What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Snypie

Active member
úgyvan! ph-t meg 6ra. a hibákból meg le kell vonni a megfelelő következtetéseket és aszerint cselekedni. mindannyian átmentünk/átmegyünk problémákon. Króm kollégán kívül :) olyat még nem láttam aki tökéletesen cselekszik minden időben

Ezt a Ph-t kifejtenéd kérlek? A tartományra lennék kíváncsi. Eddig azt mondták nekem, h tartsam 5.5 5.8 között. Akkor most mi az igazság? :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
5.2-6.2 között ingadozhat, minden elemnek más kicsit az érték, amin a legjobban felvehető

Nutrient_Chart2.gif
 

Snypie

Active member
Akkor magyarul felengedem 6.2-re, majd lehúzom 5.5-re (a kép alapján)? És ez a kör folytatódik?
 

Snypie

Active member
8. nap kezdete

Akkor újabb körbe fogtam, remélem ez már menni fog.

4 db RQS - NL Rapid rooterben csíráztatva. Ma 8 naposak, szépen benőtték a kockát, így ma betettem a rendszerbe. Agyaggolyók megtisztítva, PH állítva. 8 napig csak tiszta RO vízzel locsolgattam.

EC: 0.53
PH: 5.7

 

Solon

Well-known member
Akkor magyarul felengedem 6.2-re, majd lehúzom 5.5-re (a kép alapján)? És ez a kör folytatódik?

Nem. A lényeg, hogy ne ingadozzon, ne legyenek extrém kilengések, normális keretek között mozogjon a ph és ec. Hiába húzod be a ph-t 5.8-ra minden reggel, ha 6.7, vagy 5.0-ról kell, mert az úgy szar. A lényeg, hogy egyenletes legyen, ha az nálad ph 6.0, akkor annyi, nem kell 5.8-ra törekedni, értékeken belül van a 6.0 is, a lényeg hogy ne legyen össze-vissza ugrálás. Persze, ha eljutsz oda, hogy minden reggel csak 0.1 ph-t kell korrigálni az már elég jó. Ha sok komponensel mész neki, elég könnyű a komponensek változtatásával olyan keveréket találni, ami stabil oldathoz vezet. Pl. ferti+CaN-hez nem feltétlen kéne MgSO4 -a kén miatt azért nem árt-, de ha nem adsz hozzá egy keveset, az alap oldat PH-ja sokkal gyorsabban fog változni. Kísérletezni kell, sokat mérni és következtetéseket levonni. Fajtánkén nagyon eltér minden, pl. egy kush nálam 2.8 EC-t is rendesen elvisel, egy AK variáns fajta meg morcos már 1.8 EC-re is vegetatív szakaszban. Három alap pillér, jó PH, jó EC, Oxigén a gyökérnek, s ezek stabilan tartva.


Én most 6.5 ph-val dolgozom, éppen ilyen keveréket sikerült kikutyulnom, tök jól elvannak benne és 4 nap alatt se kellett baszakodnom a PH-val, ha rá is mérek max 6.2 amit kapok, 4 nap alatt ez elég elviselhető, ha tökös lennék, csökkenteném a kipárolgást és ennyi se lenne. Ez szélsőséges, de ha össze-vissza ugrálna a ph, sokkal rosszabb lenne a helyzet. 200 litert nyilván nem fogok újra keverni, vagy lesavazni, hátha ezen a héten elég lesz a hidrogén-karbonát leadása a gyökérzetnek, ahhoz, hogy stabilan 6 fölött legyen a ph és ne essen be 5-re.
 

Snypie

Active member
Hát akkor lehet ez is baj volt, én mindig lehúztam...
Tapasztalatból tudom, h reggelre fel fog menni kb. 6.1-6.2-ra (ez a tancsere utáni első nap). Akkor a leírásod alapján hagyjam úgy, amíg feljebb nem megy? Általában 6.2 fölé nem nagyon ment soha, akár több nap után sem. És ha feljebb megy, akkor meddig célszerű levinni?
 

Solon

Well-known member
Ha 5.8 és 6.2 között tudod tartani az oldat ph értékét folyamatosan és nincs nagy kilengés, az teljesen ideális. Ha így sincs normális növekedés, akkor:
-túl nagy az EC
-túl kicsi az EC
-nem jó a táp összetétel
-kevés az oxigén a gyökérzetnek
-kevés a fény
-rohad a gyökér
-szar a mérő

A 6.5-öt nem példának írtam, ez elég magas érték, én azért kevertem be ennyire, mert mostanában elég keveset vagyok kert közelben, és tudom, hogy nálam lefelé vándorol a ph, így nálam tök jól elműködik a kert automata üzemben, ha nem nézek rá 4 napig se sincs probléma.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ingadozás ... a normális keret között mozgás az nem ingadozás .... amikor egy intervallumban van tartva.. ja nem az csalamádé...

5.8 -+ 0.5 ahol mozoghat...
 

Snypie

Active member
8 napja a Wilmában

Megint kezd rossz irányba fordulni a helyzet.
Az EC-t a rendszerbe rakás után visszahigítottam 0.4 EC-re, most is kb. annyi, pontosan 0.43.
Ferti IV-CaN-MgSo4
1:1:0.5
Azaz 0.2 gr/l:0.2 gr/l:0.1 gr/l. Ez 0.6 Ec-t adott, ez lett visszahigítva 0.4 EC-re.
A lámpa 30-32 cm-re van tőlük.
Ph-t minden nap 2x ellenőrzöm, 5.5 és 6.4 között tartom mindig. Foszforsavval állítom.
A locsolás 1 óránként megy 15 percet, a sötét szakaszban nem megy.

Az egyik növényen, ami a jobb elülső sarokban van, annak az első levelei bebarnultak (ekkor még 24 cm-en volt a lámpa, felemeltem 30-ra, úgy tűnt elmúlt, de rá 4 napra a második levélpár is barnulni kezdett). Az összes növényen egy picit felfelé kunkorodnak a levelek, ami a magas hőmérsékletre, vagy páragondra utalna. DEEE a növények felett 24-25 fok és 75-85% pára van. Az agyaggolyók szintjén 27-28 fok van és 70% körüli pára.

Mi a bajuk, légyszi segítsetek, már kivagyok ettől a szarságtól :( Mindig van vmi és persze hasonló tünetek.

 

Solon

Well-known member
Látszik a növényen, hogy kevés a táp. 2 tünet, 1. foszforhiány, 2. fakó levelek. Emeld meg az EC-t , emeld meg a ferti arányát az összetevők között, és emeld kicsit a ph-t, 5.5-re nem menjen le.


Sajnos ez egy ilyen szakma, szopó roller, míg nem találsz rá a rendszeredre.


Jól értem, hogy egy nap alatt mérsz 5.5-öt is és 6.4-et is ph-ra? Mer az ám nem nagyon jó!



Egy nap alatt nem illene mérni 0.1-0.2 ph különbséget.
Az oldat hőmérséklete mennyi? Mert az a lényeges.
 

Snypie

Active member
Mondjuk este beállítom 5.6-ra, másnap reggel olyan 6.0 szokott lenni, ami estére felmegy 6.1-re. Itt már 24 óra kell, míg felmegy 6.4-re. Tehát 48 óránként állítom. Ilyenkor 3-4 pipetta foszforsav kell. Az kb. 0.6-0.8 ml a 35-40 liter oldathoz.

Oldat hőmérséklete állandóan 19-20 fok között van, chillert használok. Levegőpumpa nincs a tankban, viszont a chiller visszatérő ágát úgy oldottam meg, h belezuhan a tankba (mini vízesés szerűen), így egy pici oxigént kever az oldatba.

Tehát RO vizet használok. Akkor nem kell tartanom az 1:1:0.5 arányt? Mennyire emeljem az Ec-t kb?
 

Solon

Well-known member
Rakj be egy levegő pumpát az oxigén sosem árt. Arány amit használok éppen 1:0,5:0,1, nem kell ezt tartani, de hogy kevés a P felvétel az tuti a képeket nézve. Jó arány nincs, rossz kertész van. 19 fok az ideális, nem ezzel lesz a gond. Ha 48 óra alatt felmegy a ph majdnem 1 értéket ott rossz a tápkeverék aránya. CaN felviszi, ferti ~leviszi, Mgso4 tartja a 7 közeli értéket, tehát ez esetben a fertit kéne növelni és tartani az adott ph kereteken belül.

Képek alapján 0.8 azonnal, de ha égni kezd vedd vissza, fingom sincs kinél, hogy megy. Én 0.4-en gyökereztetek, majd emelem 0.6-ra, ha normális fény került főléjük emelem lépcsőben 1.2-1.4-re.
 

Snypie

Active member
Holnap tervezem berakni a 400W MH-t, vagy még ne tegyem? Jelenleg 250W CMH van felettük.
Levegőpumpából van egy 480 liter/órás (2 kimenetes) ill. egy 3600 liter/órás (10 kimenetes). A kisebb elég, ugye?

Te is RO vizet használsz?

Az a baj, h ez a 11. próbálkozás és már fingom sincs mit csinálok és egyre frusztráltabb vagyok. Azt sem tudom, kéne-e erőltetni ezt az RO vizet, vagy keverjem a csapvizemmel. Bevizsgáltattam, 2 oldallal előrébb megtalálod a vizsgálat eredményét. Jelenleg is 0.8 EC a csapból.
Szóval nincs jó arány, de mégis, mit keverjek ki holnap? Mert ha RO-t használok a 0.5-ös aránnyal, akkor nagyon kevés lesz a Ca, nem?
A Te példádnál maradva 0,8 EC RO-ban az 1:0,5:0,1 aránnyal kb ennyi lesz:
69-30-125-45-18-29 (0,5 gr/l ferti iv + 0,25 gr/l CaN + 0,05 gr/l MgSO4)
 

Solon

Well-known member
Bazdki. Túl sokat agyalsz ez a te gondod, és túl hamar lépsz le. Ja ez a 11. köröd, de az előzőt is akkor hagytad abba mikor kiderült mi lenne a megoldás. Nyugodj le. Lépj hátra egyet. A növény kurva lassan alkalmazkodik, hozzád képest sokkal lassabban. Ha van egy hiba és javítod, ki is kéne várni az eredményt. Igen én RO vízzel dolgozok, de, ha sima csapvízzel dolgoznék is jobb eredményem lenne, mint neked, mert kivárom a sorom. Nézd a növényt, látod rajta azonnal mi a gond, tudom a körülmények elég összetett hibahalmazt produkálhatnak, de ki kell tartani és megfejteni. Nem várni a megoldást mástól, mindenkinek szar, neked se lesz jobb, ha nem tanulsz a hibádból. Példádra kitérve, ha kevés lesz a Ca, azonnal jön a levél foltosodás, na nálad ilyet nem láttam, szóval miért is lenne gond?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
én csak azt nem értem, miért egy kurva levegőztetőn spórolsz, még ha 24/7 be menne az oldat keringetése talán nem lenne szükség rá.. de így kurvára szerezzél be egyet és menjen 24/7 .. nem elég a kissebbbbb minél nagyobb annál jobb és tegyél rá jó porlasztófejet
 

dev.

Well-known member
Ja. Bár ez a levegőztetős téma nekem soha nem jött be, hamar megbaszódott az oldat, de lehet azért, mert kicsi volt a pumpa.(?) Keverőpumpesz meg h2o2 viszont atom.
 

Dapk

Active member
Veteran
Megbaszódás alatt mit értesz egészen pontosan? Mert ha zavaros lett az oldat akkor ott inkább a ph-val lehetett probléma vagy az oldat lett rosszúl elkészítve /gondolok itt olyasmire, h a alaptáp meg a kálcium nem eléggé oldva került egymáshoz/ de volt már abból is problémám, hogy nem elsőre hanem utoljára kertült bele a sav -meg egyéb ezoterikus dolgok- stb stb
 

dev.

Well-known member
Valami barna, fekáliára emlékeztető trutyi képződött benne, többször is, peroxid ellenére is, keverőpumpával ilyen soha nem volt.
A kálcium-nitrát lehetett ludas, mert akkor éppen unikéntől származót használtam, abból meg a törzsoldat sem volt soha valami szemet gyönyörködtető látvány, tán még fotót is közszemlére bocsájtottam róla, de senki fia nem tudta milyen átok ez. Kicsapódott és leült a flakon aljára valami oldhatatlan szemét, jól fel kellett rázni használat előtt, ettől függetlenül működött, boldog voltam, amikor elfogyott. Fasz tudja. Savat törzsoldattal együtt adom, de ha utólag adtam, mármint 3 perccel később sem volt probléma.

Mire ezt leírtam, annyira bassza az agyam, hogy visszarakom egyelőre keverő mellé, aztán lesz aminek lennie kell. :D
 

Snypie

Active member
Köszönöm a tanácsokat, megcsináltam a dolgokat. Szóval az oldat keringetése eddig is non-stop ment, de beraktam egy 3600 liter/órás légpumpát 6 kövel.
Kicseréltem a tankban az oldatot, RO víz + tápok. Ferti-CaN-MgSO4 1:0.5:0.1 arányban. Ez gram/literben: 0.4:0.2:0.04
Így az EC 0.72 lett, PH-t pedig 5.6
Locsolást áttettem folyamatosra, mikor megy a fény.
 

Latest posts

Latest posts

Top