What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Bengi Haze<<>>kinti-benti LED grow

timoslav

Member
Na mondom olyan szép aktív ez a magyar része a fórumnak hogy én is belövök egy naplót.

Bengi haze az ACE seeds-ől, 9-10 hét az érési idő. Az életpályáját egy paradicsom meg egy bazsalikom társaságában kezdte az ablak párkányon, később hozzájuk csatlakozott még egy rozmaring meg egy kiss csili (red hot cherry chilli). Igy egymás társaságában napoztak szeptember 15-ig az ablak párkányon mikor is egy improvizált benti "boxba" raktam át őket...


A fényt az első héten egy házi készítésű 100 wattos LED lámpa adta melyiket 60 watton futtatok (fény színe 3000 kelvin).


Rá egy hétre csatlakozott ugyanugy 100 wattos, 60 watton vezérelt 4000 kelvines LED lámpa.


A harmadik héten meg egy "cheapsheet" csippel szerelt dupla kínai, 50 watton vezérelt 6500 kelvines LED.


Plusz még egy pár 24W/m LED csík, amiből összesen 2 métert szereltem be ami ugye 48 wattot tesz ki.


A ventilációt 12 voltos számítógépes ventik látják el, van még egy szénfilterem is aztán ezzel löketem a kedvest. Néhány friss kép még a részemről azt bucsuzok is.

Várom a kérdéseket, csáááá
 

timoslav

Member
Az improvizált box:
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

timoslav

Member
Csak öt képet lehet benyomni egyszerre tehát itt van még egy pár:
picture.php

picture.php

picture.php


Ja az nem penész a leveleken ne legyen pánik cak egy kiss csalán+magnézium keverék...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
azok a ledek odabasznak :D ledminator3000 :D
valahogy lehet egy kommentbe több képet is tolni,mint öt, de már elfelejtettem hogyan.. talán rastamann emlékszik rá
 

timoslav

Member
Engem is meglepett, a fórum LED kevelőji nem javasolták ezt a LED-ezt mert hogy olcsó kínai, különben ez a Chanzon csipje, aliexpressről rendeltem 7,5 euróért és hát mit mondhak teszi a dolgát. Na de azért várjuk ki a végét &#55357;&#56832;
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem egészen a teljesítményre gondoltam (hanem a DIY kivitelre, jól összepattintottad :D), a led nekem kínai.. ja és nem az aliről.. csak kurvára nem értek hozzá melyik mi, annyiféle van elfelejtem mit tud az egyik, mire elolvasok egy másik leírást :D
egyébként egy német arc csinált teszteket különböző alis ledcsíkokkal meg mindenféle szirszarral, az eredmény nem volt annyira problémás, inkább a kiviteli minőségük kritikán aluli, mert az !első! kört se fejezte be és már vannak részek, ahol behaltak a kis világítóegységek a csíkokon

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?threadid=349705

picture.php
 

timoslav

Member
Az elmúlt héten sokat pakolt az illat csomagjába ami erősen gyümölcsösre húz de kezd egy kicsit borsosá válni. Nem szabad sokáig nyítva hagynom a sátram mert puff mindjárt illatozik minden. Szerintetek még hány hetem van hátra kb.?
 
Top