What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz hajdzsro

hobbi ur

Well-known member
háhá sad samurai, ki is basztam... imádom mindig velősek a hozzászólásaid hááhááhá

akár tüdőnek is: mennyibe kerül az alkalmas, minőségi kobled darabja? Szervusz asa Tesvér! Régbesz!

vagy akár kérdezhetném, ez mennyibe jöhet ki, segítsetek kérlek kiszámolni:

Wavelength (Each COB Module):
Deep Red: 660nm, 12 leds
Red: 640nm, 10 leds
Violet: 440nm, 3 leds
Orange: 610nm, 2 leds
Light Blue: 470nm, 3 leds
Green: 525nm, 1 leds
Hyper Red: 730nm, 1 leds

http://www.growlightsled.co.uk/300w-cob-led-grow-lights-full-spectrum-prakasa-p-58.html

aztmondja ebből van 6 egység. az 6x32=192 led. ha olcsóbban ki lehet hozni 300 fontnál: 110000ft+posta ezt a lámpát, én szívesen összefurkálnám, illetve tesztelném. az oldal szerint 15000lm-t ad le 1m-en! de a helyes összehasonlítás miatt kellene infót találni, hogy ez mondjuk 20cm-en hány lm??? merthogy így nem lehet összehasonlítani a 600w fényerejével pl, mert a hps-ek 1m-re a lombtól már fasztsevilágítanak:
http://www.marijuanapassion.com/forum/showthread.php?t=43715

600w hps egészséges 25cm-re a lombtól 42000lm-t ad. az 70lm/w.
namost az a prakasa vakasa izéled 1m-re 15000lm-t ad, ami 60w/lm. de 1m-nél csak közelebb lógatja az ember a lámpát.
a 100w-os marshidró 4500lm, ami 45lm/w.

Tüdő Úr, Dap mik az ilyen 300w-ra vonatkozó árak manapság? (led+drájver meg ilyenek)


segíccség, hobbi gecinagy ledet akar, nagy zaj nélkül.
 

hobbi ur

Well-known member
meg asszem nagyon kellene 1 vékonyka 70x70x160 box, mer a család már ki van akadva hogy nem lehet az ablakba rakott szobanövényekhez hozzáférni a sok sötételő miatt. a régről használt ajtó nélküli szekrényt meg betüzelem hehhhehe

tapasztalat szerint jó ötlet egy ilyen box? azt hiszem be kell engednem a kapitalizmust az ortodox berögződött világomba
 
meg asszem nagyon kellene 1 vékonyka 70x70x160 box, mer a család már ki van akadva hogy nem lehet az ablakba rakott szobanövényekhez hozzáférni a sok sötételő miatt. a régről használt ajtó nélküli szekrényt meg betüzelem hehhhehe

tapasztalat szerint jó ötlet egy ilyen box? azt hiszem be kell engednem a kapitalizmust az ortodox berögződött világomba
jó dolog a box, habár én amit tapasztaltam, hogy mivel az alja külön van ott nem zár légmentesen, ill. a varratok mentén pici lyukakon enged be/ki némi fényt amikor feszül a vászon, szóval közel sem zárnak olyan hermetikusan, mint én azt vártam, viszont hálás dolog, habár ilyen kicsivel nincs tapasztalatom. mindenképp megéri szerintem. egyébként csinálni se nagy tudomány, én korábban csináltam párat falécekből meg fekete uv védő fóliából. jó nagy volt, nem volt azzal se baj és tized ennyibe se került, mint ami most van.
 

Dapk

Active member
Veteran
Ha már nagyon akarsz venni boxot az én tapasztalatom secret jardinnal meg cultiboxal van, hát a culti egy rakás szar, a secret viszont fasza -fényt a secret nem ereszt /max cipzárnál, de én azt se láttam/ culti meg ilyen tépőzáras hányadék az ereszti a fényt....
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
home box classic / silver totál légmentesen zár.. az egyetlen hibája a zipzzáron lévő fogantyú megadja magát egy éven belül. de a zipzár müködik jól
 

dev.

Well-known member
Amennyire tudom lednel nem igazan relevans a lumen/w arany, inkabb PAR ertekeket kell nezni, ugyanis a lenyeg, hogy a noveny a led altal kibocsajtott fenyt minel nagyobb mertekben hasznositsa. Ezt megfelelo hullamhosszal erik el. Kar lenne hps-el osszehasonlitani ebbol a szempontbol.
Satrak teren szinten vetnek egy pillantast a marshydrora, nem azert mert erdek fuzne hozza, sokkal inkabb mert jokat olvasni rola, keress youtube-on videot, engem elegge meggyozott.
 

Medicropper117

Active member
Ha már nagyon akarsz venni boxot az én tapasztalatom secret jardinnal meg cultiboxal van, hát a culti egy rakás szar, a secret viszont fasza -fényt a secret nem ereszt /max cipzárnál, de én azt se láttam/ culti meg ilyen tépőzáras hányadék az ereszti a fényt....

Mert nem jól rakod össze....vagy az új szériásod van és lehet az fos. Az újat mikor megvettem összeraktam és szedtem is szét mert az egyik oldala hosszabb mint kellene. Szóval nem védeni akarom de az első boxom egy culti volt. Jóég tudja hányszor raktam már össze és kutya baja. Inkább azt mondanám h a cultibox lutri h mit kapsz....ergo szar de mégse...nah:)
Green box: olcsó és finom. Ebayen a 2x1x2-es is csak valami £160 egynéhány. Megfelelő minőség, nem egy homebox vagy secret jardin de a célnak megfelel
 
A

asa77sol

500W névleges teljesítményű Citizen CoB 147lm/W fénnyel, 3000K és cri80 színnel, driverrel 95€+szállítás.
Állítható 350-800mA közt, ergo ha akarsz akkor 350W-al vegelhetsz majd kapcsolsz virágba szt 800W-al teker az óra.

Exkalapalatt folyamat brekegünk róla.
 

what_can_there

Well-known member
Szia hobbi ur, sok sikert a teszthez. Nagyon erdekelne engem is egy ilyen kor, igeretesek ezek a citizen cobok. Az ara sem rossz, valami 44 ezerre jon ki szallitassal, az annyi, mint egy ezres trafo, es ha 800 wattot tud 147lm/w mellett, akkor ott lesz hozam is.
 

hobbi ur

Well-known member
ügyesek vagytok fiúk, köszi
fontos hogy legyen jó sátor, mert ha az asszony nem tud odajutni az orchideáihoz akkor balhé van, oszt jobb a békesség :)
 

hobbi ur

Well-known member
az első kép egy összehasonlítás, az egy tőről származó klónokról -> bízom a barátomban, ő mondta, hogy 1 az anya



a másodikon másik szög, jól látható, hogy szaporodnak a virágzati pontok hehhhehe remélem sikerül jól kinevelni

 
Last edited:
tipikus dannyboy szindróma, hogy az idősebb kis leveleket hoz, meg a színe se az igazi (hát még a termése lol), a fiatalabb ami meg még nem baszódott meg, az mintha nem is ugyanaz a fajta lenne.

következő körben szerintem teljesen egy idős klónokkal kezdjél, ha tudsz.

a tápozásról ejtenél pár szót hobbi bro?
 

hobbi ur

Well-known member
én is pont ezen morfondíroztam, hogy ha leszedek 1 klónt erről meg arról, akkor kb. lehet újra ezt a megjelenési formát kapjuk :S :) de lehet csak leszedek 1-1et, mert közben ha minden jól halad kiderül a mennyiség-minőség differencia, oszt lehet az idős dzsilli nyer. a hydrós külsejű pinához képest legalább 2x annyi nódusz van a fásabbikon. a fás fejlettebben indult, de ez nem eltúlzott különbséget takar, csak kis különbséget. de ahogy nézem felzárkózóban van a puffasztott rizs
 
a vitálisról szedjél kettőt more! ne a betegesről... ez alap dolog.

ugyanaz a két klón genetikája, csak az egyik épp nyűgös állapotban van, persze ez nem azt jelenti, hogy ne tudnád vissza hozni idővel! de ha klónt szedsz, akkor kizárólag a vitálisról.
 
egyébként az is kicsit mintha kezdene kilenni, a levele lefelé görbül, mintha túl lenne öntözve és fulladna a gyökérzet.
 

hobbi ur

Well-known member
Az első képen levelezés, hajtogatás, tápoldatcsere előtt. A másodikon után. A harmadikon a tápoldatba belenövő gyökérrendszer. A puffasztott rizs gyökerén kicsit aggasztó barnulást látok, ami a langyos tápoldatban a gyökér felületén szaporodó káros mikroorganizmus tevékenységre utal, a vízhőfok 22 cels-ra volt állítva, levettem 20ra, de a 22nek nem szabad bajt csinálni, majd látjuk. Nem néztem meg egészen közelről, lehet csak az agyaggolyók felületéről lemosódó vöröses por okoz elszíneződést. A sokat szenvedett dzsilli kissé sárgás megjelenésű, betudom a fertiIV-nek, az kivétel nélkül jellegzetes fertiIVes sárgulást okoz. Ec-t 1,6ról visszaléptettem 1,5-re, ha esetleg sok lenne, biztos ami biztos. ph folyamatosan 5,6-5,7-en.
 
Last edited:

hobbi ur

Well-known member
ez egy helyénvaló gondolat, van benne 2 porlasztófej, 30-40 percenként bekapcsol 15 percre. úgy érzem az optimumot jól megközelítő, de ingadozó szobahőmérséklet részben felelőssé tehető a kinézetért, az a helyzet, hogy egyelőre nem kongatom a vészharangot, mert nőnek szépen. a többit meg leszarom mivel nem díjnyertes tökéletes virgácsokra hajtok, teremjen szépen, addig is igyexek figyelni, nehogy valami krepáljon
 
ez egy helyénvaló gondolat, van benne 2 porlasztófej, 30-40 percenként bekapcsol 15 percre. úgy érzem az optimumot jól megközelítő, de ingadozó szobahőmérséklet részben felelőssé tehető a kinézetért, az a helyzet, hogy egyelőre nem kongatom a vészharangot, mert nőnek szépen. a többit meg leszarom mivel nem díjnyertes tökéletes virgácsokra hajtok, teremjen szépen, addig is igyexek figyelni, nehogy valami krepáljon

Calcinit-el kiegészíted a Ferti IV-et? mert az nem árt.
 

hobbi ur

Well-known member
Igen, ki van egészítve, A és B törzsoldatok vannak, előbbi kalcinit., utóbbi idáig tiszta FIV volt, kb másfél hete elkezdtem a magnéziumszulfátos FIV használatát.
 
Top