What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Despre CBD

mihaipetre

New member
Ce parere aveti de cbd?
Se poate face diy? se merita e facut in regim diy?

Am probleme cu somnu si ma bate gandul sa incerc, doar partea "medicala" din planta, dar nu stiu cat o fi de eficient acest cbd.

Ce am vazut prin magazine mi se par preturi exagerate, si parca nu ma lasa buzunarul sa testez si cu atat mai mult sa folosesc pe termen lung, nu m-am interesat foarte mult, dar asa la prima vedere
 
Sa stii ca partea medicinala e toata planta nu doar cbd-ul, cele mai bune rezultate le au pacientii care folosesc toata planta. 100% o sa te bage la somn cbd-ul poti incerca linistit. Se poate face is o gramada de metode pe site.
EU il simt doar prin simplu fapt ca fumez si ma enerveaza la culme ca prea ma moleseste dapoi un extract de cbd , o sa fii una cu perinuta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pentru somn un ceai ce contine passiflora si melissa, eventual si lavanda (si mai sunt si altele care imi scapa acum) ar fi cel putin la fel de bun ca un extract cbd. Si sigur mai bun decat un ceai de canepa.
 
Ai grija cu teiu ca io am bagat vreo saptamana pana mi-am dat seama ca nu se mai trezeste gigel de la el, in schimb iarba e afrodisiac.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Inseamna ca bag prea multa iarba. Ca am ceva mixuri de ceai de au si tei, si mai bag dar nu s-a simtit vreodata.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Cu teiu e pe bune. Ala micu își ia vacanță. Libidoul dispare. Da, te calmează, dar dacă vrei sa prestezi ma tem ca nu va funcționa. :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Bine de stiut si de evitat. :joint:
Ceai pur de tei n-am mai baut de cand eram mic, si nici nu am de gand ca e prea puternica si neplacuta aroma pentru mine. Dar in mixuri merge uneori.
 

deepstate

Member
Ia de pe darknet niste iarba cu continut ridicat de CBD si vezi ce-ti face.

In regim DIY oricum te ia garda cand iti gaseste planta, ca ochiometric nu prea exista diferente intre ele.
 
Numai pt cbd nu m-as complica cu nici un site, as lua 1kg de Samanta de la magazinele pescaresti, sau de la hrana pt pasari, etc si as baga un out de ala periculos, intro luna culegi nu mai stai sa te risti pana face muguri
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ia de pe darknet niste iarba cu continut ridicat de CBD si vezi ce-ti face.

In regim DIY oricum te ia garda cand iti gaseste planta, ca ochiometric nu prea exista diferente intre ele.

Informatie eronata. Este ilegal sa cresti fara licenta, iar cu licenta nu se poate indoor. Deci te ia oricum, si daca te crede ca e 100% lipsita de thc.

Numai pt cbd nu m-as complica cu nici un site, as lua 1kg de Samanta de la magazinele pescaresti, sau de la hrana pt pasari, etc si as baga un out de ala periculos, intro luna culegi nu mai stai sa te risti pana face muguri

De parca nu gasesti canepa pe camp cata vrei..
 
Last edited:
CBD-ul e vrăjeală de la BIG PHARMA, să demonizeze planta de cannabis, la fel ca și strain-urile cu CBD. Trebuie să prinzi "FENOTIPUL" ca să poți avea planta necesară doar cu CBD si CREDE !, că am incercat de mai multe ori, că trebuia dat la un copil doar cu CBD si nu am reusit să fac planta doar cu CBD, tot ce am crescut a fost cu mult THC. Mulți au picat în plasa lor, de aia și "canabisul medicinal" prinde forță în Romania, că lumea nu știe despre plantă prea multe.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De cand cu testele genetice si de cannabinoizi, chiar exista varietati cu thc neglijabil si cbd suficient pentru extractie. Majoritatea in clone form, dar sunt si cateva in seedform. In plus, cbd se poate separa de thc prin distilare cu recuperare chiar si in regim "homemade", asa ca daca vrei se poate. Ca sanu mai zic ca se poate extrage mult cbd cu thc neglijabil daca extragi inainte de flower, chiar si din strainuri ce nu sunt neaparat selectate pentru cantitatea mica de thc si raportul mare de cbd.
 
Top