövik be a a marihónalját... Ebbe már rég beletörődött mindenki, és alig várja, hogy kikopjanak a köztudatból ezek a vén bolondok... Na de, hogy a fiatalabb korosztály (most a 444-re gondolok) is a téves szar, megalapozatlan infókat fröcsögve tolják a fiatalabb generációk arcába ezt, az eléggé felháborít... Eddig azzal nyugatattam magam, hogy mire 40 körül leszek addigra talán kihal az összes olyan vén kádár farkán csüngő ploretár akinek fingja sincs erről az egészről... De hát így aztán várhatom... Neveljük ki az újabb sötét generációkat a témában ez igen... Gratulálok! Sebaj, menjen robotoljon mindenki látástól vakulásig, aztán hétvégén meg szórd el a sarki késdobálóban némi kisfröccsre meg kommersz vodkára a megkeresett "hatalmas" összeget és akkor lehetsz átlagpolgár! És az egész társadalomban elfogadott módon baszhatod szét a saját és a környezeted életét! De hát ez kell a magyarnak, butuljon csak minnél jobban, hogy a 2 bites embereknek elég legyen annyit mondani, hogy jönnek a csúnya gonosz migráncsok és megbasszák mindenki feleségét... És máris rohannak narancsot lakmározni... Ilyenkor teszem fel magamnak a kérdést mindig, hogy mi a bús faszt keresek még itt?!
Charass is offline Quote

2 members found this post helpful.
Old 04-24-2018, 12:10 AM #6114
Fernceci
Newbie

Fernceci is on a distinguished road
Üdv. Lehet buta kérdés lesz. 3 hetes palántámnak szeretnék adni bio bizz bio grow tápot 1,5 ml-t 1 liter vízzel. Sajnos a tápozást nem nagyon értem pedig sok helyen utánaolvastam már. Ez úgy működik hogy megöntözöm síma vízzel a növényt majd utána rá a tápos vizet és 1 hét mulva megismétlem, vagy úgy működik 1,5 ml táp kerűlhet 1 liter vízhez? Tehát adhatom úgy neki hogy mondjuk 2 liter vizet akarok adni neki akkor abba 3 ml táp kell? Vagy nem arányba kell nézni hanem csak egyszer 1,5 ml táp 1 liter vízhez? Telljesen összezavar.
Fernceci is offline Quote

Old 04-24-2018, 05:28 AM #6115
what_can_there
Member

what_can_there's Avatar

what_can_there has a spectacular aura aboutwhat_can_there has a spectacular aura aboutwhat_can_there has a spectacular aura about
Quote:
Uralkodj magadon libsi, a hozzaszolasod hamarosan felkerul, addig szivj egy kis herbalt.

Rajottem, hogy a zOrban elvtars ural engem, marpedig rajtam ne uralkodjon senki. Hejj.
what_can_there is offline Quote

Old 04-24-2018, 09:22 AM #6116
GK_420
Senior Member

GK_420's Avatar

GK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura aboutGK_420 has a spectacular aura about
Quote:
ja engem is mindig a vámpírok kergetnek, ha nem szívok 2 napig xDDD ha szívok akkor meg a rendőrök... Ezek problémás életű/személyiségű emberek, egészséges embereket kéne kérdezni.
GK_420 is offline Quote

Old 04-24-2018, 09:51 AM #6117
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

de mit vársz... ezek a paraziták abból húznak hasznot, ha szopunk, semmit nem tettek, hogy változzon a helyzet, amit meg csinálnak azzal kb csak nagyobb bajt okoznak ennek az egésznek.

1 members found this post helpful.
Old 04-24-2018, 11:29 AM #6118
Charass
Member

Charass's Avatar

Charass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura about
Quote:
Originally Posted by Fernceci View Post
Üdv. Lehet buta kérdés lesz. 3 hetes palántámnak szeretnék adni bio bizz bio grow tápot 1,5 ml-t 1 liter vízzel. Sajnos a tápozást nem nagyon értem pedig sok helyen utánaolvastam már. Ez úgy működik hogy megöntözöm síma vízzel a növényt majd utána rá a tápos vizet és 1 hét mulva megismétlem, vagy úgy működik 1,5 ml táp kerűlhet 1 liter vízhez? Tehát adhatom úgy neki hogy mondjuk 2 liter vizet akarok adni neki akkor abba 3 ml táp kell? Vagy nem arányba kell nézni hanem csak egyszer 1,5 ml táp 1 liter vízhez? Telljesen összezavar.
Nem teljesne értem a problémád. De ha mégis értem, akkor az a válasz, hogy a feedchartban leírt adagolás mindig kizárólag x ml/l adagolásban van meghatározva! Magyarul 1 liter vízbe 1,5 ml táp megy(csak a te példáddal élek, nem tudom mennyit kell rakni a tápodból) 2 literbe 3 ml, 4 literbe 6 ml és így tovább!

Sosem nyomtam földben, de ott nem árt néha beiktatni egy sima vizes locsolást is a közegben felhalmozódott sók kimosása miatt úgy tudom.
De szerintem a táp táblázatában tuti le van ez vezetve úgy kb-ra. A növényen meg megintcsak látod, hogy éppen mi a helyzet. Sok-e a táp vagy kevés stb... Túllocsolással vigyázz! Sok sikert!
Charass is offline Quote

Old 04-24-2018, 07:33 PM #6119
Fernceci
Newbie

Fernceci is on a distinguished road
Bocsi ha rosszúl tudok fogalmazni de az volt a kérdésem hogy ami a folyékony tápokra van írva az egy hígítási recept amit be kell tartani vagy egy recept amit nem lehet tullépni? A válaszodból értve tehát ha egy növénynek adok 1,5 ml tápot 1 liter vízhez akkor eléggé alúl lesz öntözve és valószinüleg nem is fog jollakni vele. Tehát jó alaposan meg kell öntözni tegyük fel felnőtt növény esetében mondjuk megeszik 5 liter vizet, amihez 5x1,5 ml táp kell mert ami a tápszerre van írva az csak egy recept nem egy adott telljes étrend a növénynek amivel jollakik. Jól értem mostmár?
Fernceci is offline Quote

Old 04-24-2018, 07:59 PM #6120
Charass
Member

Charass's Avatar

Azt, hogy mennyi vizet kell ráönts a növényedre azt a pot mérete, a növény mérete, a levegő hőmérséklete, a közeg összetétele és még sok más dolog határozza meg!

Azt meg, hogy mennyi tápot kell rakj a ráöntött vízmennyiségbe pedig normál esetben a növényen látható jelek határozzák meg.(Nitrogén hiány, Ca hiány stb.) Nyilván nem várod meg a hiánytüneteket szándékosan, erre való az adagolási táblázat!

Magyarul literenként hozzáadsz 1,5 ml-t(ha ez van a táblázatodban) a locsolóvizedhez és ezzel locsolsz! Éppen annyit öntesz rá, amennyit kell! Majd ha ezekután hiánytünet keletkezik, és kizártál minden más lehetőséget amitől lehet(rossz ph stb) akkor esetleg lehet emelni a 1.5ml/literes adagoláson.

A legrövidebb válasz a kérdésedre: Igen, jól érted!
Charass is offline Quote

1 members found this post helpful.

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules