What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Chieftec pc grow/ durban poison

Alanbrown88

Member
picture.php
 

Alanbrown88

Member
Update:
Az új barkácsolt szénszűrő nagyon jól funkcionál. Bátorítanék mindenkit aki nyűgnek érez egyet csinálni vagy pusztán lusta hogy ne vacakoljon és vagye rá a minimális fáradságot és csinálja meg a sajátját.(Eleinte én is csak az alternatívákat kerestem)
/ A tiszta levegő közös cél úgy globálisan. /
Hajnali helyzetjelentés:
Kíváncsi voltam mennyi a páratartalom és a hőmérséklet így sötétben, 53% 22 celsius.
(Visszatettem biztonság kedvéért a kis páraoptimalizáló kis vizes dobozkámat benne a szivaccsal.)
Nem tudom pontosan a virágzás mely szakaszában kell csökkenteni a páratartalmat és mennyire?
Világos órákban sem esik 44% alá a pára.Bár mikor betettem a szűrőt gondoltam kive s zem a kis tálkát
Kíváncsi voltam mennyi lesz a pára. Pár óra elteltével csekkoltam lement 39re.
Biztos ami biztos visszatettem a vizes dobozkát.
Sok fórumon olvastam pcs köröknél humidity problem van dögivel. Viszont a hozzáértők nem ajánlják a párásítót. Eleinte gondolkodtam hogy mi lenne ha tennék be de túl kicsi a hely és emiatt a penész garantált lett volna.
A legtöbben ezt sima dobozos párologtatást vagy nagyobb boxban lógatott vizes törölközőt ajánlottak.(igazuk v a n)
Ami még pc boxnál/micro boxoknál úgy látom bevált dolog az a passzív beömlő.( befúvó nem kell... tornádóra nincs szükség)
Optimális környezet kell és meghálálja a kis drága.
Köszönet Prisma Úrnak aki a technikai részében sok jó tanáccsal látott el :)
WHIPEDMEAT is sokat okosított.
Köszönöm előre is mindenkinek aki hozzátett ahhoz hogy egy profi kis működö microboxot tudtam kreálni!
 

Alanbrown88

Member
A képeken nem látni de alsó régebbi leveleken 2-3levél apró lyukak vannak. Utánaolvastam és Kálium hiány elvileg. Ilyenkor van e ok aggodalomra ? Kapjon esetleg egy kis virágzós tápot is?
 

Alanbrown88

Member
Megtoldottam a világítást egy e27 foglalatos meleg fehér 2700k-s led izzóval amit jobb oldalra szereltem fel. 17W - 1400 lumen

/Jövőhéten jövök friss képekkel/
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem volt benne, a válasz mert lehet charassnak is megégette vagy mi volt mikor túl közel rakta búra nélkül.
 

Alanbrown88

Member
Most fordítottam egyet a növényen. Nem tudom mennyit nőlnek még a bugák. De valószín nem ér be a búráig. Szerintem érdemes levennem.
Simán pattintsam le pl egy tűvel ?
 

Alanbrown88

Member
Marad a búra :D Elég erősen rá van fixálva .. Sebaj így megy majd végig. Szerintetek hány hét van kb teljes beérésig?
 

Prisma

Active member
Update:
Az új barkácsolt szénszűrő nagyon jól funkcionál. Bátorítanék mindenkit aki nyűgnek érez egyet csinálni vagy pusztán lusta hogy ne vacakoljon és vagye rá a minimális fáradságot és csinálja meg a sajátját.(Eleinte én is csak az alternatívákat kerestem)
/ A tiszta levegő közös cél úgy globálisan. /
Hajnali helyzetjelentés:
Kíváncsi voltam mennyi a páratartalom és a hőmérséklet így sötétben, 53% 22 celsius.
(Visszatettem biztonság kedvéért a kis páraoptimalizáló kis vizes dobozkámat benne a szivaccsal.)
Nem tudom pontosan a virágzás mely szakaszában kell csökkenteni a páratartalmat és mennyire?
Világos órákban sem esik 44% alá a pára.Bár mikor betettem a szűrőt gondoltam kive s zem a kis tálkát
Kíváncsi voltam mennyi lesz a pára. Pár óra elteltével csekkoltam lement 39re.
Biztos ami biztos visszatettem a vizes dobozkát.
Sok fórumon olvastam pcs köröknél humidity problem van dögivel. Viszont a hozzáértők nem ajánlják a párásítót. Eleinte gondolkodtam hogy mi lenne ha tennék be de túl kicsi a hely és emiatt a penész garantált lett volna.
A legtöbben ezt sima dobozos párologtatást vagy nagyobb boxban lógatott vizes törölközőt ajánlottak.(igazuk v a n)
Ami még pc boxnál/micro boxoknál úgy látom bevált dolog az a passzív beömlő.( befúvó nem kell... tornádóra nincs szükség)
Optimális környezet kell és meghálálja a kis drága.
Köszönet Prisma Úrnak aki a technikai részében sok jó tanáccsal látott el :)
WHIPEDMEAT is sokat okosított.
Köszönöm előre is mindenkinek aki hozzátett ahhoz hogy egy profi kis működö microboxot tudtam kreálni!

Nincs mit Papa, ahogy látom faszányosan bele is jöttél, csak így tovább. :);):D
 

Alanbrown88

Member
Update:
Hízik hízik.. Nem bánnám ha túlsúlyos kislány lenne
Minden oké, egyedül a pára amivel gondom lett az éjszakai órákban. Nappal 40 körül van, éjszaka sokszor ment 60 -70 fölé is. Mivel a hely nem nagy a boxban így arra gondoltam keresek diy alternatívát a pára problémára. Fél literes colás flakon félbevág, a nyakas részét beforditjuk viszont előtte egy harisnyát ráhuztam,hogy ne essen le a só amit ezután beletettem a tetejére. A pehely lenne az igazi de most csak sima asztali só van itthon. Bár úgy tűnik okés ez is, elvileg a viz lecsepeg az üvegbe amit megszívott a só. Nem lenne fasza penésszel bajlódni..
Egy érdekesség még a végére. Olvastam egy cikket a fahéjról.
Elvileg korrektül lehet vele gyökereztetni mivel tartalmazza azt a hormont ami szükséges hozzá.(valamint a méz is )
Azt is hozzátették hogy gombák penész stb nagyon nem kedvelik ezért hasznos a földbe keverni egy kis fahéjat.
U.i.: Van egy klón is ami nem betervezett volt. Kötözès során alul megsèrült inkább jobbnak láttam ha megpróbálom kigyökereztetni. Mivel nem volt semmi erre alkalmas hivatalos szerem ezèrt egy èjjelt állt fahèjas mèzes vízben, majd másnap megforgattam a nedves szárat fahèjban aztán fahèjjal megtűzdelt compo sanába került.
 
Last edited:

Alanbrown88

Member
Ő lenne a be nem tervezett "gyerek".
De sebaj úgyis olvasgattam már az un. Monster cropping technikáról,ami lényegében ez lenne.

Egy virágzó klón. Igaz azt is írták nem mindig jön össze ilyenkor a gyökerezés.
DIY gyökereztetés:

Fahéjas/mézes(eredeti méz)vízben volt egy éjszaka, majd meg lett forgatva a szára fahéjban.Aztán laza nedves földbe került.



picture.php
 
Last edited:

anyu

Member
Egeszsegesnek tünik. Lehet kapni gyökereztető port is kerteszetben ( többefele neven, amin korabban volt, az megszünt, azert nem irok nevet )
 

Alanbrown88

Member
Egeszsegesnek tünik. Lehet kapni gyökereztető port is kerteszetben ( többefele neven, amin korabban volt, az megszünt, azert nem irok nevet )


Igen viszont a méz és a fahéj is tartalmaz gyökereztet hormont. Most kipróbáljuk egyúttal. Nem akartam mászkálni kertészetekbe meg sehova se.. pihi van :D:dance013:
 
Top