What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Első DWC (Girls Scout Cookies + LSD)

Snypie

Active member
Belevágok első DWC-s körömbe. Most így télen szerintem nem lesz gond a tápoldat hőmérsékletével.

2 db növénnyel tervezem, mivel csak ezek a magok voltak otthon:
- Seed City Bulk Seeds - Girl Scout Cookies (indika domináns)
- Barney's Farm - LSD (70% indika - 30% szatíva)

Setup:
- 1x1x1.8 Mars Hydro sátor
- 250W CMH vegre, 400W HPS flora
- 2 db Neptune Hydroponics DWC bucket (25 liter)
- Hailea 3600 liter/órás levegőpumpa (maga a pumpa nem hangos, de a levegő áramlása már igen... Kíváncsi leszek mennyivel lesz másabb, ha vízben lesznek a kövek)
- 5 db 15 cm-es levegőztető kő/bucket
- párásító a boxban
- páramentesítő a boxon kívűl
- Hanna kombó PH/EC mérő
- a pilács air cooled hood-ban van

Táp:
BioNova NFT Aqua Supermix

Környezet:

- vegben 20/4-ben megy a fény
- Hőmérséklet nappal: 24-26 fok
- Hőmérséklet éjjel: 21-23 fok
- RH nappal: 80% fölött
- RH éjjel: 70-75%

A növények ma 8 naposak, reggel kaptak egy pici kaját, mert nagyon lassan nőnek. 90 ppm-es (0.18 EC) vízhez adtam tápot 200 ppm-ig (0.4 EC, tehát maga a táp kb. 0.22 EC). PH 5.7 volt.

Hétvége felé tervezem beletenni a rendszerbe őket. Addig még meg kell csinálnom az LST-hez a rögzítési pontokat, a bucketeket körbetekerni buborékfóliával és fényvisszaverő fóliával, ill. az anyaggolyókat átöblíteni.

 
Last edited:

Charass

Active member
Na ez a beszéd, ezt vártam már nagyon! :D Ráadásul GSC? :p Folyik a nyálam ettől a straintől mindig ha látok képet róla! :D Ment a sub! ;)
 

Snypie

Active member
10. nap

GSC:

LSD:


Szerintetek mehet lassan a rendszerbe, vagy várjak még? Leghamarabb pénteken tudom betenni őket. Addig is lenne pár kérdésem:

1. Meddig érjen majd a víz? Azt tudom, h az elején merüljön egy picit bele a kosár, míg le nem érnek a gyökerek, de mégis mennyire? Nekem nagy kosaram van, 6 liternyi agyaggolyó fér bele. A gyapokocka aljától kb. hány centire legyen a vízszint? Ebben az esetben kell locsolni felülről is?

2. 0.6 EC körül jó lesz csak a táp?

3. Elolvastam az exkalaplatton a H2O2-s cikket. Ilyen pici növénynek is 1 ml/l-el kezdjem, majd naponta 0.25 ml/l?
 

MuLLeR

Active member
Nem tartom életszerűnek, hogy a gyökerek oxigénfelvételi fázisban akármennyi vízzel is érintkezzen. Ezért is nem DWC-zek. Ez csak a saját véleményem.

EC kezdetben 250ppm-ig simán jó. Csírázás után a feles tápoldat mellett tenném le a voksomat.

H2O2-n én is gondolkodtam, de 35 nap után a tapasztalatom, hogy 11L-es potban már másznak ki a hófehér gyökerek. HESI gyökereztető ment neki. Szal felesleges ha van HESI.
 

Charass

Active member
zépen indulnak! ;)

1. Igazából ha belegondolsz logikus a kérdésedre a válasz. A tápoldat szintjének addig kell érnie, hogy a gyökereket elérje!

Ahogy én csinálom: Feltöltöm oldattad a tartályt ~85%-ig. Beteszem az üres kosarat, és a kosár belsejében lévő szintet figyelve annyit öntök hozzá, hogy ahova kerül majd a rockwool annak az aljától ~0.5 centire van a max szint. A levegőztető bugyogásának, az agyag és a gyapot rendkívüli nedvszívó képességének köszönhetően ez így nálam megfelelt eddig.

2. A 0.5-0.6 EC jó lehet, tekintve, hogy a vized alapból 0.2! Itt igazából a fokozatosság a cél! Mivel tápanyag mentes közegben nyomod ezért etetni kell őket, de az ilyen aprócska magoncok még egyáltalán nem kérnek sokat!

3. Ha 3%-os peroxidod van, akkor jó lehet. De szerintem a legjobb itt is felépíteni lassan a mennyiséget! Kezdj mondjuk csak 0.5ml/l-el. Nagyon vigyázni kell még azokra a kis újszülöttekre, könnyen el lehet tenni őket láb alól! (Azt azért megjegyezném, hogy mikor berohadt a gyökér nálam, én a 12%-os oldatból is adtam 1ml/l és nem volt gond belőle. Ennek ellenére nem követendő példa, csak leírtam ezt is, hogy tudd!)
 
Last edited:

Snypie

Active member
Ma délelőtt tudtam csak beműteni a leányzókat a rendszerbe.

Mivel van egy rahedli tápom itthon, úgy döntöttem kísérletezésbe fogok. A GSC BioNova NFT Aqua Supermixben fog menni az LSD pedig GHE-vel. A GHE-t a tervezett Lucas formula helyett a Grow-Micro (soft water)-Bloom párossal viszem. Erre az a magyarázatom, h állítólag az amerikai GH nem azonos az európai GHE-vel, többen panaszkodtak, h nem működik vele a Lucas. Én nem akarok szívni, inkább csinálom azzal, amivel működik (azaz mindhárom flakonnal).

Akkor jöjjenek az adatok:

Mivel a BioNova csapvízhez való (hard water formula), így 0.3 EC-s alapvizet kevertem.
Mivel a GHE lágy vízhez való, így 0.1 EC-s alapvizet kevertem.
Mindkét bucketet 0.5 EC-ig töltöttem fel a megfelelő táppal.

A PH-t sajnos nagyon lehúztam (kb. 4.8-ig -> tanulópénz), de 6 óra alatt szépen beállít mindkettő 5.57-re. Emiatt H2O2-t sem kaptak (gondolom ez is csökkenteni fogja a PH-t, majd holnap reggel). A víz hőmérséklete jelenleg 19 fok (16-ról indultunk reggel). Az agyaggolyókat letakartam kartonpapírral, h a HID lámpa ne szárítsa ki. A gyapot alatt kb. 2 centivel van a vízszint, feljebb vinni nem tudom, mivel így is kibuggyant kb. fél-fél liter víz a vízszintjelző csövön. Fullig van magyarul. 21 liter/tartály. A 60 liter/perces légpumpa nagyon komoly :D Kb. 2-3 cm-es bugyogásokat állít elő, mintha forrna a víz. 5 db 15 cm-es porlasztókő van 1 tartályban. A légpumpa a sátoron kívűl helyezkedik el jóval a tartályok felett, így nem kell visszacsapó szelep. A hangjával nagyon meg vagyok elégedve (ettől nagyon tartottam ám!), a bugyogás sem hallatszik ki a sátorból. A kiszívó venti még mindig hangosabb, mint maga a pumpa. Ami nem tettszik, az a pumpált levegő hőmérséklete. A pumpától az elosztóig egy 2m-es 8mm-es szilikon cső megy, ebből kb. 1.5m van a sátoron kívűl. Ez a cső a pumpától az első 30-cm-en elég meleg, lehet vagy 35-40 fokos, távolabb már nem igazán érzem kézzel, h akár langyos is lenne. Ha nagyon fel fog mennei a tartály hőmérséklete, akkor arra gondoltam, h a kinti 1.5 m csövet beletekerem vmi dobozba, vagy vödörbe és teszek mellé pár darab fél literes lefagyasztott flakont.

Amit még észrevettem, h a gyapot locsolásánál (amíg nem voltak a rendszerben) nagyon nehezen tudtam tartani a PH-t. Állandóan 6.4 -7 között volt a runoff PH, pedig 5.6 körül volt a bemenő. Csíráztatás előtt 1 napig ázott 5.5-ös vízben. Ezt Ti h oldjátok meg?

Kb. ennyi, ha vmi hülyeséget csinálnék/csináltam, ne tartsátok magatokban kérlek!
 

Snypie

Active member
Első pár nap észrevételei

Első pár nap észrevételei

Már 2.5 napja a rendszerben vannak a lányok, eddigi észrevételeim:

- A tartály hőmérséklete 19-21 fok között mozog.
- Minden reggel kapnak H2O2-t. Tegnap kaptak először 0.5 ml/l-t azaz 10 ml-t egy tartályba. Ma viszont már ennek a negyedét adtam (3 ml/tartály). És igen, picit csökkenti a PH-t.
- A PH-t nagyjából szinten tudom tartani:
** A GSC (Bionovás táp) 1.5 napig bírta, míg felkúszott a PH 6.4-re. Ma reggel lehúztam 5.7 körülire, ma estére megint 6.3 volt, megint lehúztam.
** Az LSD-t (GHE-s táp) viszont 12 óránként kell állítani. Itt is 6.2-6.3-ig megy fel, majd visszahúzom 5.7-re. Tudom, ha erősebb lesz a tápoldat, akkor jobban fogja majd tartani.

Lenne megint pár kérdésem:
A GSC elég érdekesen lógatja a leveleit és furcsán besárgult, az erek között, ill. az első egyújjas levélpár sárga (ő már ilyen volt, mielőtt bekerült a rendszerbe, de nem akar javulni a helyzet).

Pár adat a diagnosztizáláshoz: amíg ugye csak kézzel locsoltam a gyapotot (még nem voltak a rendszerben) magas volt a runoff PH-m (6.5-7.0), itt is 0.5 EC-s vízzel locsoltam, valamint egyszer 0.64-el (ez sok is volt az LSD-t picit megkapta, ezt felismerem: először besárgult a levél vége, majd bebarnult-> OK PH állított vízzel flusholtem majd tovább ment 2 napig a 0.5 EC-s locsi). Mi lehet a baj? Ez a következménye a PH kizáródásnak? Túltáp van most is/alultáplálás?

PH mérő frissen kalibrálva.

Megnéztem a gyapot tetejét, nedves, de nem tocsog, szóval eléri a víz. De a biztonság kedvéért reggel utántöltöttem annyi vizet, amennyi kibugyogott a szintjelző csövön.

Amióta a rendszerben vannak nőttek is és 1 levélpárt növesztettek (de ez is pici még).

GSC:

LSD:
 

dev.

Well-known member
-Kevés a kaja, kezdjed emelni az EC-t, 0.8 első körben.
-Vegyél ki a tankból néha pár deci vizet, és adjad nekik felülről is.

Nem találom, pH-t mivel állítasz? Ha ennyire fluktuál, lehet gyenge sav, vagy szar pufferhatású víz miatt is--->több csapvíz. Használj foszfor, vagy salétromsavat.
 

Snypie

Active member
Foszforsavat használok, 24,5%-os.
Igen, ami nagyon fluktuál, annak a víznek az alap EC-je 0.1.
 

dev.

Well-known member
Nem tartom életszerűnek, hogy a gyökerek oxigénfelvételi fázisban akármennyi vízzel is érintkezzen. Ezért is nem DWC-zek. Ez csak a saját véleményem.

EC kezdetben 250ppm-ig simán jó. Csírázás után a feles tápoldat mellett tenném le a voksomat.

H2O2-n én is gondolkodtam, de 35 nap után a tapasztalatom, hogy 11L-es potban már másznak ki a hófehér gyökerek. HESI gyökereztető ment neki. Szal felesleges ha van HESI.

Márpedig a gyökér a vízbű veszi ki a zoxigént.
H2O2 az H2O2, a hesi root meg egy mikroelemekkel, vitaminokkal és minden csudijóval teli lötyi. Se nem ad oxigént, se nem oxidál semmit.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ööö izééé.. a h2o2 gyenge sav és, erős oxidálószer :D pont ezért jó fertőtlenítő stbstbstb és ha együtt alkalmazod, olyan cuccokkal, amik rhizoszférát alakítanának, ki hasznos szarokkal... azokat is leírtja a gecibe :D
 

Snypie

Active member
Whip, nem tudom ezt nekem írtad-e vagy Muller hozzászólására reagálva. Én tisztában vagyok vele. 2 lehetőségem volt, vagy a steril tartály, vagy a jó baktériumokkal (pl. EWC tea vagy van hydrohoz is baktérium kultúra) táplált tartály. Én a steril mellett tettem le a voksom. Pl. ezért sem használok most gyökereztető szert, mivel csak természetes alapúm van otthon (H&G Roots Excelurator gold). Ha jól tudom ez tele van mikróbákkal is, ami jó lenne, de nem steril környezetbe. Pont ahogy mondod, kiírtaná a jó mikróbákat is.

Azt viszont nem tudtam, h gyenge sav, csak amit exkalapalatton olvastam, h minden nap kell adni, mert leválik az extra O atom 1 nap alatt. De azt tapasztaltam, hogy egy picit csökkenti a Ph-t, igaz ilyen 0.05-el :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
igazából, csak azért írtam, hogy ez is tisztázva legyen, ha peroxidozod a rendszered, tök felesleges mikróbákkal meg ilyesmikkel szórakozni, azt hagyjuk meg a biohidrónak.. legbeváltabb recept.. bármelyik jófajta tápszer.. + víz 0.3 -0.4 ec ig még szűrő nélkül is elmegy ... megkeserűsó és sav.. ha nagyon kemény vagy még szilikonadalék... nincs mit variálni.. XD
 

MuLLeR

Active member
Már megint okos akartam lenni pedig kurva hülye vagyok kémiából (IS). Bár úgy olvastam hogy soil-ban a sok víz berohassza a gyökereket, DWC-ben meg pont hogy abban áll az egész. Teljesen összezavarodtam :S
 

dev.

Well-known member
Hogy könnyebb legyen megérteni, nem a sok víz fullaszt, hanem az oxigénhiány. A túllocsolás is oxigénhiány, csak nem úgy hívjuk.
 

Snypie

Active member
20. nap, 5. nap a DWC-ben

0.8 EC, PH-t a tartományban tartom. H2O2-t minden nap kap. Tartály hőmérséklete 19-20 fok.

Még mindíg kéne emelnem az EC-n?

GSC:


LSD:
 

Charass

Active member
Jól mondja Dev! Vidd feljebb! amúgy csak kíváncsiságból, a supermixből ml-ben mennyit raksz bele?
 

Latest posts

Latest posts

Top