What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Co w ogrodzie rosnie Nam ? 2015

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
chemmy jones 84 d 12/12

na tym widac banany ?moze przetrzymane za dlugo?
siemka
zazwyczaj dzien scinki okreslam za pomoca ogladania tricomow przez mikroskop,bardzo czesto czekam na ten najlepszy moment (trzy kolory) ale czasmi zanim pokaze sie pukt bursztynowy trzeba czekac bardzo dlugo,i cscinam za szybko ,gdy tricomy sa mleczne ,przezroczyste .takzwana scinka moderada :) thc niejest w najwiekszym ztezeniu w roslinie ,ale jest super .
co do samych bananow,coz taka genetyka
duzym prowakatorem umnie jest to tez ze uzywam co2 ,juz kilka razy wspominalem ze mi sie chermia rosliny,te same ktore u innych sie niechermia.jakie ma wplyw na rosliny zbyd duzy poziom co2 na rosliny,niewiem tego , umnie tak to wyglada.

picture.php


picture.php


picture.php



zazwyczaj na fotkach makro widac w jakim momecie zostala scieta roslina ,czy za pozna bo wszystkie tricomy sa bursztynowe ,czy moderada gdy sa jeszcze wszystkie mleczne .bardzo dziekuje i pozdrawiam
 

uho667

Active member
jo, ja znowu uwazam roslny na bursztynach za przedjrzale a na przezroczystych nie gotowe,

mleczne to sa takie jakie uwazam za gotowe do scinki

co do co2 to powiedz mi jak dlugo aplikujesz na flo ? do konca ?
czytales kiedys opinie ludzi ze jest bez sens stosowac co2 powyzej 4 tyg flo , i ze samo co2 jako nawoz przedluza dlugosc flo ? jakie stezenie dajesz co2 ?
ja daje 1000ppm,i w 3-4 tyg wylaczam juz do konca ,

i jeszcze pytanie jaka masz lampe na ile powierzchni ?

bo samo co2 bez duzo wiekszej ilosci swiatla nie ma sensu, chyba ze mamy system zamkniety ,ale to duzo roboty zeby ogarnac bo i tlen korzenie potrzebuja i wilgoc drastycznie wzrasta

po za tym kozak odmianki podro
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
bursztynowe ,nie tylko taka kropka sie pokazuje w tych przezroczystych:)
2 x 600 w -2,40x 1.2
1000w -1,6x1,8
uzywam co2 unis,licze metry szesciene i nastawiam odpowiedni sybol do metrazu,i tak to wyglada.
co do samego uzywania co2,wszystko zalezy jakie rosliny,jak wysokie to od 28 dnia ,gdy np takie white og v2 to smialo mozna walic od pierwszego dnia 12/12
zauwazylem ze gdy sie przerwie zapodawanie co2 przed koncem flo to sie przedluza przekwitanie,kilka razy skonczyl sie gaz przed czasem to pozniej sie ciagnelo,tym razem tez sie tak stalo,zabraklo mi gazu,a zapozno zeby wstawiac nowa butle.
mam chdd x sd ibl co moze skonczy w 100-120 dni,jeszce jest prawie caly bialy
mam taki maly mikroklimat,mam maszyne co mi oddciaga wilgoc ,mam tez sterownik gse do wentyli,niemoge nazekac ,bo mniejwiecej mam ogarniente ,mozna by bylo bardziej optymalnie zmienic,ale to juz wydatek zaduzy.moze kiedys
 

uho667

Active member
jol nie zebym cie uswiadamial ale napisze co wiem

co2 unis cyli ecotechnics controller ?

widzisz z tego co czytalem to ty np masz optymalne swiatlo do powierzchni bo na 1,44m2 daje sie 600wat, a zey co2 mialo sens to np 200watt juz robi roznice i wtedy zarazem wzrasta zapotrzebowanie na jedzonko bo i rosliny szybciej rosna ,
kiedy odstawiamy co2 nalezy wyjalowic ziemie w celu zmiejszenia zarcia w ziemi,bo jak nam zostanie za duzo a co2 spadnie to nagle w zaleznosci jakie nawozy dochodzi nam zasolenia podloza i wtedy kwiatki zblokowane sa i przedluza sie czas flo, lub wyskakuja rowniez bananki od stresu

ja uzywam generatora co2 podlaczony pod suzan, a wentylacje ogarnia mi rowniez kontroler gse temp i humi , osuszacz rowniez pod suzan podlaczone
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
tak tak,zgadzam sie z toba.
plucze ziemie zawsze od 46 dnia flo,znaczy odtego dnia daje sama wode,gdy widze ze rosliny zulkna zabardzo ,dodaje phinal faze i troche zwalnia,przy zruznicowanej genetyce ciezko jest z okresleniem od ktorego dnia trzeba zaprzestac dodawanie nawozow .jak masz jedna odmianke ,nawet z nasion ,jest duzo latwiej.dlatego zawsze do 46 dnia daje zarcie.
nastepnym razem zkorzystam z twojej rady i przeplukam ziemie
bardzo dziekuje.
pozdrawiam
 

uho667

Active member
ja nie plukam ja jade organic i mam srodek bac finalsolution i on mi cale zarcie zamienia w enzymy ktore rosliny poprostu wciagaja ,i sa glodne w ciagu 3-4 dni
 

cheton

Active member
Veteran
tomram, rosliny super, ale pytanko jedno mam.Flo liczysz od momentu przelaczenia swiatla na 12/12?Bo z tych opisow na przyklad 84 dni 12/12 tak wynika.Rownie dobrze rzeczywistego flo moze byc z 70 dni dopiero, bo indukcja mogla zajac ze dwa tyg, u mnie tak bylo.No to od kiedy liczysz? ;)
 

uho667

Active member
iron bracie nie widac fotek bo skopiowalem nazwe z tomrana postu chodzilo o jego rosliny post 56 pozdro
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
tomram, rosliny super, ale pytanko jedno mam.Flo liczysz od momentu przelaczenia swiatla na 12/12?Bo z tych opisow na przyklad 84 dni 12/12 tak wynika.Rownie dobrze rzeczywistego flo moze byc z 70 dni dopiero, bo indukcja mogla zajac ze dwa tyg, u mnie tak bylo.No to od kiedy liczysz? ;)
cheton bracie ,bo ogolnie tak jest przyjete ze flo sie liczy od przelaczenia 12/12,tak licza tez banki nasion,niektorzy podaja nawet w ten sposob 60 dni 12/12 .indukcja kwitnienia zachodzi juz 3-5 dni 12/12 ,dlatego roslina tak akceleruja wzrost po przelaczeniu 12/12.tak mi sie wydaje:)
na out liczy sie od momentu produkcji kwiatow.gdzies sie z takim opisem spotkalem.
co innego gdy lecisz 12/12 od nasionka.

tez wazne jest oczywiscie kiedy przelaczysz 12/12,gdy przelaczysz zanim roslina sie okresli (w momecie gdy roslina uzyskuje ,tzw dojzalosc do kwitnienia)to dlugo trwa zanim zaindukuje kwitnienie,co innego gdy wegujesz rosline 4-5 tygodniu ,ona sie okresli pluciowo i wtedy dopiero przelaczysz 12/12
takie moje spostrzezenia
 

uho667

Active member
ja zawsze licze od momentu powstawania kwiatow bo indukcja w zaleznosci od genetyki zajmuje od kilku dni nawet do 3tyg i wiecej mowa sativy hazy itd, w sumie duzy udzial ma na to swiatlo, i czas zmiany na flo,ja bylem pewny ze seedbanki podaja czas flo od zaidukowania i tak cale zycie licze ,bo jednka zmiana na 12/12 nie czyni kwitnienia
 
Last edited:

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
no coz bracia i siostry,ja licze tak.mozliwe ze macie racje,ja sie natym nieznam :)
toteraz zawsze bierzcie na porawke przy moich opisach i odejmucie co tam sluszne
za duzo tego offu
cheese ,jaks fotka z 2010 r :)
picture.php


jeszce raz dziekuje za porady.bardzo dziekuje :)
pozdrawiam


dzisiaj scinam starbuda 85 d 12/12:biggrin:
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
clothez ,wygloda mega :headbange
wspomniana starbud,jedna z wyzszych roslin jaka mi urosla w tym sezonie,moze miezyc nawet 175-180cm,i boby :biggrin: jak isam zapach,mam ogromny dylemat co wrzucic do nft
picture.php


picture.php


picture.php
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
witam
wczoraj scielem cheesella i green poison ,obydwie skonczyly w 69 dniu 12/12
cheesella
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
D

DLOC

Dostala CANNA flush po 5litro w n donice takie same hehe

pewnie zaniedlugo wypelnia sie miodowe sloiki

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


pozdro
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Sciema :D

tomram sliczny ten green poison , lubieM takE hehe topy twarde jak kamienie - ladne topisze byle tak dalej bracie

Wybaczcie moja nieobecnosc czasowa lub zwloke z odpowiedziami , najlepsze sa jak ja to nazywam zaczepki takie komentarze pod fotkami w albumie albo jeszcze lepiej .... oldskool hehe

Bylo jest i bedzie tak ze wszystkie powstale krosy z chemdogiem DD f2 sa bardzo intesywne w zapachu ,smrodek ropy z owocami , inaczej sie miala sprawa ze Snack Jackiem albo AK47 tam wszystko bylo owocowe , ale co tam ,bylo minelo idziemy dalej ...

StarDawg Illuminati (Nag Champa Kush) - tylko w klonie x Chemdog DD f2 feminiZZed

picture.php


chmura wychodzi bardzo mocna z tej odmiany , mozna trafic 3 rozne phena ...

picture.php


najlepsze takie rosliny co obficie owocuja a owoce sam najmocniejsze ...

lubie mocno poczuc w lucu ze pale tak samo jak bimber pije ...

picture.php


duzo zdrowka oraz milosci

ZZ
 

jerzu19

Active member
Veteran
Witam
Tom od kogo ten green poison?
DLOC na ostatnim zdjęciu fajnie widać "szron"!!!
Zz napisz proszę jak z działaniem!?

picture.php


picture.php


picture.php


pozdro
 

Latest posts

Latest posts

Top