What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Canepa

Stradel

Member
Canepa ca si restul familiei se recolteaza dupa tricomi ca sa fie mai exact m
omentul potentei maxime, da poti sari peste toate astea si ii dai topor la sfarsitul lunii bine e si momentul cand tre sa ai bulan sa gasesti vreo canepa neinsamantata.deci potenta...

Sa pui niste poze daca tot ai deschis un thread
 
Last edited by a moderator:

GanjaAlpha

New member
deci daca vad bud pe ia pot sa i dau topor super :) sau mas gandi sa merg sa fac un milky si nu vreau sa o stric degeaba
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca vezi seminte coapte pe ea atunci e gata. Si nush de unde economia asta, ca e canepa destula in tara asta. Apropo, milky way e scarbos atunci cand il bei.
 

GanjaAlpha

New member
Da stiu are gust de clorofila , o sa pun niste poze cu ia pe la jumate sf. lui august si cum o so fac tot procesul pentru cine nu stie.Odata niste tovarasi au facut un milky din niste plante de weed care nu prea aveau bad pe ele dar erau foarte lipicioase si miroseau tare si cica au mers 30m in 5 ore :)) si ia rupt mult mai tare si mai fain.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Decat milky way - care e intradevar cel mai scarbos preparat din canepa, mai bine faci cannabutter. E curat, limpede, doar cu putin miros si gust de canepa, dar retine tot ce e mai bun din ea, avand puternice proprietati terapeutice.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si se poate face mult mai concentrat.. Cel putin daca folosesti canepa poti extrage din 2-3 randuri de material vegetal in acelasi unt si iese ceva calumea. Un alt avantaj e pastrarea. Untul tine cateva luni, laptele tine MAXIM o saptamana. :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca samanta a venit sigilata intr-un pachet original al unui breeder de renume, de la un shop corect ai toate sansele sa fie ok. Daca nu, atunci poti sa ai dubii, de multe ori pe buna dreptate.
 

cadavruslos

Well-known member
Ms frumos , ### . insa am citit si eu cateva poosturi pe aici scrise de voi cu shopurile din romania si na .... m am gandit ca poate nu e ok , sper sa decurga totul cum trebuie
MS
 
Last edited by a moderator:

cadavruslos

Well-known member
I am lasat un mail breederului de unde am vrut sa comand initial si mi a rasp , cica sunt ok , ca sunt in parteneriat , sper ca cei de la noi sa fie seriosi si pe viitor sa nu maie existe probleme de genu celor care am citit
 

Bruder.Dr.Kush

New member
Salutare tuturor!
Am gasit hectare de canepa. Imi spuneti va rog in cativa pasi rapizi cum sa produc butter din canepa?
Extrag ceva din ea acum?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Am expus de NNN ori pe threadul cu utilizarea medicinala, sectiunea RO cum se fac extracte de canepa.

Dar de ce tocmai din canepa, adica aia cu putini canabinoizi, si aproape toti CBD?


Totusi na un pas rapid: fierbi canepa in apa cu niste unt deasupra. Multa canepa, multa apa, putin unt. Tii cont ca ai 1-2% canabinoizi (toamna) in canepa uscata, si din raportul canepa unt stii aproximativ ce concentratie ai.


Nota. Mai ales daca il concentrezi, preparatul va fi usor psihoactiv. Acuma, depinde cat o sa mananci...
 
Salutare baieti. Vreau sa va anunt ca in urma cu cateva zile am gasit in sfarsit un fenotip Ruderalis care mi-a dat high :laughing:

Ce-i drept, nu am incercat multe rudy-uri la viata mea, doar de cateva ori, cu rezultate foarte dezamagitoare si renuntasem sa mai caut canepa buna de fumat, pe campuri. Ei, uite ca exista si asa ceva si nu mi-a venit sa cred prima data cand am probat-o, am zis poate e autosugestie. Luasem doar un varf mic, de curiozitate, ca vazusem planta singurica in locatia respectiva si am zis ca poate e fara seminte, plus ca arata interesant ea, cu foxtails and shit. Ei, nu era fara seminte, avea destule, probabil din autopolenizare sau polen de la distanta, ca absolut nici urma de mascul prin preajma. Mirosul?... foaaarte tipic de rudy, pentru cei care il stiu, mai precis varianta aia fructata si "fresh" (mai este si varianta care are o tenta de "petrol"...)... asa ca mi-am zis, clar asta n-are treaba, e doar o rudy.

Cand am inceput sa fumez varful ala, uscat intamplator in buzunarul blugilor in care il uitasem timp de vreo 2 zile, cam in ~10 min (dupa vreo 5-6 fumuri) a inceput sa se faca simtita o euforie tipica de sativa, la o intensitate in jur de 5 pe o scara de la 1 la 10, unde 10 e high-ul de Skunk#1. Pe masura ce mai fumam, euforia capata si o senzatie corporala, dar nu stone ci tot high, simtit ca o senzatie placuta in corp, lipsita total de somnolenta. Intensitatea ramanea insa plafonata la acelasi nivel moderat.. Mi-am zis, "bah, poate mi se pare, e autosugestie"... ce-i drept gustul fumului era ok, gen gust de iarba average-grade si deloc aspru, desi se uscase de doar 2 zile intr-un fucking buzunar... Ma simteam pur si simplu foarte, foarte OK, ca pe o sativa din aia buna, dar cu efect slabut. M-am uitat in oglinda.. ochii usor rozulii, dar nu evident injectati. La urma urmei, ochii rosii mai mult de la Indica...

Senzatia care imi parea evidenta a durat cam o ora, nu mai mult, dupa care am simtit ca ma intorsesem la luciditatea de dinainte. Problema era ca nu mai aveam de fumat, terminasem tot varful ala, asa ca mi-am zis ca ziua urmatoare ma intorc acolo sa mai iau din planta aia si sa ma conving daca a fost autosugestie sau nu.

Ei bine, in seara asta a fost a 2-a sesiune de proba, dupa ce am luat bucati generoase din planta, neputand sa o iau pe toata, pentru ca nu era chiar izolata zona si cam umbla lumea pe acolo si se cam uita ciudat la ce fac eu cu buruiana aia...:biggrin:
Ei bine, au trecut 4 ore de cand am fumat destul de mult din ce-am luat si inca simt efectul :laughing: desi acum am intrat pe fade-out.

Stau sa ma gandesc daca totusi e Rudy 100% sau o fi corcita cu ceva fumabil, avand in vedere ca suntem in septembrie si planta, desi cu seminte pe alocuri, inca mai are si zone cu pistili albi..? In orice caz, din umila mea experienta cu ierburile cred ca are cel putin 4% THC, daca nu chiar 5%. In orice caz, sunt bucuros de descoperire si am strans vreo 100 de seminte din ea, din care poate gasesc un fenotip mai potent din care sa scot o sinsemilla romaneasca numa bunicica. Am de gand sa o numesc Mioritic Haze :laughing::laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Totusi, ai avut ceva tragere sa incerci. Eu le-am incervat si indoor, si se facusera rasinoase bine, a fost ceva high dar mai mult cbd. Sa zic asa max 2 % thc, dar ceva mai mult cbd. (Am fumat doar calaxy rasinosi, bud-ul sa zic asa.)
La out am facut de 2-3 milky way din canepa si a fost ceva high initial dar si am cazut pe somn adanc dupa nici o ora. Nu mai imi trebuie.
In alta ordine de idei, nu uita sa inregistrezi numele la osim. :muahaha:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
In orice caz, sunt bucuros de descoperire si am strans vreo 100 de seminte din ea, din care poate gasesc un fenotip mai potent din care sa scot o sinsemilla romaneasca numa bunicica. Am de gand sa o numesc Mioritic Haze :laughing::laughing:


Chiar si haldanul romanesc, daca sunt putine precipitatii, face ceva THC, deci clar se poate, insa eu as zice ca poate a fost 2%, nu 4. Sau 5. But who knows? In tot cazul as zice ca ai fost norocos, eu a trebuit sa o concentrez ca sa dea oleaca de veselie, cat pentru un sezon de Star Trek. Pe care il dormii de la jumatate...

Chestia e ca iti va trebui ceva rabdare la selectie, o sa ai ceva fenotipuri, majoritatea CBD. Plus viabilitate scazuta rau. Nu stiu ce au astea, dar unele seminte germineaza si dupa 2-3 ani! Am un loc in care mi-a rasarit si dupa un an de smuls fir cu fir.

In tot cazul, ii facem analize dupa ce stabilizezi soiul :tiphat:. Pentru asta scot kitul de TLC din pod...
 
..eu as zice ca poate a fost 2%, nu 4. Sau 5. But who knows?..
Bro... is destul de spart acuma (cam 6 spre 7, de la 1 la 10), dupa ce am vaporizat doar 2 g din rudy-ul asta :laughing: L-am trimuit frumos si tinut la borcan 2 zile. Pare ca curing-ul asta scurt deja l-a imbunatatit usor :tiphat:, plus ca incepe sa iasa la iveala un miros gen Afghan, acrisor-earthy asa, daca stiti mirosul respectiv. In orice caz, high-ul e high strict, fara stone.

Nu stiu, poate n-o fi 100% rudy, poate o fi crescut din niste bag seed aruncat de cineva pt ca planta era singura, pe langa un gard dintr-o localitate, deci nu pe camp.. Si in rest, nu prea mai sunt canepe salbatice crescand prin oras asa..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai daca zici si ca nu are stone si e doar high, as miza pe ceva auto cat de cat sativos. Altfel, rudy nu prea poa sa fie fara stone, si nici sa fie gata asa devreme si sa fie si sativoasa nu te poti astepta de la o planta normala. Daca zici ca e comparabila la miros cu ruderalisul, iar s-ar explica, ca automatele au genetica de ruderalis in ele. Oricum, e clar ceva aparte, si nu norma.
 
Top