What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Salutare tuturor growerilor !

Bruder.Dr.Kush

New member
O zi frumoasa cu soare si cu motivația de a incepe un grow alaturi de voi. :pimp3: Am 7 seminte.:woohoo: As vrea sa fac un grow outdoor anul acesta. :plant grow: Pentru germinare buna sa las semintele in pahar cu apa o zi sau sa le pun direct in servetel?
In apa trebuie sa adaug ceva nutrienti sau sa las doar apa de la robinet. Multumesc tuturor pentru ajutor. :tiphat:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
vezi la mine in semnatura cum germinez eu semintele. in pozele alea eu le-am lasat cam mult...gen 10 zile - uitasem de ele. 3-4 maxim.
nu adauga nimic. samanta are tot ce ii trebuie inauntru.

just add H2O
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Pentru ce? Da, mai sunt unii care folosesc frigul pt a germina semințe dar eu nu recomand asta pt semințe proaspete. Și nici nu am încercat.

Poate nu ai citit bine. Am scris PE frigider. Nu ÎN frigider. :tiphat:
 

Bruder.Dr.Kush

New member
Multumesc mult Gantz !

Multumesc mult Gantz !

Am citit bine ce mi-ai spus si am bagat la cap.
Ideea de a pune semintele in frigider era luata tot de pe acest forum dar nu mai tin minte exact unde am citit. Aici era problema mea cu germinariile trecute, nu le tineam la o temperatura cum degaja figiderul in spate.
Multumesc mult pentru sfaturi Gantz. :tiphat:

Am sa revin cu poze cand rezolv germinarea. :greenstars:
 

Bruder.Dr.Kush

New member
Salutare tuturor. :tiphat: Am inceput prima faza. :plant grow: Semintele incep sa iasă la lumina.:greenstars:
Am cumparat produse din Gama Biobizz :
Biobizz Root
Biobizz Grow
Biobizz bloom
Pot sa folosesc biobizz root din momentul in care le pun in pahar, sau dupa ce scoate capu afara din pahar?
 

Attachments

  • 20190525_003319.jpg
    20190525_003319.jpg
    27.8 KB · Views: 43
  • 20190524_141840.jpg
    20190524_141840.jpg
    26.9 KB · Views: 45

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
De unde știi că e fetiță?? Dacă semințele sunt unknown??
Sunt prea mici !!! Riști să le arzi rădăcinile!!
Îngrășămintele le poți da din a doua săptămână sau chiar mai mari a 3 a săptămână!
Eu dacă le fac transplantul din 2 in 2 săptămâni în pământ fertilizat nici nu le mai dau îngrășământ!
Le dau doar când intră în floare!!
Dar dacă zici că le dai afară adică out deci nici nu prea mas mai complica sa le dau fertilizat!
După ce le scot afară după da!
Dar asta înseamnă să nu fii puturos dacă într-adevăr vrei să scoți ceva daca le lași de capul lor fără fert și fără apă scoți și tu de câteva jointuri!
:tiphat:
 

Bruder.Dr.Kush

New member
Multumesc mult Vasi !
Eu sper sa fie fetiță. Daca sunt auto, le las in galeata iar daca sunt fotoperiodice le bag in pamant.
Sincer as vrea sa scot calitate nu cantitate.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Auto? Din semințe surpriza?

Semințele auto sunt în mare parte feminizate. Nu zic ca nu găsești din când în când o sămânță în Bud de auto dar cam tot ce se vinde pe piața de auto sunt feminizate asa ca mai rar e sa ai auo masculi și femele în același pachet.

Din semințe cu proveniență necunoscuta poti învăța câteva lucruri și poți fi surprins de ele. Dar mai bine renunti la fantezii gen "toate sunt auto feminizate" și "la primul Grow iese kilu"... Nu de alta dar nu funcționează asa...

Nu le da nimic deocamdată. Și dacă îți place să cumperi biobizz, poate îți place și sa te uiți pe pagina lor sa vezi ce face fiecare produs.
:tiphat:
 

Bruder.Dr.Kush

New member
Multumesc mult Gantz !

Multumesc mult Gantz !

Tin sa precizez ca semintele pe care le am sunt toate din bud. ( Momentan... ) 2 semințe dintr-un bud auto si 8 seminte din plante de toamna.
Imi spui te rog daca ai incercat un strain de la sweet seeds care se termina mai repede pe toamna, si un strain auto care merge destul de bine pe outdoor as prefera de la sweet seeds pt ca au pachete de 25 buc. la pret bun.
Multumesc mult inca odata Gantz :tiphat:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Nu am încercat foarte multe de la sweet seeds dar sunt ok. Tot ce am crescut și fumat de la ei a fost un fum ok.
Sa termine repede? Orice automata sau fast versión.
Vezi și tu ca au secție pe forum. Baga ochiu și decide singur. :tiphat:
 

Bruder.Dr.Kush

New member
Multumesc mult Gantz !

Multumesc mult Gantz !

Mulțumesc pentru raspuns Gants.
Poza cu regina. ( Rog pareri. Arata bine sau necesita ceva nutrienti? ) Multumesc!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Acusi poate sa scoata si preflowers de la scoaterea afara, deci nu te grabi sa tragi concluzii chiar daca apar pistili..
 

Bruder.Dr.Kush

New member
Cer ajutor!

Cer ajutor!

Va rog sa ma ajutati. Cred ca se imbolnaveste regina si nu stiu ce ar putea sa aibe.
 

Attachments

  • 20190625_193851.jpg
    20190625_193851.jpg
    71.9 KB · Views: 46
  • 20190625_193836.jpg
    20190625_193836.jpg
    54.5 KB · Views: 49
Top